Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2131 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Suriyeliler bayram izni için memleketlerine gezmeye gitmeye başladılar

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı

Suriyeliler bayram izni için memleketlerine gezmeye gitmeye başladılar

https://resmim.net/f/7aWyaS.jpg

Ramazan bayramını ülkelerinde geçirmek için 74 bin Suriyeli kayıt yaptırdı. Şimdiye kadar 10 bini aşkın Suriyeli Kilis'in Öncüpınar sınır kapısından ülkesine gitti.

Ramazan bayramını ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler Kilis'te Öncüpınar sınır kapısı önünde uzun kuyruklar oluşturdu

Suriyeliler 13 Haziran'a kadar Azez, Mare, Soran, Aktarin, Çobanbey, Afrin, Cerablus ve El Bab bölgelerine gidebilecek.

Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerince son kontrolleri yapılan Suriyeliler, otobüslerle ülkelerine gönderildi.

Bayramlaşmak için Suriye'ye gidenlerin dönüş işlemleri 26 Haziran'da başlayıp 6 Temmuz'da sona erecek.

Bayram tatilinden sonra gene bekleriz....

2. 7 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    bana kalirsa, biraz daha da fazla/uzun süre kalabilirler..

5. 6 kişi talo176 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    6 hafta önce Türk Hava Yollari THY ile almanyadan Istanbula uctum, ucagin 1/3 sureyeli idi.

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,462
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Bircok avrupa ve asya ülkeleri, istesede istemesede suriyeliler hayatlarina bir sekilde girdi ve orada temelli olarak kalacaklar.Buna alismalari gerekir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Istedikleri kadar kalsinlar Türkiyede zaten topragimiz büyük

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    tamamda bunlar harpten kacip bize siyinmadimi simdi yine
    suriyeye dönüyorlar, suriyede harp bittimi
    bence BITMEDI insan colunu cocugunu tehlikeye atarmi

bazi yerler bizim askerimiz sayesinde kurtuldu ama yinede tehlike bitmis deyil
    Konu deniz2000 tarafından (29 Mayıs 2018 Saat 18:41 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,462
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Alıntı deniz2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamamda bunlar harpten kacip bize siyinmadimi simdi yine
    suriyeye dönüyorlar, suriyede harp bittimi
    bence BITMEDI insan colunu cocugunu tehlikeye atarmi

bazi yerler bizim askerimiz sayesinde kurtuldu ama yinede tehlike bitmis deyil
    Bayram ziyareti için gidiyorlar.Sonra tekrar dönerler büyük ihtimalle.

11. smeilet üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Insallah gidisleri olur da donusleri olmaz.

13. 4 kişi Rammstein üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    18 mesaja 31 teşekkür aldı
    Sen sikiysa almanya ya iltica edenin ülkesine geri dönmesi olayini avrupada yasa,adam niye iltica ediyor ülkemde tehdit altindayim hayat garantim yok diye ee öyleyse nasil oluyorda izine kendi ülkene gidebiliyorsun, ozaman ülken senin icin bir tehdit olusturmuyor orda temelli kalabilirsin.

15. 5 kişi vatan1 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Almanya dada mülteci kabul edilenler ve oturma izni, Mavi Pasaport alanlar aldıktan sonra yurtdışına çıkabiliyorlar

Geçende birini İstanbul da görmüştüm adamla Almanca sohbet ettik

çoğunuzun bildikleri kulaktan dolma bilgiler

ben mülteci kamplarında ile çalışıyorum
    Konu hOrOz tarafından (30 Mayıs 2018 Saat 17:36 ) değiştirilmiştir.

17. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çoğunuzun bildikleri kulaktan dolma bilgiler

ben mülteci kamplarında ile çalışıyorum
    Kardeş bildiklerini bizimlede paylaşda bizde bilelim... Bizim kafamızda sürüyle soru işaretleri var ???

