Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2106 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gümrük Kapilarinda Sirayi Takip Etmeyip Öne Gecmeye Calisanlar Hakkinda

Üye Django - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    49
    25 mesaja 60 teşekkür aldı

Exclamation Gümrük Kapilarinda Sirayi Takip Etmeyip Öne Gecmeye Calisanlar Hakkinda

Her yil basimiza gelir. Neredeyse insanlar birbirlerini bicaklayacak hale gelir.
    5 Saat beklersiniz, yeni gelen diger arabalar yaninizdan hizla Kapiya dogru ilerler.

Arkadaslar, bilerek bunu yapanlar kac kisinin hakkina giriyorsunuz biliyormusunuz? O sirada bekleyenlerin her biri size beddua etse, o yol biter mi? Bitse bile nasil biter?

Tüm Gurbetci kardeslerimizden ricam, Lütfen Gümrük kapilarinda Hak hukuk gözetin, biri o yolun verdigi stres ile ceker ekmek bicagini vurur, hem kendinizi hem onu yakmayin !

Bu uyarilari, tavsiyeleri bu yazilanlari görmeyenlere de yayalim. Insan gibi gidip gelelim evimize barkimiza.

Allah hepinizin yolunu acik etsin, Kafirin, Namertin, Bozguncunun serrinden korusun. Colugunuz cocugunuza Sag saglim yolculuklar gecirmenizi nasip etsin. Amin

Konu Django tarafından (24 Haziran 2018 Saat 01:00 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Mal insanlarimizi her zaman olacak. Bunu engelleyemeyiz. Ancak Kapikulede koy emniyet seridine iki motorlu polis, kaynak yapan varmi diye takip etsin, edene aninda 500 TL, bak birdaha yapiyormu.

4. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    49
    Sadece kapikule degil arkadaslar, o video bir örnektir.
    Macaristan sirbistan yunanistan her yerde bu sorunlarla karsilasiyoruz.

6. Django üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    gecen sene kapikulede 12 tane gise calisiyordu,,normalinde 12 sira olmasi gerekirken,,24 sira olustu,,yani her gisenin arasinada arabalar girmisti,,resmen corbaydi ortalik,,,

tek $oför oldugum icin cok yorulmustum,,,siraya girmeyip alisveris yerinin önüne cektim,,coluk cocugada ortalik sakinlesesiye kadar burdayiz,,hem bende biraz uyurum dedim..

uykuya dalmadan önce oradaki insanlarla biraz sohbet ettim,,yani sirada olan arkadaslarla,,,yarim saat önce sira yüzünden bir gurbetci diger gurbetciye döner bicagiyla saldirmis,,Allah akil fikir versin,,,gümrükcü polisin birinin kasini gözünü patlatmislar.

cumartesi günü öglende yola cikmistim,,pazar günü aksam üstü 18:00 gibi kapikuledeydim,,,anca pazartesi sabah kapikuleden cikabildim.bu arada caktirmayin iyi uyumusum ama

8. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Insanlarla hayvanlar arasinda ki en belirgin farklardan biri de "sirasini beklemeyi bilmesidir" derler.

Bu egitim maalesef aile tarafindan verilmediginden siraya girmeyi bilmeyen cok sayida öküz mevcut. Adam babasindan ne gördüyse onu uyguluyor, bildigin öküz.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Insanlarla hayvanlar arasinda ki en belirgin farklardan biri de "sirasini beklemeyi bilmesidir" derler.
    Ben artık gerçektende bu cümlenin doğruluğundan şüpheliyim dostum ( hayvanlar gerçektende öyle değil )

Bazı hayvan toplulukları insanlardan üstün düzene sahipler hiyerarşi olsada düzeni sağlıyorlar..Beyin olarak üstün olmasada..

Filler, kurtlar, mirketler, orkalar, şempanzeler, yunuslar, VB.... uzar gider belgesel hastasıyım izledikce daha iyi anlıyorsun..

Hayvanlar yiyeceği kadar avlanır gerektiği kadar yer, saygısızlık yapmaz sınırlar bellidir kimse kimsenin bölgesine girmez..

Eğer dünyada sadece hayvanlar yaşıyor olsaydı dünya hala tertemiz cennet gibi duruyor olurdu biz insanlar ne yaptık...

