Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2107 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Iki günden beri araba hiseleri fena düstü

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı

Iki günden beri araba hiseleri fena düstü

Merhaba arkadaslar iki günden beri dax araba hiseleri fene düsüste acaba daha cok düsermi
    Ben coktan beri bu isleri biraktiydim.

Ama bu düsüsler beni yeniden istahlandiriyor ne dersiniz

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    hocam Telekom gibi olmasın bir düştü bir daha ayağa kalkamadı

şu anlarda FORD un bir yan şirketinde (arabalara şansıman üretiyorlar) güvenlik olarak çalışıyorum

Manager lerden biri şu anda Fransa da 7/24 saat çalışıyoruz

yeterli parça yetiştiremeyeceğiz diye korkuyoruz siparişlerin %78 Benzinli motor demişti

Ettiği Teşekkür
    326
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam Telekom gibi olmasın bir düştü bir daha ayağa kalkamadı

şu anlarda FORD un bir yan şirketinde (arabalara şansıman üretiyorlar) güvenlik olarak çalışıyorum

Manager lerden biri şu anda Fransa da 7/24 saat çalışıyoruz

yeterli parça yetiştiremeyeceğiz diye korkuyoruz siparişlerin %78 Benzinli motor demişti
    Nasil bir plitika anlamadim kölndeki forddada sayilar düstükce düsüyor sanziman bölümü

Üye
    Ettiği Teşekkür
    69
    13 mesaja 16 teşekkür aldı
    avrupa tepe taklak gidiyor buna birde amerikanin avrupa ve cin ile restlesmesi bu gidigi hizlandiriyor,
    dünya bir cikmaza dogru hizla ilerliyor Allah sonumuzu hayir eylesin.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Nasıl bir politaka size söyleyim. Almanya'daki Osram firmasıda yıllarca krizdeydi, ama deli gibi çalışıyorlar. Sırf depoyu dolduruyorlardı. İş açılarsa, beklemden satalım diye.

Tabiki araba sektörü biraz farklı. Arabasız olmuyor. Ama bu arab sektörü 10 yıl uğraşır altından kalkmaya, çünkü artık Amerikadaki gibi Sammelklage mümkün oluyor.

Ettiği Teşekkür
    326
    Düsmesinin sebebi usa nin alman arabalarina vergiyi artiracaginin aciklamasi etkili oldu.acaba nerye kadar düser almayi düsünüyorum

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 247 teşekkür aldı
    Bi yandan piyasada yine de çok araba var. Bildiğim galericiler var, hepsinde arabalar satılıyor. Piyasa biraz Amerika nin vergisi, bi yandan mazot konusunda karışık durumda.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Islero iyi gitmeyince karlari düsmeyecek fazla. Önce yine Abwrack cikar, oda olmazsa isci cikarilar.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasil bir plitika anlamadim kölndeki forddada sayilar düstükce düsüyor sanziman bölümü
    Sen Köln Ford damı çalışıyorsun ?

bu arada diesel araba satışları dibe vurdu ama diesel fiyatları tavan yaptı

sabahları bakıyorum 1.42€ ya kadar yükseliyor

Amerika sırf kendi araba indüstrisini korumak için bir skandal çıkarttı .. sanki Amerikalılar çok çevre dostu ...

Alman çevrecilerde fırsat bildi gaza geldi Almanya dieseli yasaklama durumuna geldi

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 247 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen Köln Ford damı çalışıyorsun ?

bu arada diesel araba satışları dibe vurdu ama diesel fiyatları tavan yaptı

sabahları bakıyorum 1.42€ ya kadar yükseliyor

Amerika sırf kendi araba indüstrisini korumak için bir skandal çıkarttı .. sanki Amerikalılar çok çevre dostu ...

Alman çevrecilerde fırsat bildi gaza geldi Almanya dieseli yasaklama durumuna geldi
    Benzin de bi yandan da yükseliyor.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Bugun 1.40 dan super aldim..
    Uzun zamandir bukadar ucuzdu..

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Audi'nin patronu tutuklandi ya ondan. Ama gecer. Insanoglu'nda araba hastaligi olduktan sonra birsey olmaz.

Tutuklanan patronda yargilanmadan savcilik ile anlasma yapar. 500.000 Euro öder ve serbest kalir. Daha önce milyonlari yürütüen Deutsche Bank patronu Ackermann'da böyle yapmisti. Öyle avukatlari sistem yapmiski , maliye, savci, hakim aylarca para trafigini ayiklamadilar. Sonra mahkeme 500.000 Euro öde ve seni yargilamayalim dedi. Adam gülerek cikti mahkeme salolunundan.

