Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2146 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Polonya Ehliyeti ile Bulgaristan Gümrügünde Göz alti Bir Bakarmisiniz ?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

Polonya Ehliyeti ile Bulgaristan Gümrügünde Göz alti Bir Bakarmisiniz ?

hayirli geceler arkadaslar...
    Bir yakinim bundan 2 yil önce kadar polonyadan ehliyet aldi legal yada illegal olarakmi aldi bilemiyorum.Zaten her 10 kisiden biriside satiyor bu ehliyeti, her neyse .Cumartesi günüde burdan turkiye ye araba ile yola cikti kendisi ve bulgaristan da ehliyeti gecersiz oldugu icin göz altina alinmis ve sonuc olarak bulgaristanda bulunan türk konsoloslugu tarafindan atanan avukat ile birlikte mahkemeye cikmasi gerekiyormus.Sorum su ki nasil bir ceza ile karsilasir yada basina ne gibi bir olay gelir..

Bu arada bu sahis ben degilim bizzat alman fahrschulesinden ehliyetim var..Yadirgama amacli yazacak kisiler icin gereksinim duydum bu aciklamayi yapmayi..
    Bu sekilde polonya ehliyeti ile yola cikacaklara sesleniyorum dikkatli olsunlar..

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Tahminim ehliyeti sahte cikti. Bu durumda ehliyetsiz araba kullanmaktan, evrakta sahtekarciliktan para cezasi keser hakim. Ne kadar bilmem. Ama tahmini 1000 - 2000 Euro vardir. Birde arabayi gümrüke cektikleri icin cekici parasi, günlük ambar parasi falan derken, baya tutar.

O parasi yoksa konsolosluk borc verir.

Asil sorun, yalniz mi gitti, yoksa hanimi ile mi? Eger hanimin ehliyeti varsa, o sürer devam. Yoksa, arabayi birisi geri getirebilmesi icin ehliyetli birisi lazim.

Büyük ihtimal aileceyse, konsolosluk borc verir ve ucak ile buraya geri döner. Yada birisi gidip araba ile onlari alacak.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için ailecek gittiler ve ailesi şuan türkiye’ye giriş yaptı

Tecrübeli Üye arapkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    279
    58 mesaja 76 teşekkür aldı
    bari sonuc ne oldu bizede yazsaydin sorun cözüldü isin bitti herhalde

6. arapkarizma üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)