Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2173 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 81 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: THY ile Türkiye ye ucacaklarin dikkatine

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Alıntı resadiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün bir arkadas icin bilet baktik THY 1 kisi Adana ya gidis ge lis 1100 € bu ne iardesim ya ,ayiptir biz yolunacak kaz miyiz.ben araba ile 5 kisi gidis dönüs en fazla 600 € ya gidip geliyorum.
    650 € civarı sezonda Stuttgart - Adana

@BirBey3.0

O zaman Lufthansa ile uçacaksın

bu dünyanın her yerinde aynıdır sezon zamanında bayram da tatillerde oteller uçaklar pahalıdır

sanki başkası gelince bedavaya uçuracak

geçin bunları Avrupa kaç tanınmış hatta devlet destekli olan uçak şirketi hepsi battı.

http://www.spiegel.de/wirtschaft/unt...a-1187992.html
    Konu hOrOz tarafından (27 Mayıs 2018 Saat 20:14 ) değiştirilmiştir.

2. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Horoz, Münihten tatilde Lufthansa uçak biletini 400 Euroya veriyorsa, bunlar 525 Euroya veriyor. Konu tatilde pahalı olması değil. Genel olarak kazık atması.

Nasıl oluyorda 125 Euro daha pahalıya veriyor? Bana Lufthansadan ne veriyor farklı? Hiç birşey. Soyuyor başka birşey değil. Pilotun, hostesin, aylığınım daha yüksek veriyor? Hayır. Uçağımı daha iyi? Hayır. Eh? Nerden geliyor bu fiyat varkı? Elin gevuru gurbetciye soymuyorda THY kendi insanını soyuyor. Olay bu.

Tecrübeli Üye Tanyel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Marburg
    Ettiği Teşekkür
    86
    46 mesaja 167 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Horoz, Münihten tatilde Lufthansa uçak biletini 400 Euroya veriyorsa, bunlar 525 Euroya veriyor. Konu tatilde pahalı olması değil. Genel olarak kazık atması.

Nasıl oluyorda 125 Euro daha pahalıya veriyor? Bana Lufthansadan ne veriyor farklı? Hiç birşey. Soyuyor başka birşey değil. Pilotun, hostesin, aylığınım daha yüksek veriyor? Hayır. Uçağımı daha iyi? Hayır. Eh? Nerden geliyor bu fiyat varkı? Elin gevuru gurbetciye soymuyorda THY kendi insanını soyuyor. Olay bu.
    Yemegini farkli veriyor ,kiloyu farkli veriyor... Ben sahsen Luftansayla THY arasinda kalsam THY yi tek gecerim. Tabiki cok buyuk bir fiyat farki olur biletlerde o baska

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Tabiki aynı fiyat olsa THY alırız. Sonunda ülkemizin markası. Ama yazık. Yine Türk Türkü çarpıyor.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,145
    165 mesaja 334 teşekkür aldı
    Tabiku ayn fiyat olsa THY alırız. Sonunda ülkemizin markası. Ama yazık. Yine Türk Türkü çarpıyor.
    Konya Leipzig aktarmali sadece tek yön 200 € ödedim bilete 2 hafta sonra haber geldi. Sabah kalkacak olan konya uçağını dolduramadiklari.icin iptal etmişler bu kadar saçma birsey olabilirmi

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Utanmadan birde Linienfluguz derler. Sende Charter gibi davranmışlar. Yukarda da yazdığım gibi, THY gurbetciye kazık atmaktan başka birşey yapmıyor.

Düşün bir sabah otobüs durağına gidiyorsun, otobüs gelmiyor. Gerekce otobüs dolmadı kalkmaya deymiyor.

Arsızlar Münihten İzmire direkt bile uçmuyorlar. Sanki talep yok. Yok denmesin diye bir tane koymuşlar, oda sabah 4.45 gibi kalkıyor.

Hükümetden yüz buluyor THY. Hükümet söz veriyor gurbetciye fiyatlatı düşüreceğiz diye, ama düşürmüyorlar. Demekki hükümet THY boşver dedi. Başka bir deyiş ile yalan söyledi. Yalan deyilse niye yapmıyorsun? THY bir devlet uçağı sonunda.

