Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2116 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DITIP´in Almanya´da Hac Lisansi Suudi Arabistan tarafindan iptal edildi

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Alıntı Sah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir habere ben raslamadim internette kaynak varmi arkadaslar.?
    #7 numaralı mesajda direk büyük elçilik tarafından çıkarılan mektubu paylaştım... Haber 100% doğru, DİTİP’li yöneticiler ile defalarca istişareler ettik bu konuda... DİTİP gelecek olan tepkilerden dolayı büyük bir ihtimalle resmi açıklama yapmayacaktır diye tahmin ediyorum...

2. gentlement üyemize teşekkür edenler:
    Sah

3. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Arkadaslar, DITIP degil, DITIB. Eksik aramak gibi olmasin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Ulan Suud, buraya bari siyaseti sokma, insanlar kolayca gidip gelsinler. Dikkat edin, gönderilen peygamberlerin büyük cogunlugu araplara gönderildi. Demem o ki, nerede ihtiyac coksa, hep oraya gönderilmis. Bu kadar peygamber bu adamlari düzeltmeye hala yetmemis.

6. *05300 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    41 mesaja 49 teşekkür aldı
    Ya siz bosuna kafa yoruyorsunuz. Bu bir oyun Milli görüs DITIB ,in üstünde bir kurum ölacak, Bu oyun bu günün oyunu degil,

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    Alıntı Mafyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya siz bosuna kafa yoruyorsunuz. Bu bir oyun Milli görüs DITIB ,in üstünde bir kurum ölacak, Bu oyun bu günün oyunu degil,
    yaaa arkadas gercekten ne kadar sacma sapan fikirler öne sürüyorsunuz! Yukarida yani #7 numarali mesajda, resmi belge paylasildigi halde hala daha olayi Milli Görüs´e bagliyabiliyorsunuz ya sasiyorum... Yaaaa ne alakasi var Milli Görüs ile bu uygulanan yasagin? Milli Görüs Suudi Arabistan Hac Bakanligimida yasak koysun???

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    Bekle gör Usta Sacmami degilmi.
    Bu isler birkac yildir planlaniyor, Neden Acaba bir düsün

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Milli görüsü her ne kadar sevmesemde bu konuda sanmiyorum bir parmagi oldugunu.

Karar siyasi bence.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Bekle gör Usta Sacmami degilmi.
    Bu isler birkac yildir planlaniyor, Neden Acaba bir düsün
    madem insani meraga sokuyorsun o zaman gerisinide getir ve bildiklerini bir zahmet bizimle paylas.

Ben neden acaba diye düsündüm ama herhangi bir sonuca varamadim. Bir zahmet aydinlat bizi.

belki gentlement arkadas Bilir Mafyanin ne demek istedigini. Desene bir din birligimiz vardi karistirmadigimiz simdi sira ona geldi.

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    @selam

kardes inan bana 1995 yılından beri Milli Görüş Teşkilatının içerisindeyim ve 2010 yılından beri Milli Görüş Hac-Umre Organizelerinde bizzati yöneticiyim ve bu arkadaşın yazdığı kadar saçma birşey duymadım!

Milli Görüş kattiyen böyle birşey asla yapmaz ve yapamaz! Böyle bir yaptırım gücü yok çünkü... Mesele tamamen Suudi Arabistan Hac Bakanlığı ile DİTİB arasında alakalı bir durum!

Milli Görüş’ün Hac kontenjanı 5.400 hacı adatı ve rakamı zaten götürüyor rahat bir şekilde... DİTİB’in Hac kontenjanı 7.500 hacı adayı... Yani Milli Görüş istese bile bu insanları Hac’a götüremez çünkü kontenjan yol, vize alma imkanı yok!!! Bu yasağın Milli Görüş’e zerre kadar faydası yok!!!
    Konu gentlement tarafından (14 Haziran 2018 Saat 00:03 ) değiştirilmiştir.

13. 2 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    Kardesim sacma degil , Milli görüs teskilatina suan görünüs olarak bir faydasi yok . Plan bunda bir kac yil önce baslatildi .Ditib neden acaba Milli görüse hoca atiyor bir düsünün. Buda planin bir parcasi .

