Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2156 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Paypal ve dolandiricilik booking.com üzeri

Üye
    Ettiği Teşekkür
    153
    10 mesaja 14 teşekkür aldı

Paypal ve dolandiricilik booking.com üzeri

Merhaba arkadaslar,
    bugun size anlatacagim konu paypalin hirsiz ve dolandiricilara actigi kapi hakkinda.
    paypalden gecen gun mail geldi, hesabinizdan 756 euroluk booking.com sitesinden urlaub düzenlendi, yani hesaptan cekilecek diye, aradim, dedim ben degilim, hesabim hacklenmis, baskasi yapmis, geri cekermisiniz?
    daha para kontomdan cekilmedigi halde, paypal parayi geri cekmeyi reddetti ve biz süpheli görmüyoruz dedi, yani sen yaptin yalan söylüyosun demek oldu bu benim yuzume karsi, sinirden bayilcaktim o an!
    dedi bookin.com arayip ordan halletceniz, kardesim o zaman paypal ne ise yariyo? velevki ben almis olayim o urlaubu, iptal ettirmek istiyorum, iptal edince zaten ben almissam bile urlaub sirketi bana o urlaub icin bilet de vermez vesaire, ordan sonrasi beni ilgilendirir, onu bile yapmadi, ve beni yalanci cikartarak biz süpheli durum gormuyoruz ve yapacak biseyimiz yok dedi, dondum kaldim, 2 gun defalarca aradim, her berater aynisini dedi, cildiracaktim, sizin paypalininizinda sizinde diyesim geldi ama elin gavuru anlamaz ki!
    booking.com u aradim paypal transkationu yolladim, 4 kisi ile gorustuk mail atin dediler, mail attik, her defasinda, bilet numaraniz ve mailinizi yollayin dediler, dedik biz almadik bilet bize gelmediki bilet ve ucus numaramiz olsun! illa her mailde bunu direttiler! aradim, basladim karadeniz usulu bagirip cagirmaya, Allahtan kadin sabirli cikti da dinledi, yuzume kapatmadi, , tmm dedi ben ilgilenicem, simdi bekliyoruz ki paypala parayi geri iade etsinler!
    yasadigim tecrübe su ki, paypalden birisi sizin hesabinizdan alisveris yaptiginda iptal ettirmek icin göbeginiz catlayabilir, ebayde sorun olmayabiliyor belki ama baska türlü alisverislerde sorun yaptilar, cunku gecen ebayden mal sattim, adam mal bozuk dedi, halbuki degil, ve aninda parayi paypaldan geri cekti! ama bana geldimi olmaz anasini satim ):
    neyse, bakalim nolcak bekliyoruz sinir ve sabirla

2. bauber41 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Gecmis olsun. Benim basimdan gecmedi ama böyle haberleri cok duyuyoruz.

Sahsen Polise gidip Anzeige yapardim. Bankama Paypal'in para cekme yetkisini cekerdim. Ayrica Para Bankandan cekildigi takdirde 6 hafta geri cekme imkanin var. Sonradan "hacklendigini" ispatlayamasan sorun olur mu bilemem.

Yaptigim Anzeige i hem Paypal a hemde booking.com a gönerdip konuyu tekrar izah edip Paypal hesabimi kapatirdim.. Sadece telefonla ile degil yazili gönder herseyi elinde isbatin olsun.

Daha cok bilgi sahibi olan arkadaslar yardimci olacaktir.

5. 2 kişi PLANLOS üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    demek ki birisi senin paypal kullanici ismini ve sifresini biliyor.

benim ilk isim, sifreyi degistirmek olurdu. sonra düsünürdüm, kimin eline nasil gecti bilgiler.

bazi kisiler heryerde ayni kullanici ismi ve sifreyi kullaniyor.

veya bir bak, izin nereye gidiyor? yakinin dan birisi veya aileden birisi olmasin?

7. 4 kişi Cengiz Bond üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Bu gibi şeyler neden oluyor biliyormusunuz, çünkü basit şifreler kullanıyoruz. Mesela adın Mehmet ve doğum yılın 1974 ise, çok kişi Mehmet1974 veya Mehmet74 koyuyor. Bilgisayar sistemleri bunu arka planda deniyor.