Ama birşey demeye gelmiyor. Dedikmi hemen burda bağzıları insana atlıyorlar. Yok sen Fetöcüsün, hainsin falan gibi.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (27 Mayıs 2018 Saat 23:44 ) değiştirilmiştir.

9. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    522 mesaja 1,098 teşekkür aldı
    Ben sahsen THY ye abone gibiyim yilda hatiri sayilir ucuslar yaparim biraz milliyetci duygularimin etkisinde kaldigimdan ömrümde 3 ucus haric hep THY yi kullanmisimdir birkac aksakliklar haric memnun oldugumuda söyleyebilirim. THY bu sene ucuk bir zarar ettikten sonra köklü degisikliklere giderek bircok degisiklikler uygulamaya gecirerek yolculara yüklenmeye basladi. Hatta biz yurtdisinda yasayan Türkleri ilgilendiren yük hakki tartismalarini hatirliyorsunuzdur baktilar pabuc pahalli uygulamaktan vazgecildi.

Önceden bileti online alirken koltuk secimlerini ucretsiz yapabiliyorduk simdi parayla alabiliyorsun sadece ucustan 24 saat öncesi online check-in yapip bazi yerler haric ücretsiz koltuk secimi mümkün.

Ben konuyu acarken bahsettigim ucusu coklu ucus sistemiyle Hannover-Samsun (Istanbul aktarmali), dönüsü Samsun-Istanbul ayri ve 5 gün sonrasi icin Istanbul-Hannover aldim. Ayni bileti ayri ayri almis olsam 50€ daha ucuz oluyordu ozaman Istanbul a varinca dis hatlardan valizi alip ic hatlara gecmeyle ugrasmamak icin bu sekil aldim dönüs zaten degisik tarihlerde oldugu icin valizi haliyle almak gerekiyordu o ayri mesele.

Yasadigim sorunu Almanya dan gidiste yasasam bileti Hannover-Samsun almisim tek bilet belki haklilar diyebilirdim dönüs öyle degil ayri havaalanlari ucuslar arasi 5 gün var yani in bin devam et degil, ben 5 gün önceki Samsun-Istanbul ucusunu kullanmiyorum diye sen ne hakla benim 5 gün sonraki Istanbul-Hannover ucusumu da iptal edip bana yeni bilet alma yolunu gösterebilirsin.

Ayrica bileti alirken aktarmali ucuslarin her biri icin ayri fiyat ayri vergi ödüyor yolcular, bunu tutup tek ucus gibi göstermenin dayanagi nedir, madem öyle atiyorum Hannover-Samsun ucusu örnegin 250€ dersin tek fiyatlandirma gösterirsin ozaman tek ucus olur.

Ben sikca uctugumdan daha öncede bu sekil degisiklikler yaptim ic hat biletimi yeniden aldigimda oldu lakin böyle ilk aldigim ucusu kullanmazsam yada degisikligi kazik fiyatla ödemezsem Almanya ya ucusum iptal edilir diye bir sorun olmamisti, bunu bircogumuzda bilmiyordur uyari amaciyla yazmistim.
    Konu hekimoglu tarafından (27 Mayıs 2018 Saat 23:50 ) değiştirilmiştir.

11. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    13 senedir evliyim, 13 senedir kayınvaldelere hep Lufthansa'dan alırım. Gidiş geliş 26 kere toplam uçtular bir kere yamuklarını görmedim. Kendimde defalarca uçtum, bir kere yamuk yapmadılar. Uçak dolu boş fark etmiyor. Adam kalkıyor. Bizimkinler tasarruf edeceğiz diye milleti sinir ediyorlar. Yarın millet uçmamaya başladımı bayrak sallayıp duygu sömürüsü yaparlar.