Evet her ülkeden insan müsvetteleri var sadece müsvette derim onlara yanlız bizim türk insanında bu oran bana göre % 50

Adamlar avrupada yaşıyorlar hala öküz hala öküz gram düzelme olmamış olacağınıda hiç sanmıyorum..

Bu aşağılıklarla konuşup anlaşmak imkansızdır haksızlık yapıyorsa ya sesini kesiceksin hakkını yedireceksin yada kavga ediceksin ...

2 şık var sadece sesini kesip olanlara göz yumucaksın yada kavga ediceksin, şikayete kalkarsan bu seferde daha kötü gene kavga var...

O insan müsvettelerinin tek bildikleri şey kaba kuvvetdir. Genetik midir anlamıyorum bizde çok var bunlardan..

Bazen düşünüyorumda arabaya sağlam bir sopa ayarlamak gerek yada bir silah sonra diyorum bunlar insanın başına bela açar...

Yani adam direk dövüşe üstüne yürüdüğü zaman ailenin önünde bir güzelce dayağı yiyeceksin sonra polise gitsen ne olur gitmesen ne olur..

Dayağı yediğinle ailenin önünde küçük düştüğünle kalıcaksın al başına bela bu insanlar eğitilemeyeceğine göre temizlenmeli ...

Allah kimseyi bu tarz insanlarla karşılaştırmasın .. Bu tarz insanların bu dünyada yaşamaması dileğimle ....

11. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,647
    1,618 mesaja 3,320 teşekkür aldı
    Evet buradan neyi anliyoruz??
    Insanlarin kanununu ki,sayet insanlara firsat verilse ve bu istek onlara birakilsa ne kadar zalim,ne kadar gaddar olurlardi ve rizikta onlarin ellerinde olsa herkesi ac birakirlardi..
    Birde sasmaz ALLAH in kanunlari varki,ne yerlerdekiler,ne de gokdekiler birbirleri ile tokusuyor..ilahi kanun..
    Yukarda yazilanlar insanlarin kendi elleriyle hazirladiklari kendi kurallarina isyan etmesidir..
    Oysa hak ve hukuk,karsilikli saygi sevgi gosterilse daha iyi yasanir..
    Son olarak kendini birsey sanan insanin aslinda ilahi kanunlar karsisinda aciz oldugunu,birakin hayat kanunu yapmayi,karsilikli saygi sevgiyi dahi ogrenemediklerini anliyoruz..
    Bunuda ters ve dini acidan aciklamis olduk..

13. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Koskoca olmus adamlar, evli barkli, coluk cocuk sahibi olmus adamlar.......boyunuzdan, posunuzdan utanin, essek gibi aninarak kendi kendini insan ancak böyle ulu-ortam rezil ve rüsva eder. yaziklar olsun hepinize.

15. 2 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye 1093 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    141
    95 mesaja 146 teşekkür aldı
    ustalar gecen sene bende gördüm.ben bu insanlara hakkimi helal etmiyorum.gerci bunlara insan demek ne kadar dogru orasi süpheli.

17. 2 kişi 1093 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye 1093 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    141
    95 mesaja 146 teşekkür aldı
    bugün sabah ucakla tr den geldim. bizim insanlarimiz ucak indigi anda hemen ayaga kalkiyorlar yukaridan valiz indiriyorlar.ucak hale hizla gidiyor,hostes bas bas bagiriyor lütfen ayaga kalkmayin diye.ama kim dinler.simdi 10.07 de arabayla gidecem bakalim nasil olacak.hayirlisi bakalim

19. 1093 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    32
    36 mesaja 138 teşekkür aldı
    evet katiliyorum böyle insanlar var yanliz arabada hasta olup acil durumu olanlar , istisna .
    böyle durumlarda oluyo , adam kapi bire geldi diyelim 1 saatde 2 metre ilerliyor , (gümrükdeki adam uyuz ). kapi 2 de 20 dk da 2 metre ilerliyor .
    kapi 1 deki adam beklemekden bikiyo sirayi degistiriyor simdi bu durumda hakli kim haksiz kim ?

yoksa artik sansinami küsün zavvali adam ?

