Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2139 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 47 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avusturyadaki Camilerin kapanmaması için Ankette Avusturya’da camilerin kapanmaması için 1 Linki tıkla 2 Nein la başlayan şıkkı işaretle 3 abstimmen yazısına bas 4 Abstimmen'den sonra altta kod veriyor.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Ben demiyorum,o adam oyle diyor
    Yani yanlisin yaninda bir yanlis daha..
    En azindan durust olmak gerekmez mi?
    1000 lira az para mi!?

2. Sponsor Reklam
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    520 mesaja 1,096 teşekkür aldı
    webci kardesim bunlar cok derin konular, siyaset denince benim ilk aklima gelen yalan dolan manipülasyon iftira daha bir sürü örnekle anlatilabilinecek antin kuntin isler geliyor. Simdide günü kurtarmak icin simdiye kadar akla gelmemis agzimiza bir tutam bal calmalar türlü türlü vaatlerle karsilasiyoruz.

Biz millet olarak anlik cebimize giren 3-5 kurusa degil gelecegimizin teminati icin ülkemizin gelecegine insani degerlere yatirim yapanlari desteklemeliyiz diye düsünüyorum. Bu demek degildirki biz her zaman ayni kisilere oy vermeliyiz kim sözünde durmamissa havasini almali kim daha akli selim inandirici güven vericiyse ona.

4. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,719 teşekkür aldı
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana göre Egeye yatirim yapmamakla hakli 75% oy verin de yapsin biseyler
    ben bu arkadşın IQ sunu merak ediyorum

yaptığı yorumlar abidik gubidik yazılar

6. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egeye de chp baksin..
    Adam bana diyorki 1000 lira emekli hediyesini aldim oyumda saadet partisine..
    Bu ne demek simdi?
    Boyle burunlari necaset kokan salataliklar oldugu muddetce ne bu ulke ne bu millet adam olmaz..
    Eski AKP Antalya milletvekili, bir bakandıda, ismi aklıma gelmiyor, birmitingde çıkıp dediki oyunuzu bize vermezseniz Ankarada işiniz yürümez.

Sonra Cumhurbaşkanı diyorki biz kimseyi ötekileştirmiyoruz.

Moralist, yani diyorsun, önce oyununu ver öyle hizmet alırsın.

Egeye geldide Cumhurbaşkanı baraj yapacağım, köprü yapacağım, yol yapacağım, tünel yapacağım, otoyol yapacağım dedide Ege oyunu vermedimi?

Adı üstünde Milletvekili. Yani milleti temsil eden. Senin mantığına göre vekil milletden daha değerli.

Balıkesirde zeytin yağı çıkıyor. İtalya alıyor, devam satıyor kárı ile. Hergün öp löp zeytin yağını yiyor hükümet yetkilileri. Bir seferde Cumhurbaşkanı bir Balıkesire gelip zeytincilerin sorununu dinlesin. Egede her yer üzüm. Hiç bir kere üzümcünüm derdini dinledimi?

Aynı olay Tralya içinde geçeeli. Bir kere gelip yatırım yaptımı?

Ama caycıları, fındıkcılarıninki dinliyor. Niye? Kendi Rizeli.

Herzaman diyorum, Cumhurbaşkanı başta bu yana hep Egeyi ve Trakya'yayı sevmedi. Bizi sanki hep yabancı olarak gördü. Bunun ispatıda var. 2005 yılında Cumhurbaşkanı gevur izmir diye ima etti. Sonra beni yanlış anladınıu dedi. Yunanı denize döken izmirliye, egelilere gevur diyeceksin, sonrada yüzde 75 oy isteyeceksin.

Başka bir örneğini Egeyi sevmediği, en az mitingleri Egede yapıyor. Oda Denizlideydi. Onlar oyunu verdi. Sonra onlara sıradan bir bakanlık verdi. Keyfine göre o kadını bir daha görev vermedi. Denizlilerde kızdı oyunu vermedi.

Beni, bir Egeliyi sevmeyen adama ben nasıl oy vereyimki? Biz Egeliysek af buyur Türk çocuğu deyilmiyiz? Biz .... mıyız?

Beni Egeli olarak sevse, banada Tünel yapar, havalimanı yapar, otoyol yapardı. Ama yok.