Dedikmi birşey hep aynı laf: "Sen Türk değilmisin". Türküm eyvallah ama Türküm diye hep Türk şirketlerinden kazık yemeye meçburmuyum?

http://m.turkinfo.nl/avrupali-turkle...o-cikti/13062/

https://m.arti49.com/thynin-yuzde-20...du-511896h.htm

Hükümet sevdalısı forumdaşlarımdan herkes adına bir ricam var. Sayın Yeneroğlu seçim zamanı sizi sık sık ziyaret edeckler. Bir Allah aşkına sırf alkışlamaya gitmeyin, ne oldu bu sözler diye sorun. Seçim zamanı samimi ise çıkıp açıklasın. Biletde yalan söyle, minijob konusunda yalan söyle, otomatik paylaşıma imza at, sonra eleştirince beni hain ilan edin burda. Ben mi, yoksa yalan söyleyenlermi? Sonra siyaset yasak kuralını bahane edip susturun insanı. Siyaset ile alakası yok. Hakkını aramak siyaset değildir. Siyaset, siyaset düşünce tartışması yapmaktır. Siyaset ile alakası yok. Bahane aramayın konuyu kitlemek için. Siyaset demek, fikir tartışması demektir. Burda fikir tartışması yok. Söylenen yalanlarıda mı soramayacağız? Gün gelir devran döner sizede kimse siyaset diye hakkınızı aratmaz sonra anlarsınız ne demek istediğimi.

Kimsede bana özelden yazıpta "Abi haklısında biz birşey diyemiyoruz Allah razı olsun korkuyoruz" demesin. Varsa bir derdiniz açıkca yazın. Arkadan değil.

İsteyende beğendi yere şikayet etsin beni. Zaten tek yapabildiğiniz o ağzınız ile kendinizi savunamadığınız zamam. Ya küfür, yada karam82'ye şikayet etmek.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (28 Mayıs 2018 Saat 00:43 ) değiştirilmiştir.

13. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı
    13 senedir evliyim, 13 senedir kayınvaldelere hep Lufthansa'dan alırım. Gidiş geliş 26 kere toplam uçtular bir kere yamuklarını görmedim. Kendimde defalarca uçtum, bir kere yamuk yapmadılar. Uçak dolu boş fark etmiyor. Adam kalkıyor. Bizimkinler tasarruf edeceğiz diye milleti sinir ediyorlar. Yarın millet uçmamaya başladımı bayrak sallayıp duygu sömürüsü yaparlar.

Dedikmi birşey hep aynı laf: "Sen Türk değilmisin". Türküm eyvallah ama Türküm diye hep Türk şirketlerinden kazık yemeye meçburmuyum?

http://m.turkinfo.nl/avrupali-turkle...o-cikti/13062/

https://m.arti49.com/thynin-yuzde-20...du-511896h.htm

Hükümet sevdalısı forumdaşlarımdan herkes adına bir ricam var. Sayın Yeneroğlu seçim zamanı sizi sık sık ziyaret edeckler. Bir Allah aşkına sırf alkışlamaya gitmeyin, ne oldu bu sözler diye sorun. Seçim zamanı samimi ise çıkıp açıklasın. Biletde yalan söyle, minijob konusunda yalan söyle, otomatik paylaşıma imza at, sonra eleştirince beni hain ilan edin burda. Ben mi, yoksa yalan söyleyenlermi? Sonra siyaset yasak kuralını bahane edip susturun insanı. Siyaset ile alakası yok. Hakkını aramak siyaset değildir. Siyaset, siyaset düşünce tartışması yapmaktır. Siyaset ile alakası yok. Bahane aramayın konuyu kitlemek için. Siyaset demek, fikir tartışması demektir. Burda fikir tartışması yok. Söylenen yalanlarıda mı soramayacağız? Gün gelir devran döner sizede kimse siyaset diye hakkınızı aratmaz sonra anlarsınız ne demek istediğimi.

Kimsede bana özelden yazıpta "Abi haklısında biz birşey diyemiyoruz Allah razı olsun korkuyoruz" demesin. Varsa bir derdiniz açıkca yazın. Arkadan değil.

