Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2192 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Geländewagen oder Limousine

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı

Geländewagen oder Limousine

Merhaba arkadaslar yeni bir arac almak istiyorum bilgilerinize tavsiyelerinize ihtiyacim var. Eski arabam toyota avensis 2.0 benzinli manuel vites idi. Yasim 30 iki cocugum var birisi 3 yasinda kardeside 1 yasinda gelelim soruya 25 bin euroya kadar limitim var marka aklimda yok suan sadece otomatik vites istiyorum ve jib mi alsam yoksa limousinmi alsam bilmiyorum. Ornek olarak fordun jibleri 22 bine kadar sifir olanlar var diger yandan 530 bmw 2012 model kilometresi cabasi olanda var 22 bine. Sizce nasil karar vermeliyim bilgilerinizi sunarsaniz sevinirim simdiden tesekkür ederim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    33 mesaja 40 teşekkür aldı
    Merhaba.
    Bende simdi olmasa da ilerleyen aylarda arabalarimi degistirmeyi düsünüyorum bunun icinde zamana yayarak arastiriyorum acelen yoksa seninde öyle yapmani özellikle araclari test ederek bilgi sahibi olmani öneririm. Suan bende Opel Astra ve BMW 520d(F11) var benim cevremde artik dizel kötüdür mantigi olusmaya basladi bu yüzden izinden sonra BMW'yi satacam ama arabadan genel olarak memnunum yüksek saft tüneli disinda. Suan incelemekte oldugum VW Tiguan 2.0Tsi'ler var bu araclar hakkinda direksiyonun hissizligi ve DSG'nin biraz kararsiz kalmasindan söz ediliyor tabi test etmedim sende 2011'den sonra olan makyajli modelleri inceleyebilirsin. Ben sahsen Limousine tarzi araclardan hoslanmiyorum ama BMW 5 serisi araclari da inceleyebilirsin.

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,890
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Cocuklu aileler icin en iyisi station tipi arabalar, benim araba Audi A6 avant, ben cok memnunum.

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    Ben 1998 yilindan beri Honda C-RV kullaniyorum ve cok memnunum.
    Inmesi , binmesi cok kolay ve sürüsleride rahat oluyor.
    Onun icin tavsiyem ciplerdir. Markasina herkes kendisi karar vermelidir.

Hondada tek masrafim oldu 20 sene icinde, arka sol bremsbackeni degistirdim.
    O da benim sucum is yerinde hep yolun kenarina park ettim, kisin atilan tuzlardan fren silindiri paslanmisti.
    Gecen arabalarin sicrattigi tuzlu sudan dolayi yani.

