Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2131 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: isvicre oturumu olan Kibris rum Tarafindan Türk Tarafina Giris cikis yapabilirmi

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı

isvicre oturumu olan Kibris rum Tarafindan Türk Tarafina Giris cikis yapabilirmi

Bir konu hakkinda bilgi almak istiyorum,belki bileniniz vardir arkadaslar.

Ben TC vatandasi ve isvicre Oturumu olan biriyim,isvicreden Kibris Rum Tarafina ucacam ve oradan Kibris Türk tarafina girecem daha sonrada ayni sekilde isvicreye tekrardan gelecem.

SEBEP :isvicreden Kibris rum tarafina ucaklar direk gidiyor ve biletler daha ucuz.

TC vatandasi ve isvicre oturumu olan biri yukarida yazdigim sekilde rum tarafindan türk tarafina giris cikis yapabiliyormu bileniniz veya gideniniz varmi acaba

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,409 mesaja 9,714 teşekkür aldı
    Bildiğim kadar Türklere zaten giriş çıkış yaptırmıyorlar fakat yabancıların da başlarının çok ağrıdığını bir kaç kez okumuştum

4. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    305
    bir kac kisi bu sekilde gidip gelmisler ancak oturum durumlari nedir bilemiyorum

6. sswiss üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298

8. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı sswiss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir konu hakkinda bilgi almak istiyorum,belki bileniniz vardir arkadaslar.

Ben TC vatandasi ve isvicre Oturumu olan biriyim,isvicreden Kibris Rum Tarafina ucacam ve oradan Kibris Türk tarafina girecem daha sonrada ayni sekilde isvicreye tekrardan gelecem.

SEBEP :isvicreden Kibris rum tarafina ucaklar direk gidiyor ve biletler daha ucuz.

TC vatandasi ve isvicre oturumu olan biri yukarida yazdigim sekilde rum tarafindan türk tarafina giris cikis yapabiliyormu bileniniz veya gideniniz varmi acaba
    Hayır gedemezsin. Türkiye Güney Kıbrısı tanımadığı için mümkün değil. Vize alman gerek. İsviçre oturumun olması birşey değiştirmez.

Buradan bak.

https://cyprus.visahq.de/requirement...ident-germany/

10. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    33 mesaja 48 teşekkür aldı
    Rum‘dan Türk tarafina geciliyor ama Türk tarafindan rum tarafa birakmiyorlar.

12. 2 kişi Emo1980 üyemize teşekkür etti:

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,211 teşekkür aldı
    sswiss arkadasim

bir cok arkadasimiz gerekli yaniti vermis, anladigim isvicre vatandasi degilsin. Türk Vatandasi ve isvicre oturumun varsa, Türkiyeden Avrupa birligi disinda vize isteyen üllkelerin hepsine seninde vize alman gerekiyor.
    Isvicrede oturman sadece vize almani daha kolaylastiriyor. Misal USA a gitmek istersen daha kolay vize alabilirsin, baska da avrupa birligini Ingilitere disinda vizesiz dolasabilirsin.

bu nedenle kibris rum kesimi düsüncende sorun yasarsin.

saygilar

14. karam82 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Alıntı karam82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sswiss arkadasim

bir cok arkadasimiz gerekli yaniti vermis, anladigim isvicre vatandasi degilsin. Türk Vatandasi ve isvicre oturumun varsa, Türkiyeden Avrupa birligi disinda vize isteyen üllkelerin hepsine seninde vize alman gerekiyor.
    Isvicrede oturman sadece vize almani daha kolaylastiriyor. Misal USA a gitmek istersen daha kolay vize alabilirsin, baska da avrupa birligini Ingilitere disinda vizesiz dolasabilirsin.

saygilar
    arkadaşlar Kıbrıs Rum Kesimi KKTC den gelenlerin pasaportunda KKTC damgasını görünce Rum Kesimine sokmuyor ..

