Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2182 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Suriyeliler bayram izni için memleketlerine gezmeye gitmeye başladılar

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    13 mesaja 23 teşekkür aldı
    Alıntı Talha'linho 7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mod Arkadastan Rica ediyorum konuyu kapatsin konu derinlere gidiyor
    bakoyoruma da bazi üyeler gitsinlerde dönmesinler gibi yorum yapmislar bunlar bize yakismaz ustalar

Unutmayin biz gurbetcilere de farkli bakmiyorlar avrupada

eger bayramlasmaya gidiyorlarsa ozaman tehlike bitmisdir demekdir ozaman geridönmelerine gerek kamamistir ama sayet ülkelerinde tehlike varsa ozaman gitmemeliler

Allah hic kimseyi oduruma düsürmesin demek düser bize
    Allah hic kimseyi Yersiz Yurtsuz komasin
    Suriyeli gördümde Aklima ilk gelen Türkler geliyor adam dil bilmez iz bilmez zor Allaha sükürler edelim

Fikirlerin tartisilmasinda bir sorun yoktur sanirim.Herkes ayni düsünmek zorunda degildir.Sadece hakaret etmeden fikirlerin tartisilmasi lazim.Avrupalilar bu konuda bizden cok iyiler kabul etmek lazim.Konu din,futbol ve siyaset olunca hemen hakaretler ve kavgalar basliyor.Konu basligindan cok bunu asmamiz lazim.
    Gurbetcilerle Suriyelileri karsilastirmak yanlistir bir defa.Almanlar kendileri davet ettiler Türk vatandaslarini ve ayakta karsiladilar bu bir.
    ikincisi Türk savas halinde kacmaz kaninin son damlasina kadar savasir Canakkalede vs oldugu gibi.Gemileri karadan yürütmüs bir toplumdur Türk halki.En eski irklardandir.
    Ugrunda savasacagin vatan yoksa yasamin ne manasi olurki.
    ücüncü konu Türk askeri bile savasta merhametlidir.Aman diyene zarar vermez hatta ekmek verir.
    Gelelim fikirlerin catistigi asil noktaya.
    Suriyelilere kucak acma konusu degildir asil problem.Asil problem eli silah tuttugu halde savasmayan Suriyeli,savastan kacip sahil kenarlarinda capkinlik pesinde kosanlardir diye düsünüyorum.ve asil dertleri savasmaktan kacmayip firsatcilik yapip Türkiye ye yerlesme evlenme vs dertlerinde olanlardir diye düsünüyorum.Hatta Türkiyede isyeri acanlar bile var.Türk askerleri Suriyede sehitler verirken sahildeki suriyeliler i düsünme empatisi yapabilirsin mesela.
    Yani gercekte zor durumda olan caresi olmayan gercekten siginan ve memleketine geri dönmeyi düsünenlere kimse olumsuz düsünmüyordur bence.En azindan ben öyle düsünüyorum.Bu izin konusundada galiba cogu sahillerde gezerler memleketlerine izine giderler ama savasta yoklar diye düsünüyorlar bence.Ailesi orda kalanlar varmis mesela.Ailen ordaysa senin burda isin ne diye sorularda oluyor haliyle.Ayrica izine gitmeyi cesaret eden Suriyeli orda yasamaya gelince neden yok gibi mesela.Bütün Suriyeliler ayni düsünmüyor sinirötesi harekatta siraya giren Suriyeliler haberini görmüstüm.
    Uzattim galiba.Sözün özü gercekten iyi niyetli olan veya zor durumda olanlar degildir tersine kaos dan firsatcilik yapanlardir.Asil konu ise bunu ayirmak mümkünmüdür?
    Konu kartal55 tarafından (31 Mayıs 2018 Saat 13:20 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi kartal55 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)