Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2131 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Suriyeliler bayram izni için memleketlerine gezmeye gitmeye başladılar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Bizede Şamanizm inancına göre ugurlamak düser.
    Su gibi rahat gidip, gelsinler

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Talha'linho 7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    118
    64 mesaja 91 teşekkür aldı
    Mod Arkadastan Rica ediyorum konuyu kapatsin konu derinlere gidiyor
    bakoyoruma da bazi üyeler gitsinlerde dönmesinler gibi yorum yapmislar bunlar bize yakismaz ustalar

Unutmayin biz gurbetcilere de farkli bakmiyorlar avrupada

eger bayramlasmaya gidiyorlarsa ozaman tehlike bitmisdir demekdir ozaman geridönmelerine gerek kamamistir ama sayet ülkelerinde tehlike varsa ozaman gitmemeliler

Allah hic kimseyi oduruma düsürmesin demek düser bize
    Allah hic kimseyi Yersiz Yurtsuz komasin
    Suriyeli gördümde Aklima ilk gelen Türkler geliyor adam dil bilmez iz bilmez zor Allaha sükürler edelim

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

4. 3 kişi Talha'linho 7 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    13 mesaja 23 teşekkür aldı
    Alıntı Talha'linho 7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mod Arkadastan Rica ediyorum konuyu kapatsin konu derinlere gidiyor
    bakoyoruma da bazi üyeler gitsinlerde dönmesinler gibi yorum yapmislar bunlar bize yakismaz ustalar

Unutmayin biz gurbetcilere de farkli bakmiyorlar avrupada

eger bayramlasmaya gidiyorlarsa ozaman tehlike bitmisdir demekdir ozaman geridönmelerine gerek kamamistir ama sayet ülkelerinde tehlike varsa ozaman gitmemeliler

Allah hic kimseyi oduruma düsürmesin demek düser bize
    Allah hic kimseyi Yersiz Yurtsuz komasin
    Suriyeli gördümde Aklima ilk gelen Türkler geliyor adam dil bilmez iz bilmez zor Allaha sükürler edelim

Fikirlerin tartisilmasinda bir sorun yoktur sanirim.Herkes ayni düsünmek zorunda degildir.Sadece hakaret etmeden fikirlerin tartisilmasi lazim.Avrupalilar bu konuda bizden cok iyiler kabul etmek lazim.Konu din,futbol ve siyaset olunca hemen hakaretler ve kavgalar basliyor.Konu basligindan cok bunu asmamiz lazim.
    Gurbetcilerle Suriyelileri karsilastirmak yanlistir bir defa.Almanlar kendileri davet ettiler Türk vatandaslarini ve ayakta karsiladilar bu bir.
    ikincisi Türk savas halinde kacmaz kaninin son damlasina kadar savasir Canakkalede vs oldugu gibi.Gemileri karadan yürütmüs bir toplumdur Türk halki.En eski irklardandir.
    Ugrunda savasacagin vatan yoksa yasamin ne manasi olurki.
    ücüncü konu Türk askeri bile savasta merhametlidir.Aman diyene zarar vermez hatta ekmek verir.
    Gelelim fikirlerin catistigi asil noktaya.
    Suriyelilere kucak acma konusu degildir asil problem.Asil problem eli silah tuttugu halde savasmayan Suriyeli,savastan kacip sahil kenarlarinda capkinlik pesinde kosanlardir diye düsünüyorum.ve asil dertleri savasmaktan kacmayip firsatcilik yapip Türkiye ye yerlesme evlenme vs dertlerinde olanlardir diye düsünüyorum.Hatta Türkiyede isyeri acanlar bile var.Türk askerleri Suriyede sehitler verirken sahildeki suriyeliler i düsünme empatisi yapabilirsin mesela.
    Yani gercekte zor durumda olan caresi olmayan gercekten siginan ve memleketine geri dönmeyi düsünenlere kimse olumsuz düsünmüyordur bence.En azindan ben öyle düsünüyorum.Bu izin konusundada galiba cogu sahillerde gezerler memleketlerine izine giderler ama savasta yoklar diye düsünüyorlar bence.Ailesi orda kalanlar varmis mesela.Ailen ordaysa senin burda isin ne diye sorularda oluyor haliyle.Ayrica izine gitmeyi cesaret eden Suriyeli orda yasamaya gelince neden yok gibi mesela.Bütün Suriyeliler ayni düsünmüyor sinirötesi harekatta siraya giren Suriyeliler haberini görmüstüm.
    Uzattim galiba.Sözün özü gercekten iyi niyetli olan veya zor durumda olanlar degildir tersine kaos dan firsatcilik yapanlardir.Asil konu ise bunu ayirmak mümkünmüdür?
    Konu kartal55 tarafından (31 Mayıs 2018 Saat 13:20 ) değiştirilmiştir.

