Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2137 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Döviz kuruyla yapılan darbeye dur diyelim

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı

Döviz kuruyla yapılan darbeye dur diyelim

Merhaba arkadaşlar

Bugünlerde döviz kuruyla ülkemize Darbe yapılıyor, politik görüşümüz ne olursa olsun

Bizlerde elimizden geldiği kadar buna müsaade etmeyelim. Tıpkı 15 Temmuz’da türkiye’deki vatandaşların müsaade etmediği gibi.

Çamsakızı çoban armağanı misali elimizden ne gelirse ülkemize döviz gönderelim. En azından tatilde harcıycamz parayı Şimdiden gönderelim.

Lütfen hiçbir şekilde politik Polemiğe girmeyelim.

Ben tatilde bir daire almayı düşünüyorum şimdiden paranı gönderdim
    Kalın sağlıcakla

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,462
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Türkiyede tatil yapmak ve parayi orada harcamak zaten herzaman yaptigimiz seyler.Zor bir ihtimal ama insallah TL birgün Euro veya dolar degerinde olur.

4. 2 kişi smeilet üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Bu is öyle senin benim 1..2 lira ile kurtarabilecegimiz bi is degil. Bu saatten sonra TR ye yatirim yapmak ne kadar dogru acikcasi ben onuda göremiyorum.

2016 senesinde 62 bin euro (205 bin tl ) ye aldigimiz daire suan satsak 40 bin euro anca geri getirir zarara bakarmisin

Tecrübeli Üye 1093 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    141
    95 mesaja 146 teşekkür aldı
    Alıntı SesSizliK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu is öyle senin benim 1..2 lira ile kurtarabilecegimiz bi is degil. Bu saatten sonra TR ye yatirim yapmak ne kadar dogru acikcasi ben onuda göremiyorum.

2016 senesinde 62 bin euro (205 bin tl ) ye aldigimiz daire suan satsak 40 bin euro anca geri getirir zarara bakarmisin
    usta sen kar bile yapmissin. suan 40000 euro yu 5,65 tl ile carp yapar 226 000 tl. yani 21 000 lira kar yapmissin daha ne istiyon.

7. 2 kişi 1093 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    Alıntı 1093 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usta sen kar bile yapmissin. suan 40000 euro yu 5,65 tl ile carp yapar 226 000 tl. yani 21 000 lira kar yapmissin daha ne istiyon.
    yanlis düsünüyorsun benim cebimden cikan euro ya bakarim yani ben 60 bin euro ya almanyadan daire alsaydim belki simdi o daire 70 bin euro olmustu

Tecrübeli Üye 1093 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    141
    95 mesaja 146 teşekkür aldı
    yanlis düsünüyorsun benim cebimden cikan euro ya bakarim yani ben 60 bin euro ya almanyadan daire alsaydim belki simdi o daire 70 bin euro olmustu
    usta ozaman tr de degilde almanyada yatirim yap. ben gecen sene gene böyle oldugunda tr deydim. tam 15 000 euro bozdurdum. simdi hesaplarsan bende cok zarardayim ama vatana feda olsun. bayramda tr deyim gene bozduracam.

10. 8 kişi 1093 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,462
    383 mesaja 979 teşekkür aldı

2016 da aldığın daire 2018 de hiç TL olarak kazanç yapmadı mı?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    Alıntı smeilet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2016 da aldığın daire 2018 de hiç TL olarak kazanç yapmadı mı?
    biraz tuhaf...üyenin kendi hatasi...belki degerinden fazla vermistir.

benim daire degerini 6 senede ikiye katladi, EURO olarak, istanbulda.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    usta ozaman tr de degilde almanyada yatirim yap. ben gecen sene gene böyle oldugunda tr deydim. tam 15 000 euro bozdurdum. simdi hesaplarsan bende cok zarardayim ama vatana feda olsun. bayramda tr deyim gene bozduracam.
    evet tüm yatirimlari TR ye yaptik ama hata etmisiz 2011 de 100 bin tl olan ( 45 bin euro ) daire suan satsak 45 bin euro yu belki geri alir belki almaz fakat Almanyada son 10 yilda daire ve ev fiyatlarina bakinca en azz %50 lik bi artis olmus 100 bin euroya alinan daire suan en kötü 160 bin euro.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz tuhaf...üyenin kendi hatasi...belki degerinden fazla vermistir.

benim daire degerini 6 senede ikiye katladi, EURO olarak, istanbulda.
    degerinden fazla verilmis durumu yok ben rakamlari yaziyorum sende yaz zamaninda kac tl verdin karsiligi kac euro ediyordu birde simdiki degerlerine bakalim indir kaldir ya basa bas gelir yada zarar edersin EURO olarak

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    konuyu dagitmayalim...imkani ve istegi olan lütfen vatanimiza yardim etsin.

vatanimiza karsi, hele son bir kac aydir, büyük dümenler dönüyor.

16. 7 kişi Cengiz Bond üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye Erat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    368
    4 mesaja 8 teşekkür aldı
    Dovuz kuruna nasil bir darbe yapiliyor aciklik getirirsen memnun olurum.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu dagitmayalim...imkani ve istegi olan lütfen vatanimiza yardim etsin.

vatanimiza karsi, hele son bir kac aydir, büyük dümenler dönüyor.
    forumda siyaset yasak deniliyor ama isine gelen isine gelen yerde vatan millet sakarya moduna giriyor bende bunu anlamiyorum burda klavyeden yapilan yorumlarla kimse kimsenin vatan millet sevgisini, din iman, hayat görüsü vss karakterini bilemez ben isin MATEMATiGiNDEYiM yukaridada rakamlarla vss yazdim yoksa banane isteyen istedigi yere parasini gömsün kar etsin zarar etsin.

