Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2175 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 10 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011 SonuncuSonuncu
Toplam 207 adet sonuctan sayfa basi 181 ile 200 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Döviz Kurları 2018’e Nasıl Başladı? Yıl Sonu için Beklentiler Neler?

Tecrübeli Üye kadehte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,795
    339 mesaja 1,845 teşekkür aldı
    Alıntı mustafa200222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım 2002 yılından önce türkiyede demokrasi varmıydi. Öğrencileri Ögrecileribas örtülü diye okullara almiyordunuz Atatürkçü geçinenler. Laiklik den bahsedenler. Kürtler kürtçe dahi konusamiyorlardi. Yasin kac senin. 2002 öncesi Türkiye diye yaz çıksın karşına. İnsanlar 2002 den sonra huzura rahatlığı kavuştu.

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk
    Sen hic Turkiye de yasadin mi ?
    Benim yasim bayagi var 50 ye geldi. Sen paran olmadan, evin olmadan su an Türkiyede bir calismayi dene önce. Bakalim is bulabilecek misin ?
    Burada isimiz var cok sükür ve huzurlu yasiyoruz.

Bas örtüsü konusunda haklisin. Ama bunun tek suclusu Atatürkcüler mi ? Demökrasi yoktu deyip kesip atmak cok kolay.
    Demokrasiyi tek bas örtüsüne baglamakla konuyu bayagi daraltmissin !
    Sen halen acilamayan fabrikalarin cevabini vermedin ? Ciftcilerimizin magdurluklarindan bahsetmedin ?
    Seker Fabrikalarin satilmasi hakkinda ne düsünüyorsun mesela ?

Bak ne güzel sohpet ediyoruz. Saygi cercevesinde
    Konu kadehte tarafından (10 Haziran 2018 Saat 00:24 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi kadehte üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye 1093 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    144
    95 mesaja 146 teşekkür aldı
    Alıntı 44Malatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa kardeşim millet 2002den sonra huzura kavuştuysa senin burada daha halen ne işin var, sende git, orada huzur içinde yaşa
    bakiyorumda almandan daha almancisin.alman degilde sen bizi burdan kovuyorsun.nasil bir düsünce bu yaa.tabi senin tuzun kuru.yaslamissin sirtini almanyaya burdan atip tutuyorsun.eger zamani gelince dönecegiz tabi.ama siz hangi yüzle döneceksiniz onu merak ediyorum.hükümeti sevmezssiniz ama yaptiklari yollardan gideceksiniz.

bu konulara hic girmeyim diyorum ama su yazilanlari okuyunca sinirimden patliyorum.kardesim eger begenmiyorsan gitme. bu hükümetin yaptigi yollari kullanma,avm leri kullanma,hastahaneleri kullanma,havaalanlarini kullanma.daha ne diyeyim sana hic gitme,taki bu hükümet degisene kadar.hayirli aksamlar
    Konu Memoli1976x tarafından (10 Haziran 2018 Saat 02:03 ) değiştirilmiştir.

5. 2 kişi 1093 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,145
    165 mesaja 334 teşekkür aldı
    Mustafa kardeşim millet 2002den sonra huzura kavuştuysa senin burada daha halen ne işin var, sende git, orada huzur içinde yaşa
    Az kaldı inşallah yakın zamanda geri dö ecegim. 2002 öncesini görmemezlikten geliyorsanız İnkar ediyorsanız . Bizim konyada bir laf var . O söylenir.

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,891
    860 mesaja 3,538 teşekkür aldı
    Dün postakutusunda bir infopost vardı, ankaradan geliyordu, Cumhurbaşkanımız biz gurbetçileride unutmamış, bir kaç satır bilgi göndermiş. Sizlere de öyle birşey geldimi?

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Ettiği Teşekkür
    144
    Alıntı kadehte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim yasim bayagi var 50 ye geldi. Sen paran olmadan, evin olmadan su an Türkiyede bir calismayi dene önce. Bakalim is bulabilecek misin ?
    Burada isimiz var cok sükür ve huzurlu yasiyoruz.

