Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2144 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 81 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: THY ile Türkiye ye ucacaklarin dikkatine

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı

THY ile Türkiye ye ucacaklarin dikkatine

Almanya dan coklu ucus sistemiyle Istanbul a ordan aktarmali ic hatlarla devam dönüste ic hatlardan Istanbul a 4 gün sonrada Almanya ya geri dönüs bileti aldim.

Bu aksamki ic hatlar Istanbul ucusumu yakin akrabamin ani vefaati yarinki cenaze dolayisiyla yarin aksama ertelemek icin THY müsteri hizmetlerini aradigimda duyduklarim bana cok tuhaf geldi. Ic hatlar Istanbul ucusunu yeni alsam 120 TL gösteriyor THY nin sitesinde, benden degisiklik icin 220 TL istediler.

Müsteri hizmetlerindeki görevliye bu aksam ucmayip yarin icin kendim bilet alsam 120 TL iken benden degisiklik icin neden 220 TL istiyorsunuz dedigimde baska bir sok yasadim, eger degisikligi bu sekil yapmazsam 4 gün sonraki Almanya ucusumuda kullanamayacagimi hepsinin iptal olacagini bana daha pahalliya malolacagini söyledi mecburen öyle yaptim.

Bu durumda ic hat baglantili biletleri ayri almak daha mantikli, herhangi bir degisiklik yapma zorunlulugu oldugunda en azindan böyle kaziklanmaz insan. Ic hat baglantili bilet alacak arkadaslar bu duruma dikkat etsinler en azindan haberiniz olsun sonra ben gibi sasirtmasinlar sizleride.

2. 10 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    bunda şaşıracak bir durum yok

buradan aldiğin bilet aktarmalı da olsa tek yön sayılıyor

mesela ben Köln den Istanbul üzeri Trabzon a uçsam

ne kadar iki uçuş görülsede tek bilet

geçende bilmiyorum hangi şirketti ya Sunexress yada Pegasus dan birisinde olmuştu

diyelim Köln den Istabul aktarmalı Trabzon diyelim

Köln -Istanbul uçağını kullanmayıp Istanbul dan Trabzona uçmak istersen

otomatik olarak İstanbul- Trabzon bileti de yanıyor

çünkü uçuslar birbiriyle bağlantilı olduğu için biletlerde bağlantılı

tabi biz kendi düşünmeze ve hissiyatımıza göre hareket edince kazıklanmış gibimize geliyor
    Konu hOrOz tarafından (15 Mayıs 2018 Saat 19:45 ) değiştirilmiştir.

5. 8 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    62
    26 mesaja 91 teşekkür aldı
    Slm
    Bu durum sadece THY icin degil diger ;Diger hava yollari icinde gecerli.

Bunda kac yil önce Düsseldorf -Zürich gidic dönüs bilet aldim .Düsseldorf ucagini kairdim.Trenle gittim.Dönerken ucakla dönerim dedim.Hava alanina gittim.Gelis yönünü kullanmadigim icin otomatim men ,dönüste yanmis .Yani geri Tren ile döndüm..

7. Nar agacim üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    valla aynisi benimde basima geldi hatta burda konu acmistim 1 musibet bin nasihatten iyimis diye bosa dememis atalar bundan sonra bilet alirken her zaman iptal ve degisiklik opsiyonlu alicam 20..30 bedeli neyse sonradan kafa agrisi olmaktansa.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

geçende bilmiyorum hangi şirketti ya Sunexress yada Pegasus dan birisinde olmuştu

tabi biz kendi düşünmeze ve hissiyatımıza göre hareket edince kazıklanmış gibimize geliyor
    horoz usta aktarmali beklemesiz ucuslarda belki anlarimda ben ic hatla istanbula ucup ordan 4 gün sonra almanyaya ucmak isteyince istanbula ucmazsam almanya ucusum niye yansin bir mantik göremiyorum ayrica coklu ucus opsiyonlu birde normalinden pahalliyada aldim tek tek almis olsam daha ucuza geliyordu.

