Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2118 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avusturyadaki Camilerin kapanmaması için Ankette Avusturya’da camilerin kapanmaması için 1 Linki tıkla 2 Nein la başlayan şıkkı işaretle 3 abstimmen yazısına bas 4 Abstimmen'den sonra altta kod veriyor.

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    hic kimsede demiyorki,,daha önceleri böyle bir sey yoktu..neden böyle oldu ?

$ok $ok $ok Türkiyede üretilen DEVRIM arabasi,dünya pazarini alt üst etti,,dizayni saglamligi ve fiyatinin uygunlu karsisinda,,,Dünya araba sektörleri sasirmis durumda,,,nasil yaparizda Türklere eziyet eder engel oluruz diye oturmuslar plan proje yapiyorlar.(yersen)

aslinda yazacak cok sey varda herneyse.......

2. Sponsor Reklam
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Avrupa bizi kıskanıyor mu acaba?

4. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Aslinda bizim devletimizin kafasi calismiyor. Biz hep disdan tabiri caiz ise mücadele veriyoruz. Icten yapacaksin ne yapacaksan.

Ne mi yapacaksin?

Örnek: Ilk önce burda bir süpermarket zinciri acacak devlet. Düsük fiyatdan verecek. Bakin Aldi, Lidl, Kaufland, Rewe, nasil analari aglamaya basliyor. Hepsi gidip Alman devletine zirlayacak. Ancak hic bir Almanin umrunda olmayacak. Cünkü onlarda milli duygu yok gibi birsey. 23 Milyon Alman Emekli Türk Dükkani demez nasil alir.

Sonra ordaki kazanci Türkiye'ye havale edeceksin. Milyarlarca Döviz girecek. Hem onlarin ekonomisi zarar görecek, hemde kendi ülkene döviz girecek.

Baska örnek:

Satin alsin burdaki devletimiz bir benzinlik. Mesela Jet olabilir. Bir güzel Milyarlarca kazanci Türkiye'ye aktar.

Ücüncü örnek:

o2 Almanya'da ispanyollara ayit. Adamlar zaten satmaya eyimli. Devlet olarak al. Yatirim yapmis olursun. Para kazanirsin. Aktar kazanci Türkiye'ye.

Yani yabanci sermayenin gelmesini bekleme. Sen al gel.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (14 Haziran 2018 Saat 23:04 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapanlarin niyeti zaten belli ancak yapandan daha cok onlarin eline bol malzemeyi verenlerde suc bence.
    Ditib'e almanyada süre verildi, Türkiye ile baglantin olmadigini göster dendi.
    Ditib genel sekreteri Bekir Alboga, Akp'den milletvekili adayi oldu.
    bu ne manaya geliyor ben anlamiyorum,almanlara siz haklisiniz mi denmek isteniyor.

7. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ditib'e almanyada süre verildi, Türkiye ile baglantin olmadigini göster dendi.
    Ditib genel sekreteri Bekir Alboga, Akp'den milletvekili adayi oldu.
    bu ne manaya geliyor ben anlamiyorum,almanlara siz haklisiniz mi denmek isteniyor.
    Sanki Alman devleti baglantisi oldugunu bilmiyor muydu? Hocalarin Diyanetden geldini bilmiyormuydu?

Onlarin derdi, burda kendi fikirlerine göre islamiyet tasarlamak.

9. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslinda bizim devletimizin kafasi calismiyor. Biz hep disdan tabiri caiz ise mücadele veriyoruz. Icten yapacaksin ne yapacaksan.

Ne mi yapacaksin?

Örnek: Ilk önce burda bir süpermarket zinciri acacak devlet. Düsük fiyatdan verecek. Bakin Aldi, Lidl, Kaufland, Rewe, nasil analari aglamaya basliyor. Hepsi gidip Alman devletine zirlayacak. Ancak hic bir Almanin umrunda olmayacak. Cünkü onlarda milli duygu yok gibi birsey. 23 Milyon Alman Emekli Türk Dükkani demez nasil alir.
    Çok alemsin valla güldürdün beni kardeş

Türkiye almanyaya süpermarket zinciri açıpda Kaufland a kafamı tutacak dedin sen ( sonra ucuzada verecek ) Hayal olur

Kaufland Türkiyedeki zincirleri komple alır..

