Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2169 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 85 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Haber: En çok Türkler Alman oldu

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim icin ikisininde sucu var. Ben mesela Mavi Karta'da karsiyim. Askerlik yapmayan, yada yatirmayana olsam vermem.

Arabaya 20000 Euro'yu buluyor, hergün insanlarimiz sehit oluyor, maclarda git gözünü mözünü boya Türklük yapiyor gibi gözük, ama 1000 ile 5112 Euro gelince ne hikmetse vatan sevdasi bitiyor adamin.
    O senin gördüğün

İş sıkıntısı yüzünden işsiz kalmış veya Sıhhat yönünden çalışamıyor ve Devlet Parası veya İşsizlik Parası ile senelerdir geçim derdi olanlar var, bir cent kenara atamıyor Izın yapamıyor, bunları Devlet Askerliğe çağırıyor, bu iş nasıl olacak dersiniz?

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Bende Burdur'da üc hafta yaptim. 5500 kisiydik. 300'de yerli asker vardi. Ilk gün salakin biri bölük komutanina soruyoru, bize silah verecekmisiniz diye. Adamin lafi suydu. Burayi PKK basarsa bizim ilk isimiz kadin, cocuk ve sizleri güvenli bir yere saklamak.

Soruna gelince, hukuki olarak evet, gerisi hayir.

Ama birak adam formalite icabi askerligi bile yapmiyor para gidecek diye. Herkes formalite askerligi yapsa, ondan sonra senin dedigin konuya gelecegiz.

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Alıntı Prens-66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklı veya Haksız olayına girmeyeceğim, 30 günlük Asker olmuş, 3 Atış atmış birini Yarın ALLAH göstermesin bir olay olunca, Asker sayılır mı sayılmaz mı?

Prens-66 ; oyle deme hocam. Simdi sen benim gibi 21 gun askerlik yapmis insanlari asaliyorsun.

Devletimiz boyle uygun gormus ve ben gitmis yapmisim. Silah kullanamasam da, hic olmazsa silah kullanan askere mermi tasirim.

Ben Fransiz vatandasiyim. Hic mecburiyetim olmadigi halde gittim yaptim askerligimi.

Cocugumun da 21 gun olsa bile gidip yapmasini isterdim. O karavanadan yemek yemesini, o elbiseyi giymesini, en onemlisi, elini silahin uzerine koyup vatanin bolunmez butunlugu icin yemin etmesini isterdim.
    Konu Rammstein tarafından (16 Ağustos 2018 Saat 00:56 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    O senin gördüğün

İş sıkıntısı yüzünden işsiz kalmış veya Sıhhat yönünden çalışamıyor ve Devlet Parası veya İşsizlik Parası ile senelerdir geçim derdi olanlar var, bir cent kenara atamıyor Izın yapamıyor, bunları Devlet Askerliğe çağırıyor, bu iş nasıl olacak dersiniz?
    Kardes, issizligi kabul etmiyorum. Almanya'da her yer is. Ha Leihfirma'dir, az kazanir, o ayri bir konu. Devlet sana 18 yasindan 38 yasina kadar yani 20 yil vakit veriyor. 20 yilda bir baltaya sap olamiyorsa o kendi beceriksizligi. Ha ne olur, sen Leihfirmada olursun, hafa sonu kacak taksi kullanirsin, hanimin temizlik isine gider, iyi kötü kayigini yürütürsün.

Sihhat yönünden calisamanyanlara gelince. Bunlar belki yüzde 0,1. Tek derdimiz onlar kalsa.

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    @Rammstein

Ustam aşşağılamak benim derdim maksatım değil, aradaki farkı öğrenmek istiyorum, Adı üstünde "Askerlik"

Seve seve gidende var gitmeyenlerde var, gitmek isteyen ama mecburi sebeplerden dolayı gidemeyenler'de var ve hepsi bir deyim ile aynı Tencereye atıldı orada pişiyor ama hepsi birbirinden farklı, Vatan Sevgisinden dolayı ve İstekli veya isteksiz gidip gitmeyenlerin farkını ortaya koydum.

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Leihfirma kaç yıldır var?

Alman Vatandaşlığına geçenler, herhalde 2000 yılından sonra geçmediler ve o zamanlarda 15.000€ söz konusu idi..