İsteyende beğendi yere şikayet etsin beni. Zaten tek yapabildiğiniz o ağzınız ile kendinizi savunamadığınız zamam. Ya küfür, yada karam82'ye şikayet etmek.
    bu sikayetini yetkili yerlere yapsaydin daha uygun olurdu millete degil ne amacladigini anlamis degilim dogrusu.
    beyenmiyorsan binmezsin gitmesin o kadar ama bu öfke kime?
    türk hava yollari bizim tek hava yollarimiz avrupada ilk siralarda dünyada ilk on siralarinda,
    benim aklima baska seyler geliyor ama yazmayacagim,
    senin yaptigi hic dogru degil.

15. Sah üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Gerekli yerlere yaptım. Cevap bile yazmıyorlar. Yazarlarmı? Ne yazacaklar? Yalan dedik mi yazacaklar?

Aklına geleni ben yazayım burda. Birbey 3.0 ya PKKlı yada Fetöcü. Düşünebilrsin, sorun yok.

Benim için THY bir numara olmuş olmamış fark etmez. Keşke 100 numara olsun, dürsüt olsun. Yalan yalandır. Bugün söyleyen yarın yine söyler.

Ben Türk'üm. Hiç bir siyasi parti veya örgüte sempati duymam. Daha öncede yazdım burda forumda. Salak değilim birisinin peşine takılacak kadar.

THY benim için bizim Milli Havayolu şirletimiz veya gururumuz değildir. Tam tersi insanların milli duyguları sömürüp sonra yalan söyleyen bir kuruluştur. Ben sana özel hayatda yalan söylesem, sen bana bir daha güvenmezsin. Eh ozaman yalan söyleyen bir şirket ile niye gurur duyuyorsun? Sırf Türk şirketi diye mi? Senin içon hangisi daha önemli, Türk ve yalancı olamsımı yoksa yabacı ve dürüst olması? Benim için dürüstlük milli duygulardan daha önemldir. O şirket sanada yalan söylemedimi? Söyledi. Ben yalancıyı niye savunayım? Ha çıkar dersinki, vatandaş biz bir hata yaptık yalan söyledik, özür dileriz, bir daha olmaz. Tamam derim. Mertce adamca özür diledi. Var mı özür yok.

Yalan söyledikten veya yamuk yaptıkten sonra babamıda tanımam. Edebiyat etmiyorum burda. Böyle yaşadığımı herkes biliyor etrafımda.

Üç seyden nefret ederim:

1. Yalan. Yalancıktan bile nefret ederim. Yaptıysan bir hata, mertce cezasını çekeceksin.

2. Milli duyguyu kullanıp para kazanmaya çalışan şirketler (örnek THY, Vestel)

3. Kendini ağzı ile savunamayan, arkamdan çocuk gibi şikayet eden, insana PM atıp Fetöcülük ve hainlik ile suçlayan kişiler.

Bu üç şeyden birisini yapan benim için karaktersizdir. Gerekirse hayatda yalnız yaşarım, dostsuz yaşarım, ama yalan söylemem ve yalan söyleyenide yanımda barındırmam. Babamda olsa. Oda biliyor bunu.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (28 Mayıs 2018 Saat 01:26 ) değiştirilmiştir.

17. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Caykara_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her
    Ettiği Teşekkür
    1,066
    81 mesaja 148 teşekkür aldı
    @Birbey 3.0 Ustam, biraz sakin olurmusun. Dozunu iyice kaçiriyorsun. Sakin olamadiğin için milleri salak yerine koyuyorsun. Özür dilemelisin ayip oluyor. Düşüncelerinj belirtmen elbette güzel bir olay ama bu düşüncelerinin bize şu son yazdiğin salak kismi gibi dokunmakta ki herkesin düşünce birinin peşine takilmasi kendini ilgilendirir. Konuyu tirmandiriyorsun kapanirsada sebebi sen olacaksin. Elbette bizlerde fazla para ödemekten haz duymuyoruz ama bunu bu şekilde belirtmiyoruz. Şikayetlerine cevap vermiyorlarsa şikayete devam etmelisin. Bunu inan bende şahsen yapiyorum hatta havalimanindaki kontrol yerlerinde her defasinda bunj belirriyorum. Sana tavsiyem uetd çalişan ilgilenen kişilerede bunu bildirmendir, bu zamanlarda Memleket'ten gelen siyasiler var bunu onlara bildirsinler. Biz bunuda yapiyoruz. Yakinda yine biri gelecek onada her türlü şikayetimizi bildiriyoruz. Ama bunlari biraz daha sakin bir şekilde yapiyoruz. Birbirimize karşi seviyeli olirsak çok daha iyk fikir aliş verişinde bulunuruz diye düşünüyorum.