Artik her ucus icin ayri bilet kesicem, nekadar cok büyük bir meblag olmasada prensip geregi bana sacma geldi.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    10 mesaja 17 teşekkür aldı
    Bi izin Biletine 600-700 isteyen sirketten baska ne beklenir. Aylik kazanci iyi olmayan bir aile artik 2-3 seneye bir gidebiliyor.

11. 2 kişi Canpolat1988 üyemize teşekkür etti:

Üye ByKaRTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    42
    33 mesaja 339 teşekkür aldı
    Alıntı Canpolat1988 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi izin Biletine 600-700 isteyen sirketten baska ne beklenir. Aylik kazanci iyi olmayan bir aile artik 2-3 seneye bir gidebiliyor.
    Selam Arkadaslar

Benimkisi sadece bir fikir olarak öne atiyorum ben kendim genelde arabayla tercih ettigimden benim icin fark etmiyor ama ucak yoluyla yolculuk yapmak isteyenler su sekil birsey yapabilirler.

sezoda Türkiye ye gitmek isteyenler icin misal 7 ayin ortasinda agustos basi ortasi vs de gidenler icin bir alternatif su sekilde yapilabilinir.

misal bu tarihlerde suanki ucak fiyatlari nrw icin 2 yetiskin 2 cocuklu bir aile icin 1600 euroya dayaniyor. Münchende ayni tarihte ucmak isteyenler icin ise bu fiyat 1000 euroya geliyor.

München de daha okul tatili olmadigindan.dar gelirli aile gitmek icin bu yolu kullana bilir gidecegi tarihi ve münchen e gidis gelisi hesap a kadarsa ortalama 400 ile 500 euro arasi kazanc elde edebilir.
    Söylemis oldugum Münchende okul tatili daha baslamadan olan sürec.

Kolay Gelsin.

13. 2 kişi ByKaRTaL üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Alıntı Canpolat1988 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hic kusura bakma arkadas, yanlis düsüncedesin!

Ben yaz tatili biletimi THY´dan FRA-AYT gidis ve IST-FRA dönüs olarak Ekim 2018 tarihinde aldim! Ben, esim ve 3 cocugum!!! Toplam ödemis oldugum miktar 750,- EUR! Daha 2 gün önce, ayni tarih ve saatlerdeki ucaklara baktim ve fiyat 1780,- EUR cikmisti ve emin ol her gecen gün dahada cikacak! Simdi, eger sen yaz tatili bilet isini son dakikaya birakirsan kendi sucun kusura bakma! Sonra kalkip "Biletine 600-700 isteyen sirketten baska ne beklenir" gibi bir söylem yapma hakkinda yok". Ucaklarin son derece dolu olmus oldugu sezonda fiyatlarin yüksek olmasi kadar dogal birsey yok kaldiki bu tarihlerde 5 para etmez Pegasus bile 500-600 EUR ya bilet satiyor!

15. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Erken alin ucuz ucun

17. moralist üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    durumlar aynen böyle. bu yeni bir şey degil. senelerden beri böyle.

mantiklimi mantiksizmi o ayri konu. ama bilet yanıyor. ve " Umbuchung" daha pahalı ola biliyor.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı SesSizliK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla aynisi benimde basima geldi hatta burda konu acmistim 1 musibet bin nasihatten iyimis diye bosa dememis atalar bundan sonra bilet alirken her zaman iptal ve degisiklik opsiyonlu alicam 20..30 bedeli neyse sonradan kafa agrisi olmaktansa.
    Benim çocuk için bilet almıştım. 1 ay önce konya leipzig dün bilet aldigim yer aradın cak iptal olmuş. Neymiş konya uçağını dolduramamislar. Bu Türk Hava Yolları artık iyice şaşırdı
    Bir gün sonra ya verdiler bende parami iade edin dedim 200 euroya gidiş almıştım iptal ettim antalyadan aldım başka bir havayolu firmasi. Femme oki dikkat edin . THY nin artık ne yapacağı da belli değil kafalarına göre ucus lari iptal ediyorlar

