Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2117 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DITIP´in Almanya´da Hac Lisansi Suudi Arabistan tarafindan iptal edildi

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı

DITIP´in Almanya´da Hac Lisansi Suudi Arabistan tarafindan iptal edildi

Suudi Arabistan Hac Bakanlığı tarafından DITIB’e 6 yıldır yapılan "kurumsallaşın" çağrısına kulak kapatan DITIB bunun bedelini çok ağır ödedi....

Suudi Arabistan Hac Bakanlığı DITIB’in Almanya´da bulunan 7.500 kisilik Hac kontenjanini iptal ederek DITIB’e cok agir bir darbe vurdu. Bu iptal sadece bu seneyi kapsamayip genel bir iptal olup DITIB’in bir daha Hac´a hicbir Haciyi götürememesi anlamina geliyor. Mart ayindan beri DITIB’li yetkililer tarafindan Arabistan´da gerceklestirilen calismalarin malesef hicbir faydasi olmadi...

DITIB son care olarak, Diyanet Isleri Baskanligi´nin elinde bulunan kontenjandan, özel sirketlere ayrilan 5.000 kisilik kontenjani DITIB’e tahsis etti. Ancak bu sekilde sadece TÜRK VATANDASI olanlar götürülebilecek. ALMAN VATANDASI olan haci adaylarina hicbir sekilde vize alamiyorlar...

Aradan aylar gecmesine ragmen ve hatta Hac Sezonuna cok az zaman kalmasina ragmen DITIB´in insanlara, özellikle Alman Vatandasi olanlara hala daha bir aciklama yapmamasi insanlari ileri derecede magdur durumuna düsürecek!!!
    Konu gentlement tarafından (12 Haziran 2018 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir.

2. 7 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Ditip ne ise yariyor??
    Oldum olasi bu diyanete hic alisamadim..salla basi al maasi..

5. 3 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suudi Arabistan Hac Bakanlığı tarafından DITIP´e 6 yıldır yapılan "kurumsallaşın" çağrısına kulak kapatan DITIP bunun bedelini çok ağır ödedi....

Suudi Arabistan Hac Bakanlığı DITIP´in Almanya´da bulunan 7.500 kisilik Hac kontenjanini iptal ederek DITIP´e cok agir bir darbe vurdu. Bu iptal sadece bu seneyi kapsamayip genel bir iptal olup DITIP´in bir daha Hac´a hicbir Haciyi götürememesi anlamina geliyor. Mart ayindan beri DITIP´li yetkililer tarafindan Arabistan´da gerceklestirilen calismalarin malesef hicbir faydasi olmadi...

DITIP son care olarak, Diyanet Isleri Baskanligi´nin elinde bulunan kontenjandan, özel sirketlere ayrilan 5.000 kisilik kontenjani DITIP´e tahsis etti. Ancak bu sekilde sadece TÜRK VATANDASI olanlar götürülebilecek. ALMAN VATANDASI olan haci adaylarina hicbir sekilde vize alamiyorlar...

Aradan aylar gecmesine ragmen ve hatta Hac Sezonuna cok az zaman kalmasina ragmen DITIP´in insanlara, özellikle Alman Vatandasi olanlara hala daha bir aciklama yapmamasi insanlari ileri derecede magdur durumuna düsürecek!!!
    peki hocam bu haber nerede yazıyor ?

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Kurumsaldan olmayanlar kutsal topraklara giremiyorlar mı şimdi dünyada tuhaf dimi

Alman vatandaşı olunca her ülkeye sorunsuz giriliyordu ( demek dünyanin en önemli yerine girilmiyormuş )

Bu ne saçmalıktır yahu ne yani şimdi yabancı ülke vatandaşları oraya gidemiyorlarmı

Bu Arabistanı bazı olaylardan dolayı hiç haz etmiyordum şimdi biraz daha soğudum

Kutsal topraklar o ülkede diye insanlara ne yapacaklarını nasıl soyacaklarını şaşırdılar valla..