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    Kardesim sacma degil , Milli görüs teskilatina suan görünüs olarak bir faydasi yok . Plan bunda bir kac yil önce baslatildi .Ditib neden acaba Milli görüse hoca atiyor bir düsünün. Buda planin bir parcasi .
    Ditib, Milli görüşe hocamı atıyormuş..?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    Evet en az 3-4 yildir atama yapiyor .

17. Mafyan üyemize teşekkür edenler:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı

DITIP´in Almanya´da Hac Lisansi Suudi Arabistan tarafindan iptal edildi

Evet en az 3-4 yildir atama yapiyor .
    Ditib kendi kafasına göre Hoca ataması vs yapamaz. Milli görüş özel bir kuruluştur, atama sadece şöyle olur Milli görüş Hoca masraflarını kendisi karşılamak istemez ise Diyanetden Hoca taleb eder onlarda ozaman gönderir.

Burda benim bulunduğum şehirde Atib kuruluşu böyle yapıyor. Hoca masraflarını karşılaşmamak için Diyanetden Hoca istiyorlar...

Ayrıca yukarda bahsedilen konu hakkında Suudi Arabistan’da Milli Görüşün Diyanete göre daha fazla söz sahibi bu geçmişe dayalı sebeblerden dolayı Erbakandan dolayı bu yüzden ben sanmıyorum Milli görüş diyaneti tafsiye etmeye çalışsın.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    Usta hangi Atib de bahsediyorsun?

Almanyadakimi yoksa Avusturyadakimi

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Usta hangi Atib de bahsediyorsun?

Almanyadakimi yoksa Avusturyadakimi
    Almanya’dan bahsediyorum.

Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    Konuya dahil olmayayim dedim ama olmadi.
    Daha D.I.T.I.B (Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) yazmasini bilmeyen sahislar dernegi kötülemek icin el ele vermisler dedikodusunu yapiyorlar.
    Halbuki bilmedikleri bir is'de iftira atmak,dedikodu yapmak,kötülemenin ne kadar Günah oldugunu bilselerdi tahmin ediyorum dogrusunu ögrenmeden burada konu acmazlardi,
    yada konuya dedikodu maayetinde cevap vermezlerdi.
    Ama Yüce Yarabbim Cehennemi'de bu kisiler icin Yaratti,buna ragmen yinede düsüncem sudur'ki,Cehennem azabinin ne siddetli oldugunu bilselerdi dillerine agizlarina,Sanal alemdede parmaklarina
    ellerine kilit vururlardi,seytanin yolundan gitmemek icin.

Simdi konunun acilis'daki aciklama nedeni ne gelecek olursas,yada söyle yapayim D.I.T.I.B nedir ?,kimdir ?,kurulus amaci nedir? onu kisaca size anlatmaya calisayimki,burada bazi sahislarin ürettikleri dedikodularini yalanlarini
    cürütmüs olalim.
    D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) aciklamasindan'da anlasildigi gibi T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı'nin Almanya Temsilcisidir.
    D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) Diyanete bagli olan ca.930 Camii derneginin bir cati kurulusu dernegidir.
    Her Camii derneginden ayri ayri yönetme sekli olmadan,bir Tüzük üzerinden yönetilmesidir.bunun cati kurulusuda D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'dir
    Hoca ve Ögretim görevlileri direk olarak Din Hizmetleri Ataşeliği(T.C. Dışişleri Bakanlığı Başkonsolosluğu) baglidirlar.
    Hoca ve Ögretim görevlilerin Ayliklari,atamalari,masraflari D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)yapilmaz,T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı tarafindan yapilir,karsilanir.

Konuya gelince Suudi Arabistan'nin direk olarak muhatabi ne D.I.T.I.B (Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'dir ne İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) nede faaliyet gösteren diger Derneklerdir.
    Suudi Arabistanin ilk olarak muhatabi Müslüman bir ülke olmasidir,böylelikle Türkiye Cumhuriyeti'dir.
    Hac kadrosu T.C. Başbakanlıga bagli Din islerinden sorumlu T.C. Başbakanlık Diyanet İşlerine verilir.
    T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı elinde bulundurdugu Hac kadrosunu belirli kismini kendisinde tutar,bir kismini Sertifikali Hac Umre seyahatleri yapan Sirketlerine ayirir,bir kisminada Yurt disinda bulunan ve soyu Türk vatandasligi olan
    vakif derneklere ayirir.
    Bununla birlikte dolayli sekilde gerek yurt ici gerekse yurt disi tüm dernek vakif ve Hac umre seyahat sirketlerinin Cati kurulusu T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı'dir.
    T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı Gerek yurt ici gerekse yurt disi Sertifikali Hac,Umre Seyahat sirketlerine verdigi hac kadrosunu iptal etme hakkida bulunmaktadir.

