Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2194 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 67 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Festi Ramazan iptal edildi

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı

Festi Ramazan iptal edildi

Almanya’nın Dortmund kentinde bu yıl yedinci kez düzenlenmesi planlanan ‘Festi Ramazan’ şenliği için kiralanan alanın sözleşmesi ilçe meclisince iptal edildi.
    RAMAZAN boyunca süren etkinliğin yapılmasını istemeyen 90 kişinin imza toplayıp ‘Dortmund Ost’ ilçe meclisine iletmesi sonucu, mecliste yapılan gizli oylamayla kiralanan alanın sözleşmesinin iptal edildiği öğrenildi. Festi Ramazan Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Özkara, etkinlikle ilgili tüm izinler alınmasına rağmen ilçe meclisinin siyasi bir karar verdiğini belirtti, karara tepki gösterdi.

Kararın Dortmund ve çevresinde yaşayan Türk toplumunun da tepkisini çektiğini ifade eden Özkara, “İlçe meclisi siyasi bir karar vermiştir. Dortmund Belediye Başkanını olaya müdahale etmeye çağırıyoruz. Etkinliğin bu yıl da yapılması için alternatif alan arıyoruz” diye konuştu. Özkara şunları kaydetti:
    “Bu iptal kararını şaşkınlıkla karşıladık. Meclis 2013 yılındaki şikayetleri mazeret göstererek olumsuz karar vermiştir. Resmi izinleri alabilmemiz için bizden istenilen her şeyi harfiyen yerine getirdiğimizi belediye yetkilileri, zabıta, polis, itfaiye biliyor. Bununla da kalmadık ve 4 bin kişilik ücretsiz otopark yeri ayarladık. Festi Ramazan, insanları ve kültürleri buluşturan bir organizasyondur, Dortmund ve çevresine sosyal, ekonomik ve kültürel yönden katkı sağlamaktadır.”
    Dortmund Belediyesinden kendilerine alternatif bir alan göstermelerini beklediklerini vurgulayan Özkara, soruna en kısa sürede çözüm bularak hem organizasyona katılacak esnafı hem de organizasyonu bekleyen yüz binlerce insanı mağdur etmek istemediklerini söyledi.

http://www.hurriyet.com.tr/avrupa/fe...-soku-40817112

http://www.dortmund24.de/dortmund/ab...e-katastrophe/
    Konu TipiTip tarafından (26 Nisan 2018 Saat 09:22 ) değiştirilmiştir.

2. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Ücüzü ama gayet normal bir karar. Maalesef seçim süresi Ramazan'a dek gelecek. Kendini bilmez siyasetcilerimiz bu festivalleri kendi çıkarları için kullanmaya çalışacaklardır. Ramazan festivali siyaset yapma yeri değildir. Siyaset siyasi kuruluşlarda yapılır. Her görüşten insanın olduğu etkinliklerde değil.

Maalesef aynı şeyleri siyasetcilerimiz Türkiye'deki iftar sofralarındada yapacaklardır. Kendi evinde herşeyi yapabilirsin. Ama başka bir devletde yapamazsın, çünkü misafirsin. Misafir ev sahibin kurallarına uyması gerek işimize gelsede gelmesede. Son seçimde maalesef uymadık.

Olaya hislerimiz ile değil, düşünerek yaklaşalım. Aslında biz buraya gelen siyasetcilerimizi, hangi partiye mensup olursa olsun, red etmemiz gerek. Bizler bu ülkede 55 yıl geçsede misafiriz. Bizim burdaki gurbetcilerin huzurunu kimse kendi siyasi emelleri için kaçırmaya hakkı yoktur.

Sevsekte sevmesekte bu devlet onların ve onların kültürüne misafir olarak saygı duymamız gerek.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (26 Nisan 2018 Saat 10:45 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olaya hislerimiz ile değil, düşünerek yaklaşalım. Aslında biz buraya gelen siyasetcilerimizi, hangi partiye mensup olursa olsun, red etmemiz gerek. Bizler bu ülkede 55 yıl geçsede misafiriz. Bizim burdaki gurbetcilerin huzurunu kimse kendi siyasi emelleri için kaçırmaya hakkı yoktur.