Bas örtüsü konusunda haklisin. Ama bunun tek suclusu Atatürkcüler mi ? Demökrasi yoktu deyip kesip atmak cok kolay.
    Demokrasiyi tek bas örtüsüne baglamakla konuyu bayagi daraltmissin !
    Sen halen acilamayan fabrikalarin cevabini vermedin ? Ciftcilerimizin magdurluklarindan bahsetmedin ?
    Seker Fabrikalarin satilmasi hakkinda ne düsünüyorsun mesela ?

Bak ne güzel sohpet ediyoruz. Saygi cercevesinde
    ben yasadim kardesim.sen kuyruklarda bekledinmi.ben bakledim.seker fabrikalari özellestirildi. devletin sirtindan gecinen asalaklar var fabrikada hic gitmeyip para alanlar.simdi görelim bakalim öyle ise gitmeden para alabileceklermi bakalim.basörtüsü konusu kizma ama bu ülkede 2002 den sonra müslümanlar rahat yüzü gördü.

Dün postakutusunda bir infopost vardı, ankaradan geliyordu, Cumhurbaşkanımız biz gurbetçileride unutmamış, bir kaç satır bilgi göndermiş. Sizlere de öyle birşey geldimi?

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    usta bu sana yenimi geldi.hayret bize gelmedi.belkide ileride gelir.
    Konu Memoli1976x tarafından (10 Haziran 2018 Saat 02:03 ) değiştirilmiştir.

9. 2 kişi 1093 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Herkezin tuzu kuru olunca yaşamadığı ülke için konuşmasıda güzel görmedikleri için oy vermeside..

Aslında birde o ülkede yaşayan ne bilim asgari ücretle karnını doyurmaya çalışan insana sormak gerek..

O 15 milyon küsür insana sormak gerek çocuklarının gırtlagına bu ay ne kadar et alabildin diye asgari ücretli olmasın abi demi.....!

Ülkenin insanlarını 1 kilo zor et alıcak duruma düşürmüşler hala geri kafalılar o insanları es geçmeye çalışıyorlar töbe deyin töbe...

O asgari ücretli enayi demi yaşamasınlar abi o ülkede bizim gibi birkaç kuruş için ülkelerini terk etsinler onlarda...öylemi

Sadece izinlerde görüp güzel köprü yapmış diye son model arabayla geçip oyu buna verelim....iyimi böyle

Senelerdir TR de yaşama tatilden tatile gör, her sene Otellerde tatil sonra kalk milyonlar üzerine oynama çek iyi böyle....

Yabancı ülkede kasaba gidipde birkaç kilo et alıp dolaba doldururkende iyimi sen doldururken alamayanlar insan değil dimi ...

Emekli olunca sağlık düzeldi diye yaygara yapanlar nedense Türkiyeye gidip sağlık için tekrar almanyaya geliyorlar..

Benim gözlemlediğim %80 böyle derneklerde koca karı çenesi sağlık düzeltilmiş iş kendine gelince efendim oradaki doktorlar iyi değil...

Neymiş türkiyede özel doktora hastaneye gitmeyince bakmıyorlarmış ama orada oturan milyonlar için yaygarayı iyi biliyorlar ...

Bunlar ülke için en önemli şeyler değil ama nasıl olsa en büyüğünden havaalanı yapılacak oda var oradan uçacaklar zaten gurbetciler % 50

( Devlet dediğin ne için vardır ) İlk önce o ülkenin en dar gelirli insanlarını huzura kavuşturmadıktan sonra iyileştirmedikten sonra neye yarar...

( Allah tan dilerimki bu dar gelirli insanları düşünmeden hareket edenlerin hepsini aynı duruma düşürsün )

Belki herkez aynı duruma düşerse biraz bir kıpırdanma onları anlayabilme imana gelme durumu oluşur.. Tok açın halinden anlamaz...

Biz burada ülke kötü diyoruz bazıları yok çok iyi diyor Allah var yukarda Allah neden bazı insanları düşünmeden hareket ediyorsunuz...

Burada parti gözetmeksizin ülkenin kötü durumda oldugunu söylüyoruz bunu kabullenemiyor musunuz vicdanlarınıza ne oldu sizin..

İşcinin aylık ücretini o parayla nasıl ev geçirdirdiğini hesapla al gör ülkenin nasıl olduğunu.. Ülkede en önemli başta ne oldugunu gör gözlere perde inmediyse...

11. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    602
    80 mesaja 164 teşekkür aldı
    bosu bosuna birbirinizin kalbini kirmayin.herkes istedigine versin oyunu.bence konu da kapatilsin.

13. 2 kişi hasanh üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    144
    ALLAH a sükür vicdanim rahat ama bu gercekleri görmeyenlerin yedi düvelin ülkemize saldiranlarla ayni hareket edenlerin vicdanlari nasil acaba.öyle devlet raki masalarindan idare edilmez. türkiyedeki vatandaslar senden benden daha iyi yasiyor.sen hangi türkiyeden bahsediyorsun kardesim.ben izine gittigimde avm ler tika basa eger sen bunlari görmüyorsan ozaman art niyetlisin. hani chp nin engin altayi in bi lafi var. hükümet dünyanin en iyisinide yapsa alkislayacak halimiz yok dyior.iste sizdeki anlayis bu.hep yalan hep yalan.iftira at izi kalsin.

neyse bu benim bu konuda son mesajim.herkesin simdiden RAMAZAN Bayramini kutlarim. Eger bilmeden birinizin kalbini kirdiysam özür dilerim. selamlar

15. 4 kişi 1093 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    O Yazıların içinde A... veya B parti yazılı mıydı ???

Sadece ülkenin kötü olduğu yazılı değil miydi ???

Yalanmı ... Benim bilader asgari ücretle çalışıyor dostum ve arada ben destek çıkıyorum !!

Sen şimdi benim biladere enayi demek istiyorsun sanırım yada böyle bir insan olamazmı demek istiyorsun

Çünki senin bildiklerini ben bilmiyorum dostum devlet benim biladere ekstra destek çıkıyor ben bilmiyorsam bileyim...söylede

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 655 teşekkür aldı
    evet yasadim

....Sen paran olmadan, evin olmadan su an Türkiyede bir calismayi dene önce. Bakalim is bulabilecek misin ?.....
    Masallah alamanyada is kayniyor. 8,75 oyro saat ücreti ile evi gecindirmek süper bir his. harca harca bitmiyor mübarek para.

.....Burada isimiz var cok sükür ve huzurlu yasiyoruz......
    Tabi canim tabi......sokaklarda para kayniyor, musluktan para akiyor burda

.....Bas örtüsü konusunda haklisin. Ama bunun tek suclusu Atatürkcüler mi ? ......
    Yok, bana kalirsa hepsi rahmetli erbakanin sucu.

......Sen halen acilamayan fabrikalarin cevabini vermedin ? Ciftcilerimizin magdurluklarindan bahsetmedin ?......
    iznin ile onun yerine sorunun cevabini ben vereyim.

Türkiyede erdogan basa geldikden sonra hic ama hic fabrika acilmadi. hepsi göz boyama. bilakis aksine erdogan chpnin actigi fabrikalari kapatti, söktü, sildi, yikti.
    erdogan kim fabrika acmak kim. onami kalmis türkiyede fabrika acmak. bu esas chpnin isi. chp fabrikalari kapatmakta bir numara.........sey, af edersin dilim takildi, chp fabrika acmakta bir numara yazmak istemistim

Seker Fabrikalarin satilmasi hakkinda ne düsünüyorsun mesela ?......
    cok yerinde verilmis ve hatta gec kalinmis dogru karar

....Bak ne güzel sohpet ediyoruz. Saygi cercevesinde.....
    dur kardesim dur bir yere gitme, daha karpuz kesecektik.

Bir zahmet bana ve diger üyelerimize 1923 senesinden sonra acilan ve chp tarafindan kapatilan ucak, araba ve diger fabrikalarin hesabini vermedin. chp zamaninda camilerin ahira cevrildigini artik uzaydaki bilinmeyen yaratiklar bile duydu hadi artik onu es gecelim.