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı mustafa200222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim çocuk için bilet almıştım. 1 ay önce konya leipzig dün bilet aldigim yer aradın cak iptal olmuş. Neymiş konya uçağını dolduramamislar. Bu Türk Hava Yolları artık iyice şaşırdı
    Bir gün sonra ya verdiler bende parami iade edin dedim 200 euroya gidiş almıştım iptal ettim antalyadan aldım başka bir havayolu firmasi. Femme oki dikkat edin . THY nin artık ne yapacağı da belli değil kafalarına göre ucus lari iptal ediyorlar

saçmalık senin aldığın yerde problem vardır ..

THY zaten direkt Konya ya uçmuyor hep Istanbul aktarmalı ki iç hatlar uçaklar hep full uçuyor

senin aldiğin acenta da sorun var

niye THY sayfasından direkt almıyorsunki

21. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    saçmalık senin aldığın yerde problem vardır ..

THY zaten direkt Konya ya uçmuyor hep Istanbul aktarmalı ki iç hatlar uçaklar hep full uçuyor

senin aldiğin acenta da sorun var

niye THY sayfasından direkt almıyorsunki
    Ben direk almadimki. Konya istanbul istanbul leipzig. Konya istanbul uçağını dolduramadiklari.icin konya uçuşu iptal edilmiş bunu direk thy iptal ediyor horoz usta

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı mustafa200222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben direk almadimki. Konya istanbul istanbul leipzig. Konya istanbul uçağını dolduramadiklari.icin konya uçuşu iptal edilmiş bunu direk thy iptal ediyor horoz usta

ben sanmam iptal edildiğini

iç hatlarda yer bulmak imkansız gibi bir şey

birde iç hatlar uçuşları hepsi tarifeli uçuşlar charter uçuşları değilki
    Konu hOrOz tarafından (26 Mayıs 2018 Saat 17:58 ) değiştirilmiştir.

Moderator
    Nereden
    Samsun/Bafra
    Ettiği Teşekkür
    430
    508 mesaja 3,491 teşekkür aldı
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hic kusura bakma arkadas, yanlis düsüncedesin!

Ben yaz tatili biletimi THY´dan FRA-AYT gidis ve IST-FRA dönüs olarak Ekim 2018 tarihinde aldim! Ben, esim ve 3 cocugum!!! Toplam ödemis oldugum miktar 750,- EUR! Daha 2 gün önce, ayni tarih ve saatlerdeki ucaklara baktim ve fiyat 1780,- EUR cikmisti ve emin ol her gecen gün dahada cikacak! Simdi, eger sen yaz tatili bilet isini son dakikaya birakirsan kendi sucun kusura bakma! Sonra kalkip "Biletine 600-700 isteyen sirketten baska ne beklenir" gibi bir söylem yapma hakkinda yok". Ucaklarin son derece dolu olmus oldugu sezonda fiyatlarin yüksek olmasi kadar dogal birsey yok kaldiki bu tarihlerde 5 para etmez Pegasus bile 500-600 EUR ya bilet satiyor!
    Burda THY savuynuyorsun ama ben her sene Ocak ayinda izinim netlestigi icin Biletimi Ocak ayinda aliyorum,4 sene önce 2 büyük iki cocuk 1100 Euro olan biletler bu sene 1850 Euroya cikti,nerdeyse iki katinda bir zam mevcut.Her sene yaklasik 200 Euro zam yaptilar,Erken de alsam Hamburg/Samsun Fiyatlarinda bir degisiklik yoktu.