Sevsekte sevmesekte bu devlet onların ve onların kültürüne misafir olarak saygı duymamız gerek.
    Birbey güzel arkadaşım senin bu yazdıklarına 100% hak veriyorum, lakin bu yazdıklarını anlayacak bir toplumumuz yok bizim...

Buraya ne için geldiğimizi ve ne olduğumuzu unutmamak gerek ( misafir )

6. 5 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Üye dr.metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    25 mesaja 46 teşekkür aldı
    konuya mudahil olmak istemedim ama söylemedende gecemiyecem siyasetin karismasina bende karsiyim ama istemedende olsa sende siyaset yapiyorsun VARSAYIMLA yorum yapiyorsun.Bu türklere karsi bir nevi alman hukumetin ambargosu asimilasyonudur.herseyi sineye cekersek
    sirtimiza semer vuran cok olur sakin yanlis anlama sana karsi yapilan yorum deyildir .
    MOD arkadasim belkide bu konuyu kapatir cünkü simdiden görür gibiyim karsi yorumlar ......

8. 7 kişi dr.metin üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Haklısın kardeşim. Almanlar kendi seçimlerinde bile bizim siyasetcilerin yaptığı kadar propaganda yapmıyorlar. En fazla Rathausplatzda toplanır, küçük bir miting bitti. Ne diyecekse herkes televizyon üzerinden der. Almanya'da yaşamayan birisi seçim zamanı Almanya ya gelse, seçim olduğunu anlamaz bile.

Ben bir kere seçime dek geldim Türkiye'de, Allah bir daha düşürmesin. Kendi halkına o kadar saygısızki partiler anlamakta güçlük çekiyorum. Her parti bir otobüs kiralamış akşama kadar haparlotörden müziki açmış sokak sokak geziyor. Hiç düşünmüyorlar, evlerde rahatsız olan hasta vardır, gececi olarak calışmış olupta yatan vardır, anaokulunda öğlen uyuyan çocuklar vardır. O kadar saygısızki bizim siyasetcilerimiz hastane önünde bile saygı yok.

Ayrıyeten o otobüs bedavaya mı gider. Yaktığı mazot, arkasından attığı kara duman da cabası.

Türk trafik kanununda yazıyorki, trafikte gereksiz yere ses yapmak yasak. Eh partiler ne yapıyor? Kasten gürültü yapıyor. Garip polis memuruda ne yapsın ceza kesemiyor.

Biz bunları dedikmi bağzı kesimler bizi nerdeyse vatan haini ilan ediyor. Oysaki tam tersi.

Alıntı dr.metin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuya mudahil olmak istemedim ama söylemedende gecemiyecem siyasetin karismasina bende karsiyim ama istemedende olsa sende siyaset yapiyorsun VARSAYIMLA yorum yapiyorsun.Bu türklere karsi bir nevi alman hukumetin ambargosu asimilasyonudur.herseyi sineye cekersek
    sirtimiza semer vuran cok olur sakin yanlis anlama sana karsi yapilan yorum deyildir .
    MOD arkadasim belkide bu konuyu kapatir cünkü simdiden görür gibiyim karsi yorumlar ......
    Varsayım değil arkadaşım. Yukardaki haberi iyi oku. Satır aralarını iyi anlamak lazım. Belediye izin vermiyor demiyor. Verilen izini iptal etti diyor. Başka gerekceler olsaydı, daha önce iptal ederlerdi. Seçim kararı alındıktan bir hafta sonra değil.

Ayrıca bunun ambargo ve asimilasyon ile alakası yok. Bu sadece bağzı partilerimizin Alman devletine karşı bizi yıllarca kışkırtması, beynimizi yıkaması. Adamlar bizi kültürümüze ve dinimizden gerçekte asimile etmek istese, yıllardır burda cami derneklerine izin verirmiydi? Kendi çocuğum Kindergartene gidiyor. Sırf müslüman çocuklar var diye domuzlu hiç birşey pişirmiyorlar. Meçburmu adam bunu yapmaya? Git kendin evden getir ozaman diyemezmi? Halbuki adamlarının domuz eti işine geliyor çünkü en ucuz et. Adam senin ibadetine karışmıyor, düğününe karışmıyor, daha ne olsun? Adamlar tek beklediği burda yaşıyorsan bizim kültürümüze ve yasalarımıza saygı göster. Daha ne istiyebilirizki?

