Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2187 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyedeki Isbankasinin Iscep uygulamasi üzerinden Borsada al sat yaparsam?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    152 mesaja 339 teşekkür aldı

Türkiyedeki Isbankasinin Iscep uygulamasi üzerinden Borsada al sat yaparsam?

Arkadaslar benim TR'deki isbankasinda hesabim var, hesabimdaki islerimi iscep ile hallediyorum.
    Biraz borsa ile ugrasmak istiyorum tabiki kücük capli 5-10 bin TL lik öyle büyük rakamlar ile degil.
    Biraz arastirdim Yatirim hesabi acmak gerekli imis.Iscep üzerinden acilabiliniyor ondan sonra Borsadaki firmalar görünüyor hisse alip satmaya baslayabiliyormusum.
    Benim aklima takilan bazi seyler var onlari ögrenmek istiyorum.
    - Bu acmam gereken Yatirim hesabi ücretlimi?
    - Bu Hesap üzerinden hisse senedi alip satsam kücük ölcekli bu ilerde burada Problem olur mu? Yani buradaki Finanzamt bir sorun cikarirmi su bilgileri paylasma kanunu sebebiyle?
    Birde IsCep üzerinden TR'deki borsada al sat yapanlar varmi? Tavisyeleriniz?
    Konu Haziran tarafından (13 Eylül 2023 Saat 15:52 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Usta oncelikle benim tavsiyem bu islere girme..
    Tr de suan kimin eli kimin cebinde belli degil,az kazanirken cok maldanda olursun..
    Bir baska mesele e bayde bile satis yapsan geliri maliyeye bildiriyorsun kaldiki burada bile bir gelir soz konusu oldugundan buyuk bir ihtimal bildiri şart..
    Bu islere girip aglayan cok oldu..
    Enerjini gunluk hayatin akisina birak

4. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta oncelikle benim tavsiyem bu islere girme..
    Tr de suan kimin eli kimin cebinde belli degil,az kazanirken cok maldanda olursun..
    Bir baska mesele e bayde bile satis yapsan geliri maliyeye bildiriyorsun kaldiki burada bile bir gelir soz konusu oldugundan buyuk bir ihtimal bildiri şart..
    Bu islere girip aglayan cok oldu..
    Enerjini gunluk hayatin akisina birak
    Haklisin dostum zaten olmadi islem yaparken uyari cikiyor "MKK saklama hesabi acma islemleri icin ...." Yani bazi evraklar imzalanmasi gerekliymis.Yani ise baslamadan is bitti.
    Zaten yapabilseydim yani evrak imzalama islemi falan cikmasaydi yani sedece 5-10 bin TL ye kadar hisse alacaktim.Öyle fazla islemlere girmeyecektim.

6. Haziran üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    Arkadaşım aynen yazdığın gibi ben deneme amaçlı işcep ile hisse senedi alıp sattım Türkiye’den.
    Senin borsa hakkında tecrüben olduğunu düşünerek yazıyorum, ben rizikosu az olan büyüklerden alırım,
    Türkiye borsasından 24.Ocak.2023'de deneme amaçlı aldım.sadece 3 tanesini yazayım,
    Ereğli : 39,3Tl
    THY : 151,3Tl
    Şişe Cam: 42,9Tl ve 1€=20,4Tl idi.
    Bu 3 hisse senedine toplam 233,5Tl yani 11,44€ ödedim
    Iki hafta önce, Ereğli 42,9Tl
    şişe cam 48,7Tl ve THY 230Tl
    1€=29Tl , toplam 321,5Tl yani 11,1€ yapıyor
    Euro olarak zarar etmezseniz sevinin gibi bir sonuç çıkıyor.
    Özetle Euro bozdurup, Türkiye borsasına yatırım yapmak bence iyi bir fikir degil, TL sürekli değer kaybediyor,görünüşe göre de daha çok kaybedecek.
    Siz önce Euro olarak paranızı kurtaracaksınız, üstünede kar edeceksiniz, ben bunu Türkiyede pek münkün görmüyorum.
    ayrıca işcep ile borsa hesabı açabilirsin, online olarak birkaç form doldurman lazım ki, bu almanyada da öyle