Ondan sonra çıkıyor biz kimseyi ötekileştirmedik diyor. Trakya, Ege ve Akdeniz onun gözünde yeterince müslüman değil. Onun tek derdi bu.

Hergün İstanbulda yandaşlarını iftarda doyuracağına birgünde İzmirde iftar yapsın, Denizlide yapsın, Antalya'da yapsın, Burdur'da yapsın, Tekirdağ'da yapsın. Ama nerede.

Milletde ne yapsın mecbur CHP'ye veriyor.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (15 Haziran 2018 Saat 22:18 ) değiştirilmiştir.

8. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Arkadaslar ben sadece espiri yaptim..bayramda sert ve sinir edici mesajlar yazmama adina..
    Benim normalde bu konularda ne kadar ciddi oldugumu biliyorsunuz..
    Tabiki ege de bizim
    Antalyada bizim
    Ankarada bizim
    Sivasta bizim
    Batum da bizim
    Edirne de bizim
    Heryere hizmet sart! Bunda mutabik olunmali..
    Yalniz muhalefetin izmire goturdugu hizmet ortada..
    Millet 2018 de tankerden su tasiyor,bence hukumeti alsagi etme yerine bunlari konusmaliyiz..

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fazla ciddiye almayin Avusturya'yi. Secim sözüydü bu. Mecbur biraz yapacaklar, sonra geri izin verecekler.

Bizde de bu böyle degilmi? Secimden önce Avrupaya sallayip tutuyoruz biraz sesimizi cikariyoruz sonra geri düzeltmeye calisiyoruz.
    Daha dün bunu demistim.

Avusturya’daki Türk camisinde bayram namazı

Avusturya Hükümeti tarafından kapatılan "Viyana Alperenler" adıyla bilinen cami, bayram namazında kapılarını ülkedeki Müslümanlara açtı.
    VİYANA - Avusturya Hükümeti tarafından kapatılan, eski adıyla Nizam-ı Alem Camisi, yeniden hizmete açıldı

Başkent Viyana’nın 10’uncu bölgesindeki camide kılınan bayram namazında şehrin birçok yerinden gelen Müslümanlar, gösterdikleri yoğun ilgiyle cami ve cemaatine destek oldu.

Vakıf Cami Derneği Başkanı Hacı Yağcı, kapatılan camilerinde bayram namazını kılabilmenin verdiği mutluluğu ifade ederek, “Bugün cemaatimizle bayram namazımızı eda ettik, Allah'a şükürler olsun. Cuma namazını da hep birlikte eda edeceğiz.” diye konuştu.

Avusturya İslam Cemaati (İGGÖ) tarafından alınan izin belgesin gösteren Yağcı, Din İşleri Dairesi tarafından istenen kimi eksik belgelerin tamamlanarak söz konusu kuruma gönderildiğini, buradan gelecek belgeyle camilerinin Avusturya makamları tarafından resmen tanınacağını söyledi.

Bayram namazının ardından caminin yeniden ibatede açılması vesilesiyle cami cemaatine tatlı ikram edildi.

Eski adıyla Nizam-ı Alem Camisi Avusturya makamları tarafından geçen cuma günü ülkedeki diğer 6 cami ile beraber ibadete kapatılmıştı.

Önceki gün Din İşleri Dairesinin camiye ilişkin istediği evrakları tamamlayan dernek yöneticileri "Viyana Alperenler" ismiyle caminin tekrar hizmete girmesi için girişimde bulunmuş, daha sonra Din İşleri Dairesi, “Alperenler” isminin değiştirilmesi ve kimi düzenlemelerin yapılmasını talep etmişti. Bunun üzerine dernek yöneticileri istenen düzenlemelerin yanı sıra caminin adını "Vakıf Camisi" olarak değiştirerek, Din İşleri Dairesine resmi ibadethane için başvurusunu yenilemişti. Avusturya İslam Cemaatinden alınan geçici izinle ibadete açılan cami, Avusturya makamlarından gelecek onayı bekliyor.

Kaynak: https://www.arti49.com/avusturyadaki...i-1204416h.htm
    Konu Birbey 3.0 tarafından (16 Haziran 2018 Saat 00:09 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)