Ama sen mesala şifreni !hadilan123 koysan, kolay kırılmıyor.

İnsanları yüzde 90ını heryerde aynı şifreyi kullanıyor. Mesela Amazon veya Google Playstoreda. Onun içın öyle ise ordada şifreni değiştir.

Paypal belki şundanda sana inanmıyordur. IP adressleri görüyor. Ve senin öbür IP adreslerin ile uyuyorsa evde bir köstebek olma şansı veya birisi uzaktan senin bilgisayarı haberi olmadan kullanabiliyor.

En güzel format at bilgisayara. Virüs softwareler fazla güvenme.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (03 Mayıs 2018 Saat 16:27 ) değiştirilmiştir.

9. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Bana sanki geçende Ebay de problem çıkaran alıcı gibime geliyor

11. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,461
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Ben senelerdir Paypal kullanıyirum şükür şimdiye hiç sorun yaşamadım.Ama internette girdiğim sayfalara viruslara dikkat ederim.

13. 3 kişi smeilet üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Ergene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,559
    276 mesaja 883 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana sanki geçende Ebay de problem çıkaran alıcı gibime geliyor
    Bana sanki geçende Ebay de problem çıkaran alıcı gibime geliyor derken?
    (Sadece meraktan soruyorum)

15. Ergene üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    153
    bankayi arayip yetkiyi iptal ettim, fakat banka dediki eger önceden yapilmissa lastschrift cekilmedigi halde bile olsa parayi cekerler, cunku yetki verdigim halde 2 gün sonra baktim paypal parayi cekmis, bankanin sayfasindan cekmemelerini ve iban swift vesaire yazin demisti banka, dediklerini yaptigim halde cektiler ilginc olan. aslinda bunu sikayet edebilirim ama ugrasamiyorum kafa kaldirmiyo , paypal hesabi kapatamadim, hesapta islem oldugunda ve islemeler temizlenmedigi sürece kapanmiyor hatta banka hesabi dahi silinemiyor, denedim defalarca olmadi, yazili olarak maille defalarca yolladim , paypale booking.com a

Üye
    Ettiği Teşekkür
    153
    aynen, gecen gün kacak olarak bi sifre saklama progrmai indirmistim kurmustum, ordan tüm bilgilerim gitmis sanirim , baska bi aciklamasi yok sanirim. valla acayip merak ediyorum, adam nasil yapmis, sifreleri bilen birisi demekkki, ama serefsiz paypal normalde baska pcden girildiginde bana mail gelirdi, 2 kademeli korumam acik, yani facebook gibi, baska yerden girildiginde uyari geliyo, ve sifre istiyor telefondan, ben ona guvendim, ama oyle bisey de gelmedi. izin TBD diye bi otel ismi var sadece paypalde, ve artikel numarasi baska bisey yok

Üye
    Ettiği Teşekkür
    153
    hmm, olabilir, ama mahkeme acsam paypal ,kime ait nereden hangi pcden cekilmis diye verilir heralde bilgiler avukatima, bilemiyorum.
    gecende dedigim RAM sattim 80 liralik rami 40 liraya aldi adam, ve ramin 8 degil 4 oldugunu iddia etti, dedim hayr degil, 8 yolladim, sikayet etmis, aninda paypal parami geri cekmis, daha ortada bana gelen ram yok, ramin benim yolladigim ram oldugu belli degil, adamlar cekiyo cart diye geri, ama ben arayipda kardesim bu urlaub firmasini tanimyirum, iptal edin, sahsen basvurdugun halde defalarca adamlar diyoki paypalden, süpheli durum yok, inanilir gibi degil, saka gibi, kime anlatsan inanmaz valla

Üye
    Ettiği Teşekkür
    153
    valla benim paypal hesabim 2002 den beri acik, bende sorun yasamadim, 2 kademeli guvenlik sistemi var, normalde baska pcden girilemiyor, benim telefonumdaki sifre girilmeden, nasil olmus anlamadim. ebay paypal uzeri calisiyor, amazon kradi karti uzeri. tercih meselesi.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    153
    sifrem karmasik sifre. ikincisi evden kimse yapamaz cok cok eminim, kalabalik bi aile degil, evde kamera var heryerde giren cikan belli.
    uzaktan kullanma sansi da yok, ben 20 yildir pc isi ile ugrasiyorum, az cok bilirim bu isleri yani, o da cok zor bi ihtimal. oldumu oluyo valla