19. Caykara_61 üyemize teşekkür edenler:
    Sah

Üye
    Ettiği Teşekkür
    123
    17 mesaja 49 teşekkür aldı
    bir iata (the ınternational air transport association) kuralıdır. bu birliğe dahil olan tüm havayolu şirketlerince uygulanmaktadır. kısaca, neredeyse standart bir uygulamadır.

bu uygulamaya takılmak istemiyorsanız, gidiş uçağında check-in yapılması gerekmektedir. (bu bilginin teyit edilmesi gerekmekte - bileti aldığınız şirket ile iletişime geçebilirsiniz)

ayrıca firmalarda genelde aşağıdaki uyarı bulunmaktadır;

artıcle 8 – check-in and boardıng

8.1. check-ın deadlines (cıd) vary from one airport to another. passengers must imperatively comply with check-ın deadlines, in order to facilitate their journey and avoid their reservations being cancelled. the carrier or its authorised agent shall provide passengers with all requisite information on the check-ın deadline for their first flight with the carrier. ıf the passenger’s journey includes subsequent flights, it is the passenger’s responsibility to check that they are in possession of all the information relating to check-ın deadlines for these flights.

8.2. passengers must arrive sufficiently early before the flight, in order to be able to carry out all the necessary formalities for their journey; in any event, they must comply with the check-ın deadline. should the passenger fail to do so or should the passenger not present all the documents allowing them to be checked-in and therefore be unable to travel, the carrier may cancel the passenger's reservation, without any liability towards the passenger.

8.3. passengers must be present at the boarding gate prior to the boarding time specified at check-in. the carrier may cancel a passenger’s reservation if the passenger is not present at the boarding gate at the latest by the boarding time specified to the passenger, without any liability to the passenger.

8.4. the carrier may not be held liable in any way, in particular for any loss, damage or disbursement, if a passenger has not complied with the conditions of this article.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı Caykara_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Birbey 3.0 Ustam, biraz sakin olurmusun. Dozunu iyice kaçiriyorsun. Sakin olamadiğin için milleri salak yerine koyuyorsun. Özür dilemelisin ayip oluyor. Düşüncelerinj belirtmen elbette güzel bir olay ama bu düşüncelerinin bize şu son yazdiğin salak kismi gibi dokunmakta ki herkesin düşünce birinin peşine takilmasi kendini ilgilendirir. Konuyu tirmandiriyorsun kapanirsada sebebi sen olacaksin. Elbette bizlerde fazla para ödemekten haz duymuyoruz ama bunu bu şekilde belirtmiyoruz. Şikayetlerine cevap vermiyorlarsa şikayete devam etmelisin. Bunu inan bende şahsen yapiyorum hatta havalimanindaki kontrol yerlerinde her defasinda bunj belirriyorum. Sana tavsiyem uetd çalişan ilgilenen kişilerede bunu bildirmendir, bu zamanlarda Memleket'ten gelen siyasiler var bunu onlara bildirsinler. Biz bunuda yapiyoruz. Yakinda yine biri gelecek onada her türlü şikayetimizi bildiriyoruz. Ama bunlari biraz daha sakin bir şekilde yapiyoruz. Birbirimize karşi seviyeli olirsak çok daha iyk fikir aliş verişinde bulunuruz diye düşünüyorum.
    Canımn kardeşim kimseni şahsını anarak yazmadım. Küfürde etmedim. Fikirlerimi söyledim. Fikirlerimi söylerkende bağırmadım. Bundan dolayı özür dileyecek birşey yoktur. Kimsenin adını andımmı? Kimseye sen salaksın dedimmi? Demedim. Af buyur, niye ozaman üstüne alınıyorsunki?