Üye fantomas99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    7
    26 mesaja 47 teşekkür aldı

Almanya zor durumda

Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Audi'nin patronu tutuklandi ya ondan. Ama gecer. Insanoglu'nda araba hastaligi olduktan sonra birsey olmaz.

Tutuklanan patronda yargilanmadan savcilik ile anlasma yapar. 500.000 Euro öder ve serbest kalir. Daha önce milyonlari yürütüen Deutsche Bank patronu Ackermann'da böyle yapmisti. Öyle avukatlari sistem yapmiski , maliye, savci, hakim aylarca para trafigini ayiklamadilar. Sonra mahkeme 500.000 Euro öde ve seni yargilamayalim dedi. Adam gülerek cikti mahkeme salolunundan.
    yaniliyorsun dostum. Bu sadece gecici bir sey degil. ABD avrupanin, deyim yerindeyse; ebesini aglatacak. Bu sadece Trump ile alakali degil. Bu amerikanin politikasi. ABD yi yeniden üretim yeri yapmak, bunun icinde almanyanin makine sektörünü devirecek. Elektrikli arabaya gecilecek. Almanlarin hic sansi yok. Asirlardir sizin savunmanizi biz yaptik simdide kendiniz yapin ve paralari cikarin diyor. Milyarlari öyle veya böyle, dizel skandali ile veya baska yoldan cikaracak. Almanya tamamen ABD ye mahkum. Her alanda ABD cikarlarini güden isbirlikci siyasetci (sag sol ) , eminiyet, ordu, ve tabiiki medyada . akliniza gelecek heryerde ABD isbirlikcisi vardir. Baska devletlere kiyasla Almanyanin bu esaretden kurtulma sansi sifir. Bosuna dayilanirlarsa , abartmiyorum, bir hafta icinde Almanyayi dize getirirler.

Almanya ve yaninda avrupa su an tamamen zavalli durumda. Bir yandan ABD tokatliyor, öteki yandan enerji sorununu cözebilmek icin Rusyaya yanasamiyor. Cünkü ABD izin vermiyor. Güvenligi ve ortadogudaki enerji yollarina ulasmasina mümkün degil, devamli Türkiye aleyhtari gazi veriyor medya. Ortadogu daki müslüman ülkeler ilede aralarini bozuyor ABD. Afrikada ise hic bir kolonisi yok. Ben size diyorum buradan: Almanyayi cok kötü zamanlar bekliyor. Bunun farkinda olmayan sadece Alman halkinin kendisi.

Dünya büyük bir yikim icerisinde. Yasayip görecegiz hepsini

15. 3 kişi fantomas99 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    evet Trump uyanıgın teki baktıki Amerikan araba endüstrisi bitmiş

Alman VW Amerikan pazarın büyük kısmını ele geçirmiş

Abgas skandalı ile VW yi engellemiş oldu

diğer yandan Amerikan çelik sanayi Avrupa dan veya Çin den gelen ucuz çelik le rekabet edemez oldu

hemen onlara ceza olarak bir çok ithal malın vergilerini yükseltti

İrak ve Suriye ye epey miktarda para akıttı fakat karşılığını bulamadı ..Suriye de Ruslar burası bizim çöplüğümüz burada biz öteriz dediler

yaptığı operasyonlarda kesin bir sonuç almamakla beraber müthiş paralar gitti ..bütçe açık verdi

Önderliğini Türkiye´nin çektiği Islam ülkeleri (Suudi ve öbür yalakaları saymazsak) ile araları fark edilir şekilde bozuldu..

Elçiligini Kudüs e taşımakla İslam Dünyasında derin bir yara açtı

İran la atom tartışmasına girdi fakat Avrupa ülkeleri İran ın yanında yer aldı

Uzun süre Kuzey Kore yi kafayı taktı ama Kim takmıadı bile

17. 4 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı fantomas99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaniliyorsun dostum. Bu sadece gecici bir sey degil. ABD avrupanin, deyim yerindeyse; ebesini aglatacak. Bu sadece Trump ile alakali degil. Bu amerikanin politikasi. ABD yi yeniden üretim yeri yapmak, bunun icinde almanyanin makine sektörünü devirecek. Elektrikli arabaya gecilecek. Almanlarin hic sansi yok. Asirlardir sizin savunmanizi biz yaptik simdide kendiniz yapin ve paralari cikarin diyor. Milyarlari öyle veya böyle, dizel skandali ile veya baska yoldan cikaracak. Almanya tamamen ABD ye mahkum. Her alanda ABD cikarlarini güden isbirlikci siyasetci (sag sol ) , eminiyet, ordu, ve tabiiki medyada . akliniza gelecek heryerde ABD isbirlikcisi vardir. Baska devletlere kiyasla Almanyanin bu esaretden kurtulma sansi sifir. Bosuna dayilanirlarsa , abartmiyorum, bir hafta icinde Almanyayi dize getirirler.