Simdi yukaridaki aciklamalarimdada göreceginiz gibi Suudi Arabistanin muhatabi sirketlerin olmadigidir,böylelikle D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'nin Sertifikasini iptal etti dedikodularinin yalan oldugu ortaya cikmaktadir.
    D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) üzerinden Hac farzini yerine getirmek isteyen hacilar aslen T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden Hac'a gitmektedir ve bunun'da vergisi T.C. Maliye Bakanlığına ödenmektedir.
    D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'nin vergi kaciriyor yalanida böylelikle cürütülmüstür.
    Alman Vatandaslari olan Türk kökenli Vatandaslarimizin bu yilki Hac kadrosundan cikarilmasinin sebebi Suud Yönetimi ve Alman Hükümetinin arasindaki siyasi sorunlardir ve asla D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) ile iliskili degildir.
    Ve bu sorunun önümüzdeki yil cözülecegi umut ediliyor.

Simdi bazi sahislarin bizi D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) sömürüyor paramizi aliyor gibi dedikodulari ise tümden yalandir.
    D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'ne bagli Camii derneklerin D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'ne üye sayisina göre sadece yaklasik ca.250-300 € bir aidat ödemektedirler.Bunun disinda D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'ne
    hicbir ücret ödememektedir.

Hoca ve Egitim görevlilerin kira gibi giderlerinin ödememeleri tamamen o Camii derneginin yönetim kurulunun aldigi bir karardir ve hicbir zaman bu konuda D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) konu ile iliskisi yoktur.
    Yani bazi hocalar kira konulari o Camii derneginin yöetimin aldigi karar'dir ve bu konu bircok Camii dernegindede farklidir, 10 Camii dernegi böyle yapti diye geri kalan D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'ne bagli 920 Camii dernegini
    suclamak Cahillik'tir yada Cati kurulusunu Hedef almak,yipratmaktir.

Diger bir sahsin konuya verdigi bilincsiz cevap ise D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG)'e Hoca atamasi Seddeli yalan ürünüdür.
    Yukaridada belirttigim gibi Hoca ve Egitim görevlilerini Camii derneklerine atayan D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) degildir, atamalari T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı yapar.
    Hoca ve Egitim görevlileri dogrudan D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) iliskileri yoktur,Hoca ve Egitim görevlileri direk olarak muhataplari Din Hizmetleri Ataşeliği(T.C. Dışişleri Bakanlığı Başkonsolosluğu)'dir.
    Bu halde üretilen yalanlar cürütülmüstür.

Genel anlamda biz Türkler misafirperver insanlariz,gelen misafirlerimizin en iyi sekilde agirlamak icin ugras veririz,Hoca yada Egitim görevlisinin kira ödemesi yada diger masraflarinin ödenmesi konusunda sizi yada sizleri rahatsiz ediyorsa
    bagli bulundugunuz,üye oldugunuz Camii dernegine basvuruda,sikayette bulunursunuz ama bunun icin bilip bilmeden D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'ni kötülemeyin.

Bir kisa aciklama daha D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) Camii dernekleri yönetim kurullari ile muhatap'tir.
    Hoca ve Egitim Görevlileri Din Hizmetleri Ataşeliği(T.C. Dışişleri Bakanlığı Başkonsolosluğu) ile muhatap'dir.