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Acalim bir BIM ve A101 bak almanlar nasil geliyor.

Ettiği Teşekkür
    132
    Sanki Alman devleti baglantisi oldugunu bilmiyor muydu? Hocalarin Diyanetden geldini bilmiyormuydu?

Onlarin derdi, burda kendi fikirlerine göre islamiyet tasarlamak.
    Birbey arkadasim onlara ne hacet biz sanki kafamiza göre tasarlamiyormuyuz. Cevremize bakmamiz yeterli, kac cesit cami cemaat tarikatlara bölündük. Biz böyle olunca belimizde kirilganlasiyor.

13. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birbey arkadasim onlara ne hacet biz sanki kafamiza göre tasarlamiyormuyuz. Cevremize bakmamiz yeterli, kac cesit cami cemaat tarikatlara bölündük. Biz böyle olunca belimizde kirilganlasiyor.
    webci kardes, benim demek istedigim, maalesef biz müslümanlarda dini yorum anlamda cok büyük fark var. Birisi okuyor Kuran'i söyle yapilacak diyor. Digeri okuyor, o daha fanatik algiliyor. Sonra ne oluyor. Herkes kafasina göre camii aciyor. Maalesef bu fanatik kisiler öbür camiileride etkiliyor.

Bakiyorum adamlara, sac sakal bir birine karismis, ayaginda salvar, öyle geziyor. Ben bile müslümanken bile korkuyorum bunlar neci diye.

Sakala lafimiz tabiki yok. Sonunda sünnettir. Ama sakal bakimli olur. Bakimli olur derken, sirf yikama anlaminda demiyorum. Nasil sacimizin bakimini yapiyorsak, sakalda böyle olmali. Birde bu tip insanlar kendilerini iyice kapatiyor dis dünyaya gelde cik icinden. Biz müslümanlar olarak cikamiyoruz. Baska inanca sahip insanlar nasil ciksin.

Biz görevimizi önce bir yapsak, onlara bahane birakmasak, ozaman ellerine bir bahane kalmaz. Biz adamlara elimizle koz veriyoruz.
    Yazdigim gibi. Öncek kendimiz bölünmemiz lazim. Ben hic bölünen bir kilise cemaati görmedim. Buda neyden oluyor? Onlarin bir papazi var. Iyi veya kötü tüm dünyadakinler kabul ediyor. Bizim müslümanlikta bir en üst akil yok. Her rahib kendi kafasina göre yorum getiremiyor.

Düsün bir. Tüm müslüman aleminin bir ortak lideri olsa ne olur? Islamiyet güclü olur. Ama nerede. Her hoca kafasina göre yorum getiriyor.

Burda Almanya'da cemaat ismi duydukca bakiyorum nedir bunlar diye. Bundan besyüz yil önce bir sih varmista, onun arkasinda gidiyorlar. Baskasi yine baska bir sihin arkasindan gidiyor.

Daha öncede bu forumda yazdim. Sadece Allah'in ve Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) arkasindan giderim. Gerisi benim icin uydurmadir, tabiki peygamberler haric. Sih'mis falanda fistan hepsi uyduruk seyler benim icin.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (15 Haziran 2018 Saat 00:59 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Bölünmekmi? Olurmu öyle şey;

CHP dindar oldu, AK Parti milliyetci, Saadet Laik vs. vs....

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Gentlement, ben hangi parti olursa olsun, müslümanlik üzerinden siyaset yapilmasini dogru bulmuyorum.

Siyaset ile din bence iki zit ayri sey. Bagdasmiyor bence.