Almanya ve yaninda avrupa su an tamamen zavalli durumda. Bir yandan ABD tokatliyor, öteki yandan enerji sorununu cözebilmek icin Rusyaya yanasamiyor. Cünkü ABD izin vermiyor. Güvenligi ve ortadogudaki enerji yollarina ulasmasina mümkün degil, devamli Türkiye aleyhtari gazi veriyor medya. Ortadogu daki müslüman ülkeler ilede aralarini bozuyor ABD. Afrikada ise hic bir kolonisi yok. Ben size diyorum buradan: Almanyayi cok kötü zamanlar bekliyor. Bunun farkinda olmayan sadece Alman halkinin kendisi.

Dünya büyük bir yikim icerisinde. Yasayip görecegiz hepsini
    Katilmiyorum. Amerika yalniz kaliyor artik dünyada. Küs cocugu oynuyor. Ekonomik olarak vururken, kendi ayaginada sikiyor. Trump gidince hersey eskiye döner.

Bizimlede aralari cok bozuldu, simdi geri isinmaya calisiyor. Münbicte pes etti, Kandile birsey demiyor, geri barismaya ugrasiyorlar.

19. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    69
    13 mesaja 16 teşekkür aldı
    Allahin izniyle bu sömürücü ülkelerin sonu geliyor teker teker hic bir sey olmaz demeyin olmaya basladi bile,
    amerika avrupaya vergi resti cekti avrupa amerikaya, amerika cine cin amerikaya aynisini yapti,

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Bugun geri basar,yarin depügü basar,abd kabadayiliktan vazgecmez..
    Kafirlerse birbirinin dostudur!
    Bizlerse bugunlerde birbirimizin düsmanlari olduk..
    Bunlarin hepsi cep doldurma politikalari,garibani ezme,zebaniler ac kurtlar gibi tepemizde dikildikce bizler kendimizi avutmaya devam edelim..

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı Dirilis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allahin izniyle bu sömürücü ülkelerin sonu geliyor teker teker hic bir sey olmaz demeyin olmaya basladi bile,
    amerika avrupaya vergi resti cekti avrupa amerikaya, amerika cine cin amerikaya aynisini yapti,
    Fazla ümitlenmeyin. Kargalar birbirine gagalarlar, ama gözlerini oymaz.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (24 Haziran 2018 Saat 00:48 ) değiştirilmiştir.

23. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Alıntı fantomas99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanyanin bu esaretden kurtulma sansi sifir. Bosuna dayilanirlarsa , abartmiyorum, bir hafta icinde Almanyayi dize getirirler.

Almanya en basta USA ya senede 28 milyar dolarlik araba ihrac ediyor ama toplam ihraacati 111 milyar dolar. Yani Auto konusu pek de öyle can alici bir nokta degil, Almanya senede 700 milyar dolara yakin ihraacat yapiyor, devede kulak bu.
    Ikincisi USA gümrük vergilerini yükselterek ithalatini düsürmeye cabaliyor cünkü cok mal sattigi halde aynen Türkiye gibi sattigindan daha fazlasini disaridan alinca ortaya cok büyük bir cari acik cikiyor. Amaclari bunu düzeltmek ama isin diger tarafi, ayni uygulamayi karsi taraf da yapabildigi icin bu uygulamanin aslinda hic bir faydasi olmuyor.

USA Avrupayla bas edemez, bakmayin cok güclü gibi göründügüne, o kadarda güclü degiller, halkin cok büyük bir kismi sefil durumda. Avrpa´da halk USA dekilerden bin kat daha iyi bir yasama sahipler. Adamlarin oturdugu evler bile bes para etmeyen Rigipsden, tahtadan yapilmis evler cünkü burada ki gibi massiv eve verecek paralari yok. Koca gökdelenlerle gelisme olmuyor, uzaya gitmekle de halkin sorunlari cözülmüyor, halk ac, milyonlarca insan issiz ve evsiz.

Bugün USA nin aldigi tedbirler, sürekli kendilerinden daha fazla gelisen Avrupa ve Cin´e karsi düstükleri kötü durumdan kaynaklaniyor. Eskiden arada cok büyük farklar vardi ama o fark oldukca kapandi.

Ettiği Teşekkür
    326
    56€ mercedes al talimatı verdim bakalım alabilecekmiyiz 200 tane alırsam bekletmiyeceğim az bi karla hemen çıkaracağım elimden

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)