6. 2 kişi kartal55 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Suriyeliler ekmek parasi icin cabaliyorlar ve Türkler gibi tembel degiller keske Türkiyeye 10 milyon gelse

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Suriye´ye bomba atmayan ülke kaldi mi ya? Acikcasi insanlarin elinde olmayan sebeplerden dolayi bu hale düsmeleri cok aci. Tüm dünya bir olmus Suriye´yi yok etmekle mesguller. Araplari gecmiste yasananlar yüzünden sevmem ve güvenmem ama bu durumu hic kimse hak etmis olamaz, yazik insanlara. Keske dünyada hic savas olmasa.

Maalesef geri kalmis ülke vatandaslarini birbine kirdirmak cok kolay oluyor hep. Örnekleri milyonlarca var. Bir ülkede insanlar siyaset yüzünden bölünmüslerse eger, bilin ki o ülke cok geri kalmistir.
    Siz siz olun, ne futbol, ne siyaset ne de inanci yüzünden komsunuza düsman olmayin. Unutmayin ki bu düsmanlik sadece düsmanlariza hizmet eder, sizi ise mahveder.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Aynen öyle keske daha cok Suriyeli Türkiyeye gelse

Ettiği Teşekkür
    1,731
    Daha cok Suriyeli gelsin demek, Suriye iyice batsin anlamina geliyor. Üstelik o mültecilerin Türkiye´ye en ufak bir getirisi olamaz, tam tersi zarari olur ama kapiyi kapatmak da insanlik sucu tabii ki.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Arkadaslar her düsünceye saygi duyuyorum fakat cogumuz düsüncesizce göbekten salliyoruz biraz usa nin ortadogu projesini arastirip degerlendirenleriniz olduysa meselenin boyutlarini dahada acik anlamaya imkan vardir böyle 3-5 milyon gelsin okadar bukadar gitsin gereksiz hic yerinde olmayan yorumlardir.

Bölgede sözde islami terör örgütü bir güruh yaratildi kelle ucuran dehset sacan, bu sayede yerel halkin yerini yurdunu terk etmesi saglandi onlardan bosalan yerlere kimleri yerlestirmeye calisiyorlar ve ortadogu projesi tamamlandiginda o yerlerin israile devredilecegini düsündügümüzde 1 suriyelinin bile savas bitiminde güvenlik saglandiginda Türkiye de kalmamasi yerlerine yurtlarina yeniden yerlestirilmesi olmalidir bizim politikamiz.

Bunun disinda yapilacak her türden haraketler önce usa daha sonra israile hizmet anlamina gelir. Konu kapansin diyen arkadaslar sizin düsüncenizede saygi duyuyorum sizdende asiriya kacmadiktan sonra farkli düsüncelere tahammül etme saygili olmanizi bekliyorum. Bu konu bizim ülkemizin geleceginide cok yakindan ilgilendiriyor unutmayin so iki ayak iran ve Türkiye dir ne kadar farkli düsünceye sahip olursak olalim disariya karsi birlik beraberlik sarttir bu günlerde.

12. 3 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    @hekimoglu doğru söylüyorsun o coğrafya o kadar oynak ki

her gün cephe değişiyor bu gün dostun olan yarın düşmanın oluyor .. kimse kimseye güvenmiyor artık ..

Afganistanı, İrak ı, Libya yı talan eden güçler bugün yeni oyun sahası arıyorlar ..

Suriye de kimler yokki Rusya ,Iran, Kürtler, Israil ,Ingiltere , Almanya ve Türkiye ..

bunlar aralarında kızma birader oynar gibi oyun başındalar ... kimi siyasi kimi askeri oyun peşinde

Anadolu bir çok kavme yurt olmuştur ...

Anadolu insanı merhametlidir .. vefalıdır .. duyguludur .. insancıldır .. yardımseverdir

Bu halklar Osmanlının bize emenetidir nasıl Bosna da içimiz yandıysa ..

Şam içinde yanar .. Kerkük, Musul, Süleymaniye içinde yanar

Buralar bizim Misak-ı Milli sınırları içinde olan yerlerdir

14. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    171 mesaja 265 teşekkür aldı
    Selam

peki bizim askerimiz niye onlarin ülkelerini korumak zorunda, aynen hekimoglu arkadasin düsüncelerine katiliyorum.

Irkcilik sa irkcilik olsun böyle düsünce. Biz bunlari hergün yasiyoruz. Ne demis sair; Toprak, eger ugrunda ölen varsa vatandir.

Bu ölenler bizim Mehmetcikler olmamali....

Horoz arkadasim, bizim bunlaradan beklentilerimiz ne. Zannediyormusun biz o Misak-i milli sinirlari icinde dedigin yerleri geri alabilecegiz.

Elimizdekinin kiymetini bilelim, yarin öbür gün bu insanlar daha fazla hak isteyecekler... Aynen evli evine köylü köyüne...
    Konu Tigin tarafından (31 Mayıs 2018 Saat 20:46 ) değiştirilmiştir.

16. 2 kişi Tigin üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı Tigin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam

peki bizim askerimiz niye onlarin ülkelerini korumak zorunda, aynen hekimoglu arkadasin düsüncelerine katiliyorum.

Irkcilik sa irkcilik olsun böyle düsünce. Biz bunlari hergün yasiyoruz. Ne demis sair; Toprak, eger ugrunda ölen varsa vatandir.

Bu ölenler bizim Mehmetcikler olmamali....

Horoz arkadasim, bizim bunlaradan beklentilerimiz ne. Zannediyormusun biz o Misak-i milli sinirlari icinde dedigin yerleri geri alabilecegiz.

Elimizdekinin kiymetini bilelim, yarin öbür gün bu insanlar daha fazla hak isteyecekler... Aynen evli evine köylü köyüne...
    hocam haberleri nasıl dinliyorsunuz

Türk Askeri kendi sınırı korumak için girdi yoksa Suriye yi işgal etmeye gitmedi

Suriye nin içinde veya orada oluşabilecek tehlikeleri yok etmek için orada yoksa Suriye lileri korumak için değil

ya bunlar çocukca düşünceler ..

Misak-i milli sınırı demek buraları biz geri alacağız demek değildir.. bir ilke bir ülküdür .. buralar bizim himayemiz altında demektir
    Konu hOrOz tarafından (31 Mayıs 2018 Saat 20:58 ) değiştirilmiştir.

18. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Turkiyede issiz insan mi yok ?

Bunlar degil mi tarihte bizi sirtimizdan vuran ?

Hadi yaslisi, kadini, cocugu, hasta olani aldin. Eli silah tutanin ne isi var Turkiye de ?

Takiyorlar gunes gozlugunu sesli sesli caddelerde sokaklarda onun bunun karisina kizina sarkiyorlar.

Yukarda bir arkadas yazmis "toprak ugrunda olen varsa vatandir" ne de guzel yazmis.

Eger yetkim olsaydi 1dk. bile tutmazdim bunlari.

Turkiye benim topragim. Benim atalarim kanlariyla suladilar her karisini.

Araplar yan gelip yatiyorlar, ekmek elden su golden hesabi.

Simdi az gibi gorunebilir ama birkac yil sonra cogaldiklarinda eminim ki bas kaldiracaklar. Ekmegini yedikleri topraklara ihanet edecekler ayni pkk misali.
    Konu Rammstein tarafından (01 Haziran 2018 Saat 01:15 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

20. 2 kişi Rammstein üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Insanlik Adina yapilan bir yardimdir ve Dogru bir karar idi. Ama Savas artik bitti
    ve herkes evine dönmesi lazim. Bugüne Kadar 40 Milyar Dollar gibi bir para harcanmis,
    ve bazilarina Vatandaslik veriliyor, yani secme Hakki. Gerisini siz düsünün.

iclerinde iyi olanlar var, kötüleride. ama herkes kendi Ülkesini, kendisi kurtarsin.

22. 2 kişi V/S üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    1) TR ye gelenlerin büyük cogunlugu Kuzey Suriye den gelenlerdir ki, Türkmenlerdir. Bunlar Osmanli Devleti zamaninda oraya Hac güzergahinin güvenligi icin yerlestirilmis öz be öz Türk askerlerinin torunlaridir, yani senin 100 sene evvelki asker amcan, dayin vs.
    2) Araplarin hepsi Suud veya Emir Şerif Hüseyin soyundan gelmez. Unutmayalim ki, I. Dünya savasi bitmesine ragmen bir cok Arap asireti Ingilizlere karsi Osmanli sancagi ile savasa devam etti. Medyanin gaziyla araplarin tümüne düsman olmak salakliktir.
    3) Arabistanin ve El-Cezire bölgesinin elden gitmesinden sonra Ingilizler tarafindan isgal edilen bölgelerdeki askerlerimizi esir olmamalari icin büyük guruplar halinde Arabistan, Irak ve Suriye ahalisinden gizlice kacirip, Anadoluya sag galim ulastiranda yine bunlarin bu araplarin dedeleridir. Bu askerlerimizin bir cogu Kurtulus savasinda silah elde devam düsmana karsi savastilar o asker kitliginda.
    4) Türkiye Afrin bölgesinde kendi askeriyle harekat yapip, PKK nin en önemli lojistik ve gecis bölgesini tikadi. Unutmayin ki asker bir yere girdimi kolayina cikmaz. (örnek Kibris taki Türk askerleri yada Irak'taki Başika Üssü)
    5) ABD nin gelecekteki perspektifine göre Kuzey Irak Kürt bölgesinden cikan (ABD sirketlerine akacak olan) Petrol, TR yi by-pass ederek kuzey suriye üzerinden Akdenize cikacakti, güvenliginide güclendirilmis PKK ya vereceklerdi, belkide Devlet kuracaklardi. Sen Afrin e Türk askerini koyarak bu yolu tikadin.
    6) Dogu Akdenizdeki (denizin icerisindeki) gaz yataklarina herkes cökmek istiyor, biz geriden geriye yapma etme, bizede pay verin bizde geriden komsuyuz diyorduk, dirsek gösteriyorlardi. Afrinin ele gecmesiyle TR bu zamana kadar denizlerdeki askeri meydan okumasini karadan da destekliyor.

Simdi soruyorum, sen bu Kadar avantaji sadece kendi askerini Suriye topragina sokarak aldin. Eger Suriyenin Fakir genclerine silahi verip basarili operasyonlar yaptirsaydin, 10 sene sonra sana demezmiydi, bunu ben basardim arkadas, sen TR olarak 2 tane kici kirik silah verdin diye. Yada bu Fakir insanlara 10 sene sonra daha fazla para yada is veren adamin kilicini sallamazlarmiydi? Unutma ki bu sekilde oralarda kalici bir askeri varligin olmayacakti.

Benim fikrim, bize bu Kadar avantaj saglayan o gencler varsin g.tü devirip yan gelip yatsin, ben alacagimi aldiktan sonra. Ayrica ben TR nin yok zorda kalana kucak acarmis falan laflarina inanmiyorum, temel mevzu buradaki kazanimlardir.

Saygilar
    05300 - Merzifon

Ettiği Teşekkür
    1,731
    Arap´i dost bilip güvenmekten daha büyük bir salaklik zaten mümkün degil. Israil gibi bir devletin orada yasam bulmasi bunun en bariz örnegidir, baska hic bir seyi baz almaya gerek birakmiyor. Arap Arap´i vurur, Türk´ü vurur ama kendisinden daha güclü olana asla karismaz cünkü sinsi ve korkaktir.

Suriye´de yapilan her hareket Rusya ve USA nin cikarlarina da hizmet ederse izin verilir yoksa asla.

25. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye xedox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    920
    69 mesaja 138 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Suriye´de yapilan her hareket Rusya ve USA nin cikarlarina da hizmet ederse izin verilir yoksa asla.
    Arablar konusunda sana hak veririm ama diger konuya gelince o senin dedigin eski Türkiye'ye mahsus bir durumdu kardes.
    Konu xedox tarafından (01 Haziran 2018 Saat 09:03 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    1,731
    Eski veya yeni Türkiye yok arkadasim, cag mi atladik? Degisen en ufak bir durum yok.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Köprülerimiz Otoyollarimiz havalimanlarimiz ve Stadyumlarimiz cag atladigimizi gösterir bide herkeste Kredi karti var bu geri kalmis Avrupada bile yok herseyin ilerisi Türkiyede

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Üretimde cag atlayip dünya pazarlarinda etkili olmaktan gecer yenilik ancak bu sekil ekonomimiz nefes alir dis mihrak faiz lobisi etkisiz kalip tarihin derinliklerine gömülür, gerisi eziklik sendromudur.

30. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    1,731
    Hala batiya muhtacsan cag atlamis olamazsin, bu kadar basit, ki batiya bagimlilik azalmadi, tam tersine iyice arrti. Dolar girmeyince tikanan bir ekonomi bunu gösteriyor. Sürekli cebimize girenden daha fazla parayi disari ödüyoruz, para yoksa eger borclaniyoruz, eger borclanacak ülke bulamazsak bu kez her sey tikaniyor. Daha yakin bir zamana kadar Arap ülkelerinden kara para akimi vardi, o da artik bitti. Turizmde yine gelirimiz düstü, senelik 30 milyar kazancimiz oluyordu, yariya indi. Yollar vs. tabii ki gerekli ancak bunlar tek basina ülke kalkindirmaya yetmiyor, üretim sart.

32. mxm üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)