Yazış şeklinin nedenine gelince. Ben kimin arka planda ne yaptığını gayet iyi biliyorum. Onun için peşinen önden yazayım. Maalesef forumda tek bir kural var. Siyaset yasak. Bu kural temelinde doğdru. Ama siyaet yasak kuralı okadar esnek bir kuralki, insanın artık birşey bile yazamıyor, anında konu kapanıyor. Konu kapanmadan veya bir üye banlanmadan önce kendini savunamıyor. Maalesef burda bir avuç baskıcı zihniyetler var, en küçük bir konuda işlerine gelmediği zamam hemen modlara "siyaset yasak" diye şikayet ediyor. Hemen konu kapanıyor veya banlanıyorsun. Bundan dolayı mecburum önden peşin yazmaya böyle. Şimdiden söylüyorum, ne demek istediğimi kimse anlamayacak yine. Yine özelden mail gelecek PM yasak diye.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (28 Mayıs 2018 Saat 09:50 ) değiştirilmiştir.

22. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Amerika bizi senelerce gururumuzla kandirdi,sirtimizi sivazlayip bizi uyuttular,her milletin gurur duydugu bir sebebi vardir,yalniz biz son zamanlarda cok asiriya gittik,buda bilincli bilincsiz herseyle gurur duymamizdan kaynaklaniyor,yani cahil olup okuyan gelismis toplum olmamamizdan,oysa bizler cagdas medeniyetler seviyesine ulasmak icin dilimizi heba ettik,genede ne avrupada nede birbaska yerde cagdas medeniyetler seviyesine ulastik.
    Demem oki asiri gururdan kacinip sadece gururlu olalim,thy ile gururlanmaya gerek yok,fb veya bir gs ile gururlanacak bir sebep yok.bunlar baska ulkelerde siradan disi isler..
    40 sene evveline kadar darbelerle bile gurur duyan bir millettik..bos kafalari birakalim,icine bilgi dolduralim..
    Ben birbeyin yazilarinda bir sakinca gormuyorum..
    Konu webci tarafından (28 Mayıs 2018 Saat 09:12 ) değiştirilmiştir.

24. 3 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Allah razı olsun Webci ve Varto arkadaşlarım. Zaten yıllarca bunu anlatmaya çalışıyorum, ne zaman vatandaş olarak bir kişinin, hangi görüşte olursa olsun o kişi, arkasına takılmamayı ve hislerimiz ile değil mantığımız ile hareket etmeyi öğrnediğimiz zaman THY, Vestel gibi şirketler duygu sömürüsü üzerinden para kazanmaya çalışmamayı öğrenir. Adamlar uyanık. Duygu sömürüsü bedava birşey ama para olarak geri dönüşü var. Sen adamın biletini keyfi olarak iptal et, sonra ben seni alkışlayım Milli gururmuz diye. Oldu canım. Milli gurur tek taraflı değildir. Sende THY olarak birşey geri vereceksin.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (28 Mayıs 2018 Saat 09:56 ) değiştirilmiştir.

26. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Yine aynı zihniyet iş başında. Kendisi ile aynı fikirde olmayan herkesi dışlama ve başka görüşe tahammülü olmayan zihniyet.

Önce oku, sonra düşün, sonra yaz. Ben Münihten yazdım.

Bana nankör demeye çalışıyorsun. Nankör asılım hükümet gurbetcisine. Niye mi? 15 senedir emeklilere Minijob sözü verdi. Hani nerede? Yüzde 20% THY indirim sözü verdi. Hani nerede? Üstüne sözlerin tutulmasını beklerken birde otomatik bilgi paylaşımı ile satıldık.

Ben vatandaşsam ve devlete sahip çıkmaya mecbursam, onlarda sözünü tutacak. Besmele ile sözüne başlayıp ama yalan söyleyen bir devletin bana hesap sormaya hakkı yoktur.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (28 Mayıs 2018 Saat 10:39 ) değiştirilmiştir.

28. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    meselenin gurur ile bir alakasi yok! Kimse kusura bakmasin, Türkiye Cumhuriyeti Devletine ait bir kurulus dururken, ben kalkip bana düsmanlik yapan devletin sirketi ile Türkiye´ye ucmam! Kaldiki, Lufthansa her zaman THY´dan daha pahali bir sirket olmustur ve THY´nin vermis oldugu hizmetin yarinisi dahi vermiyor!

Ben anlamiyorum sizleri, 2001 yilindan beri 1-2 defa mecburiyet haricinde THY´dan baska bir sirket ile ucmadim. O zamandan bu zamana en az 200 defa ucmusumdir! Suana kadar THY ile tek 1 sorun yada SIKINTI yasamadim! Bence insanlarin bazen kendilerini sorgulamasi gerekiyor!

Ben kendim son yillarda evet mecburiyetin haricinde özellikle gida sektöründe milli markalarimi tercih ediyorum

Bence mesele cekememek! Türkiye´nin güclenmesini, kalkinmasini cekememek...

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    meselenin gurur ile bir alakasi yok! Kimse kusura bakmasin, Türkiye Cumhuriyeti Devletine ait bir kurulus dururken, ben kalkip bana düsmanlik yapan devletin sirketi ile Türkiye´ye ucmam! Kaldiki, Lufthansa her zaman THY´dan daha pahali bir sirket olmustur ve THY´nin vermis oldugu hizmetin yarinisi dahi vermiyor!

Ben anlamiyorum sizleri, 2001 yilindan beri 1-2 defa mecburiyet haricinde THY´dan baska bir sirket ile ucmadim. O zamandan bu zamana en az 200 defa ucmusumdir! Suana kadar THY ile tek 1 sorun yada SIKINTI yasamadim! Bence insanlarin bazen kendilerini sorgulamasi gerekiyor!

Ben kendim son yillarda evet mecburiyetin haricinde özellikle gida sektöründe milli markalarimi tercih ediyorum

Bence mesele cekememek! Türkiye´nin güclenmesini, kalkinmasini cekememek...
    Teşekkür ederim arkadaşım. Ayrı fikirde olabiliriz, ama sözlerinin altını doldurarak yazmışsın.

Bende isterim THY ile uçmak. Meraklı değilim Lufthansaya para vemeye. Münihten mesela adamlar İzmir'e direkt ucuş kaldırmıyor. Niye biliyormusun? Talep olmadığından değil. Acaba cünkü Ege insanı hükümete fazla oyunu vermiyor diye olabilirmi? Bilmiyoruz. Olabilir. Üstüne birde talep yokmuş gibi gözüksün diye, Lufthansa 400 Euroya götürürken, THY aktarmalı daha pahalıya götürüyor olabilirmi?

Ayrıca Türkiye düşmanlık yapan uçağa binmem demişsin. Ya haberin yok. Devlet kendi düşmanı ile ortak iş yapıyor. Sunexpresse bak. THY-Lufthansa ortaklığı. Sen küçük bir gurbetci olark çırpın dur vatana sahip çıkcam diye. Madem vatanseversin, ozaman THY'da binme. Oda düşmanın ile işbirliği yapıyor.

Düşmanın dediğin Alman devletine Türkiye 2019 gurbetcinin Türkiyedeki parasını paylaşacak. Sana kameralar önünde onu düşman olarak gösteriyorlar oyunu kapmak için, arkadan ama dost gibi iş yapıyorlar. Sen Türkiye'yeyi savunacağım diye sokaklara dökül, Alman polisinden dayak ye, iki ülkenin dış işleri bakanı Hannoverde evinde buluşup çay içsinler. Ne hikmetse siyasetcilerin kendi çocuklarının hiç bir Almanyada mitinge gelip katılıp dayak yediğini polisden görmedim. Salakmı adam yesin.

Devlet her haltı yiyecek, ben eleştirince burda nankör olacağım yani?