Hatta Yunanistana bile sokmuyorlar

Yunanistan makamları pasaportlarda KKTC giriş/çıkış damgası olması halinde ülkeye giriş izni vermemektedirler.
    KKTC ye giriş problem olmayabilir ama geri dönüş problemli olabilir.. Zaten Vize gerekli

resmi açıklama
    Konu hOrOz tarafından (16 Haziran 2018 Saat 21:05 ) değiştirilmiştir.

16. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    305
    Gecen yaz TR üzerinden K.K.T.C ye gittim ,Kibrista Gümrük sokaginda dolasirken aklima geldi ve gümrük memurlarina sordum.
    Rum Tarafina gidebilirmiyim dedim ,memur hayir dedi.Peki ben kibrisa tatil icin geldim TC vatandasiyim ve isvicrede isci oturumum var dedim.Menur ,siz rum tarafina inmis olsaydiniz türk tarafina gecebilir ve daha sonra rum tarafina gider oradan ucaginiza binersiniz demisti.
    bunu bizzat ben sordum yani sagdan soldan duymadim.Bana bu sekilde dedi memur hatta 4 memur disarida oturup cay iciyorlardi

Ettiği Teşekkür
    305
    Alıntı karam82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sswiss arkadasim

saygilar
    Kibris Rum Tarafida Avrupa birliginde

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Gecen yaz TR üzerinden K.K.T.C ye gittim ,Kibrista Gümrük sokaginda dolasirken aklima geldi ve gümrük memurlarina sordum.
    Rum Tarafina gidebilirmiyim dedim ,memur hayir dedi.Peki ben kibrisa tatil icin geldim TC vatandasiyim ve isvicrede isci oturumum var dedim.Menur ,siz rum tarafina inmis olsaydiniz türk tarafina gecebilir ve daha sonra rum tarafina gider oradan ucaginiza binersiniz demisti.
    bunu bizzat ben sordum yani sagdan soldan duymadim.Bana bu sekilde dedi memur hatta 4 memur disarida oturup cay iciyorlardi
    Madem hocam sordun cevabını aldın yeniden bize niye soruyorsun.
    İyide İsviçre EU değil

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,211 teşekkür aldı
    Selam Swiss arkadasım İngiltere de Suan Hale’n EU da suan dahi halen İsviçre’de yasayan Türk vatandaşlarından vize istiyor.! buda ayni durum

saygilar

Ettiği Teşekkür
    305
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem hocam sordun cevabını aldın yeniden bize niye soruyorsun.
    İyide İsviçre EU değil
    Size sorma sebebim mi? Peki anlatayim güzel kardesime.
    Belki forum daki arkadaslarimizdan gidip gelen vardir yada bir yakininin gidip geldigi olmustur,sonucta larnaca ya bilet alip kisitli izin sezonunda arastirmadan gidipte sonra sorunla karsilasip geri dönmemek icin izinin berbat olmamasi icin siz degerli dostlara sorma geregi duydum.

isvicre EU degil ama isvicre vatandasi dünyayi isvicrede yasayan yabancilar tüm avrupayi dolasabiliyor ( ingiltere ve tam olarak bilemiyoruz Güney Kibris a vizesiz gidemiyor)

forumda sormamla birlikte siz degerli arkadaslarimizin bir cok mantikli fikri de beraber geldi .Zaman ayirip yorum yazan fikir sunan herkese tskler
    Konu sswiss tarafından (18 Haziran 2018 Saat 09:42 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    305
    Size sorma sebebim mi? Peki anlatayim güzel kardesime.
    Belki forum daki arkadaslarimizdan gidip gelen vardir yada bir yakininin gidip geldigi olmustur,sonucta larnaca ya bilet alip kisitli izin sezonunda arastirmadan gidipte sonra sorunla karsilasip geri dönmemek icin izinin berbat olmamasi icin siz degerli dostlara sorma geregi duydum.

forumda sormamla birlikte siz degerli arkadaslarimizin bir cok mantikli fikri de beraber geldi .Zaman ayirip yorum yazan fikir sunan herkese tskler

isvicre EU degil ama isvicre vatandasi dünyayi isvicrede yasayan yabancilar tüm avrupayi dolasabiliyor ( ingiltere ve tam olarak bilemiyoruz Güney Kibris a vizesiz gidemiyor)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)