Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2109 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Midesinden rahatsız olan arkadaşlar bu reçete yi mutlaka yapsinlar. 100de100 iyilesiyor

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Bu zeytin cekirdegi yutma Basura iyi geliyor

2. Sponsor Reklam
    Üye Kamanli40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    56
    5 mesaja 12 teşekkür aldı
    Tam 26 günmü ?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    69
    13 mesaja 16 teşekkür aldı
    [QUOTE=OrLoW;226519]Nasıl yani zeytini yiyip çekirdeğini yutuyor musun ?

Kardeş o çekirdek içerde biryerleri tahrip ve tahriş eder iyi misin ..

Zeytin çekirdeğinin uç kısımları çok aşırı sivridir hatta bazıları iğne gibidir ..

Şimdiye kadar zararını görmemen normal iç organlardaki tahribat pat diye belli etmez

Yıllarca pusuya yatar taki ciddi rahatsızlık duyasıya kadar, valla daha ilk defa duydum senin bu olayı..[/QUOTE

Zeytini ye cekirdegini yut derler atalarimiz hic duymadinmi?
    gercekten zeytin yagi ve cekirdegi cok seylere iyi geldigini söylüyorlar, tabi cekirdegi yutarken biraz sakincali ikiye bölüp öyle yutulabilir.

Tecrübeli Üye Caykara_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her
    Ettiği Teşekkür
    1,066
    81 mesaja 148 teşekkür aldı
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu zeytin cekirdegi yutma Basura iyi geliyor
    Basurun en iyi ilaci, aci yememek.

Konuyu biraz dağittik kusura bakmayin.

6. Caykara_61 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Dirilis usta ben egeliyim ufak bir köyünden zeytin agacından başka agac yoktur..

Benim hayatım zeytinle geçti herşeyini bilirim hemde ciddi bir şekilde herşeyini.

Biz insanların mide yapısı dogası gereği bozuk gıdaya bile dayanamaz çekirdekmi gülerim

Densiz doktorun biri çekirdeği parçalar mide demiş insanda o mide yok malesef ( biz akbaba değiliz )

Çekirdek bütün organlarda yuvarlanarak direk çıkışdan çıkar aynı şekilde Bizim eskilerin bazı metodları bir yere iyi gelirken bazı yerlere zarar verir...

Bagırsakların zarları zarar görebilir hatta bagırsaklarda tıkanmaya yol açabilir

Eğer cidden mideye yararlı olucak birşey arıyorsan tavsiyem zeytin agacı yapragı ama taze toplayacaksın...

Birde en yaralı olan bulması çok zor bunun zeytin yağı sıkımında 1 gece bekletilir hamur o hamurun üstü sabah yağ dolar..

O yag hiçbir makineden geçmemiş doğal olanıdır işte o yağ tam bir ilaçtır nerelerden bulacağına gelirsek...

Hala egede bazı köylerde eski sistemde çalışan fabrikalar var ilaç için deyince hemen anlarlar ..

Eskiden ben çalışırken bi zaman fabrikada sabahları bir bardak direk içerdik hemen ardından ne yer içersen iç seni etkilemez

8. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    Alıntı cakal67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim öncelikle paylasdigin icin ve yardimci olmak istedigin icin Allah razi olsun benim migde yanmasi var laktose problemin oldugu icin önceleri sicak süt iciyordum yanma dinmesi icin oda motoru bozuyor sonralari Doktor üzere pantoparazol 40mg kulaniyorum hergün aldigim sürece migde yanmasi olmuyor yanliz bu hap da zamanla kabiz ediyor insani acaba vermis oldugun Tarif migde yanmasinada gecerlimi cevaplarin icin simdikden Allah razi olsun
    Mide asidi için Artischocken kapsül kullanman lazım. Bio olanı al. Dış kapsüle dikkat et bitkisel olsun. Ilk hafta günde birkez daha sonra günlük iki kez olarak kullan. Bitene kadar dewam et yarıda bırakma. Yaklaşık iki hafta sonra etkisini göstermeye başlar. Kapsüller bittikten sonra istersen hamur işi yiyipte yatabilirsin Allah 'ın izniyle sıkıntı olmaz.
    Konu Putkiran tarafından (24 Haziran 2018 Saat 00:23 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Sana kalmış 26 veya 30 gün 1 ay boyunca günlük salla sonra afiyet olsun
    Alıntı Kamanli40 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam 26 günmü ?
    Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    [QUOTE=Dirilis;226704]
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani zeytini yiyip çekirdeğini yutuyor musun ?