Düşmanımızsa, ozamam kapt Sunexpressi, koy THY uçağını Almanla aynı fiyata bizde sahip çıkalım bize sahip çıkıyorlar diye.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (28 Mayıs 2018 Saat 11:29 ) değiştirilmiştir.

31. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Bende isterim THY ile uçmak. Meraklı değilim Lufthansaya para vemeye. Münihten mesela adamlar İzmir'e direkt ucuş kaldırmıyor. Niye biliyormusun? Talep olmadığından değil. Acaba cünkü Ege insanı hükümete fazla oyunu vermiyor diye olabilirmi? Bilmiyoruz. Olabilir. Üstüne birde talep yokmuş gibi gözüksün diye, Lufthansa 400 Euroya götürürken, THY aktarmalı daha pahalıya götürüyor olabilirmi?
    bu konuda seninle ayni fikirsiz! Bende dogru bulmuyorum Istanbul haricinde diger sehirlerin tamamina aktarmali gidilmesini ancak mesele senin yazmis oldugun gibi siyasi degil, olacaginida hic tahmin etmiyorum... Ben bu mevzuyu gecen yil Mekke´de direk Ilker Ayci´nin özel kalem müdürüne sordum...

Bana anlatmis oldugu mevzu, Istanbul Atatürk Havaalanini dünyanin en cok kullanilan havaalnlarindan bir tanesi haline getirmek istediklerinden dolayi, müsterilerinin tamamini ilk önce Transit´de olsa Istanbul´a indiriyor... Konuya bu acidan baktigimiz zaman gayet mantikli...

Ayrıca Türkiye düşmanlık yapan uçağa binmem demişsin. Ya haberin yok. Devlet kendi düşmanı ile ortak iş yapıyor. Sunexpresse bak. THY-Lufthansa ortaklığı. Sen küçük bir gurbetci olark çırpın dur vatana sahip çıkcam diye. Madem vatanseversin, ozaman THY'da binme. Oda düşmanın ile işbirliği yapıyor.
    kardes bircok mevzuda bilgi sahibiyim tasalanma, ayrica Lufthansa´nin sadece THY´nin bu denli büyümesinden korktugu icin 31.03.2017 tarihinde THY ile olan Cooperation sözlesmesini bitirdiginide biliyorum. Ayrica siyasi cikarlar icin kurulmus mevzular beni hiiiic alakadar etmez emin ol... Karinca misali, biz tarafimizi belli edelim.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Tarafımızda sorun yok. Ama keriz yerine konmaya var. Bana hergün haberlerde diyorsan bu ülke düşmanımız ozaman sende o ülke ile iş yapma ondan sonra sen benden bekle sahip çıkmayı. Yalan söylemeyeceksin gurbetcine. Minijob getircem sözünü verdiysen getireceksin. Müslümansan, sözünde durmaya mecbursun. İki iki dört. Bunun aması maması yok. Meclis çoğunlu sende. KHK sende. Neyi bekliyorsun 15 senedir? Bu bilet işide öyle. Vereceksin indirimi.

Ha maddi gücün yoksa bunları yapmaya ozaman çıkacaksın dürüstce diyeceksin olmaz. Ağzın başka, elin başka oynamayacaksın. Cüzdanındaki parana güvenemiyorsan hesabını kaldıramayacağın sofraya oturmayacaksın.

Kimsede sanmasın ben burda muhalefetin reklamını yapıyorum. Umrumda değil. Ben ağızdan çıkan söze bakarım. Uygulamadı bitmiştir benim için.

İstanbul aktarma olayına gelince. Atatürk havalimanı yıllardır kapasitesinden daha fazla yolcu iniyor. Dediğin gibi olsa, ne gerek var şimdiden herkesi İstanbul'a sıkıştırmak? Derdleri İstanbul havalimanı falan değil. Dertleri iç hatlar bilet satıp para kazanmak.

Ya bu ülkenin başkenti Ankara'mı? Ankara. Ankaraya bile THY direkt uçuşlar yok nerdeyse. Devlet kendi başkentine bunu yaparmı?

Kooperasyonun bittiği falan yok. Sunexpress halen göklerde.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (28 Mayıs 2018 Saat 12:44 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)