1960 senesinin sonundan 1980 senesindeki darbeye kadar ülkemizde yasanan kitligin, deniz baykalin devlet bakani oldugu zamanda gida karnesi ile alinan temel gidalarin, sagci ve solcu kardes katliamlarin, seker kuyrugunu, yag kuyrugunu, türk iscilerini avrupaya esegi satar gibi satan, üretmek yerine satin almayi tercih eden, kücük cocuklara bira icmesini tesvik eden ve ülkesi icin daha nice olumsuz politika yapip yurdunu, milletini, insanini acimasizca satan zihniyete sahip olan bu partinin iyi tarafinida bana anlatmani isterim.
    anlatki bende bu gelecek seferki secimde oyumu senin muhtesem partine vereyim.

anlatmak istemiyormusun....... yoksa anlatamiyormusun? tüh. halbuki cok ümidim vardi su kemalin partisinde. desene hepsi fos cikti. koltuga yapisan ama demokrasiden bahseden, özgürlükten ve insan haklarindan bahseden ama askerime kursun sikan, bebekleri katleden terör örgüt üyeleri ile kolkola, basbasa yürüyen kemalindan bana biraz bahset. ülkesini avrupaya sikayet eden, asker göreve diyen demokrat baskanindan bana biraz anlat. her seferinde kapatacagim, sökecegim, dagitacagim diyen kemal neyi kast ediyor acaba? ülkesi icin simdiye kadar ne gibi bir hayri oldu bana bunlari tek tek sira sira anlatabilirmisin?

canakkalede sehitlik ziyaretinde mezarliklarin üstünde icki alemi yapan, mübarek ramazan ayinda söhürde bulusalim deyip sokaklardaki barlarda bira siselerini tek tek deviren parti üyelerinden bana braz anlat.

mübarek ramazan ayinda sirf propaganda icin zavalli, fakir ve fukara bir vatandasin evini ziyaret edip oruc tutmadigi halde tutmus gibi yapip daha ezan okunmadan vakit dolmadan mank kafa gibi sözde orucunu acan dindar baskaninizdan bana biraz anlat.

yobazlik türkiyenin ilk düsmani deyip sonrada kapali esarpli kadinlarin gögsüne chp partisinin rozetini takanlardan bana biraz anlat.

darbe olursa tankin önüne ilk ben cikarim deyipte korkak karilar gibi darbeden kacan cesur yürekli baskaninizdan bana biraz bahset.

atatürk ilkeleri ve inkilaplari deyip ortaligi savuran sonra bununla artik secim kazanilamaz diye düsünüp atatürkü satan ve terör örgütünün üyeleri ile gizli,sakli ortaklasa hareket eden partinizden bana biraz anlat.

anlat kardesim, anlat. heyecanli oluyor. bakarsin bende senin partine oyumu veririm.
    Konu Selam tarafından (10 Haziran 2018 Saat 01:45 ) değiştirilmiştir.

18. 6 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Bu mektuplar ankaradan gelmiyor, burda basılıp kuryelerle dağıtılıyor.

Adreslerinizi Konsolosluklardan alınıyor, Almanya’da kanunen bu yasak bizim bilgilerimizi iznin olmadan almışlar.

Büyük ihtimal seçimlerden sonra imza kampanyası ile dava açılacak konsolosluklara izinsiz adresleri devam aktardıkları için.

20. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,435 mesaja 9,773 teşekkür aldı
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu mektuplar ankaradan gelmiyor, burda basılıp kuryelerle dağıtılıyor.

Adreslerinizi Konsolosluklardan alınıyor, Almanya’da kanunen bu yasak bizim bilgilerimizi iznin olmadan almışlar.

Büyük ihtimal seçimlerden sonra imza kampanyası ile dava açılacak konsolosluklara izinsiz adresleri devam aktardıkları için.
    bunlar Konsolosluklardan değil seçmen listesinden alınan bilgiler

her parti seçmen listelerini alabiliyor bu illegal bir olay değil

hatta hatırlarsanız geçen senelerde 20 milyon seçmenin bilgileri çalındı diye yaygara
    koparan partinin kendisinin internete yüklediği haber olmuştu

https://www.sabah.com.tr/gundem/2016...i-chp-paylasti
    https://m.timeturk.com/kimlik-bilgil...r/haber-139555
    https://www.takvim.com.tr/guncel/201...latindan-sizdi

birde geçenlerde haber olan başka bir hirsızlik olayı vardı
    http://www.webtekno.com/turkiye-de-5...di-h40300.html
    Konu hOrOz tarafından (10 Haziran 2018 Saat 07:44 ) değiştirilmiştir.

22. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,891
    860 mesaja 3,538 teşekkür aldı
    Dün oyumuzu kullanmaya gittik.