Kardeş o çekirdek içerde biryerleri tahrip ve tahriş eder iyi misin ..

Zeytin çekirdeğinin uç kısımları çok aşırı sivridir hatta bazıları iğne gibidir ..

Şimdiye kadar zararını görmemen normal iç organlardaki tahribat pat diye belli etmez

Yıllarca pusuya yatar taki ciddi rahatsızlık duyasıya kadar, valla daha ilk defa duydum senin bu olayı..[/QUOTE

Zeytini ye cekirdegini yut derler atalarimiz hic duymadinmi?
    gercekten zeytin yagi ve cekirdegi cok seylere iyi geldigini söylüyorlar, tabi cekirdegi yutarken biraz sakincali ikiye bölüp öyle yutulabilir.
    Arkadaşın tavsiyesi üzerine bende 4 tane zeytin çekirdeği götür tüm 2 gün önce bir sorun olmadi

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    5 mesaja 10 teşekkür aldı
    Merhaba arkadaslar. Öncelikle sunu belirteyim; gece yatmadan bir adet zeytin cekirdegi yutmanin mideye ve kabiza iyi geldigini duymustum ve bunu bayagi uzun zaman uyguladim, hicbir organa zarar vermedi. Zaten zeytin mideye gidince eriyor.
    Bendede mide rahatsizligi var, endoskopi sonucu Reflü cikti. Cok yanma ve gegirme oluyordu.
    Hanimin sözüne uyarak radikal bir sekilde yeme aliskanligimi degistirdim. Allahima sükür yanma falan yok. Yemenin insan vücudunu bu kadar etkileyecegine hic inanmiyordum. Demekki uzmanlar bos yere yedigimiz gidalara dikkat etmemiz gerektigini söylemiyorlar. Kesinlikle beyaz undan yapilan ürünlerden uzak durun, etkiyi göreceksiniz.

Receteyi sunan arkadasa tesekkürler. Ama maalesef ben sarimsakli birsey yeyince gene yanma yapiyor. Sanirim reflü sorunu olanlara uygun degil bu recete. Yada bir ay o sisenin icinde bekleyince yakma etkisini kaybediyor olabilir belki, denemek lazim.
    Selamlar

13. Gezgin19 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Beyaz un Seker limonatali icecekler bunlardan uzak durun rahatsizliginiz kalmaz

Tecrübeli Üye cenk1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    152 mesaja 323 teşekkür aldı
    Arkadaslar bende de nerdeyse 4-5 senedir mide yanmasi var, iki kere hortum atildi mideme, bayiltmadan istedim, sorunsuz dayanabildim.
    Midem de iltihap var demisti doktor, pantropozal 40mg verdi ama malesef gecmedi, stres den deyip salladi galiba doktor.

1 gün hap atmadim mi midem cok kötü yaniyor. hapsiz dayanamaz hale geliyor. Arkadasin sundugu receteyi malesef uygulayamicam cünkü sarimsak yemiyorum ve yiyemiyorum, kokusundan midem bile bulaniyor. Haptan kurtulmak istiyorum, ne yapabilirim

Ettiği Teşekkür
    321
    cenk1978 sigara çay ve kahve içiyor musun ne sıklıkla ? Beslenme nasıl fasfood ağırlıklımı çok yağlımı ?

pantropozal 40mg ne zamandan beridir kullanıyorsun ?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Aklima geldi hanimda bu sikayetler vardi ona bi kutu Biberiye hap siparis ettim bayagi faydali olduki hala yasiyor

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklima geldi hanimda bu sikayetler vardi ona bi kutu Biberiye hap siparis ettim bayagi faydali olduki hala yasiyor
    Öyle bir yazmışsınki, sanki doktorlar ömür biçmişde senin verdiğin hapla daha uzun ve hala hayatta gibi

19. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye cenk1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    152 mesaja 323 teşekkür aldı
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cenk1978 sigara çay ve kahve içiyor musun ne sıklıkla ? Beslenme nasıl fasfood ağırlıklımı çok yağlımı ?

pantropozal 40mg ne zamandan beridir kullanıyorsun ?