15 Temmuz sonrasi izinden geldim. Burada cuma namazina gittim. Ditib'de degildi, Milli Görüste degildi, ama Almanya'da cok büyük camileri olan bir cemaat. Cuma namazinda sinirlendim. Niye biliyor musun? Namaz kilinan yerde kolonlar var. Kolonlara yazilar yapistirmislar: "Bize simsekleri indirecek genclik lazim. Bilmem ne abimiz". Böyle böyle yazilar vardi. Bu cemaat fetöcü degil. Ama ne gerek var 15 Temmuzdan sonra böyle yazilara. Hele birde namaz kilinan alanda. Ben oraya Allah ile bir nevi konusmak icin giriyorum. Dini yazilar olacagina, siyaset yapmislar.

Inanki o gündür bu gündür ben Ditib haric baska camiye gitmiyorum. Belki haksizlik ediyorum, ama 15 Temmuz'dan sonra cemaat duydukca tüm cemaatler gicik oldum. Cünkü arastirdim, tüm cemaatlerin hepsinin üstleri bir siyasi partide faaliyet gösteriyor veya göstermeye calisiyor.

Neyse o anlatdigim caminin birgün hocasi geldi bana. Yasal bir islemi vardi. Baktim ayligina cok düsüktü. Sonra bana hoca dediki: Maalesef camilerimiz sigorta ve vergiyi az vermek icin ayligi düsük gösteriyorlar. Vergi kacirmak kul hakki degilmi? Camii böyle mi yapar? Ya böyle sey mi olur. Allah askina.

Onun icin benim icin birisi din üzerinden benden birsey istedimi altinda hep bir bit yenigi ararim. Maalesef insanlarin dini duygulari kullanildigina inaniyorum. Benim icin bir parti müsülümanim diyorsa, yalan söylemeyecek. Maalesef hükümet bana yalan söyledi. 15 senedir söz veriyor Türkiye'den emekli olanlar Almanya'da calisabilecek diye, 15 senedir sözünü tutmuyor. Mecliste cogunlugun var, elinde KHK var. Niye sözünü tutmuyorsun? Bu yalan degilde ne?

Kaynak: https://www.milligazete.com.tr/makal...yanilttilar-mi
    Konu Birbey 3.0 tarafından (15 Haziran 2018 Saat 01:42 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    321
    Daha öncede bu forumda yazdim. Sadece Allah'in ve Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) arkasindan giderim. Gerisi benim icin uydurmadir, tabiki peygamberler haric. Sih'mis falanda fistan hepsi uyduruk seyler benim icin.
    Töbe de çarpılacan mübarek günde

Sen şu Kemal Sunal filmindeki Şıh gibi Şıhlardan bahsediyon demi ...Bir horoz bir 100 lüğe iş bitiren

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Vallahi benim karnim artik doydu. Bana kim yalan söylerse, ona oyumu vermem. Bana hergün görevim icabi Almanya'da maddi olarak zor durumda olan, ama Türkiye'den emekli olmus insanlar geliyor. Hep soru ayni. Minijob calisma izni cikdimi. Ayni cevabi vermekten biktim. Bana soruyorlar, niye cikmiyor diye. Bende diyorum, sikayet yazin Cumhurbaskanligina niye cikmiyor diye. Bir insan 15 senedir sözünü tutmazmi ya.

Ben simdiye kadar hic muhalefetede hükümetede oy vermedim. Cünkü ikisede benim kafama uygun degil. Ama bana öyle geliyorki, bu verilmeyen sözler bu sefer hükümetin basina sorun olacak. Protesto oyuna dönecek.

Minijob haric bir yalan daha var beni kizdiran. Dogum yardimi. Acin Youtuba bakin. 03.10.2015 tarihli Davutolgunun Düsseldorf konusmasinda söz veriyor bu dogum yardiminin artik Almanyadaki hesabada yatacagina dair. Aradan nerdeyse 3 yil gecti ve yine söz tutulmadi.

Onuda gectim, muhalefetten bir millet vekili bu minijob yasasinin cikmasi icin teklif verdi, hükümet reddetti.

