Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2210 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 81 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: THY ile Türkiye ye ucacaklarin dikkatine

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    526 mesaja 1,107 teşekkür aldı
    Ben sahsen THY ye abone gibiyim yilda hatiri sayilir ucuslar yaparim biraz milliyetci duygularimin etkisinde kaldigimdan ömrümde 3 ucus haric hep THY yi kullanmisimdir birkac aksakliklar haric memnun oldugumuda söyleyebilirim. THY bu sene ucuk bir zarar ettikten sonra köklü degisikliklere giderek bircok degisiklikler uygulamaya gecirerek yolculara yüklenmeye basladi. Hatta biz yurtdisinda yasayan Türkleri ilgilendiren yük hakki tartismalarini hatirliyorsunuzdur baktilar pabuc pahalli uygulamaktan vazgecildi.

Önceden bileti online alirken koltuk secimlerini ucretsiz yapabiliyorduk simdi parayla alabiliyorsun sadece ucustan 24 saat öncesi online check-in yapip bazi yerler haric ücretsiz koltuk secimi mümkün.

Ben konuyu acarken bahsettigim ucusu coklu ucus sistemiyle Hannover-Samsun (Istanbul aktarmali), dönüsü Samsun-Istanbul ayri ve 5 gün sonrasi icin Istanbul-Hannover aldim. Ayni bileti ayri ayri almis olsam 50€ daha ucuz oluyordu ozaman Istanbul a varinca dis hatlardan valizi alip ic hatlara gecmeyle ugrasmamak icin bu sekil aldim dönüs zaten degisik tarihlerde oldugu icin valizi haliyle almak gerekiyordu o ayri mesele.

Yasadigim sorunu Almanya dan gidiste yasasam bileti Hannover-Samsun almisim tek bilet belki haklilar diyebilirdim dönüs öyle degil ayri havaalanlari ucuslar arasi 5 gün var yani in bin devam et degil, ben 5 gün önceki Samsun-Istanbul ucusunu kullanmiyorum diye sen ne hakla benim 5 gün sonraki Istanbul-Hannover ucusumu da iptal edip bana yeni bilet alma yolunu gösterebilirsin.

Ayrica bileti alirken aktarmali ucuslarin her biri icin ayri fiyat ayri vergi ödüyor yolcular, bunu tutup tek ucus gibi göstermenin dayanagi nedir, madem öyle atiyorum Hannover-Samsun ucusu örnegin 250€ dersin tek fiyatlandirma gösterirsin ozaman tek ucus olur.

Ben sikca uctugumdan daha öncede bu sekil degisiklikler yaptim ic hat biletimi yeniden aldigimda oldu lakin böyle ilk aldigim ucusu kullanmazsam yada degisikligi kazik fiyatla ödemezsem Almanya ya ucusum iptal edilir diye bir sorun olmamisti, bunu bircogumuzda bilmiyordur uyari amaciyla yazmistim.
    Konu hekimoglu tarafından (27 Mayıs 2018 Saat 23:50 ) değiştirilmiştir.

2. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)