Son 15 yıldır okadar gaza getirdilerki biz gurbetcileri kendi siyasi emelleri için nerdeyse biz kendi aramızda kavga edeçeğiz. Almanya'nın havasını severiz sevmeyiz, ama ne güzel huzur içinde yaşıyorduk. Rahatımızı bozmaya başladılar.
    Konu Memoli1976x tarafından (26 Nisan 2018 Saat 14:13 ) değiştirilmiştir.

10. 10 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Alman gibi düsünüp Türk gibi yazmak buna denir iste.

Daha düne kadar Türkiye Avrupadaki vatandaslarini umursamiyor bir oy bile kullanamiyoruz diyenler,
    simdi Türkiye´deki secim havasinin Avrupada yasanmasini istemiyorlar. Ne acayip bir milletiz, degilmi?

@Birbey hemserim siyaset yapmak icin kendine konu ariyorsun, ne kadar da cok seviyorsun böyle yorumlar
    yapmayi, nedense senin yazdigin bütün konular siyasete dogru gidiyor.

Kolay Gelsin!

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ücüzü ama gayet normal bir karar. Maalesef seçim süresi Ramazan'a dek gelecek. Kendini bilmez siyasetcilerimiz bu festivalleri kendi çıkarları için kullanmaya çalışacaklardır. Ramazan festivali siyaset yapma yeri değildir. Siyaset siyasi kuruluşlarda yapılır. Her görüşten insanın olduğu etkinliklerde değil.

Maalesef aynı şeyleri siyasetcilerimiz Türkiye'deki iftar sofralarındada yapacaklardır. Kendi evinde herşeyi yapabilirsin. Ama başka bir devletde yapamazsın, çünkü misafirsin. Misafir ev sahibin kurallarına uyması gerek işimize gelsede gelmesede. Son seçimde maalesef uymadık.

festi ramazana tr den politikaci gelecegine dair bir kanit var mi?

hanslar bizi öyle de böyle de burda istemiyorlar. politikaca gelse de, gelmese de. zamaninda 80 ve 90 larda türkiyedeki politikacilar bizi burda yok sayiyorlarda, ozaman hanslar bizi iyi mi görüyordu yani?

hem herseyi niye politikaya cekiyorsunuz. hanslarin nedeni gece yarisi gürültü ve etrafa cöp atilmasidir. ve oraya gidenler bilirki, bu dogrudur.

13. 3 kişi Cengiz Bond üyemize teşekkür etti:

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,213 teşekkür aldı
    Selam Arkadaslar

Konuyu Siyaset e cevirmeyelim Lütfen.

Ben Festi Ramazana gitme imkanim malesef hic olmadi o yüzden bilgim yok, bu tür faliyetlerde önümüze her ne gibi engeller konulursa konulsun,
    bu engelleri asabilmek icin neler yapilabilinir onun icin ortak faliyetlerde davranip cözüm aramaya bakalim.

Bu konuda bilgi alis verisi yapip neler yapilaninir ona bakalim
    Bir örnek olarak burda ilk adim olarak

https://www.change.org/

imza kampanyasi acip dagilmasini saglayabiliriz.

Saygilar

karam82

15. 2 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye VoLKan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Oberhausen / Zonguldak / PS4 Pro / Androit / Samsung Smart Tv
    Ettiği Teşekkür
    74
    62 mesaja 377 teşekkür aldı
    bu sene oberhausen centro ( neu mitte ) de festi ramazan olucakti ama malesef oda iptal edilmis !!!

http://multiramazan.com/

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Konuya politik acidan degilde dini acidan bakilirsa bu festi ramazanlarin yasaklanmasi veya iptal edilmesi benim kanaatimce uygun ve yerinde bir karardir.

Bu icatlar sonradan cikma olup (Weihnachtsmarkt) tek amaci sahislarin dini duygularini sömürüp festivale gelen ziyaretcileri soyup sogana cevirmektir.

Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    540
    118 mesaja 218 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya politik acidan degilde dini acidan bakilirsa bu festi ramazanlarin yasaklanmasi veya iptal edilmesi benim kanaatimce uygun ve yerinde bir karardir.