S&S
    Konu neco54 tarafından (29 Nisan 2018 Saat 14:47 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye mr_koc_ac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bilgisayarimdan
    Ettiği Teşekkür
    350
    99 mesaja 148 teşekkür aldı
    Geländewagen/jip limusine göre daha rahat olur gibime geliyor ve yüksek oturuyorsun. Cocuklari cocuk koltuguna bindirince egilme kalkma olmaz. Ama jip herzaman yakiti daha fazla harcar ve sanirim daha pahali olur satin alirken. Sana simdi herhangibi marka önermicem bu senin zevkine bagli. Fazla otobanmi sürüyorsun yoksa sehirmi onu kendine göre degerlendirerek karar vermelisin. Cok otoban sürüyorsan ozaman oberklasse bir araba mantikli geliyor. Icleri daha genis oluyor ve daha rahat edersin. Sehir sürüsün agirlikli ise ve bagaj boyuna cok deger vermiyorsan ozaman mittelklasselar(misal a4 veya c klasse) güzel arabalar. Hem haniminda arabayi sürüyorsa sehirde bu arabalar asiri büyük olmadigi icin, dar yerlerde arabayi daha iyi sürebilir. Benim abimin a6'si var ve bence sehir ici icin büyük arac. Ama bagaji harika xxl boyunda. Benim c klasse bagajida büyük ama tabi a6 kadar degil. En iyisi haniminada danisip, gerekirse bakmaya gidip, arabalari canli görmek. Bir arabayi görüp, icinin isinmasi lazim. Sana seciminde kolay gelsin
    Konu mr_koc_ac tarafından (29 Nisan 2018 Saat 15:53 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı Nazarnet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba.
    Bende simdi olmasa da ilerleyen aylarda arabalarimi degistirmeyi düsünüyorum bunun icinde zamana yayarak arastiriyorum acelen yoksa seninde öyle yapmani özellikle araclari test ederek bilgi sahibi olmani öneririm. Suan bende Opel Astra ve BMW 520d(F11) var benim cevremde artik dizel kötüdür mantigi olusmaya basladi bu yüzden izinden sonra BMW'yi satacam ama arabadan genel olarak memnunum yüksek saft tüneli disinda. Suan incelemekte oldugum VW Tiguan 2.0Tsi'ler var bu araclar hakkinda direksiyonun hissizligi ve DSG'nin biraz kararsiz kalmasindan söz ediliyor tabi test etmedim sende 2011'den sonra olan makyajli modelleri inceleyebilirsin. Ben sahsen Limousine tarzi araclardan hoslanmiyorum ama BMW 5 serisi araclari da inceleyebilirsin.
    Tesekkür ederim arastirma arayis icerisine basladim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı koc1990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geländewagen/jip limusine göre daha rahat olur gibime geliyor ve yüksek oturuyorsun. Cocuklari cocuk koltuguna bindirince egilme kalkma olmaz. Ama jip herzaman yakiti daha fazla harcar ve sanirim daha pahali olur satin alirken. Sana simdi herhangibi marka önermicem bu senin zevkine bagli. Fazla otobanmi sürüyorsun yoksa sehirmi onu kendine göre degerlendirerek karar vermelisin. Cok otoban sürüyorsan ozaman oberklasse bir araba mantikli geliyor. Icleri daha genis oluyor ve daha rahat edersin. Sehir sürüsün agirlikli ise ve bagaj boyuna cok deger vermiyorsan ozaman mittelklasselar(misal a4 veya c klasse) güzel arabalar. Hem haniminda arabayi sürüyorsa sehirde bu arabalar asiri büyük olmadigi icin, dar yerlerde arabayi daha iyi sürebilir. Benim abimin a6'si var ve bence sehir ici icin büyük arac. Ama bagaji harika xxl boyunda. Benim c klasse bagajida büyük ama tabi a6 kadar degil. En iyisi haniminada danisip, gerekirse bakmaya gidip, arabalari canli görmek. Bir arabayi görüp, icinin isinmasi lazim. Sana seciminde kolay gelsin
    Esim jibden yana bende kararsisizim dedikleriniz dogru sehir ici bazen gezmeye baska sehire yada guzel olan yerlere es dost ziyareti bilinen seyler isde

Tecrübeli Üye mr_koc_ac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bilgisayarimdan
    Ettiği Teşekkür
    350
    99 mesaja 148 teşekkür aldı
    Alıntı Hakki27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esim jibden yana bende kararsisizim dedikleriniz dogru sehir ici bazen gezmeye baska sehire yada guzel olan yerlere es dost ziyareti bilinen seyler isde
    Ozaman q5 güzel secim olur.
    Q5 lerin abmessungu(uzunlugu) a6 dan ufak ve jip.
    Benim esim vw tiguanlari begeniyor.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Benimde iki çocuğum var. Ben Mercedes C Klasse Kombi var ve dar geliyor.

SUV ben asla ustemiyorum. Şehir içinde yüksek olduğu için rahat. Ama park falan yaparken veys arka arka giderken çok tehlikeli. Kamera falanda olsa, çok kazalar oluyor.

Birde 25000 Euro benim için tuzlu. Gücüm var, ama benim için yazık günah o kadar para vermek.

Mercedes, BMW, Audi falan güzel arabalar, ama bozulmaya durmasın. Herşey artık elektronik. Hiç birşeyi kendin yapamıyorsun. Benim arabada kaç kere sorun oldu, bizin Türk Wekstattlar yapamıyor. Arabayı makinaya bağlamak ile yetmiyor, hatalarını bulmak için ayrıyeten kablololura ölcen makina lazım. Mecbur Mercedes falan götürüyorsun. Sırf motor kapağı açtırmak 100 Eurodan başlıyor.

Arkadaşda Zafira var. Tabiki Mercedes, BMW gibi kaliteli değil. Ama birşeyi bozuldumu az çok daha kenin veya bizim Türklere yaptırabiliyorsun.

Ysni ben 25000'ine arabs aldam, 10 sene binsem kedin 10000 Euroyada o orijinal Werkstattlsra gider.

Zafira Tourer almayı düşünüyorum. Hem fiyatları yarı yarıya, hemde içi çok geniş. Opellerde eskisi küflenmiyor. İç döşemeleride güzel ve kaliteli artık. Benim mantığıma daha iyi yatıyor. Para nede olsa kolsy kazanılmıyor.

