Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2146 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bursa Antalya arasi yol ustu lezzetler

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    4 mesaja 7 teşekkür aldı

Bursa Antalya arasi yol ustu lezzetler

Merhaba ozbeceriksizler ailesi,

Kismet olursa 10 temmuz sali aksami esim ve iki oglumla birlikte yola cikacagiz. Guzergahimiz Hollanda, Almanya, Avusturya, Macaristan, Sirbistan, Bulgaristan ve son olarak vatanimiz Turkiye olacak.
    Bu yil once ki yillardan farkli, ilk olarak tatilimizi Antalya da yapmaya karar verdik. Bu durumda Istanbuldan Idoyla Bursaya gecmeyi dusunuyoruz. Ardindan Inegol, Bozuyuk, Kutahya, Afyonkarahisar, Burdur istikametini alip son olarak Antalya Lara ya varmak istiyoruz.

Sizden ogrenmek istedigim, Bursa Antalya arasi guzergah da nerelerde yol ustu durup lezziz yemekler yiyebiliriz? Bu yoldan ilk kez gidecegim icin sizlerden tecrubelerinizi paylasmanizi istiyorum.

Simdiden butun gurbetci kardeslerimize hayirli yolculuklar diliyorum. Unutmayalim ki bu yollarin Krali yok Kanununu vardir.

Saygilarimla

2. Sponsor Reklam
    Üye SinanAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Viyana
    Ettiği Teşekkür
    21
    8 mesaja 13 teşekkür aldı
    Kardes Afyonkarahisar'da Merkez'de IKBAL Tesisleri cok güzeldir.
    Iceride her türlü yemek (Iskender, Sucuk Döner, Alisveris merkezi vs) mevcut. Ben her sene orada dururum.

https://www.google.at/maps/dir/''/afyon+ikbal+tesis/@38.7917206,30.3867493,12z/data=!3m1!4b1!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x14cf3c94e2df c5bf:0x214d3e0ffb2127d2!2m2!1d30.4567893!2d38.7917 415

4. SinanAy üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    slm kardes arkadasin verdigi adreste(Afyonkarahisar girisinde ) her türlü ihtiyaciniza cevap verecek büyük alis veris magazalari restorant ve kafeteryalarin oldugu muazzam bir yerdir .AFIUM olarak bilinir tüm marka lezzetler ve marka magazalar mevcuttur park sorunu ve güvenlik sorunu yoktur kesinlikle tavsiye ederim böyle yerler görülmeden gecip gidilmez

6. muhammedgenco üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Lezziz'den ne anladığına bağlı. Çaf caflı yerler hep kazık. Göze hoş geliyor, ama karnın doymadan kalkıyorsun yada doyarsanda cüzdanını soyuyorlar.

İkbal'de bir kere yemek istedim, siparişi vermeden vaz geçtim. Ne yersen ye tabak başi 5 TL diyorlardı. Önümdeki bir kişi kuru fasulye aldı. Kadın bir kepce koydu ve sonra teraziye koyup tarttı. Sorduğumda neymiş, hak geçmesinmiş. Palavra cimrilikten ölüyorlar.

Bir sefer Baydönere gittim. Masada kağıt üstüne basılmış renkli yemek listesi vardı. Çorba alayım dedim. Çorba geldi, tabağın yarısı boş. Resimde dolu. Garsonu çağırdım bu ne dedim? Çorba dedi. Tabağın yarısı niye boş diye sorduğumda, dediki onlarda yarım ve tam çorba varmış. Neyse oturmuş bulunduk. Sonra Döner söyledik. Resimde 5 cm yükseklikte döner var. Gerçektende tabak öyle geldi. Tabaka çatalı bandırdım, tabak 4 cm kalın yapmışlarki çok gözüksün diye. Üstüne ekmek doldurmuşlar. Bol salçalı tere yağı. Et bilmiyorum ya 100 Gram yoktu belki. Doymadan kalktık.

Ben kazık yemiyorum artık. Türkiye'de nereye gitsem yol üzeri yemiyorum. Hep şehir ve ilçe merkezlerine dönüyorum. İlk gelen polis memuruna veya dolmuş şöförüne soruyorum, temiz ve kazık olmayan aile lokabtası nerde var diye. Şimdiye kadar sağolsunlar hiç yanıltmadılar. Çoğu zaman esnaf lokantası oluyor. Belki cafcaflı masaları dükkanları yok. Ama en önemlisi karnın doyuyor ve kazık yemiyorsun. Üstüne insana değer veriyorlar. Afyon'da NG Termal otelde kaldım. Her akşam aynı esnaf lokantasına gidiyordum. Lüks yerlerde 100 TL bundan bir kaç yıl önce aç kalkarken, adamlarda 30 TL tıka basa yiyorduk. Bunu içinde çorbasıda vardı, iki tabak ana yemek, salatası ve meşrubatlar. Adam birde her akşam saat 6'da gittiğim için üstüne birde ikram veriyordu. Usta verme doyduk dedikce, adam çöpe gidecek ikram olsun diye veriyordu.

Edirnede aynısı oldu. Şehir merkezine park ettim. Karşıma motorsikletli polis çıktı. El ettim durdu. Onada sordum. Adam dedi burda kazık yersin. Çiğerden başla pek bir şey yok. Bana ama bir yer tarif etti. Orayı buldum. Çıktık merdivenleri. Yine esnaf lokantası. Oturduk. Birde baktım iki polis çıktı geldi yemek yiyor. Hanıma dedim, eğer buranın polisi burda yiyorsa hergün, demekki burası temiz.

Herkesin kendi kararı. Ben aile lokantalarından saşmam. Yok cız bız hepsi hikaye ve kazık Türkiye'de. En güzeli bence sulu yemekli esnaf lokantası.

Alıntı muhammedgenco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm kardes arkadasin verdigi adreste(Afyonkarahisar girisinde ) her türlü ihtiyaciniza cevap verecek büyük alis veris magazalari restorant ve kafeteryalarin oldugu muazzam bir yerdir .AFIUM olarak bilinir tüm marka lezzetler ve marka magazalar mevcuttur park sorunu ve güvenlik sorunu yoktur kesinlikle tavsiye ederim böyle yerler görülmeden gecip gidilmez
    Aha işte orda yedik kazıkı bizde. Çorba yarım ve tam varmış.
    Konu Memoli1976x tarafından (20 Haziran 2018 Saat 08:17 ) değiştirilmiştir.

8. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Üye Plasma1981 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    15
    29 mesaja 40 teşekkür aldı
    Bursa Karacabey'de Tavaci Refik var. Yolunuz düserse ugramadan gecmeyin.

10. Plasma1981 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı
    Antalya Burdur arasi muazzam gözlemeciler var. Taze taze sicak sicak gözünün önünde yapiyorlar. Arti Ayfonda ki istikbali bende tavsiye ederim. Bursadan degilde, Sapancaya kadar devam edip, Sapanca kavsagindan gidersen sana daha ucuza mal olur. Gazi Osman köprüsü biraz pahali malum. Bizim rota her sene Antalya, ve hep Sapanca kavsagindan gideriz

12. deli-kadir üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    Sapancayi gecince Bilecik üzerinden giderseniz daha güzel olur.
    Bu arada Adapazari civarinda islama köfte yemenizi tavsiye ederim.

Islama köfteden resimler
    https://www.google.de/search?q=islam...h=717&dpr=1.25

Hayirli yolculuklar

14. neco54 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    474 mesaja 1,219 teşekkür aldı
    bursadan gecerken köfteci yusuf a ugramadan gecmeyin derim

hayirli yolculuklar dilerim.

16. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)