Tecrübeli Üye arapkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    279
    58 mesaja 76 teşekkür aldı
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklisin dostum zaten olmadi islem yaparken uyari cikiyor "MKK saklama hesabi acma islemleri icin ...." Yani bazi evraklar imzalanmasi gerekliymis.Yani ise baslamadan is bitti.
    Zaten yapabilseydim yani evrak imzalama islemi falan cikmasaydi yani sedece 5-10 bin TL ye kadar hisse alacaktim.Öyle fazla islemlere girmeyecektim.
    Benim de var borsa hesabim isbank ta kücük kücük bende oynuyorum simdilik hersey yolunda
    MKK olayinda Akbaba arkadasin dedigin gibi online forum dolduruyon bir kac tane soruya cevap veriyon yani bankaya gidip bir sey imzalamana gerek yok bazen sorulari dogur cevaplasan bile olmadi diyor ama ayni sorundan hekez de var galiba Youtube de videosu var ordan bak

Tecrübeli Üye arapkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    279
    58 mesaja 76 teşekkür aldı
    Alıntı arapkarizma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de var borsa hesabim isbank ta kücük kücük bende oynuyorum simdilik hersey yolunda
    MKK olayinda Akbaba arkadasin dedigin gibi online forum dolduruyon bir kac tane soruya cevap veriyon yani bankaya gidip bir sey imzalamana gerek yok bazen sorulari dogur cevaplasan bile olmadi diyor ama ayni sorundan hekez de var galiba Youtube de videosu var ordan bak
    Baska sorun olurda özelden yaz

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    269
    205 mesaja 532 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım aynen yazdığın gibi ben deneme amaçlı işcep ile hisse senedi alıp sattım Türkiye’den.
    Senin borsa hakkında tecrüben olduğunu düşünerek yazıyorum, ben rizikosu az olan büyüklerden alırım,
    Türkiye borsasından 24.Ocak.2023'de deneme amaçlı aldım.sadece 3 tanesini yazayım,
    Ereğli : 39,3Tl
    THY : 151,3Tl
    Şişe Cam: 42,9Tl ve 1€=20,4Tl idi.
    Bu 3 hisse senedine toplam 233,5Tl yani 11,44€ ödedim
    Iki hafta önce, Ereğli 42,9Tl
    şişe cam 48,7Tl ve THY 230Tl
    1€=29Tl , toplam 321,5Tl yani 11,1€ yapıyor
    Euro olarak zarar etmezseniz sevinin gibi bir sonuç çıkıyor.
    Özetle Euro bozdurup, Türkiye borsasına yatırım yapmak bence iyi bir fikir degil, TL sürekli değer kaybediyor,görünüşe göre de daha çok kaybedecek.
    Siz önce Euro olarak paranızı kurtaracaksınız, üstünede kar edeceksiniz, ben bunu Türkiyede pek münkün görmüyorum.
    ayrıca işcep ile borsa hesabı açabilirsin, online olarak birkaç form doldurman lazım ki, bu almanyada da öyle
    Secimlerim uzun vadeli ve az riskli hisseler

11. haveri68 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    Benim su an Bankada yaklasik 5.000 TL var. Lazim olur diye bozdurmustum.
    Bu 5.000 TL ile iste borsa oynayacaktim.Degilse euro falan bozdurmayacagim.
    Bu 5.000TL günden güne eriyor hic yoktan bir kac hisse alayim belki degerini korur hemde denemis olurum dedim.
    Ama bana ben bu MKK olayini anlamadim bugün bana SMS geldi MKK Bilgi diye orada sifre olusturmak icin cagri merkezini arayiniz falan diyor.
    Ama deneme amacli Sise Camdan 10 hisse aldim sorun cikmadi.