25. D.J.El-Rey üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Alıntı D.J.El-Rey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burda THY savuynuyorsun ama ben her sene Ocak ayinda izinim netlestigi icin Biletimi Ocak ayinda aliyorum,4 sene önce 2 büyük iki cocuk 1100 Euro olan biletler bu sene 1850 Euroya cikti,nerdeyse iki katinda bir zam mevcut.Her sene yaklasik 200 Euro zam yaptilar,Erken de alsam Hamburg/Samsun Fiyatlarinda bir degisiklik yoktu.
    mesele THY savunmak degil.

Ben su gercegi göz ardi etmiyorum mesela, Türkiye´de uygulanan "Tavan Fiyat" uygulamasinin bitmesinden sonra fiyatlar yükseldi. Bu baska bir mevzu ancak buradaki mevzu bambaska...

Senin olayinda ise, Istanbul´da yapmis oldugun baglanti ucusu SIKLIKLA olmadigindan dolayi (muhtemelen günde 1 ucus) ucuz fiyat bulabilme imkanin cok zor. Aynisini ben Ardahan´a köye gidecegim zaman Kars´a uctugumda yasiyorum! Günde 1 ucak oldugu zaman malesef öyle...

Ancak Istanbul baglantilarinda, Antalya veya Izmir tarzi sehirlere günde onlarca sefer oldugu icin erkenden uygun fiyata almak mümkün!

Moderator
    Nereden
    Samsun/Bafra
    Ettiği Teşekkür
    430
    508 mesaja 3,491 teşekkür aldı
    En az günde 7 tane ucak kalkiyor Samsundan Istanbula,Misal Pazartesi günleri 12 sefer var!!!!!!
    Yolcu yok diye birsey yok,yolcu herzaman var,hele de yazin daha cok vardir.
    Senin dedigin ucuza erken bilet alma sadece ic hatlara gecerlidir,dis hatlarda bizlere sagolsunlar baya bir yükleniyorlar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    Bizim konyada 4.5 ucak var istanbula. Sabah uçağını iptal etmişler boş diye başka güne başka bir uçak seçin dediler.bende iptal ettirdim
    Alıntı D.J.El-Rey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En az günde 7 tane ucak kalkiyor Samsundan Istanbula,Misal Pazartesi günleri 12 sefer var!!!!!!
    Yolcu yok diye birsey yok,yolcu herzaman var,hele de yazin daha cok vardir.
    Senin dedigin ucuza erken bilet alma sadece ic hatlara gecerlidir,dis hatlarda bizlere sagolsunlar baya bir yükleniyorlar.
    Konu mustafa200222 tarafından (27 Mayıs 2018 Saat 20:12 ) değiştirilmiştir.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Benim için tüm Türk Havayolu şirketler aynı, çünkü hepsi Türkiye'deki esnaf gibi Almancı çarpmaktan başka birşey değil dertleri.

Elin Lufthansa'sı THY daha ucuza bilet veriyor. Oysaki Lufthansa'nın işci maliyeti daha yüksek. Senden benden parayı çarparlar, ondan sonra Manchester United, Barcelona gibi takımlarını bedavaya uçururlar üstüne birde para verirler.

Sunexpress'de geçen gün Fortuna Düsseldorf'u bedavyöaya götürüyordu.

Bizim milletde salak, hemen iki bayrak salladımı hava yolu şirkerleri gururumuz kabarıyor. Oysaki kim bilir içinden yöneticileri bize salak diyordur.

Devletimizde çarpıyor bizi bu konuda. Kaç kere seçimde söz verildi THY gurbetcilere bileti indirimli verecek diye. Aslında indirim bile değil. Sadece kazık fiyat kısmını kaldıracaklardı. Halen yok.
    Konu Memoli1976x tarafından (28 Mayıs 2018 Saat 00:50 ) değiştirilmiştir.

30. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı
    Bugün bir arkadas icin bilet baktik THY 1 kisi Adana ya gidis ge lis 1100 € bu ne iardesim ya ,ayiptir biz yolunacak kaz miyiz.ben araba ile 5 kisi gidis dönüs en fazla 600 € ya gidip geliyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)