Benim müslümanlik anlayisim ile bu davranislar barismiyor. Agzindan siyasetde müslümanlik vurgusu yapiyorsan, müslüman gibi sözünü tutacaksin. Gecen gün Yeneroglu'nada yazdim ne oldu bu söz diye? Cevap bile yok adamdan. Keyfi yerinde geziyor tozuyor bir güzel Türkiye'de ve Almanya'da. Birsey soruldumuda hep dolayli yarim cevaplar.

THY biletlerde indirim sözü verildi, oda tutulmadi.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (15 Haziran 2018 Saat 02:13 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Caykara_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her
    Ettiği Teşekkür
    1,066
    81 mesaja 148 teşekkür aldı
    Tutulmayan sözler artik neredeyse parmakla sayilabiliniyor. Yani eski hükümetlere kiyasla bu hükümet her alanda çok daha iyi. Elbette eleştiri yapmaliyiz yoksa eksikler verilen sözler askida kalabilir. Ama protesto için eskiyi geri getirmek çözüm olurmu? Şahsen denemek istemem çünkü yaşim gereği eskileri gördüğüm vede bilhassa yaşadiğim için benim protestom asla ve asla oyumu eskilere vermekle olmaz olamazda. Şikâyetler muhakkak kime yapilmasi gerekiyorsa oralarda yapilmali. Bizler buralarda sikintilarimizi ancak kendi aramizda yazişmiş oluruz asla ve asla bir çözüm olmaz taki bunu aslen olmasi gereken yerlere ulaştirana kadar. Mail yazarak, gelen yetkililere bilhassa söyleyerek veya onlara yakin olanlara durumu anlatarak bu şikâyetlerimizi iletmeliyiz. Cevap alamiyorum demekle bir yere varamayiz. Muhakkak ilgilenenler olacaktir. Diyelimki mailimizi veya şahsi bildirimlerimizle bu hükümet ilgilenmezse eskiler ne kadar ilgilenir? Bunu düşününce sikinti geliyor, inşAllah çok daha iyisini kim yapacaksa Allah-u Tealâ onu başimiza getirsin ve onun gibileride başimizdan eksik eylemesin. Elhamdülillah hiç bir zaman şahisci olmadik ve körü körünede ne olursa olsun o olsun düşüncesindede olmadik. Bizim derdimiz hep ayni "sistem". Hakkimizda hayirlisi ne ise o olsun diyorum.

20. Caykara_61 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Tamam iyi diyorsunda, bu öyle basit bir sözki, bunu tutmamakın altında art niyet var. Muhalefet bile itiraz etmiyor bu yasaya. Niye çıkarmaz insan? Aylıkı vermek istemiyorda ondan. İzin verse, bilakis kadınlar aylığı bağlatır hemen. Böyle yuet dışında çalışan kadın eğer çalışıyorsa bağlatmıyor. Devletde kàr ediyor.

Aynı şey doğum yardımında. Çokmu zor bi havaleyi yurt dışına yapmak? Hayır. Gaye parayı vermemek.

Paraları vermek istemiyor. Ama paraları toplarken iyi.

Köprü yapmış, havalimanı yapmış...iyi güzel. Ama bu yalan söylemesine izin mi verir?

Ayrıca ben egeliyim. Zaten kendimi hükümetin gözünde üvey evlat gibi görüyorum. Varsa yoksa tüm yatırım, İstanbul, Ankara, Konya, Kayseri ve bir kaç Karadeniz ili.

Gerisi bu ülkenin insanı değil mi? Niye hep büyük şehire yatırım yapılır? Çok oy var diye. Ama unutduğu birşey var hükümetin. Son rederandumda da bunu gördük. Egeli artık oyunu vermemeye başladı hükümete. Haklılarda, 15 seneyi geçti ihtidar olalı ama Egeliye birşey yok.