Iyi yönü, hergün akşam 9a kadar açık, hiç sıra yok, hemen oyunu verip çıkıyorsun.

Kötü yönü, oyunu mürekkep damga ile veriyorsun, kağıdı içe doğru katlayıp zarfa koyuyorsun, o zaman mürekkep diğer seçeneklerede sıçrayabilir ve oyunuz iptal olur.

Oy verirken dikkat edin, mürekkep önce kurusun, sonra zarfa koyun veya dışa doğru katlayın.

Zarfı attıktan sonra bize hatırlatma yapıldı. Benden size söylemesi.

24. 4 kişi 44Malatya üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye kadehte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,795
    339 mesaja 1,845 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet yasadim

Masallah alamanyada is kayniyor. 8,75 oyro saat ücreti ile evi gecindirmek süper bir his. harca harca bitmiyor mübarek para.

Tabi canim tabi......sokaklarda para kayniyor, musluktan para akiyor burda

Yok, bana kalirsa hepsi rahmetli erbakanin sucu.

iznin ile onun yerine sorunun cevabini ben vereyim.

Türkiyede erdogan basa geldikden sonra hic ama hic fabrika acilmadi. hepsi göz boyama. bilakis aksine erdogan chpnin actigi fabrikalari kapatti, söktü, sildi, yikti.
    erdogan kim fabrika acmak kim. onami kalmis türkiyede fabrika acmak. bu esas chpnin isi. chp fabrikalari kapatmakta bir numara.........sey, af edersin dilim takildi, chp fabrika acmakta bir numara yazmak istemistim

cok yerinde verilmis ve hatta gec kalinmis dogru karar

dur kardesim dur bir yere gitme, daha karpuz kesecektik.

Bir zahmet bana ve diger üyelerimize 1923 senesinden sonra acilan ve chp tarafindan kapatilan ucak, araba ve diger fabrikalarin hesabini vermedin. chp zamaninda camilerin ahira cevrildigini artik uzaydaki bilinmeyen yaratiklar bile duydu hadi artik onu es gecelim.

1960 senesinin sonundan 1980 senesindeki darbeye kadar ülkemizde yasanan kitligin, deniz baykalin devlet bakani oldugu zamanda gida karnesi ile alinan temel gidalarin, sagci ve solcu kardes katliamlarin, seker kuyrugunu, yag kuyrugunu, türk iscilerini avrupaya esegi satar gibi satan, üretmek yerine satin almayi tercih eden, kücük cocuklara bira icmesini tesvik eden ve ülkesi icin daha nice olumsuz politika yapip yurdunu, milletini, insanini acimasizca satan zihniyete sahip olan bu partinin iyi tarafinida bana anlatmani isterim.
    anlatki bende bu gelecek seferki secimde oyumu senin muhtesem partine vereyim.

anlatmak istemiyormusun....... yoksa anlatamiyormusun? tüh. halbuki cok ümidim vardi su kemalin partisinde. desene hepsi fos cikti. koltuga yapisan ama demokrasiden bahseden, özgürlükten ve insan haklarindan bahseden ama askerime kursun sikan, bebekleri katleden terör örgüt üyeleri ile kolkola, basbasa yürüyen kemalindan bana biraz bahset. ülkesini avrupaya sikayet eden, asker göreve diyen demokrat baskanindan bana biraz anlat. her seferinde kapatacagim, sökecegim, dagitacagim diyen kemal neyi kast ediyor acaba? ülkesi icin simdiye kadar ne gibi bir hayri oldu bana bunlari tek tek sira sira anlatabilirmisin?

canakkalede sehitlik ziyaretinde mezarliklarin üstünde icki alemi yapan, mübarek ramazan ayinda söhürde bulusalim deyip sokaklardaki barlarda bira siselerini tek tek deviren parti üyelerinden bana braz anlat.

mübarek ramazan ayinda sirf propaganda icin zavalli, fakir ve fukara bir vatandasin evini ziyaret edip oruc tutmadigi halde tutmus gibi yapip daha ezan okunmadan vakit dolmadan mank kafa gibi sözde orucunu acan dindar baskaninizdan bana biraz anlat.

yobazlik türkiyenin ilk düsmani deyip sonrada kapali esarpli kadinlarin gögsüne chp partisinin rozetini takanlardan bana biraz anlat.