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Hangi mecburi sebep mis? Rahatsizligi anladik. Gerisinin hangi mecburi sebepi var? Kahve hanede issiz ama okay'e nasil dönerim diye kafasi calisiyor? Issiz ama evine 16lik Internet yerine 400lik Internet almasini biliyor? Altina son modell Nike almasini biliyor ama. Birde bir güzel biyik birakip sinek kaydi trasi olup gezmesini ama iyi biliyor. Körmü ise gitsin.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (16 Ağustos 2018 Saat 01:03 ) değiştirilmiştir.

9. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Leıhfirma kaç yıldır var?

Alman Vatandaşlığına geçenler, herhalde 2000 yılından sonra geçmediler ve o zamanlarda 15.000€ söz konusu idi..
    Yok ya, 2000 yilinda önce cogu kisiler gidiyordu. 2000 yilindan sonra, su 1977 ve daha genc nesil bunlarin cogu hepsi askerlikten 5112 Euro icin kacti.

Ayrica 2000 yilinda 15000 Euro olamaz. Ozaman Euro daha yoktu. Euro 2002'de cikti. 10.000 DM 5112 Euro yaptilar.

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    @Birbey 3.0

Sakin ol sakin!

Mark olsun senin için, seni mi kıracağım!

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Sakinim prenses. Nerden cikardin.

Bak bugün askerlik 2000 Euro. Düne kadar 1000 Euro'ydu. Imkani olmayan ve caresizlikten Alman vatandasligina geclerin ne hikmetse hic biri ben geri geceyim ve su 1000 Euroyu yatirayim demedi.

Dövizli askerlik 1984'de 20000 DM. 1984'deki 20000 DM bugünün 20000 Eurosu. Birde iki ay yapiyordun. Ozaman bugünki gibi isyerleride unbezahlter Urlaub falanda vermiyordu. Cikisini alipda millet askere gidiyordu. Bunlar Alman vatandasi olmayi gururuna bile yediremiyordu. Simdiki gecenlere bir bak sana tip olarak? Solariumda kellesini pisirmis gelmis, gözünün üzerinde kaslar kadin kaslari gibi, birde sag kulagina bir küpe takmis, saci sac olsa. Papagan saci gibi birsey, altinda eski model bir 320i BMW, cantlar 18 Zoll, sonra gecmis karsisina, sana bana akil veriyor, ben niye askere gideyim diye. Yüzündeki sakalada harita gibi birsey cizdirmis.

Elimden gelse, Türk vatandasligini elinden alirim, Alman vatandasligina gecmese bile. Zaten Türklügü kalmamis.

Büyük konusmayim, benimde iki oglum var, ama öyle kalem kasli, pismis kelle gezecek birde kulagina küpe takacak, kafayi siyiririm.

Simdi diyeceksin, sen Türkiye'den mi geldin. Hayir dogma büyüme Almanya'liyim ve egitimimide üst seviyede burda aldim ve Alman kurumlarinda calisiyorum.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (16 Ağustos 2018 Saat 01:26 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    Birbey 3.0 ;

Guzel yazi olmus. Katiliyorum.

Iyiki fransada ki gencler yazdigin gibi degil.
    Konu Rammstein tarafından (16 Ağustos 2018 Saat 01:19 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Hayde prenses olduk sinirlenme demiştim klavyen karıştı.

Herzaman ve her yerde burada doğma büyüme gençleri iyi görmüyorum, türkçe dil eksik lisan farklı ve bunlar gençlerimizin çevresinden geliyor kimileri heves için takılıyor.

Sen buradaki gençleri yerden yere vurdun ama Canım Vatanımda farklı mı acep?

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Alıntı Rammstein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birbey 3.0 ;

Guzel yazi olmus. Katiliyorum.

Fransada olay nedir Almanyaya karşı bende merak ettim ve bunu bir Arkadaş zamanında anlatmıştı ama farkını soramadım tabi.

Sosyal faaliyetler veya Gençlerimizin eğitiminde hangi roller farklı buraya nazaran?

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Orda da farkli degil. Türkiye'de gencler bozulmaya basladi.

Ama neden bozuluyor? Yüzde 90 anne babandan kaynaklaniyor. Benim büyük oglan 4,5 yasina girecek. Sular seller gibi Türkce biliyor. Gören cogu kisiler diyorki bu Türkceyi nerde ögrendi. Herkes Löwenzahn derken, bizim oglan Kara Hindi diyor.