Umarim bu yazdiklarimdan birseyler cikartmissinizdir,artik ona bunu kötülemekten,nifak sokmaktan,fitnelik yapmaktan vazgecin,seytanin Avukatligini yapmaktan vazgecin.
    Yüce Yarabbim ile ugrasmaktan vazgecin,Yüce Rabbimin rizasini almak ona ibadet icin ugrasin,yazilarinizda insanlarimizi dogru konular hakkinda bilgilendirin,sacma sapan seyler icin ugrasmayin.
    Size hicbir dernek,vakif,Camii zorla cebinizden para almiyor ve vermekte zorunda degilsiniz,veriyorsanizda Allah rizasi icin veriyorsunuz,ahmetin mehmedin icin vermiyorsunuz ve verdiginiz hayiriniz icinde dedikodusunu yapmayiniz.
    Yüce Yarabbim gün olur o verdiginiz hayrinizi yüzünüze carpar.

Bir konuya daha deginmek istiyorum bir sahis yine cevabinda T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Hocalarina ve D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) Cemaatinide kötülüyor,bu nasil bir fitneliktir,Allah kendisine akil fikir verdigi halde acilen
    bu akli fikri kullanmasini umud ediyorum ve kisa zamanda dogru yolu bulmasini istiyorum,cünki hicbir Müslüman diger bir Müslüman kardesi hakkinda dedikodu,kötüleme hakki yoktur,bu kisinin kendi eksikligidir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    Alıntı H@K@N Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya dahil olmayayim dedim ama olmadi.
    Daha D.I.T.I.B (Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) yazmasini bilmeyen sahislar dernegi kötülemek icin el ele vermisler dedikodusunu yapiyorlar.
    Halbuki bilmedikleri bir is'de iftira atmak,dedikodu yapmak,kötülemenin ne kadar Günah oldugunu bilselerdi tahmin ediyorum dogrusunu ögrenmeden burada konu acmazlardi,
    yada konuya dedikodu maayetinde cevap vermezlerdi.
    Ama Yüce Yarabbim Cehennemi'de bu kisiler icin Yaratti,buna ragmen yinede düsüncem sudur'ki,Cehennem azabinin ne siddetli oldugunu bilselerdi dillerine agizlarina,Sanal alemdede parmaklarina
    ellerine kilit vururlardi,seytanin yolundan gitmemek icin.

Simdi konunun acilis'daki aciklama nedeni ne gelecek olursas,yada söyle yapayim D.I.T.I.B nedir ?,kimdir ?,kurulus amaci nedir? onu kisaca size anlatmaya calisayimki,burada bazi sahislarin ürettikleri dedikodularini yalanlarini
    cürütmüs olalim.
    D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) aciklamasindan'da anlasildigi gibi T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı'nin Almanya Temsilcisidir.
    D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) Diyanete bagli olan ca.930 Camii derneginin bir cati kurulusu dernegidir.
    Her Camii derneginden ayri ayri yönetme sekli olmadan,bir Tüzük üzerinden yönetilmesidir.bunun cati kurulusuda D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'dir
    Hoca ve Ögretim görevlileri direk olarak Din Hizmetleri Ataşeliği(T.C. Dışişleri Bakanlığı Başkonsolosluğu) baglidirlar.
    Hoca ve Ögretim görevlilerin Ayliklari,atamalari,masraflari D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)yapilmaz,T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı tarafindan yapilir,karsilanir.

Konuya gelince Suudi Arabistan'nin direk olarak muhatabi ne D.I.T.I.B (Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'dir ne İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) nede faaliyet gösteren diger Derneklerdir.
    Suudi Arabistanin ilk olarak muhatabi Müslüman bir ülke olmasidir,böylelikle Türkiye Cumhuriyeti'dir.
    Hac kadrosu T.C. Başbakanlıga bagli Din islerinden sorumlu T.C. Başbakanlık Diyanet İşlerine verilir.
    T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı elinde bulundurdugu Hac kadrosunu belirli kismini kendisinde tutar,bir kismini Sertifikali Hac Umre seyahatleri yapan Sirketlerine ayirir,bir kisminada Yurt disinda bulunan ve soyu Türk vatandasligi olan
    vakif derneklere ayirir.
    Bununla birlikte dolayli sekilde gerek yurt ici gerekse yurt disi tüm dernek vakif ve Hac umre seyahat sirketlerinin Cati kurulusu T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı'dir.
    T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı Gerek yurt ici gerekse yurt disi Sertifikali Hac,Umre Seyahat sirketlerine verdigi hac kadrosunu iptal etme hakkida bulunmaktadir.