darbe olursa tankin önüne ilk ben cikarim deyipte korkak karilar gibi darbeden kacan cesur yürekli baskaninizdan bana biraz bahset.

atatürk ilkeleri ve inkilaplari deyip ortaligi savuran sonra bununla artik secim kazanilamaz diye düsünüp atatürkü satan ve terör örgütünün üyeleri ile gizli,sakli ortaklasa hareket eden partinizden bana biraz anlat.

anlat kardesim, anlat. heyecanli oluyor. bakarsin bende senin partine oyumu veririm.
    Sen önce saygili yazmayi ögren..
    Burada A partisi veya B partisi olayi konusulmuyor.. Ama sizin bu Atatürk ve laiklik düsmanliginiz yazilarinizda o kadar belli oluyor ki.
    Sanki bu fani Dünyada tek Müslüman sizsiniz.

Fazla birsey yazmaya da gerek kalmadi zaten..

Ülkemiz icin en hayirlisi olsun insallah.

Bin aydan daha hayirli olan Kadir geceniz mübarek olsun !

Saygilar
    Konu kadehte tarafından (10 Haziran 2018 Saat 09:08 ) değiştirilmiştir.

26. 3 kişi kadehte üyemize teşekkür etti:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    525 mesaja 1,105 teşekkür aldı
    Bazi arkadaslarin yaptiklarini eger yorum denirse o anlamda hayretler icinde izliyorum, düzgün seviyeli samimi sekilde düsüncelerini söylemeye calisanlara asagilayici igneleyici hakaretler iceren satasmalar yapip ardindan magdur ayaklarina yatip zeytinyagi gibi su yüzüne cikmaya calismalarina sadece gülüp geciyorum, yazik cok yazik seviye Foseptik kuyusu diplerinde.

Yalani iftirayi sahte belge üretmeyi kimin iyi becerdigini kimin kimden ögrendigini nerelerde kullanildigini nasil masum insanlarin canlarinin yakildigini bu millet iyi biliyor, birakin artik bu kokmus ayaklari. Tesettürlü bir hanima vapur iskelesinde acayip kilikli tiplerin saldirisi yalaninin nasil bir fantaziyse bayanin fantazisi oldugu bizzat avukati tarafindan itiraf edilmedimi, camide icki icildi yalanini bir türlü söylettiremedikleri din görevlisinin nasil görevden alinip sürüldügünüde biliyor bu millet böyle ahlaksizca yalanlardan kimse medet ummasin ayiptir günahtir. Toplumun degisik kesimlerini böyle yalanlarla karsi karsiya getirip ic huzuru bozmaya kalkmak olsa olsa fetö terör örgütü probagandasidir.

Ben gittim kullandim kime oy verdigimde kimseyi ilgilendirmez memleketimize hayirli olsun, 3 gündür oy verme islemleri devam ediyor gidip desteklediginiz inandiginiz kisilere verin oyunuzu henüz bu firsat varken keza bazi arkadaslarin yorumlarina bakilirsa ellerine firsat gecse kendileri gibi düsünmeyenlerin oy haklarini bile ellerinden alacaklar görüntüsü veriyorlar.

Tüm müslüman aleminin Kadir gecesi mubarek olsun dualariniz kabul görsün.

28. 3 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,677
    1,638 mesaja 3,354 teşekkür aldı
    Sevgili arkadaslar kadir geceniz mubarek olsun..
    Ayrica cok hos giden sohbet 2/3 gundur katilan sayesinde malesef hakaretlere saygisizlik seviyesine ulasti..bence onceki gibi herkes ozgur dusuncesini seviyelice dillendirmeli..bu konunun bu kadar dayanmasinin sebebi seviyeli sohbetti..
    Hayirli ramazanlar..

30. 3 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye xedox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    933
    69 mesaja 138 teşekkür aldı
    Bak ne güzel söylemissin, imparatorluklar gelip gecici diye. yani diktatör yönetimler.

Ama Türkiye Cumhuriyeti bana göre de ilelebet kalacaktir.
    Diktatör yönetimler derken? Yakin tarihten bir kac örnekle yazsaydin keske.
    Konu xedox tarafından (10 Haziran 2018 Saat 11:08 ) değiştirilmiştir.