Tabiko alanlarada lafım yok. Herkes kendi kazanıyor. Kazasık belasız altında eskisin.

11. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye guesswhosback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hitlerin bile kafayi bozdugu yerden
    Ettiği Teşekkür
    281
    95 mesaja 239 teşekkür aldı
    Ben sahsen Mercedes'den o GLK'lari baya begeniyorum. Pek yüksek degil ama cok alcak da degil araba. Ici genis, yeterince yer var, sikisma fln yok. Izinede gidilir rahatca

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    @ Birbey 3.0 arkadasim
    Park olayina gelince, en rahat park ciplerle yapiliyor.
    Görüsü, her seyi güzel. Park etmesi gercekten cok rahat limusinlere göre.
    Bende birde Opel Corsa D var, esimin ve kizimin kullandigi.
    Ikiside park olayina gelince cipi daha cok begeniyorlar.
    Tabiki burda araba kullanmada herkesin tarzi farkli ve bunuda saygi ile karsiliyorum.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Bizim 4 çocuk var 6 kişiyiz şimdilik buralarda binecek binek bir külüstür var yetiyor..

Bende bakıyorum bakıyorum bir türlü kafama yatan bir araba bulamadım 6 kişilik

7 kişilik araç çok lakin bagaj olayı bitik 7 koltuk yapmışlar bu kişilerin bagajını soran olmamış

Varmı aramızda kalabalık aileli olanlar siz ne kullanıyorsunuz yakıtı uygun vergisi uygun sürate gerek yok ...

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Ford galaxy ler var

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı neco54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ Birbey 3.0 arkadasim
    Park olayina gelince, en rahat park ciplerle yapiliyor.
    Görüsü, her seyi güzel. Park etmesi gercekten cok rahat limusinlere göre.
    Bende birde Opel Corsa D var, esimin ve kizimin kullandigi.
    Ikiside park olayina gelince cipi daha cok begeniyorlar.
    Tabiki burda araba kullanmada herkesin tarzi farkli ve bunuda saygi ile karsiliyorum.
    Yüksek oldugu icin öylede, ama BMWnin SUVlerde arka cam sadece 30 santim. Arkayi görme sansin hic yok. Sadece kamera var. Birde arabalar artik hayvan gibi. Park yeri cok zor bulmak.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim 4 çocuk var 6 kişiyiz şimdilik buralarda binecek binek bir külüstür var yetiyor..

Bende bakıyorum bakıyorum bir türlü kafama yatan bir araba bulamadım 6 kişilik

7 kişilik araç çok lakin bagaj olayı bitik 7 koltuk yapmışlar bu kişilerin bagajını soran olmamış

Varmı aramızda kalabalık aileli olanlar siz ne kullanıyorsunuz yakıtı uygun vergisi uygun sürate gerek yok ...
    Sana ancak Sprinter yarar abi.

18. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana ancak Sprinter yarar abi.

Haklısın aslında Sprinterde çok büyük kalır birde onların vergileri pahalıdır yakıtı falan, hemde çok büyük

Çok fena ya bakınıyorum bakınıyorum 6 kişilik bagaj meselesinde sakat

Gerçekten kalabalık ailede iş arabaya gelince büyük sorun

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    6 kisilik araclar evet bagaj olmuyor malesef

ama bu nasil ?

cok kiyak bir arac olmus

yeni Ford Transitler bence müthis

21. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 kisilik araclar evet bagaj olmuyor malesef

ama bu nasil ?

cok kiyak bir arac olmus

yeni Ford Transitler bence müthis

Evet bakarken bunlarada bakmıştım bunların birde kısa olanları var gerçekten güzel araç ..

Baya inceledim ford cidden güzel bir araç yapmış tabi tam alıcı gözüyle bakamadım fiyasası şuan yüksek sanırım..

Yeni araç olduğu için hala piyasada ikici eli uygunu yok malesef ama yakın zamanda düşer onlarda..

Tecrübeli Üye zirdeli79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HEDEF / TURAN
    Ettiği Teşekkür
    389
    83 mesaja 277 teşekkür aldı
    Selam kardesim Sana VQ T5 5.2 multivan facelift tavsiye ederim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Yorumlariniz icin tesekkür ederim bir kac araba hakkinda olan yada olup binen arkadaslar varmidir acaba ford s max ve bmw x3 audi Q5 nasillar acaba

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)