Bırakın her ülkeden insanlar girsinler görsünler yok buraya şunlar giremez yok buraya bunlar yasak ..pis herifler

Yanından eşi biraz uzaklaşmış bayanları köle gibi evlerine götürüp karı yapmayı bilirler...

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    ilginç olani hiç bir yerde yazmaması

arkadş kaynak gösterirse oradan bakabiliriz

9. hOrOz üyemize teşekkür edenler:
    Sah

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Askere alinanlar icin bir söz vardir:

Akil ve mantiksiz iceri girin veya Burda akil ve matigi aramayin diye.

Bu aynisi suudiler icinde gecerli. Bunlarda ne akil var nede Mantik, onun icin bunlarda bu özelligi aramayacaksin. Bunlarin akli sadece paraya ve kariya yeter.

Kutsal Beytullah, Kabe bunlarin topraklarinda bulundugu icin adamlar istediklerini yapiyor ve uyguluyor. Kurumsal olmayanlara giris yok ha? Allah sizi bildigi gibi yapsin. Nice insanlar var Allah icin o mübarek topraga gitmek icin yanip tutusan ama gelgörki bunlar sadece örgüt halinde gelenlere kapiyi aciyor. Örgüt halinde gelmenin faydasindan cok cekliskileri ile dolu bir organizasyondur.

Hac parasi su anki duruma göre 4.500 ile 5.000 euro arasinda degisiyor. ister 2 hafta ister 5 haftaligina git, fiyatlarda degisiklik olmuyor. Ve her sene buna belirli yükte zam geliyor. bundan 10 sene önce hacca gitmek 2.500 euro tutuyordu. aradaki farka bakin siz. Simdi soruyorum kendime: bu Kadar para ne tutuyor? ne icin? nereye gidiyor bu para?

Insanlarin dini duygularini acimasizca sömürüp belirli kesimlerin cebine gidiyor bu para. Gece Gündüz calisip Allah icin mübarek topraklara gitmeye calisan bu müslüman halka neden bu zulmu yapiyorsunuz? Birakin insanlari kendi imkanlari ile dini görevlerini yerine getirsin. Neden zorluk cikariyorsunuz?

Sevgili peygamberimiz ve ondan sonraki bütün müslümanlar dünyanin her yerinden organize olmadan gelirlerdi. Neden simdi bu kurumsalli halde, organize olarak gelmeleri sart kosuluyor? sadece ve sadece para icin. Bir müslüman kendi imkanlari ile hacca hayhay daha Uygun ve hesabli gider ve geride gelir. Ama bu imkan onlara taninmiyor.

Allahindan bulasin suudi arabistan denen ülke. Yüce rabbim sizlere bereketli toprak vermis, hakk din Islami sizlere vermis ama gelgörki siz hala cahiliye dönemindeki akilla 21. yüzyilda yasiyorsunuz. akliniz toplansa 2 Kurus para etmezsiniz. müslümanlari birlestireceginize siz gidip fitne ve fasik ile din kardeslerini birbirine düsürürsünüz. daha sizin hakkinizda yazilacak cok cok sey var .... ama neyse, kalsin. insanlari durup dururken iste böyle günaha sokarsiniz.

@horoz

haber daha sicagi sicagina. bende haberi daha yeni aldim. bugün veya yarin hersey ortaya cikar.

11. 2 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    arkadaslar, burada görmüs oldugunuz yazi direk bütün haci adaylarina kademeli olarak gönderildi!!!

Malesef suanda DITIB’in düsmüs oldugu durum tam anlami ile icler acisi...

6 yil önce Milli Görüs, DITIB ve Süleymanlilardan istenilen "kurumsallasma" sartini DITIB haric hepsi yerine getirdi... Ancak DITIB yillarca kafa tuttu. Sonunda olacagi bu idi! Yillarca herseyi vakif üzerine hallettikleri icin tabiki vergiden muaftilar ancak kurumsallastiktan sonra Alman Devletine karsi vergi ödemeye basliyacaklari icin yapilmadi!!!