Sigara ve Nargile içmedim hiç. Kahve de arada sırada içiyordum fakat Ramazan dan kıssa bir süre önce bıraktım. Çay Kahvaltı da bir bardak.
    şöyle düşünüyorum da yukarda 4-5 sene yazmışım ama daha fazla aslında.
    5 sene önce hortum atılmıştı, rahatsızlığım 8 sene olmuştur.
    8 senedir panto 40mg kullanıyorum.

Fast Food aslında çok yiyorum diyemem, Ara sıra Döner Pizza vs.

Üye fantomas99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    7
    26 mesaja 47 teşekkür aldı
    Kudret Narini bilen varmi icinizde bilmem ama hemen hemen her derde devadir. Su aralar mevsimi olmasi gerek ve en kolayda Antalya civarinda cok bulunur pazarda falan/genelde Türkiyede pazarda olur. Bu kudret narin almacasi (Drachenfrucht), ayni sari kabaga benziyor gibi. O kudret narinin tamami sigabilecek büyük bir kavanoz bulun ve icine kudret narini yerlestirin. Kavanozun icini has iyi bir zeytinyagi ile doldurun. Böylece bu kudret narini isik görmeyen yerde saklayin. Bu yagin icinde o zamanla dökülmeye baslayacak ama o önemli degil. Öyle o karisim oldugu gibi kullanilabilir.

Önemli olan: Bu kudret nari ve yagi ile hazirlanisinda katiyyen metal kasik kullanmayin. Sonrada icinden alirken tahta kasik kullanin. Kapagida metal olmasin kavanozun.

Bu kudret nari ve zeytin yagi karisimi seneler gectikce dahada etkilidir. Yani ne kadar cok eski kudret nari bulursaniz o kadar etkilidir. Mesela benim bildigim komsumda 10-15 senelik karisim var. Acik yaralari , büyükde olsa o karisim ile sarin ve bir kac gün icinde bir sey kalmiyor. Yaniklar , kesikler ne olursa olsun. Acayip bir ilac. Midenizde yara gibi seyler var ise 10-15 gün her gün bir kasik icin, gececektir. Kullandiginiz karisim yeni yapilmis ise, o zaman daha uzun bir zaman :mesela 40 gün kullanmalisiniz.

Mesela karisimi yaptiniz bir sene gecti aradan. Bir sene sonra yeni bir kudret nari alin, yine zeytin yagi icine bir kavanozun icine koyun, üstünede o ANA karisimdan 5-10 kasik ekleyin ve böylece mayalamis gibi bu kudret narini cogaltabilirsiniz. Üzerinede hep tarihi yazin. Bunlara dikkat edip yaparsanizo kudret narinin cok faydalarini göreceksiniz.

O karisimin kokusu seneler gectikce daha bir berbat kokacaktir ama yanik, kesik (büyük de olsa), mide , basur gibi bir cok seylerde faydasini göreceksiniz.

Gercekten bu anlattigim dertleri olan kisiler bunu yapsin aynen uygulasin faydasini görecektir. Bu yapilis sekli ta eskilerden beri uygulanmis ve eskiden köylerde falan hep bulunurmus insanlarin evinde. Birisi bir yerini kestimi falan hemen kanepenin altindan cikarip sürerler ve sararlarmis.