Son olarak anlayamadigim bi konu daha bu lafa gelince vatan millet sakaryacilar ee ne diye elin ülkesinde yasiyorsunuz gidin o zaman icinizde uhte olan yerlerde yasayin.

19. 6 kişi SesSizliK üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    sen simdi kötü alisveris yaptin diye, biz vatana geri mi dönelim? bunu bize naziler bile demiyor.

21. Cengiz Bond üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı
    vatan perver ile vatan haini simdi belli olacak ben her ay türkiyeye 2-3 bin euro para gönderecegim hic bir kar payi düsünmeden.

23. Sah üyemize teşekkür edenler:

Üye TOPRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    190
    47 mesaja 132 teşekkür aldı
    Konu VATANSA gerisi teferruattir.Almanya bizim vatanimiz degil,parasina köle oldugumuz ülke.Siyasi olarak kim basta olursa olsun operasyon Vatanimiza yapiliyor.Yarin kaybeden hepimiz olacagiz

25. 9 kişi TOPRAK üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    601
    40 mesaja 178 teşekkür aldı
    Vatana canımız feda O hiç tartışılmaz zaten benim yatırımım param hala Türkiye’de hersenede Türkiye’ye izin yaparım bol bol harçama yaparım ülkem kazansın almanyada bir taşım bile yok ama bazı gerçekleri görmemiz lazım Türkiye iyi yönetilmiyor artık Türkiye maalesef iflasın eşiğine getirdiler çalmayla çırmayla ülkenin satılmadık özelleşmedik yeri kalmadı doğal olarak dövüzün yükselmesi çok normal İnşallah 25 hazıran sabahı Türkiye’ye yeni bir güneş doğar

27. 4 kişi turboman üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682

Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernus Bey. Simdiden yanitiniz icin cok tesekkur ediyorum. Ben yurtdisinda yasiyorum, 2016 yilinda yasadigim ulkeden ihtiyac kredisi cekerek Istanbul Tuzla Aydinli? daki sitelerin birinden 1+1 yatirimlik ev aldim. O zamandan bu zamana EUR 3.2 den 5. 3 e cikti yani %65 artis oldu, ancak aldigim evin degeri bu zaman kadar sadece %12 kadar artti ve su an evi satip parayi yasadigim ulkeye getirirsem. evi almak icin harcadigim paranin yarisi kadar zarar etmis olacagim.

Boyle bir opsiyonu dusunmemdeki sebep ise yasadigim ulkeden ev almak istiyorum ve ekstra gelecek olan paranin yardimci olacagini dusunuyorum. Dovizdeki dalgalanmalar, emlak piyasasinin gidisati ve Tuzla Aydinli bolgesinin gelisme potansiyelini dikkate aldigimizda, sizce evin degerinde ilerleyen zamanlarda EUR daki artisi notrleyeck kadar bi artis beklenebilir mi? Evi ilk aldigimdan bu yana 2.5 yil gecti, sizce yatirim icin alinan evden kar elde etmek icin optimum ne kadar zaman sonra satis yapmak mantikli?

Cevap: Tebernüş Kireçci

Merhaba. Rica ederim. Bahsettiğiniz ülkenin hangi kentinde yaşadığınızı belirtmemişsiniz. Başkentinde yaşadığınızı kabul etsek bile İstanbul da Tuzla da 10 yıllık periyotta oradan daha fazla değerlenir. Bu konuda rahat olun. İstanbul'da arz fazlasından kaynaklanan değer artışında bir yavaşlama var. Mevcut stoklar azaldığında dolar, euro ve maliyetteki artışlar mutlaka fiyatlara yansır.

Üye TOPRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    190
    47 mesaja 132 teşekkür aldı
    Arkadaslar su an itibariyla TC Merkez bankasi faiz oranini 16.5 yükseltti.Dolar 4.60 euro 5.38 Faiz lobisi kisa süreli amacina ulasti.Kur oranlari ile faiz oranlari uluslararasi serefsizlerin gelismekte olan ülkelere cökertme bombasi olarak kullaniliyor.Yüksek faiz ekonomiye darbedir.Hepimizin uyanik olmasi lagzim,yoksa amerikan bozmasi cakma bir Türk ekonominin basina oturabilir.Türkiye secim derdinde.Saldiri büyük.

30. 6 kişi TOPRAK üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Operasyon flan hikaye. Ülkenin disborcu 400 milyar dolar, issizlik tavan yapmis, üretim yok, bütün ekonomi insaat üzerine döndü senelerdir ve sonuc da tabii ki bu olacakti.

Yani eninde sonunda patlayacagini görebilmek icin uzman olmaya gerek yok. Hangi hükümet gelirse gelsin önümüzde ki seneler cok fena gececek. Daire falan alanlara da burada yazayim: "Sakin almayin, cok deger kaybedecegi kesin" Eger alacaksaniz da en az 10 sene elinizde cikarmayacaksiniz yoksa zararedersiniz.

Siyasi hic bir görüse ait olmadan belirttigim bir fikirdir. Siyasi acidan taraf olanlar mantikli düsünemiyorlar. Eger dis güc vs, ise Türkiye cocuk oyuncagi mi, alsinlar tedbiri! Maalesef alinacak tedbir falan yok, kacinilmaz bir durumdu ve geldi catti ama bunu da atlatiriz insallah, ülkemiz ne badireler atlatti. Nüfus genc ve dinamik, üretime önem vermeye baslarsak gelecek cok sey vaat ediyor ama üretmeden bu imkansiz, bina dikmekle üretim ayaga kalkmaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)