Savaş var can güvenliğimiz yok diyerek başka bir ülkeye sığın, hatta vatandaşlık al...

Daha sonra hala kendi ülkende savaş ve karışıklık devam ederken bayram iznine git ! ! !

Savaş varsa orada ne evin kalmıştır nede evinde eşyalar varsada yağmalanmıştır ...

Eğer memleketlerinde bayramlaşıcak akrabaları varsa, bu mümkün değil onlarında kaçması lazım dimi..

izine gideceklerin sayısı 1000 ler 100 000 ler olunca insanın aklına herşey geliyor..Baya bir tatil var yani savaş içinde...

Bu olaylar zamanında Türkiyeden almanyaya binlerce kişinin ilticasını hatırlattı bana

Doğuda savaş var can güvenliğimiz yok diye Ülkeyide kötüleyerek iltica ettiler binlercesi...

Daha sonra o savaş olan yerlere paralarını akıttılar evlerini diktiler

19. 7 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    Arkadas sen baska bir seyden bahsediyorsun bu bahsetiigimiz kisiler ülkelerini karalayarak bir baska ülkeye kaciyorlar ve sonra oraya izin yapmaya gidiyorlar
    Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu. Bu sence normalmi?

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı vatan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadas sen baska bir seyden bahsediyorsun bu bahsetiigimiz kisiler ülkelerini karalayarak bir baska ülkeye kaciyorlar ve sonra oraya izin yapmaya gidiyorlar
    Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu. Bu sence normalmi?
    bunlar biraz ırkçılık kokuyor .. son zamanlarda Türkiye dede başladı

birincisi Suriye nin heryerin de savaş yok

konuştuğum gençler Şam da üniversitede okuyorlarmış hatta savaş devam ederken Şam da üniversiteye gitmişler ..

sonra Suriye den ayrılmayı seçmişler ..

yani Şam dan yukarsı savaşta ... bizim Türkiye sınırları filan zaten diğer yerlerde Essed kontrolü altında ..

En çok bombalanan yerler oraları ÖSO - Kürt - Türkmen bölgeleri

Fakat bunu fırsat bilen gençlerde Avrupa ya doğru yola koyulmuşlar

Statüleri tanına kadar ( 1-2 sene sürebilir ) Ayda 150€ civarı bir para alıyorlar .. sağlik giderleri AOK tarafından karşılanıyor

çoğu eski kaserne ve okullarda kalıyorlar ...

önceleri yeme içme karşılanıyordu fakat hepsini kendileri karşılamak zorundalar

eğer Statüleri tanınirsa Harz4 alam hakları var oda kişi başına 397€ civarı

ayrı eve çıkarlarsa Belediye 450€ kadar yardım ediyor elektrik ve diğer masrafları kendileri karşılamak zourundalar

o yüzden kamptan ayrılmak istemiyorlar veya ayrılırlarsa 3-4 kişi bir ev tutuyorlar

Kampları bir görseniz içler acısı ... geçen sene birine gittik .. ormanınn içinde eski bir Telekom Barakası

her taraf dökülmüş ... eski mobilyaları toplamışlar ... hijyenik olmayan ortamlar

hatte isyan ettiler Belediye Başkanı geldi tamam burayı biraz tamir edeceğiz diye söz verdi..

iki ay önce orayı ziyarete gittim pek fazla değişmemiş ..
    Konu hOrOz tarafından (30 Mayıs 2018 Saat 22:24 ) değiştirilmiştir.

22. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,615 mesaja 3,317 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunlar biraz ırkçılık kokuyor .. son zamanlarda Türkiye dede başladı

birincisi Suriye nin heryerin de savaş yok

konuştuğum gençler Şam da üniversitede okuyorlarmış hatta savaş devam ederken Şam da üniversiteye gitmişler ..

sonra Suriye den ayrılmayı seçmişler ..

yani Şam dan yukarsı savaşta ... bizim Türkiye sınırları filan zaten diğer yerlerde Essed kontrolü altında ..