Simdi yukaridaki aciklamalarimdada göreceginiz gibi Suudi Arabistanin muhatabi sirketlerin olmadigidir,böylelikle D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'nin Sertifikasini iptal etti dedikodularinin yalan oldugu ortaya cikmaktadir.
    D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) üzerinden Hac farzini yerine getirmek isteyen hacilar aslen T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden Hac'a gitmektedir ve bunun'da vergisi T.C. Maliye Bakanlığına ödenmektedir.
    D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'nin vergi kaciriyor yalanida böylelikle cürütülmüstür.
    Alman Vatandaslari olan Türk kökenli Vatandaslarimizin bu yilki Hac kadrosundan cikarilmasinin sebebi Suud Yönetimi ve Alman Hükümetinin arasindaki siyasi sorunlardir ve asla D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) ile iliskili degildir.
    Ve bu sorunun önümüzdeki yil cözülecegi umut ediliyor.

Simdi bazi sahislarin bizi D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) sömürüyor paramizi aliyor gibi dedikodulari ise tümden yalandir.
    D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'ne bagli Camii derneklerin D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'ne üye sayisina göre sadece yaklasik ca.250-300 € bir aidat ödemektedirler.Bunun disinda D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'ne
    hicbir ücret ödememektedir.

Hoca ve Egitim görevlilerin kira gibi giderlerinin ödememeleri tamamen o Camii derneginin yönetim kurulunun aldigi bir karardir ve hicbir zaman bu konuda D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) konu ile iliskisi yoktur.
    Yani bazi hocalar kira konulari o Camii derneginin yöetimin aldigi karar'dir ve bu konu bircok Camii dernegindede farklidir, 10 Camii dernegi böyle yapti diye geri kalan D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'ne bagli 920 Camii dernegini
    suclamak Cahillik'tir yada Cati kurulusunu Hedef almak,yipratmaktir.

Diger bir sahsin konuya verdigi bilincsiz cevap ise D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG)'e Hoca atamasi Seddeli yalan ürünüdür.
    Yukaridada belirttigim gibi Hoca ve Egitim görevlilerini Camii derneklerine atayan D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) degildir, atamalari T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı yapar.
    Hoca ve Egitim görevlileri dogrudan D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) iliskileri yoktur,Hoca ve Egitim görevlileri direk olarak muhataplari Din Hizmetleri Ataşeliği(T.C. Dışişleri Bakanlığı Başkonsolosluğu)'dir.

Genel anlamda biz Türkler misafirperver insanlariz,gelen misafirlerimizin en iyi sekilde agirlamak icin ugras veririz,Hoca yada Egitim görevlisinin kira ödemesi yada diger masraflarinin ödenmesi konusunda sizi yada sizleri rahatsiz ediyorsa
    bagli bulundugunuz,üye oldugunuz Camii dernegine basvuruda,sikayette bulunursunuz ama bunun icin bilip bilmeden D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'ni kötülemeyin.

Bir kisa aciklama daha D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) Camii dernekleri yönetim kurullari ile muhatap'tir.
    Hoca ve Egitim Görevlileri Din Hizmetleri Ataşeliği(T.C. Dışişleri Bakanlığı Başkonsolosluğu) ile muhatap'dir.

Umarim bu yazdiklarimdan birseyler cikartmissinizdir,artik ona bunu kötülemekten,nifak sokmaktan,fitnelik yapmaktan vazgecin,seytanin Avukatligini yapmaktan vazgecin.
    Yüce Yarabbim ile ugrasmaktan vazgecin,Yüce Rabbimin rizasini almak ona ibadet icin ugrasin,yazilarinizda insanlarimizi dogru konular hakkinda bilgilendirin,sacma sapan seyler icin ugrasmayin.
    Size hicbir dernek,vakif,Camii zorla cebinizden para almiyor ve vermekte zorunda degilsiniz,veriyorsanizda Allah rizasi icin veriyorsunuz,ahmetin mehmedin icin vermiyorsunuz ve verdiginiz hayiriniz icinde dedikodusunu yapmayiniz.
    Yüce Yarabbim gün olur o verdiginiz hayrinizi yüzünüze carpar.