21. kara üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Alıntı kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet katiliyorum böyle insanlar var yanliz arabada hasta olup acil durumu olanlar , istisna .
    böyle durumlarda oluyo , adam kapi bire geldi diyelim 1 saatde 2 metre ilerliyor , (gümrükdeki adam uyuz ). kapi 2 de 20 dk da 2 metre ilerliyor .
    kapi 1 deki adam beklemekden bikiyo sirayi degistiriyor simdi bu durumda hakli kim haksiz kim ?

yoksa artik sansinami küsün zavvali adam ?
    öbür sırada bekleyenler maydonoz mu ?

oda beklesin .. eğer o sıradan 3-4 araba geçmeye kalkarsa ne olur ?

işte ayrıntı burada ... şansına küseceksin

23. 6 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Gavur dediklerimiz bizden daha Saygililar cok aci

Tecrübeli Üye kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    32
    36 mesaja 138 teşekkür aldı
    o 3 4 araba dedigin ama yeni gelmis oluyor yani bekleyen 1 ci kapida olan horoz bey. galiba arabayla hic ya gitmedin yada mantigina geciremiyorsun ?
    ben sait oldum adam caaaz kimse sirada vermiyor, gümrükcüde acayip yavas yani keske dedim o sirayi kapatsalarda adamlar hic girmese, acidim dogrusu .

Ettiği Teşekkür
    49
    "Kendine yapilmasini istemedigin seyi baskasina yapma" Deyimini idrak edebilseler hicbir sorun cikmayacak.
    Bir müsterim anlatti. Önceden herkes yapiyor diye bende firsatini bulunca öne geciyordum dedi. Ta ki gözümün önünde öne geceni tekme tokat hastanelik ettiler, o gün bu gündür siramdan kafayi uzatmiyorum dedi.
    Yani illa dayak mi lazim akillanmak icin???

27. 3 kişi Django üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    17 mesaja 37 teşekkür aldı
    Böylelerine ULAN Sirp kapisinda,Bulgar kapisinda gikiniz cikmaz,YUSUF YUSUF ederek beklersiniz,memleketimin insanini görünce artist kesiliyorsunuz derim.Baskada bir sey demem.

29. knylm üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaslar, sira calmak kötü bir sey biliyorum ama lütfen motosiklet sürücülerine istisna yapin cünkü pisiyoruz koruyu elbisler icinde bir de motorun sicakliginda. Tesekkürler

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Neler gordu bu gozler, neler yasadik.

One gececem diye yan tarafta oturan karisina bile edilen her turlu kufurleri duymazliktan gelip, in asagiya denilince de kapilari icerden kilitleyen serefsizler gordu bu gozler.
    (Kufur sevmem ve kufreden ben degildim, yanlis anlasilmasin. Ama hak etmisti.).

2 karis sakaliyla, yasini basini almis, gorunuste musluman zannedilen ama gercekte sira falan dinlemeyip milletin hakkini gesp eden sahte hacilar, hocalar gordu bu gozler.

Sirf one gecmek icin arabasini bozan( mercedeste beyaz bir hava borusunu katlayip hava gecisini durdurunca motor stop etmiyor) Allah'tan sirada bekleyen bir usta fark etti ve arkaya gonderdik.

Ne desek ne yapsak bos. Insan seref yoksunu oldumu, ne utanir, ne sIKILIR.
    Konu Rammstein tarafından (15 Temmuz 2018 Saat 16:08 ) değiştirilmiştir. Sebep: ilave

32. 2 kişi Rammstein üyemize teşekkür etti:

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,787 teşekkür aldı
    Sırayı kapanlara bende kızıyorum velakin 6 Gişe olmuş 10 ve sadece 4-5 Gişe arası açık Vatandaş ve Memurlar işaret ediyor, burası işlemiyor diye.
    Haliyle çalışan gişelere ve sıraya adapte olmaya çalışıyorsun, yine yol sıra vermeyenlere rastlıyorsun aslı arası senin 5 veya 10 dakıkanı alır.
    İşaret verip çoğu ALLAH var yer veriyor geç diyerek ve kimileri hiç görmezden geliyor ve söyleniyorlar sanki sırayı bilerek kapacaklar diye.

Diğerleri gerçekten kurnaz takılıp 4 Şerit dolmuş Emniyet şeritini bile es geçiyor ve Polis yakaladığını en baş'a gönderiyor çok şahit oldum ve hak ediyorlar.
    Büyük kavgalara ve tartışmalara rast gelmedim ama Gümrük kapılarında bekleme süresi kornaların çalmasını sağlıyor, bu da başka bir konu.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)