En çok bombalanan yerler oraları ÖSO - Kürt - Türkmen bölgeleri

Fakat bunu fırsat bilen gençlerde Avrupa ya doğru yola koyulmuşlar

Statüleri tanına kadar ( 1-2 sene sürebilir ) Ayda 150€ civarı bir para alıyorlar .. sağlik giderleri AOK tarafından karşılanıyor

çoğu eski kaserne ve okullarda kalıyorlar ...

önceleri yeme içme karşılanıyordu fakat hepsini kendileri karşılamak zorundalar

eğer Statüleri tanınirsa Harz4 alam hakları var oda kişi başına 397€ civarı

ayrı eve çıkarlarsa Belediye 450€ kadar yardım ediyor elektrik ve diğer masrafları kendileri karşılamak zourundalar

o yüzden kamptan ayrılmak istemiyorlar veya ayrılırlarsa 3-4 kişi bir ev tutuyorlar

Kampları bir görseniz içler acısı ... geçen sene birine gittik .. ormanınn içinde eski bir Telekom Barakası

her taraf dökülmüş ... eski mobilyaları toplamışlar ... hijyenik olmayan ortamlar

hatte isyan ettiler Belediye Başkanı geldi tamam burayı biraz tamir edeceğiz diye söz verdi..

iki ay önce orayı ziyarete gittim pek fazla değişmemiş ..
    Horoz ustaya katiliyorum..
    Arkadaslar bu insanlar kader kurbani,savastan dolayi ulkemize geldiler,bizler almanlarin irkciligindan bahsediyoruz,bizde onlar gibi gaddarlasip bu insanlara karsi irkci olmayalim,gelipte kimsenin ekmeginden asindan olmadilar..
    Bizler bunlari din kardesi olarak gorup kucak actik,ölümemi terk etseydik,tabiki iclerinden cürükler cikiyor,burada bir abide multeciler kampinda yardimci oluyor,onlar icin esya para yardimlari topluyor,ben dahi ev tasindigimda goturmedigim esyalarimi onlara verdim..bir arkadas yazmisti,gidisleri olsun donusleri olmasin diye,yani bu mubarek ramazanda oldumu bu beddua simdi,,yani yasadigi yerlerde hayvan koysaniz durmaz..
    Bunlar benim goruslerim..

24. 7 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    372
    14 mesaja 22 teşekkür aldı
    Gidenler artık geri gelmesin lütfen

26. cahit 17 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Horoz ustaya katiliyorum..
    Arkadaslar bu insanlar kader kurbani,savastan dolayi ulkemize geldiler,bizler almanlarin irkciligindan bahsediyoruz,bizde onlar gibi gaddarlasip bu insanlara karsi irkci olmayalim,gelipte kimsenin ekmeginden asindan olmadilar..
    Bizler bunlari din kardesi olarak gorup kucak actik,ölümemi terk etseydik,tabiki iclerinden cürükler cikiyor,burada bir abide multeciler kampinda yardimci oluyor,onlar icin esya para yardimlari topluyor,ben dahi ev tasindigimda goturmedigim esyalarimi onlara verdim..bir arkadas yazmisti,gidisleri olsun donusleri olmasin diye,yani bu mubarek ramazanda oldumu bu beddua simdi,,yani yasadigi yerlerde hayvan koysaniz durmaz..
    Bunlar benim goruslerim..
    Kardesim kimse burda irkcilik yapmiyor, ülken güvenli ise sen Türkiyeye niye kactin iltica ettin iltica ettiysen nicin geriye izin yapmaya gidiyorsun burda bir celiski yokmu?
    Eger ülkene gitmekte bir sakinca görmüyorsan ozamanda geriye bi dönmeyiver bi zahmet.

