Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2146 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ebay de rückgaberecht

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı

Ebay de rückgaberecht

Arkadaslar ebay de gewerblich satis yapiyorum. Müsterinin birisi 12 nisanda benden bir ürün satin aldi.Ayin 13 ünde hemen aldigi ürünü gönderdim.Simdi aldigi ürünü geri göndermek istiyor. Oysa ki benim sattigim ürünlerde rückgabe 14 gün olarak ayarli. Adam rückgabe antrag yapinca Paypal parayi benden geri cekmis..Bu durum da benim ne gibi haklarim var? Sattigim ürün tencere seti..
    Konu Cologne tarafından (13 Mayıs 2018 Saat 21:46 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    link koysaydin ürün icin

yazdiklarin okunur arkadaslar daha rahat yardimci olurdu

profesyonel satis yapan arkadas cok sitede

onlarin tecrübelerinden faydalanirsin

Üye akhisar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    82
    19 mesaja 27 teşekkür aldı
    slm usta paypal la satis yapiyom dedinmi isin zor paypal 180 güne kadar fall acarsan parayi geri yolluyor geri yollama yüzdeligi ise 99,99% o yüzden sana tavsiyem bankayla calis paypali cek aradan

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    bende paypal yoksa saticida ondan birsey almiyorum,gewerblich saticida paypal olmazsa yari yariya düser satislari

14 gün geri gönderme süren varmis zaten o gecmis adam geri gönderme parasini öder sana ürünü gönderir ama paypalin parayi hemen cekmesi iliginc ürün geri geldikden sonra parayi senin yatirman gerekli diye biliyorum
    Konu fuk_18 tarafından (14 Mayıs 2018 Saat 19:49 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Paypal parayi senden cekti ama karsiyada vermedi.simdi baya yazisacaksiniz ebay üzeri yaz ürünün geri alma süresi 14 gün ama siz 30 gün sonra göndermek istiyorsunuz kabul etmiyorum diye yaz ama hep nazik yaz ve sonuna Mit freundliche Grüße

Yazmayi unutma bu yazilanlari paypal konturol edecek bu yazismalar bir iki ay sürebilir pay pal seni hakli görüp parayi geri iade eder.

Ama bu arada alicidan negatif puan alirsin malesef

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    kardes,

öncelikle 14 gün "Rückgaberecht" yapmissin! Bu birinci hata... Profesyonel olmak istiyorsan "30 gün Rückgaberecht" yapacaksin! Verkäufer mit Top Bewertung olabilmenin birinci sartida budur! Verkäufer mit Top Bewertung oldugun zaman Verkaufsgebühr´lerde %20 indirim aliyorsun!

Ikincisi ise, müsterin hangi sebebden dolayi ürünü geri göndermek istiyor? Mesele´ye 2 tarafli bakmak durumundayiz. Müsteri diyorsaki "ürün bana geldiginde bozuktu" o zaman 14 günde olsa, 29 günde olsa geri almak MECBURIYETINDESIN.

Müsteri, msl. hosuna gitmediginden dolayi geri gönderiyorsa o zaman mecbur degilsin ve Paypal askiya aldigi ödemeyi sana yeniden geri gönderir ancak buradada tabiki "Negativ Bewertung" isin icerisine giriyor. Sayet seni maddi acidan fazla zorlamayacak ürün ise geri al ve rizke girme! Bir Negativ Bewertung´u yeniden eski haline düzeltmek icin neredeyse 200-300 positiv Bewertung alman gerekiyor...

8. 2 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes,

öncelikle 14 gün "Rückgaberecht" yapmissin! Bu birinci hata... Profesyonel olmak istiyorsan "30 gün Rückgaberecht" yapacaksin! Verkäufer mit Top Bewertung olabilmenin birinci sartida budur! Verkäufer mit Top Bewertung oldugun zaman Verkaufsgebühr´lerde %20 indirim aliyorsun!

Ikincisi ise, müsterin hangi sebebden dolayi ürünü geri göndermek istiyor? Mesele´ye 2 tarafli bakmak durumundayiz. Müsteri diyorsaki "ürün bana geldiginde bozuktu" o zaman 14 günde olsa, 29 günde olsa geri almak MECBURIYETINDESIN.

Müsteri, msl. hosuna gitmediginden dolayi geri gönderiyorsa o zaman mecbur degilsin ve Paypal askiya aldigi ödemeyi sana yeniden geri gönderir ancak buradada tabiki "Negativ Bewertung" isin icerisine giriyor. Sayet seni maddi acidan fazla zorlamayacak ürün ise geri al ve rizke girme! Bir Negativ Bewertung´u yeniden eski haline düzeltmek icin neredeyse 200-300 positiv Bewertung alman gerekiyor...
    Cevaplar icin tesekkür ederim.

Müsterinin almis oldugu ürün bir tencere setiydi. Yeni ve OVP olarak geönderildi. Müsteri bu ürünü yaklasik 1 ay kullandiktan sonra mutfagini degistirmeye karar vermis ve benden aldigi tencere setinin kulplari yeni siparis edecegi mutaga uymuyor diye geri iade etmek istiyor.. Tabii bu arada ürün kullanilmis oluyor..

Ebay le yazismalarimizda ebay bana ürünü geri alip parayi iade etmemi tavsiye ediyor. Müsteriden minus alabilirmisim bana böyle yazmislar..

Neyse hayirlisi olyun bakalim..

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    kardes, böyle bir bahaneden dolayi her ne kadar müsterilere karsi kulant davransam da "ben bile geri almazdim"...

Dedigim gibi, geri alma mecburiyetin yok ve Paypal o parayi sana geri yollar. Bosver Negativ Berwertung´u salla gitsin! Müsteri yeri geldigi zaman haddini bilecek, kimse kusura bakmasin!

11. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)