Bu yagli kudret narini cogu yerdede satarlar ama size tavsiyem bizzat kendiniz bunu yapmaniz ve katiyyen metal kasik kullanmamaniz ve karanlik yerde saklamaniz. Ne kadar eski ise o kadar cok etkili olacaktir bunu unutmayin,

Asagida kudret nari üzerine bazi linkler var:

http://www.tarim.com.tr/Kudret-Narin...1329fg?Sayfa=5

https://www.botanikecza.com/aksuvital-kudret-nari#0

https://listelist.com/kudret-nari/

22. fantomas99 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    Alıntı fantomas99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kudret Narini bilen varmi icinizde bilmem ama hemen hemen her derde devadir. Su aralar mevsimi olmasi gerek ve en kolayda Antalya civarinda cok bulunur pazarda falan/genelde Türkiyede pazarda olur. Bu kudret narin almacasi (Drachenfrucht), ayni sari kabaga benziyor gibi. O kudret narinin tamami sigabilecek büyük bir kavanoz bulun ve icine kudret narini yerlestirin. Kavanozun icini has iyi bir zeytinyagi ile doldurun. Böylece bu kudret narini isik görmeyen yerde saklayin. Bu yagin icinde o zamanla dökülmeye baslayacak ama o önemli degil. Öyle o karisim oldugu gibi kullanilabilir.

Önemli olan: Bu kudret nari ve yagi ile hazirlanisinda katiyyen metal kasik kullanmayin. Sonrada icinden alirken tahta kasik kullanin. Kapagida metal olmasin kavanozun.

Bu kudret nari ve zeytin yagi karisimi seneler gectikce dahada etkilidir. Yani ne kadar cok eski kudret nari bulursaniz o kadar etkilidir. Mesela benim bildigim komsumda 10-15 senelik karisim var. Acik yaralari , büyükde olsa o karisim ile sarin ve bir kac gün icinde bir sey kalmiyor. Yaniklar , kesikler ne olursa olsun. Acayip bir ilac. Midenizde yara gibi seyler var ise 10-15 gün her gün bir kasik icin, gececektir. Kullandiginiz karisim yeni yapilmis ise, o zaman daha uzun bir zaman :mesela 40 gün kullanmalisiniz.

Mesela karisimi yaptiniz bir sene gecti aradan. Bir sene sonra yeni bir kudret nari alin, yine zeytin yagi icine bir kavanozun icine koyun, üstünede o ANA karisimdan 5-10 kasik ekleyin ve böylece mayalamis gibi bu kudret narini cogaltabilirsiniz. Üzerinede hep tarihi yazin. Bunlara dikkat edip yaparsanizo kudret narinin cok faydalarini göreceksiniz.

O karisimin kokusu seneler gectikce daha bir berbat kokacaktir ama yanik, kesik (büyük de olsa), mide , basur gibi bir cok seylerde faydasini göreceksiniz.

Gercekten bu anlattigim dertleri olan kisiler bunu yapsin aynen uygulasin faydasini görecektir. Bu yapilis sekli ta eskilerden beri uygulanmis ve eskiden köylerde falan hep bulunurmus insanlarin evinde. Birisi bir yerini kestimi falan hemen kanepenin altindan cikarip sürerler ve sararlarmis.

Bu yagli kudret narini cogu yerdede satarlar ama size tavsiyem bizzat kendiniz bunu yapmaniz ve katiyyen metal kasik kullanmamaniz ve karanlik yerde saklamaniz. Ne kadar eski ise o kadar cok etkili olacaktir bunu unutmayin,

Asagida kudret nari üzerine bazi linkler var:

http://www.tarim.com.tr/Kudret-Narin...1329fg?Sayfa=5

https://www.botanikecza.com/aksuvital-kudret-nari#0

https://listelist.com/kudret-nari/
    Drachenfrucht başka bisey. Kudret nari almancası "Bittermelone" (bilgi açısından yazdım)
    Saygılar

24. Putkiran üyemize teşekkür edenler:

Üye fantomas99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    7
    26 mesaja 47 teşekkür aldı
    Evet haklisin ikisini karistirmisim. Bittermelone almancasii

Yeni Üye yetenekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    5
    4 mesaja 11 teşekkür aldı
    Paylaştığınız için teşekkürler. Allah şifa versin rahatsızlık çeken herkese...

Yeni Üye Ozdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 14 teşekkür aldı
    Hocam güzel ama almança bunlar -_- Hiçbirşey anlayamadım listeden. İlaç isimlerimi nedir onlar?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)