Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2184 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: askerlik hakkinda bir bilgi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

askerlik hakkinda bir bilgi

selam arkadaslar

benim oglum icin askerlik hakkinda bilgi istiyorun. sorun su :

2016 benimoglum hem meslege basladi hemde yeni passportu yapildi ve 5 uzatildi. ozaman bize bir askerlik icin bir belge verilmedi. yasaya göre 1.1 20 yasindan sonra uzatilmasi gerek denildi.
    buraya kadar hersey okey. ama vatandaslar hatta cousenimde 18 yasinda izindeyken askeri sube almis götürmüs baya ugrastilar cocuklari kurtarmak icin. helbuki 20 yasinda degiller.
    münster konsolosluguna telefon ediyorum cikmiyor cagri merkezine yönlediriyor. cagri merkezindekiler 20 yasina girdimi diyor uzatilacak. bende durum anlatim dediklerki konsoluslaga danisma gerek dediler ama maalesef
    münsterle baglanamiyorum. baya hanim kizimizda kizdi öyle birsey yokk diye.

sizin bir bilginiz varmi ? dedigim gibi 2016 passaportunu aldi 5 senelik ve meslege basladi simdi on sekiz yasinda ve 20 yasina kadar askerlikle problem yok dediler 2016 da. izine giden vatandas simdi baska birsey anlatiyor ?
    bende allah nasip ederse izine gidecem ve problem yasamak istemiyorum.

bu konu hakkinda ne biliyorsunuz ve yardimci olabilirsiniz

cevaplariniz icin simdiden tesekürler

s & s
    maraz

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    hocam kuzeniniz 18 yaşında niye askerlik şubesi ile problem yaşamış gerçekten onu anlayamadım

askerlik yaşı 20 yaşına girdiği sene başlar

ama bir çoğumuz askerlik yoklamasını unutuyoruz 19 yaşına girince ilk yoklamasını yaptırması gerekir

Yoklama ile uzatma ayrı şeyler ikisinine aynı anda yaptırabilirsin

ben benim oğlanda unutmuştum 210 TL ceza ödedim

Konsoloslukları mesai saatleri içinde aramayın açmıyorlar ancak mesai bitince diğer türlü çağrı merkezine arayacaksınız

1111 sayılı Kanunun 30.maddesi gereğince yoklama sırasında, askerlik şubesine veya yurtdışı temsilciliklerine gelmemiş ve 26 ncı madde gereğince gelmeme sebebini bildirmemiş kişiler, yoklama kaçağı olarak kabul edilmektedirler.

Yoklamada bulunmayan ve bulunamadıklarına dair kanunda yazılı bir mazeret gösterememiş olanlara ‘Yoklama kaçağı’ denir. (1111 s.K. md.12)

Yoklama kaçağı olanlar hakkında 1111 s.K.’nun 86 ve 89.maddeleri gereğince askerlik şubesinin bağlı olduğu İl veya İlçe İdare Kurulları tarafından, yakalandığı veya kendiliğinden müracaat etmesine, yakalanma ve müracaat zamanına göre değişik idari para cezaları verilebilmektedir.
    Konu hOrOz tarafından (02 Mayıs 2018 Saat 11:18 ) değiştirilmiştir.

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Ben 19 yaşında geç gitmiştim, hemen Jandarma bizim köye gelmiş beni arıyor. Kimsede beni tanımıyor. Sonra muhtar isimden olayı cözüyor ve uyanıyor. Askeriyede beni kaçak statüsüne koymadı.

6. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    simdi hanima sordum kuzenimkinde yanlis anlasama olmus diyor anladigi kadariyla.
    baskalarina sordum onlarda horoz kardes senin dedigini diyor

benim oglan 18 oldugu icin daha yoklamaya girmiyor. ozaman problem olmamasi gerek

simdi arkadas aradi oda diyor onun kisi 22 yasindaymis onun icin yakalamislar ve yüklü bir ceza ödemisler. kerata okuyormus birakmis

s & s

maraz

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 19 yaşında geç gitmiştim, hemen Jandarma bizim köye gelmiş beni arıyor. Kimsede beni tanımıyor. Sonra muhtar isimden olayı cözüyor ve uyanıyor. Askeriyede beni kaçak statüsüne koymadı.
    artık son 2 senedir eskisi gibi havaalanlarında kaçakları hemen askere almıyorlar .. işlem yapıp bırakıyorlar

yoklama kaçaklarına ağır cezalar var daha öncede yazmıştım https://www.ozbeceriksizler.com/show...F0%FD-Cezas%FD

onun için pek savsaklamaya gelmiyor

9. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)