Birde bu kücük hisseler burda sorun cikartirmi?
    Konu Haziran tarafından (14 Eylül 2023 Saat 12:13 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    176
    26 mesaja 60 teşekkür aldı
    Uzun sureli kalacaksa cesidini sizin belirlediginiz doviz bazli bir yatirim fonu (altin,gumus, eurobond) secenek olabilir..
    ileride uzerine ekleme yapabilirsiniz..
    Is cep menusunden Yatirim--> Yatirim Fonu--> alis bolumunden islem yapabilirsiniz.. Imzalamaniz gereken herhangi bir evrak
    olursa online olarak tum islemleri yapabilirsiniz.. AltinS1 de secenek olabilir..
    Konu TolgANL tarafından (14 Eylül 2023 Saat 14:35 ) değiştirilmiştir.

14. TolgANL üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    https://youtu.be/xqxhIE9dDuw?si=zgZ8vLr-m6nwZPwV
    Borsaci dededen don kaptirmamak icin gerekli uyarilar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    15 mesaja 42 teşekkür aldı
    Usta Türkiyede borsada cok firmaların Köstebek insanlar var. ve büyük bir kaç insanlar hisse senetlerini tavan yaptırıp sonra satıyorlar. Trende son atlayanlar herşeyeni kaybediyor. Şu anda Türkiye’nin ekonomisi kötü olduğu için yabancı insanlar gelmiyor. Almanya’da zor veya kolay kazandıgınız paranızı kaybetmeyin.

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    Benim su an Bankada yaklasik 5.000 TL var. Lazim olur diye bozdurmustum.
    Bu 5.000 TL ile iste borsa oynayacaktim.Degilse euro falan bozdurmayacagim.
    Bu 5.000TL günden güne eriyor hic yoktan bir kac hisse alayim belki degerini korur hemde denemis olurum dedim.
    Ama bana ben bu MKK olayini anlamadim bugün bana SMS geldi MKK Bilgi diye orada sifre olusturmak icin cagri merkezini arayiniz falan diyor.
    Ama deneme amacli Sise Camdan 10 hisse aldim sorun cikmadi.

Birde bu kücük hisseler burda sorun cikartirmi?
    arkadaşım 5000TL, 200€ bile etmiyor, bununla ne yapmak istiyorsun?
    Borsa oynama yeri degildir, yatırım yeridir. ne güçlüklerle kazandığımız parayı çar-çur etmeyelim.
    borsa, mantara benzer, anlamıyorsan zehirlenirsin, anlıyorsan da tadına doyamazsın.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım 5000TL, 200€ bile etmiyor, bununla ne yapmak istiyorsun?
    Borsa oynama yeri degildir, yatırım yeridir. ne güçlüklerle kazandığımız parayı çar-çur etmeyelim.
    borsa, mantara benzer, anlamıyorsan zehirlenirsin, anlıyorsan da tadına doyamazsın.
    anlamak icin denemek, denemek icinde ögrenmek gerekli demi?
    Ögrenmek icin de sanirim 100.000 TL bascak halimiz yok.
    Ne nedir , ne nasildir ögrenmek gerekli.
    Sen sanirim emeklemeden yürümüssün.Ilk etapda vermissin 50.000 - 100.000€ almissin hisseleri.
    Böyle büyük konustuguna göre!!

Ben bugüne kadar borsaya girmek isteyenlere bu isi bilen kisilerin "ihtiyaciniz olmayan kaybettiginizde üzülmeyeceginiz bir miktarla ve kücük bir miktarla baslayin" tavsiyesini okudum.
    Konu Haziran tarafından (15 Eylül 2023 Saat 14:51 ) değiştirilmiştir.

19. Haziran üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Olaya farkli bakin,
    Eger bu konuda tecrübe sahibi olmak istersen önce fonlardan basla. Burada Profosyenelller senin icin yatirim yapiyor. Madem is bankasi hesabin var, is bankasininda kendine ait fonlari var ve iyi derecede getirisi var.
    Gerekirse 1000 tl yatir ve ögren.
    Genis bilgi tefas sayfasinda. Burda devlet güvencesi ile Fonlar üzeri her konuda kendi bankan veya diger bankalar ile yatirim yapabilirsin.
    Herkese mutlak tavsiyemdir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    Alıntı idrevadüh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olaya farkli bakin,
    Eger bu konuda tecrübe sahibi olmak istersen önce fonlardan basla. Burada Profosyenelller senin icin yatirim yapiyor. Madem is bankasi hesabin var, is bankasininda kendine ait fonlari var ve iyi derecede getirisi var.
    Gerekirse 1000 tl yatir ve ögren.
    Genis bilgi tefas sayfasinda. Burda devlet güvencesi ile Fonlar üzeri her konuda kendi bankan veya diger bankalar ile yatirim yapabilirsin.
    Herkese mutlak tavsiyemdir.
    Aynen dostum, Fonlarada bakiyorum daha dogrusu ögrenmeye calisiyorum.