81 ilin 71 ili üvey evlat muamelesi görmesi doğru değil. Her yere yetişemiyoruda kabul etmiyorum. Afrikalılar bile bizden daha fazla gördü Cumhurbaşkanını.

Dikkat edin, her yeri geziyor seçim zamanı, ama ne hikmetse egeye fazla uğramıyor. Niye? Egeli insan deyilmi? Egeli vergisini vermiyormu? Yok şu kadar yol yapıldı deniliyor. Hani nerdede Ege'de?

Sadece son iki üc yildir yenice Izmir'e birseyler yapmaya basladilar. Oda pek samimi gelmiyor. Sonunda bu Cumhurbaskani zamaninda gevur izmir ima etmisti izmirlilere. Bu güne kadar bir düzeltme yapmadi.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (15 Haziran 2018 Saat 09:09 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Bana göre Egeye yatirim yapmamakla hakli 75% oy verin de yapsin biseyler

23. moralist üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana göre Egeye yatirim yapmamakla hakli 75% oy verin de yapsin biseyler
    Bu nasıl bir düşüncedir nasıl bir zihniyettir..

Senin şimdi ima ettiğin şey ülkenin yöneticisinin dürüst davranması, eşit davranması gerekirken davranmaması ( haklı yani ) PES

Biraz daha hor görün egelileri, bizahmet tatillerde sadece %75 oy getiren yerlere gidilsin.

Egeye gitmesin bu düşüncede olanlar zira benim dediğim bu tutumun bu düşüncenin yanında sıfır kalır..

Kirlenmesin ege bu dogal haliyle güzel......
    Konu OrLoW tarafından (15 Haziran 2018 Saat 13:25 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    132
    Siyasi partilerin dini olmaz olursa, siyaset kürsülerinde oy kapmak icin her türden yalani diline dolayandan müslüman olmaz, oldugunu sanip peslerinden kosar hasa kimileri gibi secde etmeye bile kalkarsak hic birimizden adam olmaz, olmadigi icinde burnumuz pislikten cikmaz.

Karsi taraf mezhep sorunlarini cözmüs birbirlerini yemek yerine bizim zaaflarimizi ögrenmis oturduklari yerden aktion filmi izler gibi nasil birbirimizi kirdigimizi izliyorlar, tekbirle birbirimizin kafasini kopariyoruz ne ugruna kim icin tüm bunlar?

Allah, Kuran, Peygamber yolunda degil sonradan cikma abuk subuk seyler pesinde gidilen yolun sonu karanliktir. Rabbim su mubarek günde tüm müslümanlara akil fikir versin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,647
    1,618 mesaja 3,320 teşekkür aldı
    Egeye de chp baksin..
    Adam bana diyorki 1000 lira emekli hediyesini aldim oyumda saadet partisine..
    Bu ne demek simdi?
    Boyle burunlari necaset kokan salataliklar oldugu muddetce ne bu ulke ne bu millet adam olmaz..

Ettiği Teşekkür
    132
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egeye de chp baksin..
    Adam bana diyorki 1000 lira emekli hediyesini aldim oyumda saadet partisine..
    Bu ne demek simdi?
    Boyle burunlari necaset kokan salataliklar oldugu muddetce ne bu ulke ne bu millet adam olmaz..
    Arkadasim dogru düsündügünüzden eminmisiniz? Iktidara kim gelirse gelsin yaptigi hizmetleri haniminin altinlarini bozdurupta yapmaz halkin ödedigi vergiler ve degisik gelirleri kaynak olarak kullanip yapar, en önemliside Türkiye Cumhuriyeti Devleti ni yönetmeye talip olanlar secilip iktidara geldiklerinde sadece kendilerine oy verenlere degil tüm ülkeye hizmet etmekle yükümlüdürler.

Senin demenden 1000 TL ikramiyeyi alan kendini o paraya satip mevcut iktidara oy vermelidir diye anlasiliyor eminmisin bunu demek istediginden. Yapmayin bukadar ucuza kaptirmayin kendinizi. :-)

28. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)