Bu icatlar sonradan cikma olup (Weihnachtsmarkt) tek amaci sahislarin dini duygularini sömürüp festivale gelen ziyaretcileri soyup sogana cevirmektir.
    Aynisini tamda ben yazicakdim, eline saglik.

19. 3 kişi samsunlu üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    90
    5 mesaja 10 teşekkür aldı
    bazi arkadaslar belki kizar ama bizde artik dinde para ve makam icin, siyasette para ve makam icin yapiliyor.
    TEK AMACIMIZ VAR DAHA COK PARA.

21. 6 kişi can_97 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Dini sömürücülügüne her zaman karsi olmusumdur,rant meselesidir,kermeslere bes kurus kaptirmamisimdir ama sokakdaki romen dilenciye vermisimdir..o gercekten actir..adam kermese gelip yiyip iciyor guya camiiye yardim ediyor,ama kendi maneviyetini kurtarmayi dusunup namaz kilmiyor,bunlar es dost akrabaya gosteris baska birsey degil..boyle sonradan icadlari komple iptal etmeliler..
    Konu webci tarafından (26 Nisan 2018 Saat 18:41 ) değiştirilmiştir.

23. 3 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı
    selam dostlar,Bir arkadas yazmis kermese para vermedim ama sokak daki dilenciye verdim diyor.Arkadasim biz de her yil camiimiz icin Kermes yapiyoruz.Burda amac para kazanmak degil birlik ve beraberlik ,cevremizdeki almanlara camiimizi tanitmak.Kermesde 2 gün boyunca onca insan bir Kurus menfaat beklemeden calisiyor.Evinden getirdigi pastayi veya böregi para verip aliyor.BUnda ne gibi baska hesap olabilir.Lütfen her camiayi baskalari ile karistirma.

25. 10 kişi resadiyeli üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Guzel yazdinda kardesim almanyadaki yabanci dusmanligini,camiilerin desdekli bir sekilde din hurriyetini hice sayarak yakilmasini nereye koyalim,hangi alman bu ortamda camiiye merakli,camiiden cuma namazindan cikip kufreden kan dokenlere sahit oldum kardesim..
    Yani heryerde olmayabilir bir genellemedir,
    ALLAH hayrinizi kabul etsin..
    Birsey demedik ama ortamda ortada..
    Camiilerde kutuphane yapmislar kitaplarin yuzune bakan yok,amcalarimiz genclerle bilardo tokusturmada yaris peside.
    Bir is yapiliyorsa istekli amac olmali,bilinclilik olmali,olayin farkindaliginda olunmali,yani is olsun cuval dolsun olmamali,bu yuzden kermesleri ve oraya gelenleri sahte buldugumdan katilmiyorum..
    Buda kisisek fikirdir,isteyen dahil olur isteyen okur gecer..
    Konu webci tarafından (26 Nisan 2018 Saat 19:51 ) değiştirilmiştir.

27. webci üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    17 mesaja 37 teşekkür aldı
    Alıntı VoLKan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sene oberhausen centro ( neu mitte ) de festi ramazan olucakti ama malesef oda iptal edilmis !!!

http://multiramazan.com/
    Oberhausen de olacagini duymamistim.Ama kendim Duisburg da kaliyorum.Ve yerinde bir karar diye düsünüyorum.
    Oberhausen,Duisburg taraflari trafigi kaldiramiyor.Öyle bir etkinlikte ortaya cikacak trafik sorunlarini hayal bile edemiyorum.
    Arkadaslar Duisburg merkez camisine yakin bir yerde eviniz oldugunu düsünün.Emin olun Türk olarak siz bile istemezsiniz.Alman ne düsünür düsünün bakalim.
    Benim sahsi fikrim Ramazan Programlari olumlu ve cok güzel.
    Ama uygun yer bulmek lazim.Esnafta, yer kiralayanlarda herseyi paraya döktüler.Herkes kisa zamanda vurgun pesinde.Isin ramazan kutlamasiyla filan alakasi kalmadi.
    Kisa zaman köse dönecegini anlayan her grup kafasina göre yeni festival yapma pesinde!