Nasil ögretirsen cocuguna öyle gider. Ha akli olurda okutabilirsek ve oda o yüzde 5'in icinde olursa, bizde tabiki gec deriz. Ama önce bir güzel yatirtirim parayi. Ne olur ne olmaz. Yarin geri gecilecek olunur.

Türk olarak Alman vatandasi olanlar = Resmiyette Almandir = Gayriresmi vantassizdir.
    Türk olarak Türk vatandasi kalanlar = Resmiyette Türk'dür = Gayriresmi gurbeticidir.

Vatandaslik ne anlama gelmedigini bilen daha cok kisi var. Vatandaslik sadece bir kimlik degildir. Bir ülkenin vatandasi olmak, o ülkeye karsi sorumlulugun var demektir. Türkiye'de binlerce Alman vatandasi olupta hapis yatan var. Hic Almanya'nin sesini duyuyormusun, bunlara iyi bakliyormu diye? Ama dogma büyüme bir Alman hapise düssün, aninda Alman konsoloslugu ortaligi yaygaraya veriyor. Bu gibi cok örnekler var. Simdi anladinmi Alman vatandasi olan bir Türk niye vatandassiz oldugunu?
    Konu Birbey 3.0 tarafından (16 Ağustos 2018 Saat 01:29 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    Fransada olay nedir Almanyaya karşı bende merak ettim ve bunu bir Arkadaş zamanında anlatmıştı ama farkını soramadım tabi.

Sosyal faaliyetler veya Gençlerimizin eğitiminde hangi roller farklı buraya nazaran?
    Mesela birbey 3.0 arkadasin cizdigi genc portresi fransada cok nadir dir.

Almanyaya karsi derken ? Ne karsi olabilir ki ?

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Alıntı Rammstein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende @Birbey 3.0 gibi Almanyadaki gençlerimizin tablosunu cizdik
    Ve Fransadaki gençlerin farkını sormak istedim, neden buradaki gençler gibi değiller?

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    2007 yilinda Almanya kurumlari icin bir heyet ile Istanbul'a gittik. Heyetde Almanda var ve benim gibi bir kac Türk'de. Ucaktan indik. Havalimaninda gümrük bostu. Tabelede AB ülkesi ve Türk vatandaslari ayri yerler var. Herkes bir güzel AB sirasina gecti. Ben tek basima sürüden ayrildim ve Türk yerine gectim. Bir güzel gectim. Herkes sira bekliyor.

Ben onu bunu bilmem, eger yüzde 5in icinde degilsen, Türksen, Türk vatandasi kal.

Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    Prens-66 ; sebebini bilmiyorum. Aileden kaynaklaniyor diye dusunuyorum.

Buradaki gencler rahatlar; yeni ise baslayan 18 yasindaki genc bile 1900-2000 euro maas aliyor. (almanyada da aliyordur bilemiyorum).

Buyuge saygi var. Tuhaf sekilde giyinmek veya sacini kestirip kupe takmak gencler arasinda zaten abes sayiliyor.

Fransiz'a ozenti yok. Hirsizlik veya yuz kizartici suc isleyen turk cok az.

Kendi aralarinda genellikle Turkce konusurlar.

Almanya ya senede 8-10 defa geliyoruz. Benim gordugum, cok turk var. Sayi cok olunca her turlu milletten insan oluyor.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Bizimkinler kari kiz pesinde. Onlarda böyle tiplere bayiliyorlar.

Birde burunlarina bir küpe taksalar tam olacak.

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    @Rammstein

Bende öyle tahmin ediyorum.

Aile ve Eğitim (Okul) çok önemli ve buradaki gençler Okuldan sonra (Hauptschule) çok değişiyorlar ve suç oranı'da artıyor, Sigara içmekten başlıyorlar her yola giriyorlar.

Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizimkinler kari kiz pesinde. Onlarda böyle tiplere bayiliyorlar.

Birde burunlarina bir küpe taksalar tam olacak.
    Öyle deme sende Çocuk yetiştiriyorsun ve zamanla tam istemediğin olabilir büyük konuşmamak daha iyi.
    Konu Prens-66 tarafından (16 Ağustos 2018 Saat 01:54 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)