Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rahibe ve Makine

Tecrübeli Üye kadehte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,795
    339 mesaja 1,845 teşekkür aldı

Rahibe ve Makine

Bir rahibe Chicago havaalanında uçak bekliyormuş, bir köşede bir makine görmüş, üzerinde bir yazı varmış: "Hem kilonuzu ölçün, hem geleceğinizi öğrenin." Rahibe kendi kendine söylenmiş:
    - Hııımmm, bi deneyelim bakalım.
    Makineye para atmış, üzerine çıkmış. Makineden cazurt cuzurt bir kağıt gelmiş, "Siz bir rahibesiniz, 80 kilosunuz ve Chicago'ya gidiyorsunuz" yazıyormuş. Bu yazı rahibenin pek hoşuna gitmiş, ama sonra şöyle düşünmüş:
    - Yok canım, bu makine herkese aynı şeyi söylüyodur. Bir daha tartılalım, bakalım ne olacak?
    Gitmiş makineye para atmış ve tartılmış. Makineden cazurt cuzurt çıkan kâğıtta, bu sefer, "Siz bir rahibesiniz, 80 kilosunuz, Chicago'ya gidiyorsunuz, ve 20 dakika içinde kendinizi gitar çalarken bulacaksınız" yazıyormuş. Rahibe kızmış:
    - Al işte, biliyordum. Ben kim, gitar çalmak kim? Amma da yalan ha!..
    Gidip, yerine oturmuş. Birkaç dakika sonra rahibenin yanına bir kovboy gelmiş, sırtındaki gitarı rahibenin yanına bırakıp, rica etmiş:
    - 5 dakika sonra döneceğim, gitarımı biraz size bırakabilir miyim?
    Adam gittikten sonra, rahibe kucağındaki gitari evirip çevirirken, bir süre sonra yavaştan gitarın tellerini tıngırdatmaya başlamış, o anda kafasında şimşekler çakmış:
    - Aman Tanrım!.. Gerçekten makinenin söylediği gibi oldu. Burda oturmuş gitar çalıyorum!..
    Hemen kalkmış, yine makineye gitmiş, para atmış, tartılmış. Makineden cazurt cuzurt çıkan kâğıtta, "Siz bir rahibesiniz, 80 kilosunuz, Chicago'ya gidiyorsunuz ve birazdan herkesin içinde gaz kaçıracaksınız" yazıyormuş. Rahibe bunu okuyunca çok kızmış:
    - Yoooo bu kadarı da fazla!.. Ben hayatımda asla böyle birşey yapmadım, bundan sonra da yapmam!.. Bu sefer attı tutturamadı!..
    Hışımla yerine doğru yürürken birden "Paaattt!.." diye ayağı kaymış, popo üstü yere oturmuş ve o anda "Pırrrttt!.." diye gaz kaçırmış. Rahibe çılgına dönmüş:
    - Hayır!.. Hayır!.. Buna inanamıyorum!.. Aman Tanrım, bir kere daha denemeliyim!..
    Koşa koşa tekrar makineye gitmiş, para atmış, tartılmış. Makineden cazurt cuzurt gelen kâğıtta, şöyle yazıyormuş: "Siz bir rahibesiniz, 80 kilosunuz, burada gitar çalıp, gaz kaçırmakla meşgulken, Chicago uçağını kaçırdınız!.." )

2. 10 kişi kadehte üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)