28. 2 kişi vatan1 üyemize teşekkür etti:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Savastan zulümden kacip can güvenliklerinin saglandigi yerlere gecici olarak yerlesen kisilere mülteci denir. Bu kisiler kadin cocuk yasli ve engellilerden olusuyorsa pek sikinti olmaz ancak gencecik sapasaglam insanlar popolarini devirip yan gelip yatiyor birde sigindiklari yerlerin huzurunu kaciriyorlarsa kimse kusura bakmasin orada merhametin iyi niyetin yeri olmaz, benim su gibi yigit Mehmetciklerim oralarda huzuru saglamak icin sehit olurken insan kendini tutamiyor.

Insanlik namina kendini koruyamayacak derece müskül durumda olanlara elbette yardim etmeli sahip cikmaliyiz ancak öyle din kardesligi falan hikaye, o din kardesi dediklerimizin osmanli askerinin o bölgelerden cekilirken ingiliz itayan fransizlarla bir olup yaptiklarini unutmak mümkün degil bugün yine aynini yaparlar ellerine firsat gecse.

30. 4 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    Kimseyi burada irkcilikla suclamadik,ben suanda turkiyenin geneli icin yazdim,basta muhalefet olmak uzre..
    Osmanlinin yikilmasinda araplari tokatliyacagimiza ingilizleri tokatlamamiz gerekiyor,suandaki teroristler gibi 100 yil oncesinde araplarda masa ve cok seyler vaad edilerek kandirildi..simdi kalkip atalarimiza ihanet etziniz diye tum arap halkina kinmi güdelim??
    O halde tum dunyaya kusup konusmayalim,bildigim kadariyla 100 yil evvel 7 duvene karsi savasmistik,ayrica o yillar yasananlar ve ortaya atilan milletler hakkindaki dedikodularin cogu dogru olmayabilir, savasta her hile her yalan mubahtir..herneyse benden bukadar.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Webci kardesim, ingilizlerle isbirligi yapip bizi sirtimizdan vuranlara tahammül edip sadece ingilizlere kizalim diyorsun da Allah belayi verecegi yeri iyi bilir hic bir zaman ihanet cezasiz kalmaz yasananlardan görüyoruz zaten.

Beni sirtimdan vuran benim ne din kardesim nede dostum olabilir, ama biz düsene tekme atmaz müskül durumda olanlarin zulme ugrayanlarin ellerinden insanlik namina yine tutariz. Bahsettigin milletlerin hangisi Kibrisi tanidilar kaci ülke güvenligimize tehdit hale gelen Suriye ye müdahale etmemizde bize destek oldular gerceklere bukadar uzak olursak saha cook sirtimizdan hancerleniriz.

Ayrica konu mültecilerin can güvenliklerinin olmadigi ülkelerine tatile gitmeleri, bunu hangi mantikla aciklamak mümkündür. Tatile gidebiliyorlarsa can güvenligi tehlikesi bitmistir ayni anda mülteci olma sartlarida ortadan kalkar mesele budur.

33. 4 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    Ok ozaman hepsini defedelim,kovalim,hakki ve huzuru bu sekil bulacaksak varim..
    Bahsettigin o milletler tabiki ihanet icindeler..muhakkakki abd ve avrupa gibi sinsice iran gibi suudlar gibi turkiyenin guclenmesini istemeyenler mevcut..
    Ben halklar icin konusuyorum,bastakiler umrumda degil..benim vicdanim bu insara yardimdan yana,ALLAH kelami bunu buyurur,gerisi hikaye..
    ALLAH in belayi vermesi gereken yeri bilerek vermesi,o milletlerin bize ihanetinden degil,baska sebeplerden,burada bunu acarsak konu dagilir,,
    Herseyin en iyisini ALLAH bilir!!
    Kotuluk eden ve zalim olarak degil,iyilik eden ve salih olarak,yardima muhtaclara yardim ederek anca buyuk devlet olabiliriz..
    Osmanlinin ozude buydu..
    Konu webci tarafından (31 Mayıs 2018 Saat 00:50 ) değiştirilmiştir.

35. webci üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)