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    269
    205 mesaja 532 teşekkür aldı
    bBir tüyo da ben vereyim öyle cok seyler bilmenize gerek yok dünyadaki sayili varlik fonlarinin türkiyedeki aldiklari hisseleri takip edin ( Örnegin Norvec Varlik Fonu ) Türkiyede Hangi sirketlerin hissesini almis Türkiyede bazi hisseler € bazinda yüzde 500 - 600 % kazandirmis

23. haveri68 üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    522 mesaja 1,098 teşekkür aldı
    ilk tedarik edilmesi gereken bu, sonrasi mühim degil. https://postimg.cc/YGsJ7c4Y
    Konu hekimoglu tarafından (29 Ekim 2023 Saat 16:08 ) değiştirilmiştir.

25. 4 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Üye DenizCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    11
    16 mesaja 22 teşekkür aldı
    TL ile borsaya girersen paran enflasyondan dolayi erir. Hisse kazanc yapsa bile TL`yi Euroya cevirdiginde zarar edersin.

27. DenizCan üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Arkadaslar benim TR'deki isbankasinda hesabim var, hesabimdaki islerimi iscep ile hallediyorum.
    Biraz borsa ile ugrasmak istiyorum tabiki kücük capli 5-10 bin TL lik öyle büyük rakamlar ile degil.
    Biraz arastirdim Yatirim hesabi acmak gerekli imis.Iscep üzerinden acilabiliniyor ondan sonra Borsadaki firmalar görünüyor hisse alip satmaya baslayabiliyormusum.
    Benim aklima takilan bazi seyler var onlari ögrenmek istiyorum.
    - Bu acmam gereken Yatirim hesabi ücretlimi?
    - Bu Hesap üzerinden hisse senedi alip satsam kücük ölcekli bu ilerde burada Problem olur mu? Yani buradaki Finanzamt bir sorun cikarirmi su bilgileri paylasma kanunu sebebiyle?
    Birde IsCep üzerinden TR'deki borsada al sat yapanlar varmi? Tavisyeleriniz?
    Ben 2 yildir yapiyorum once hesap açıyorsun bankadan acmissin ve iş cepden yatirim hesabi aciyorsun bir kac forum dolduruyorsun yolluyorsun gün icin de yatirim hesabin aciliyor ben sabah yaptim aksam acildi ve hisse alim yapmaya satmaya basladim. Izin parami ben hisselerden kazandiklarimdan karsiliyorum burdan hic bir sekilde para götürmüyorum.

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,307
    312 mesaja 608 teşekkür aldı
    Finanzamt Türkiye de hesabi olanlarin bilgileri otomatik bilgi paylasimindan dolayi direk Berline gidiyor.

Iceriligini bilmiyor, ama ben Finanzamt im hesabin bilgilerin elimde, Kontoauszug unu görmek istiyorum diyor.

Ikametgahin Almanya oldugu icin sen Almanya da Vergi mükellefin diyor.Benim kanunlarima tabisin.
    Almanya da da Her türlü yurtdisi ve Yurt disi gelirleri burada bildirmen gerekiyor.
    Mesela 2.000 € senede faiz alabilirsin, ama bildirmezsen ve Kontoauszug da hesap hareketliliginde farklilik kafa agritir ve geriye birkac sene Lohnsteuer i tekrardan yaptirir.

Su an Finanzamt Türklerin üzerinde odakli.Türkiye deki hesaplari desiyorlar.Gelir kaynaklarini. Sen de Istedikleri dökümanlari getirmek zorundasin.Isini dogru yapman gerekir.
    Bu da Borsadaki alisverisi ve gelirini liste yapip sunman gerekir.

30. murat39 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)