32. 3 kişi xedox üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Basörtüsü yasagi ne kadar sacmaydi hepimiz biliyoruz ama simdi de sen cikmis bira icene karisiyorsun? Yani o zaman yapilan yanlisin bir baskasina takilmis kalmissin. Bu kavganin sonunda hic kimsenin galip gelemeyecegini kavradigin gün oturup insan gibi konusabiliriz ama su an ki düsünce yapin, nefret üzerine insa edilmis bir cemaat propagandasini andiriyor. Böl böl yönet taktigi.

Fubolu örnek alacak olursak, bu takimlarin 10 lira degerinde olan formalarini 50 liraya satabilmelerinin altinda yatan tek sebep: Fanatiklik. Bir insan nasil fanatiklestirilir? Rakibinin rakip degil, bas düsmanin olduguna onu inandirirsan o da senin 10 liralik formana 50 lira öder.

Siyasetin veya sözde cemaatlerin calisma prensibi de aynen budur. Ülkeyi veya dinini en cok onlarin sevdigine, geri kalanlarin dinsiz ve vatan haini olduklarina insanlar inandirilirlar ve sömürü, bölücülük baslar.

Hic bir zaman asiri uclara kaymayin, asiri derecede alinan herhangi bir ilac dahi insani zehirler.

34. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye xedox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    933
    69 mesaja 138 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sah,

Bazi üyelerimiz ispatlar ortaya döküldügü halde burun kivirir durur ve lafi baska yöne cekmeye calisir, cünkü biliyorlarki bu tartismanin altinda ezilecekler. Ispat yok, sonuc yok, hicbirsey yok ama bunlarda cok laf olur. 2x2= 4 eder desen bu sahislar buna dahi ama, Mama falan filan diye karsi cikarlar.
    Yok kardes Ne burun kiviririm ne davamdan vazgecerim ama sen zaten kendin söylüyorsun, bunlarda cok laf olur. 2x2= 4 eder desen bu sahislar buna dahi ama, Mama falan filan diye karsi cikarlar. Öyle degil, bunlara 2x2= 4 eder desen sana onun 2x2= 5 oldugunu ispat ederler kendi yakin cevremden biliyorum, bende bunu bildigim icin artik bazi dogrulari anlatmaya calismaktan vazgectim haklisin kardesim deyip konuyu kendimce kapattim.
    Selamlar

Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basörtüsü yasagi ne kadar sacmaydi hepimiz biliyoruz ama simdi de sen cikmis bira icene karisiyorsun? Yani o zaman yapilan yanlisin bir baskasina takilmis kalmissin. Bu kavganin sonunda hic kimsenin galip gelemeyecegini kavradigin gün oturup insan gibi konusabiliriz ama su an ki düsünce yapin, nefret üzerine insa edilmis bir cemaat propagandasini andiriyor. Böl böl yönet taktigi.

Fubolu örnek alacak olursak, bu takimlarin 10 lira degerinde olan formalarini 50 liraya satabilmelerinin altinda yatan tek sebep: Fanatiklik. Bir insan nasil fanatiklestirilir? Rakibinin rakip degil, bas düsmanin olduguna onu inandirirsan o da senin 10 liralik formana 50 lira öder.

Siyasetin veya sözde cemaatlerin calisma prensibi de aynen budur. Ülkeyi veya dinini en cok onlarin sevdigine, geri kalanlarin dinsiz ve vatan haini olduklarina insanlar inandirilirlar ve sömürü, bölücülük baslar.

Hic bir zaman asiri uclara kaymayin, asiri derecede alinan herhangi bir ilac dahi insani zehirler.
    Yav amma adam su ana kadar ne rakiyi ne birayi yasakladi, yada benmi duymadim sadece icmeyin dedi, ne var bunda?
    Konu Memoli1976x tarafından (10 Haziran 2018 Saat 18:35 ) değiştirilmiştir.

36. 2 kişi xedox üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Ben onun dediklerini degil, Selam arkadasimizin elestirilerine cevap yazdim. Yazdiklarimin Erdogan´la bir ilgisi yok.

Bazilarimiz nasil fanatiklesmisler bu da onun cok belirgin bir örnegi. Kraldan dah kralci olmak deniyor buna.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)