Tecrübeli Üye Sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    417
    148 mesaja 312 teşekkür aldı
    Valla ben sevindim,
    bildigin para tuzagiydi.
    Milleti güzelce sogup sogana ceviriyorlardi.

30. 2 kişi Sdt üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı Sdt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben sevindim,
    bildigin para tuzagiydi.
    Milleti güzelce sogup sogana ceviriyorlardi.
    İnsanları ve kültürleri buluşturma organizasyonuymuş neden öyle dedin

Ben hiç gitmedim nasıl olduğunuda bilmiyorum sizlerden öğreniyoruz artık..

Tecrübeli Üye guesswhosback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hitlerin bile kafayi bozdugu yerden
    Ettiği Teşekkür
    281
    95 mesaja 239 teşekkür aldı
    Birkac defa gittim ama inanin sirf reklam dolu... Pencere satiyorlar, kapi satiyolar, türkiyede emlak satiyorlar, sunu satiyorlar, bunu satiyorlar.., yani degmez bile.. fiyatlar deseniz ohooo gazoz alacaksiniz 2€ ödüyorsunuz.. yav ben bakkaldan uludag gazoz'u 50cente aliyorum

Yav adamlar cadirlar kuruyor cay icilsin tatlilar yensin diye... her gittigimde oturacak yer yoktu. Oturan bir daha kalkmiyor ki.. Ayrica alkol vs. satiyorlar.. hani normal Festival olsa tamam derdim, icen kendine iciyor yani karismamak gerekiyor ama "festi RAMAZAN" isminin altinda alkol satmalari beni az rahatsiz ediyordu.. Ramazan ile alakali bir show bile yoktu.. zamaninda bi mematiyi fln cagirmislardi az ün yapalim diye ondan sonra fasafiso iste..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Buyur al iste...ben yazmadim,gidenler sahit..ben bu ilim konularinin icinde 20 senedir biri olarak bu vatandasi ezberledim,cigerini okudum..
    Hepsi numara para tuzagi,bunun arkasindada dini istismar etmek var..
    Simdi din nasil istismar edilir bu konu kisinin davranis ve emellerine gore cok farkli ele alinir..buralara girmeyelim,lakin farkina varmayanlar olayi dine,kisiyi dinsizlige saldirgan biri olarak algiliyor..
    Bu isleri bir gecelim..
    Oturan bir daha kalkmiyor,hak gozetmek,saygi yok,fiyatlar havada ucusuyor,iki uc misli pahali,niye?
    Alkohol satiliyormus,ben yazmadim,giden arkadaslar yaziyor,dun biri beni elestirdi,birlik beraberlik icin dayanisma adina oradayiz,almanlara dinimizi tanitiyoruz dedi..
    Buyur neyin tanitildigi ortada..
    Adam borc alacak dini one atiyor,mal satacak dini yem yapiyor,kermes yapacak aracilar para kazanacak namazi,dini öne atiyor..
    Varmi bunun ötesi??
    Simdi kusra kalmayinda bunun adi ayni yahudilikte mali götürmek gibi oluyor..
    Dedikodu agzindan dusmez,komsusunu cekistirir,onun bunun acigini desifre eder,hasta anasina babasina bakmaktan acizdir,faiz yer..
    Ammaaaa
    Kermese gider iyilik yapar..
    Gecin bu isleri....
    Ölüm insanlara yildizlar kadar uzaktir..
    Ey insan seni kiskaniyorum,yalanlarina imreniyorum,zinadan korkuyorsan ellerini yikarsin,malin varsa zekat verme dilenirsin,bilki etrafinda namaz kilan var,onun kalbi kirlidir
    Bunun daha devami var,bu sozler seytan eleyhullanenin sozleridir..
    Ben sizi davetime cagirdim,sizler hemen kostunuz,rablerinize ortak kosmayi emrettim,hemen icab ettiniz(seytan)
    Rizkini veren var,vermese actir,nesine guvenir bu insanoglu..
    Sanki yürek yutmus...paraya mala mulke evlada degil ALLAH a kilitlenki kilitler acilsin..
    Malesef nerde o ruh nerde o iman....
    Konu webci tarafından (27 Nisan 2018 Saat 15:01 ) değiştirilmiştir.

34. 5 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)