Bir konuya daha deginmek istiyorum bir sahis yine cevabinda T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Hocalarina ve D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) Cemaatinide kötülüyor,bu nasil bir fitneliktir,Allah kendisine akil fikir verdigi halde acilen
    bu akli fikri kullanmasini umud ediyorum ve kisa zamanda dogru yolu bulmasini istiyorum,cünki hicbir Müslüman diger bir Müslüman kardesi hakkinda dedikodu,kötüleme hakki yoktur,bu kisinin kendi eksikligidir.
    Zaten ditib in özel bir kurum olan Milli Görüş e hoca ataması cik saçma.
    Yukarıda ditib hakkında yazan arkadaşlar yaşadıklarını yazmışlar bunda bir behis yoktur. Senin ditib hakkında yazdıklarına gelirse hiç birine katılmıyorum. Genek olarak turkiyede diyanet in niye kuruldugu ve amacı bellidir. Burada fazla yazmak istemiyorum. Bu mesele hakkında münazara etmek istersen ben dortmund da yaşıyorum buyur gel. Yemekler benden...! Istersen eğer özel den telefon numaramı gönderirim. Sakin yanlis anlama dostane bi davet kardeş kardeş konuşuruz
    Konu Putkiran tarafından (17 Haziran 2018 Saat 13:34 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23

Diyorsun ama Ne fark var her ikiside T.C ait degilmi ? Hocalarin hepsi T.C gelmiyormu ? Ditib ( T.C ) Milli görüse hoca atiyor. Yalan degil..

Ettiği Teşekkür
    30

Diyorsun ama Ne fark var her ikiside T.C ait degilmi ? Hocalarin hepsi T.C gelmiyormu ? Ditib ( T.C ) Milli görüse hoca atiyor. Yalan degil..
    Sen yazdiklarimi tam anlamadin herhalde.
    D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'in Hoca atama yetkisi yoktur,D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'in görevi D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi)'bagli Camii derneklerini bir ara tutmasidir,bir Cai Kurulusudur.
    Türkiyeden gelecek Hoca yada Egitim Görevlileri ile ilgisi yoktur.
    Hoca yada Egitim Görevlileri direk olarak Din Hizmetleri Ataşeliği(T.C. Dışişleri Bakanlığı Başkonsolosluğu) baglidir.
    Örnegin Hoca'nin bir sorunu oldugunda müracaat yeri Din Hizmetleri Ataşeliği(T.C. Dışişleri Bakanlığı Başkonsolosluğu)'dur.

Böyle bir durumda D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) nasil bir Hoca atamasi yapar acaba.
    öyleki D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) sadece bir dernektir,derneginde atama yetkisi yoktur.

Senin dedigin mantikta o zaman
    Saglik bakanligi Doktor atamasi yada alimi yapacagi zaman Diyanet isleri baskanligina basvursun nasil olsa oda T.C bagli digeride bagli.

Ettiği Teşekkür
    30
    Alıntı Putkiran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten ditib in özel bir kurum olan Milli Görüş e hoca ataması cik saçma.
    Yukarıda ditib hakkında yazan arkadaşlar yaşadıklarını yazmışlar bunda bir behis yoktur. Senin ditib hakkında yazdıklarına gelirse hiç birine katılmıyorum. Genek olarak turkiyede diyanet in niye kuruldugu ve amacı bellidir. Burada fazla yazmak istemiyorum. Bu mesele hakkında münazara etmek istersen ben dortmund da yaşıyorum buyur gel. Yemekler benden...! Istersen eğer özel den telefon numaramı gönderirim. Sakin yanlis anlama dostane bi davet kardeş kardeş konuşuruz
    Benim yazdiklarima katilirsin yada katilmassin,ben D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) tüzügünde yazanlarin kabaca ve halkimizca anlasilacagi sekilde görevlerini yazdim.
    Bu senin katilip katilmaman hicbir seyi degistirmez.Tüzük 2017 yilinda köln Mahkemesi tarafindan kabul edilen bir Tüzük'tür.
    Tüzük hakkinda daha genis bilgi edinmek istiyorsan burayi okursun, yoksa telefon ile bu isleri konusmak yada Dortmund'da oturup konusmak neyi degistirir.
    Ikimiz arasinda Münazara yapinca Tüzün degisecek mi ?
    T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı nicin neden kuruldu onuda biliyorum ama bu konu ile ilgisi yok bunun.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)