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    TBD Hotel Pattaya Thailand da bir otel

22. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    41
    42 mesaja 57 teşekkür aldı
    Hemen sildim zaten simdiye kadar bir kere lazim oldu.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı bauber41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen, gecen gün kacak olarak bi sifre saklama progrmai indirmistim kurmustum, ordan tüm bilgilerim gitmis sanirim , baska bi aciklamasi yok sanirim. valla acayip merak ediyorum, adam nasil yapmis, sifreleri bilen birisi demekkki, ama serefsiz paypal normalde baska pcden girildiginde bana mail gelirdi, 2 kademeli korumam acik, yani facebook gibi, baska yerden girildiginde uyari geliyo, ve sifre istiyor telefondan, ben ona guvendim, ama oyle bisey de gelmedi. izin TBD diye bi otel ismi var sadece paypalde, ve artikel numarasi baska bisey yok
    bu proğram crack limiydi ? .. bazen böyle proğramlarda Trojaner oluyor ve diğer casus proğramları kişisel bilgileri karşı tarafa aktarıyor

Polise gittin mi ?

25. 4 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    valla kardes bütün belalar seni buluyor gecen ebay simdide paypal

27. 2 kişi deniz2000 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Hack yapilmis gibi gorunmuyor. 18 yildir kullaniyorum. Ne yani booking senin paypal'ini mi hacklicak ?

2 Ay once benimde hesabimdan 2 defa para cekmis paypal (680 euro- 135 euro ) hanim fark etti.

Aradik konustuk, bir oto tamirhanesi benim kartimi kullanmis( yani paypal onlarin ama kart benim ve benim hesaptan almislar parayi).

Sebebi ise arabam icin yedek parca almistik beraber . Onun paypal' a benim karti eklemistik. Sekreter unutmus silmeyi. kendilerinin yaptigi alisveris benim hesaptan cekmeye devam etmis.(bana cekilen 2 tutar karsiliginda cek yazdi verdi parcaci).

Paypal ile konustugumuzda bize dedikleri sey ;" kullanan'in IP si ve hatta PC nin mac adresini bile soyleyebilirim ".

Esiniz, cocugunuz bir tanidiginiz yapmis olabilir(korkup soyleyemez). Yada cok kucuk bir ihtimal olsa bile yanlislik yapilmistir.
    Konu Rammstein tarafından (03 Mayıs 2018 Saat 18:50 ) değiştirilmiştir.

29. Rammstein üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    153
    aynen öyle, crackliydi, normalde hic böyle bisey gelmemisti basima, ama geldi iste

Üye
    Ettiği Teşekkür
    153
    booking.com uzeri hic alisveris yapmadim, bizimkiler kesinlikle degil.
    ama dediginiz gibi olabilir, booking.com tabiki hacklemedi, birisi nasil yapmissa kartimi mi artik, sifremimi biseyi kullanmis, ama paypalin bu kadar umarsiz davranmasi, ve sucu booking. coma atmasi bizi deli etti, dediginiz gibi, mac adresine varana dek hersey bellidir karsi tarafin bilgileri olarak. avukatlik olursa bunlarin hepsi cikacagi icin icim biraz rahat.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı bauber41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    booking.com uzeri hic alisveris yapmadim, bizimkiler kesinlikle degil.
    ama dediginiz gibi olabilir, booking.com tabiki hacklemedi, birisi nasil yapmissa kartimi mi artik, sifremimi biseyi kullanmis, ama paypalin bu kadar umarsiz davranmasi, ve sucu booking. coma atmasi bizi deli etti, dediginiz gibi, mac adresine varana dek hersey bellidir karsi tarafin bilgileri olarak. avukatlik olursa bunlarin hepsi cikacagi icin icim biraz rahat.
    burda ne yazsak çizsek boşuna

senin ilk yapacağın iş Polis te Anzeige yapman ikinci olarak Avukata gitmek

33. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler