Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2117 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avusturyadaki Camilerin kapanmaması için Ankette Avusturya’da camilerin kapanmaması için 1 Linki tıkla 2 Nein la başlayan şıkkı işaretle 3 abstimmen yazısına bas 4 Abstimmen'den sonra altta kod veriyor.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı

Avusturyadaki Camilerin kapanmaması için Ankette Avusturya’da camilerin kapanmaması için 1 Linki tıkla 2 Nein la başlayan şıkkı işaretle 3 abstimmen yazısına bas 4 Abstimmen'den sonra altta kod veriyor.

Avusturyadaki Camilerin kapanmaması için Ankette Avusturya’da camilerin kapanmaması için
    1 Linki tıkla
    2 Nein la başlayan şıkkı işaretle
    3 abstimmen yazısına bas
    4 Abstimmen'den sonra altta kod veriyor. O kodu yandaki boşluga yaz okeyle.
    5 Arkadaşların yolla

http://m.heute.at/politik/news/story/55614191

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,461
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Maşallah ankette büyük fark attık.

Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı
    %92

5. 2 kişi erhan__79 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    4 mesaja 10 teşekkür aldı
    Avrupanın Türkiye ye karşı karın ağrısı var.. Bu işler Linke tıklamakla bitmez.
    önümüzdeki şu Secimler bir bitsin.. Türkiye daha da güclü cıkıp..Allahın izniyle kapanan Camii'lerin giden Hocalarımızın hepsi geri gelecek...

7. 2 kişi Kadersiz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Peki bu camiiler kapandiginda milletten toplanan paralari geri verecekler mi..bu camiilerin tapulari kimler uzerine..
    Neden bir sinagog kapanmaz
    Neden bir kilise kapanmaz..
    Bu isler hep abd nin basinin altindan cikti..
    Ilk filmi bruce willes yapti,o filmde muslumanlar terorist ilan edildi..yani burada holiwood bu propagandada basrol oynadi..
    Insanlara sinsice sinema uzerinden algi kurgu operasyonlari cekildi..
    Tabi bizimkiler bir koseye cekilip sadece camiilerde milletten para topladilar,camiilere sahip cikmayi ogrenemediler,vurdumduymazcilik almis basini gidiyor..
    Konu webci tarafından (13 Haziran 2018 Saat 22:44 ) değiştirilmiştir.

9. 4 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu camiiler kapandiginda milletten toplanan paralari geri verecekler mi..bu camiilerin tapulari kimler uzerine..
    Tabular ditipin uzerinde bizim cami ditib de verdigimizi bin bir pişman olduk. Arkadaşlar aranızda milli görüşten olan varsa gelin buraya bir cami açın allah rızası için

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

11. 2 kişi mustafa200222 üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Milli Görüsü kapatmak ditibden daha kolay. Devlet gücü yok, birsey yok.

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    arkadaşlar 7 caminin kapatılma nedeni “bağımsız cami” yani herhangi bir islami cemaate üye olmaması idi!!! Bağımsız camiler devlet için bir tehdit oluşturur çünkü devlet tarafından resmi açıdan kontrol edilmeleri mümkün değildir!

Nitekim bu kapatılan camilerden bir tanesi bugün Avusturya İslam Cemaatine üye olarak tekrar açıldı!

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    avrupada yine bir sinsi oyun oynammaya baslandi, avusturya devletinin Türk Camii'lerine, Türkiye ile maddi-manevi baginiz olmayacak demesi dogrumu? katolik kiliselerinin vatikan ile hicmi bagi yok? hemde bizler Türkiyeden geldik, tabiiki Türkiye Devleti buraya imam gönderecek, bu normal.
    imam maaslarini Türkiye Devleti ödüyor,maddi bag var diye Camii kapatmak hicbir adalete uymaz.
    almanyada hessen eyaleti Ditib'e bu senenin sonuna kadar süre verdi,Türkiye ile baginiz olmadigini ispat edin diyorlar. istermisiniz sira almanyaya gelsin...
    okullarda Türkiyeden gelen ögretmenler Türkce dersi veriyorlardi, sinsi sinsi bunu erittiler, cocuklarimiz okullarda Türkce ögrenemiyor
    simdi sirada Türkiyeden gelen imamlar var, önce Cuma hutbesinden basladilar,almanca olsun diye,alman üniversitelerinde imam yetistiriliyor.
    bizler ve Devlet büyüklerimiz uyumaya devam edelim, avrupalilar ince siyasetle cikarlarini koruyor

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Kimse ters anlamasin, Avusturya'nin avukatligina soyunmus degilim, ama birazda onlarada hak veriyorum. Simdi bir düsünün, siz hristiyansiniz ve islamin ne oldugunu bilmiyorsunuz. Hergün savasan bir isid var. Iki kelimesinden biri Allah'ü Ekber. Sözde islam adina terör yapanlara bakin, hepsinin agzinda Allah'ü Ekber. Adam merak ediyor, bu adam ne diyor diye. Acip bakiyor, anlami "Allah'in adina". Sonra bu kisiler arastiriyor ve fark ediyorki, her müsülüman böyle degil, ama adam cürükü iyiden nasil ayiklayacagini bilemiyor.

Inanin, bagzi camilerin binalarini gösteriyorlar televizyonda, bende bile müslüman olarak iceri girmem. Acayip acayip tipler. Ben bile korkuyorum. Gayinpeder bir sefer bize geldiginde oraya yatsi namazini kilmaya gitmisti. Iceri girmis oturmus. Herkes sohbeti kesmis. 10 dk. sonra sormuslar sen kimisin niye geldin diye. Sonra namaz saati gelmis bunlar namazi kilmamis. Gayinbabam demis, yatsi namazi oldu. Bunlar demis, biz gece gec kiliyoruz diye. Kilmadan gayinbabam geri geliyor.

Benim evime 50 metrede bir Türk camii var ve ben o camiye gitmiyorum. Adamlarin ne oldugunu bilemiyorsun. Kücük bir camii, ta 50 - 60 km adamlar namaz kilmaya geliyor. Yani bir müslüman olarak beni bile yeri geliyorda korkutuyor.

Camiilerimiz artik seffaf olmak zorunda. Bizim burada kücük bir köy var, orada büyük bir traktör fabrikasi oldugu icin o kücük köyde cok Türk var. Adamlar oturmus DITIB camiisi acmislar. Tabiki köylüler korkmus basta. Baskani ile konustum, olayi nasil cözdüklerini sordum. Aslinda cözümü cok kolay bulmuslar. Kilisenin rahibine demislerki, gel sende yönetimde ol. Istedigin gibi gir cik. Istedigin gibi hesaplarimiza bak. Rahibde kabul etmis. Rahib yönetici olunca köylüler tamam demis. Rahib kac yildir üye ve hic bir sorun yok bunlar dermis. Iliskiler o kadar iyi olmuski, Ramazanda o köydeki Almanlari bile Ramazan sofrasina davet ediyorlar. Adamlarda geliyor. Bakiyor adamlar, bunlarin tek derdi ibadet etmek, yemek icmek. Belediye baskaninida güvenini kazanmislar. Hic bir sorun yok.

Yada burada baska bir köyde bir DITIB camiisi var. Konusmaci olarak gittim. Ben resmi olarak geldigim icin belediye baskanida gelmis. Baskan ile sonra sohbet ettim. Dedim araniz nasil belediye ile dedim. Adam dediki aramiz süper. Hepsi istedigi gibi bize cikip girebiliyor. Hatda belediye baskani o kadar bunlara güvenmiski, cuma günleri, cuma namazi saatlerinde yolda park sikintisi oldugu icin, memurlarina emir vermis, bu saatlerde göz yumun, ceza yazmayin diye.

Yani demek istedigim, mutlaka Avustury devletininde bir art niyeti var. Ancak önce biz kendi ödevlerimizi yapmamiz lazim. Yukardaki örneklerde oldugu gibi, bizim camilerimiz seffaf oldugu sürece onlara koz vermis olmuyoruz. Onlarda pek birsey yapamiyor.

DITIB camiilerinin birazda imajinin bozulmasinin nedeni, git gide DITIB Merkezinin son yillarda cok siyasilesmesi. Bilirsiniz, ben siyaset konusmasini cok severim. Ama camiiye siyaset girmemesi lazim. Bagzi siyasetcilerimiz kendi cikarlari icin bence DITIB'ide yipratti.

Birde son yillarda camiilerimiz buralarda cogaldi. Küsen gidiyor kendi ayri bir camii aciyor. Böylece birlikten kuvvet dogmuyor.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (14 Haziran 2018 Saat 01:02 ) değiştirilmiştir.

16. 6 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Mesajimi kisa ve öz:

Artik avrupada hicbirsey eskisi gibi olmayacak.
    Müslüman düsmanligi ilk adimlarini atti ve bundan sonrada devami gelecek. Sadece avusturya degil, bu durum avrupanin heryerine her ülkesine sicrayacak ve tam gaz devam edecek. almanyada DITIB yasaklanacak, hollandada camiler kapatilacak, diger ülkelerde cami acilmasi yasaklanacak vesaire vesaire.....yani durum hergün dahada kötüye gidecek. su an gelecek kara günlerin ilk adimlari. bunu hepimiz böyle bilelim.

Sonuc ne olur bizim icin?

Ben sahsen sonucu hic iyi görmüyorum. Senelerce huzur icinde yasadigimiz su gurbet elinde alman komsularimiz olsun veya is arkadaslari hemen hemen hepsi tavirlarini artik acikca ve cekinmeden söylüyor ve iclerindeki kin ve hirsi ulu ortam ortaya döküyor. dinimiz islama dil cikartmaya basladilar, erdogana karsi olan kinlerini yazmaya gerek yok, benim esas üzüldügüm nokta dinimize cekinmeden SIKILmadan sözlü saldirida bulunmalari. Devletleri artik camiileri kapatacak cüretkarligi gösteriyor diye halkta bundan destek ve cesaret alip cirkin ve edepsiz yüzünü göstermeye basladi.

Bundan sonra bizim her kesim icin burda calismak ve yasamak gittikce zorlasacak.

Benim sahsi fikrim, bugünden itibaren artik geri kalan ömrümü bunlarla ugrasmamak icin, vaktimi bunlarla gereksiz yere mesgul etmemek icin temelli dönmeyi göz önünde tutarak adimlarimi atacagim. belki bu bir sene sürer belkide bes sene. ama suandan itibaren hazirliklarima basladim. Size tavsiyem, sizde planlarinizi iyice gözden gecirin ve yarin icin hazirlikli olun.

Allah yardimcimiz olsun.

@birbey

kusur aramak olmasin ama bagzi degil bazi yazilir.

18. 2 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @birbey

kusur aramak olmasin ama bagzi degil bazi yazilir.
    Haklisin.

Yazdiklarinda da dogruluk payi cok. Ama birazda yukarda yazdigim gibi, bagzi müslüman kardeslerimiz buralarda sapitti. Almanya'da öyle seyler olduki. Bu radikal islamcilar Seriyat Polisi diye T-Shirt bastirip carsida gezip millete ayar cekmeye basladilar. Unutmayalim, burasi müslüman bir ülke degil. Eger tüm camilerin sirf gayesi ibadet etmek ise, böyle islere girmemek gerekir. Ibadetini yapacagiz, yeyip icecegiz, baska seylere girmeyecegiz.

20. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    @birbey usta diyorsunki etliye de sutluyede karisilip yasanan ulkede insanlar ürkütülüyor,avusturyali avrupali tedirgin,adamlar dolaplar dönüyor saniyor,asil problem yukarda bahsettigin camii adi altinda taraf toplamakla ugrasan,dini siyasete alet eden sozum ona dernek veya camii adi altinda basliyor..
    Bu olayi daha genis dusunecek olursak neyin nerden geldigini,sagini solunu tanimamaktan geciyorki sadece biz muslumanlar yani isin icini bilen,dostunu dusmanini,islami baltalamayi yegleyenleri anlayanlar haric,avrupali hakli olarak desek bile,kiskirtilarakda olsa olaya isid parmagi veriyor,gizli dumenler dondugunu saniyor,aslinda yukarda bahsettigin dernekler ve camii adi altinda faaliyet gosteren yerler ve buradaki insanlarin amaci senin benim dahi tahmin edemiyecegimiz baglantilarla mesgul,belki buralara el altindan destek veren siyasetciler oldugu gibi,olayi legal sunmaya calisan islamifobicilerde bu isin icinde ve asil hortlatanda bunlar..
    Bizim tek sucumuz zavallilar olarak camiilere giderek hicbirsey yokmus gibi bir koseye cekilip,faaliyetsiz kalmamiz,birlik beraberlik orgutlenmeleri kuramamak,dine ve ibadethanelerimize sahip cikamamamiz..
    Camiiler kundaklandiginda kac muslumani sokakta protesto yaparken gordunuz?
    Birzamanlarda yazmistim,gercek dini insanlara anlatmayan,lagalugayla mesgul ditib gibi para babalari oldugu muddetce bu millet boyle mücadelesiz isteksiz,bana dokunmayan yilan bin yasasin der ve kelle koltukta gezmeyide hak eder..
    Diyanet camiilerinde simdi oyun yerleri de var,bilardoyu amcalar genclere kaptirmiyor,gozboyama kitaplar bolumu bombos,camii dernegininanlattigina gore oyun yerlerinin olmasinin nedeni gencleri camiiye toplamakmis,,hicbirseyi beceremedikleri gibi attiklari yalanda yalan olsa..
    Eger bu zimbirtinin altindan yani ditib meselesinden fetö ve onun uzantilari yani hashasiler yani hassan sabbahlar cikarsa hic sasmayin..
    Herturlu ahlaksizlik herturlu utanmazsizlik bugun avrupa sokaklarinda sergileniyor..
    Tum bu tehditleri anlamak algilamak icin muslumanin birgece uyumamasi ,camiilere siginip gununu gun etmemesi gerek,ama biz bu derin din anlayisiyla bir metre yol alamayiz..
    Mucadele verilmesse kimsenin ileride ne camiilere gidip ibadet etme cureti olmayacagi gibi,heba olup gidecek olan da dinidir..
    Konu webci tarafından (14 Haziran 2018 Saat 11:08 ) değiştirilmiştir.

22. webci üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    79
    24 mesaja 27 teşekkür aldı
    Bana göre bu bir baslangic,basamak basamak neler yapacaklar hep birlikte görecegiz izleyecegiz ve malesef birsey yapamayacagiz hukuki yönden.

Avrupa dünya savaslarindan birtürlü akillanmamis yeni nesil emin olunki yine hazirlaniyor cünkü fasistlige olan bu akimi baska türlü anlayamam ve bu sefer hedef biz Türkler arti müslümanlar

24. Wasser1907 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Önce bir sorusturun Bu Camiler niye kapatildi diye hep sucluyu baskasinda aramayin bir yayinlanan kare yüzünden bu Camiler kapatiliyor buna bakin ona göre karar verin

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    webci kardes, benim demek istedigim, maalesef biz müslümanlarda dini yorum anlamda cok büyük fark var. Birisi okuyor Kuran'i söyle yapilacak diyor. Digeri okuyor, o daha fanatik algiliyor. Sonra ne oluyor. Herkes kafasina göre camii aciyor. Maalesef bu fanatik kisiler öbür camiileride etkiliyor.

Bakiyorum adamlara, sac sakal bir birine karismis, ayaginda salvar, öyle geziyor. Ben bile müslümanken bile korkuyorum bunlar neci diye.

Sakala lafimiz tabiki yok. Sonunda sünnettir. Ama sakal bakimli olur. Bakimli olur derken, sirf yikama anlaminda demiyorum. Nasil sacimizin bakimini yapiyorsak, sakalda böyle olmali. Birde bu tip insanlar kendilerini iyice kapatiyor dis dünyaya gelde cik icinden. Biz müslümanlar olarak cikamiyoruz. Baska inanca sahip insanlar nasil ciksin.

Biz görevimizi önce bir yapsak, onlara bahane birakmasak, ozaman ellerine bir bahane kalmaz. Biz adamlara elimizle koz veriyoruz.

27. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Üzücü bir olay nedense sürekli müslümanlara yönelik baskılar ve yaptırımlar getiriyorlar..

Bizim müslüman toplumumuzu bildiğim için adamlarada hak veriyorum bizim içimiz karmaşık ...

Birçok katliamlarla adını duyurmuş terör örgütleri var hepsi müslüman demekki biz hiçde hırlı değiliz..

Birbey 3.0 Kayınbabasının yaşadığı camii olayı ne demek biz gece kılıyoruz ( bu hangi kitap hangi din ) O camii kapatılsın efendim..

Camiye giren insana niye geldin sen kimsin diye sorulmaz, böyle bir müslümanda yok zaten bizim içimiz kirli...

Kitabımıza bakarsan dünyanin en temiz, en dürüst, en namuslu, karekterlere tabiatlara sahip insanları müslümanlar olması gerekirken...

Biz kendi içimizdeki pislikleri ayıklarsak önce kendi sorunlarımızı çözersek birçok şey düzelir ( bencilliğide bırakmak lazım )

Benim oturduğum yer neredeyse afedersiniz kıç kadar yer çeşit çeşit guruplar ve camiiler var orasınıda anlamış değilim..

Biri devlet camiisi biri efendim süleymancılarmış biri efendim araplarmış yok biri mevlanaymış her biri sanırım farklı kitap basmış...

Hiç biri birine uymaz birine vaazda denk geldim felaket tellallığı yapıyor insanları aşağılamak bir dövmediği kaldı nereden okuyorsa...

( Elin gözündeki çöpü görür, kendi gözündeki merteği görmez )

Birde ciddi sebepleri vardır bu camiilerin kapatılmasında ( Onu hiç sorgulamıyoruz ? )

29. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Demin haber cikti Avusturya ögrencilerin Oruc tutmalarini yasaklamak istiyormus anlasildi bu diyarlardan atilmamiza az kaldi

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Yapanlarin niyeti zaten belli ancak yapandan daha cok onlarin eline bol malzemeyi verenlerde suc bence.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Fazla ciddiye almayin Avusturya'yi. Secim sözüydü bu. Mecbur biraz yapacaklar, sonra geri izin verecekler.

Bizde de bu böyle degilmi? Secimden önce Avrupaya sallayip tutuyoruz biraz sesimizi cikariyoruz sonra geri düzeltmeye calisiyoruz.

33. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)