Isin en vahim noktasi, DITIB’in Hac Lisansi iptal edildi! Yani DITIB artik kimseyi Hac´a götüremeyecek Almanya´dan... Her seferinde Türkiye üzeri vize almasi gerekecekki bakalim Suud´lular buna ne kadar göz yumacaklar.

@hOrOz: evet, bu bilgi suanda hicbir yerde yok cünkü DITIB rezil olmaktan korktugu icin resmi aciklama yapmiyor ve bence yapmiyacakta... Olan burada kaydini yaptirmis belkide binlerce Alman Vatandasi olan Türk asillilara olacak!

Konu gentlement tarafından (12 Haziran 2018 Saat 22:47 ) değiştirilmiştir.

13. 3 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ditip ne ise yariyor??
    Oldum olasi bu diyanete hic alisamadim..salla basi al maasi..
    Bi ditip almanyada çok büyük sorun. Hepsi memur kafalı oturdukları yerde aylık larını alıyorlar . Hafta sonları çocuklara din dersi dahi vermek istemiyorlar. Bu diyanetin allah cezasını versin biz dresden cemaati olarak. Bu diyanet in hocaların dan biktik. Şimdi yeni hoca geldi. Cami evini yeniden isaat ettirdi. Herşey sıfır alindi. Adam dan 250 Euro para ödeyecek sin dendi ben ödemem diyor. Be insafsiz. Eletrik parasi internetin kalorifer paran hepsi icinde birde dünya kadar para masraf edildi belese oturacak.Başka yere gitse 1000 euro + eletrik kalorifer. Bu bize gelen hocaların hepsi ne yazikki paraci. Fetocularin vardı onlarda aynıydı şimdi diyanet. İnsanları bu hocalar camiden uzaklastiriyorlar. Hepsi keyfini sefasıni düşünüyor. Allah rızasını gözeten hoca artık çok az kalmış veya bize denkgelmedi.

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

15. 3 kişi mustafa200222 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    @gentlemen

kardesim yazilarini okudukca senin milli görüsten oldugunu anliyorum. lakin her iki cümlende DITIBe laf ediyorsun. Tamam sizin cemaat daha iyi ve DITIB kötü. elestiri yaparken dozunu kacirma bir zahmet. Senin yaptigin elestiri hac adaylarin düstügü magduriyete üzülmekten cok firsati degerlendirip DITIBi elestirme niyeti. yaziktir yapma bunu. Bu üzücü olaydan dolayi Hacca gidemeyecek müslümanlari düsünerek üzülmeni umud ederim ama baska niyet ve amaclarla konuya müdahil olmani degil.

@Mustafa

sen dresdenden katiliyorsun. bizim camii derken sen dresdendeki Hühndorferstr. bulunan Fatih Camiisinimi kast ediyorsun? Ben o Camiiye 3 kere gittim ve o camii ile yazacaklarim cok var. Maalesef hepside olumsuz düsünceler ve fikirler.

17. 2 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    88 mesaja 732 teşekkür aldı
    Alman vatandasligina gecmenin belkide dezavantasi bu olsa gerek....

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Alıntı mustafa200222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi ditip almanyada çok büyük sorun. Hepsi memur kafalı oturdukları yerde aylık larını alıyorlar . Hafta sonları çocuklara din dersi dahi vermek istemiyorlar. Bu diyanetin allah cezasını versin biz dresden cemaati olarak. Bu diyanet in hocaların dan biktik. Şimdi yeni hoca geldi. Cami evini yeniden isaat ettirdi. Herşey sıfır alindi. Adam dan 250 Euro para ödeyecek sin dendi ben ödemem diyor. Be insafsiz. Eletrik parasi internetin kalorifer paran hepsi icinde birde dünya kadar para masraf edildi belese oturacak.Başka yere gitse 1000 euro + eletrik kalorifer. Bu bize gelen hocaların hepsi ne yazikki paraci. Fetocularin vardı onlarda aynıydı şimdi diyanet. İnsanları bu hocalar camiden uzaklastiriyorlar. Hepsi keyfini sefasıni düşünüyor. Allah rızasını gözeten hoca artık çok az kalmış veya bize denkgelmedi.

Sana katiliyorum kardesim..20 sene evvel buradaki diyanette cocukken namaza basladim,cocuklarin ellerini sabunla yikarken laf isittiklerine sahit oldum...
    Tesbih cekerken,cekkk ceekk diye dalga gecenleri gordum..yani ne cemaatinden nede hocalarindan bir nane olur..
    Dinleri imanlari para..tr den gelenlerde burda mumkun oldugunca belese gecinip turkiyeye para goturmek..herkes bir kose kapmis soz sahibi olmus,agzini acana laf yetistiriyor..
    Bunlardan is beklenmedigi gibi millete sahip cikmazlar..fiyatlarin artmasinin diger bir sebebide 10 kere hacca gitmis haci babanin artik eski sevki almadigi icin vaktini buz gibi klimali otellerde gecirmek isteyisi..hersey luxe binmis,artik kutsal topraklarida din tuccarligina dokmusler..

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @gentlemen

kardesim yazilarini okudukca senin milli görüsten oldugunu anliyorum. lakin her iki cümlende DITIBe laf ediyorsun. Tamam sizin cemaat daha iyi ve DITIB kötü. elestiri yaparken dozunu kacirma bir zahmet. Senin yaptigin elestiri hac adaylarin düstügü magduriyete üzülmekten cok firsati degerlendirip DITIBi elestirme niyeti. yaziktir yapma bunu. Bu üzücü olaydan dolayi Hacca gidemeyecek müslümanlari düsünerek üzülmeni umud ederim ama baska niyet ve amaclarla konuya müdahil olmani degil.
    kardeş, ne alakası var Allah aşkına? Benim hiçbir yazımda DiTİB’i hedef aldığımı göremessin!

Ancak buradaki mevzu ciddi şekilde eleştirilmesi gereken bir olay çünkü ortada mağdur olacak binlerce Türk asıllı insan var! Kardeş, ben 30 defa Suud’a gitmişimdir işim gereği ve inan bana Suud’lular bir defa “la” yani “hayır” dedimi o olay bitmiştir!!! Asla değiştiremessin... Umudum o ki inşallah DİTİB bu düştüğü durumdan kurtulur ancak baştaki beceriksizler olduğu sürece çok zooor...
    Konu gentlement tarafından (12 Haziran 2018 Saat 22:46 ) değiştirilmiştir.

21. gentlement üyemize teşekkür edenler:
    ich

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @gentlemen

@Mustafa

sen dresdenden katiliyorsun. bizim camii derken sen dresdendeki Hühndorferstr. bulunan Fatih Camiisinimi kast ediyorsun? Ben o Camiiye 3 kere gittim ve o camii ile yazacaklarim cok var. Maalesef hepside olumsuz düsünceler ve fikirler.
    Evet kardeşim aynen Dresden Fatih Camisi. Bu berlinde ki ateşeyi bir an önce gönder meleği gerek kafasına göre hoca gönderiyor. Torpilli kendi çevresinden tanidiklarindan

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Vallahi bende DITIB'de okudum. Bir yamuklarını görmedim.

Görev icabım hukuki olarak çok konferanslar verdim çeşit çeşit DITIB camilerinde, hepsi bence çok başarılıydı. Ha Köln DITIB Merkezde bağzı dümenler dönebilir. Orasını bilemem. Ama tabandaki görevliler hepsi bence güzel bir şekilde çalışıyor.

Suudi Arabistan olayına gelince, siyasi bir karar olduğunu düşünüyorum. Suudi Arabistan İsrail ve Amerikan dostu bir ülke. Suudi Arabistan'ın krallık olarak yönetildiğini düşünürsek, kendileri hiçte kurumsal değil. Bizden kurumsal bahaneler sunması bence gülünç. Bençe daha fazla para koparmaya çalışıyorlar.

24. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    Kusura bakmayin. Ilk basta DITIP degil DITIB
    Ben farkli kurum diye anladim bastan, sonra yazilanlari anladim DITIB.
    Akpartili Cumhurbaskaninimiz var niye sikayet etmiyorsunuz yazili veya kisisel olarak
    eDevlet üzerinden.
    Atamalarda bile sadece kendi adamlarini atayinca böyle oluyor.
    Bütün medyada, onlarin istegine göre calisinca kimse bir sey yazmaz.
    Haberlerin gercegi yakinda cikar
    Konu neco54 tarafından (12 Haziran 2018 Saat 22:41 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kurumsaldan olmayanlar kutsal topraklara giremiyorlar mı şimdi dünyada tuhaf dimi

Alman vatandaşı olunca her ülkeye sorunsuz giriliyordu ( demek dünyanin en önemli yerine girilmiyormuş )

Bu ne saçmalıktır yahu ne yani şimdi yabancı ülke vatandaşları oraya gidemiyorlarmı
    kardeş mevzuyu yanlış anlamıssın! Sorun DİTİB’in Hac-Umre Organizesinin kurumsal yani ŞİRKET (GmbH) olmaması. DİTİB Hac-Umre Organizelerini vakıf üzerinden yürütüyordu. Bundan dolayı DİTİB vize alamıyor! Yani sorun hacı adaylarında değil...

Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suudi Arabistan olayına gelince, siyasi bir karar olduğunu düşünüyorum. Suudi Arabistan İsrail ve Amerikan dostu bir ülke. Suudi Arabistan'ın krallık olarak yönetildiğini düşünürsek, kendileri hiçte kurumsal değil. Bizden kurumsal bahaneler sunması bence gülünç. Bençe daha fazla para koparmaya çalışıyorlar.
    kardeş, birincisi bu vicdansızlardan mantık beklenmez, yok çünkü... Biz bunlardan neler çekiyoruz bir bilsen! Ancak olay siyasi değil... Bu sorunları vakti zamanında kurumsallaşarak halledebilirlerdi ancak vergi ödememek tabiki çok daha güzel göründü! Kolay değil, DİTİB’in götürdüğü 7.500 hacıya (30.000.000 EUR) ödiyeceği vergiler her sene Milyon EUR’lar...
    Konu gentlement tarafından (12 Haziran 2018 Saat 22:59 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş mevzuyu yanlış anlamıssın! Sorun DİTİB’in Hac-Umre Organizesinin kurumsal yani ŞİRKET (GmbH) olmaması. DİTİB Hac-Umre Organizelerini vakıf üzerinden yürütüyordu. Bundan dolayı DİTİB vize alamıyor! Yani sorun hacı adaylarında değil...
    Evet yanlış anlamışım şimdi anladım kardeş..

Almanyadaki bazı yerlerin vergiden kaçmak için vakıf olduğu gibi..

Bunlarda o taktikten gidiyorlardı yani millete o caizdi bu değildi bu haramdı derken

Bu verilmeyen vergiler nereye kaydı acaba görkemli daha büyügünü yapalım camileremi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    Milli Görüs ve Süleymanlilardami Alman vatandasi Türkleri Hacca götüremeyecek ?

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    Alıntı aslankral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Milli Görüs ve Süleymanlilardami Alman vatandasi Türkleri Hacca götüremeyecek ?
    Hayır, sadece DİTİB alman vatandaşı olan hacı adaylarını götüremiyor! Sebebi ise DİTİB’in Hac Organizesinin kurumsal bir şirket olmaması. Yani organizeyi vakıf üzerinden yürüttüklerinden dolayı.

30. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı
    Böyle bir habere ben raslamadim internette kaynak varmi arkadaslar.?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)