Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2155 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345
Toplam 83 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 83 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hayirli olsun vatana ,secimler bitti.

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    RTE bile bir mitinginde derki ,yasadigin ülkenin pasaportunu almaya bak , bunu acaba neden söyler ??
    RTE demek istedigi ben kafa tutuyorum bari siz yanmayin :-)
    Sirf Erdogan demedi bunu. Daha öncede diger partilerde dedi. Nedenleri cok basit. Alman vatandasi oldunmu, Türkiye devleti sana bakmak ile yükümlü degil artik. Arti, istyorki sende secimlere benim orada istedigim partiye oy ver. Oda tamam. Kabul ediyorum.

Ama ben Alman vatandasligina gecince ve halen sana hizmet edince, sen bana ne vereceksin. Hani önceden bir laf vardi, herseyi devletden beklemeyin. Simdi tam tersi, devlet herseyi gurbetciden bekleme. Sende beni Alman vatandasi yapiyorsan, mesala mavi kartliya Alman vatandasi olarak gecen süreleri borclanma hakki ver. Veriyormusun? Yillardir vermiyorsun. Niye? Cok basit. Sen gurbetci olarak Türkiye'ye sahip cik, benden ama birsey bekleme.

10 senedir Türkiye'den emekli olana Almanya'da Minijob hakki veregim diye kac kere söz verdin. Hani nerede? Sözünü niye tutmuyorsun? Mecliste cogunlugun mu yoktu? Muhalefet hatda mecliste hükümete sordu, bu söz ne oldu diye. Dogru dürüst cevap bile vermedi hükümet.

Bundan bir hafta önce Yeneroglu'na bu Minijob olayi ne oldu diye mail attim. Size cevabi vereyim:

Am 19.06.2018 um 09:43 schrieb Mustafa YENEROĞLU:
    >
    > Merhabalar xxx Bey, www.mustafayeneroglu.com web sitemizden göndermiş olduğunuz mail tarafımıza ulaşmıştır. Öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. Bildiğiniz gibi maalesef mevcut yasalar çalışmanıza izin vermiyor ancak yarı zamanlı çalışılabilmesi hususu gündemimizde. Yeni dönemde çözüme kavuşması için takip edeceğiz.
    >
    >
    > Hayırlı günler.
    >
    > Saygılar
    >
    > Sekretarya

Su cevaba bir bakin. Sayin Yeneroglu'nun sekreteri cevap yaziyor, ama ismini sakliyor. Niye sakliyor? Bu adam deli degilya. Isim yazarsa altinda, bir gün bir kisi sorar hükümete ne oldu bu cevap diye. Ama isim koymadinmi, ben yazmadim, o yazmadi olur. Sayin Yenerogluna geri yazdigim cevap:

Cevabiniz icin tesekkürler.

Sayin Yeneroglu'na bir zahmet iletin, son 15 yilda oldugu gibi bu cevap yine ellen tutulur birsey degil.

Maalesef artik oyumu Ak Partiye vermeyecegim. 15 senedir AK Parti hükümette. Mecliste cogunlukda var. Muhalefetde karsi cikmiyor. 15 senedir ne bitmez hazirlikmis.

Cevabi samimi bulmuyorum.

Hayirli günler.

O kadar Ak Partili dostlarim var. Hepsinin hanimi aglar, durmadan ne zaman cikacak bu Minijob diye, ama o toplantilara varinca iki tatli söz duydularmi aninda bu 15 senelik yalani unutuyorlar.

Alıntı Galaxy3764 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam o zaman senelerce yapıldığı gibi Avrupa'nın karşısında el elpençe duralım hiç kendi görüşümüzü söylemiyelim. Şu son �� seçimlerde yapılan propokanda yayınları sizde görmüşsünüzdür. Onlara göre Türkiyenin politikasının almanyada yeri yok. Amaaa onlar muhalefet propokandası yapınca her şey muaf.
    Tamam dogru diyorsun. Ama seni istemeyenlenle niye daha hergün Avrupa Birligi icin pazarlik yapiyorsun? Sen özel hayatda istenilmedigin, kovuldugun bir yerde dururmusun. Biz adamlara (hakli) olarak küfür ediyoruz, sonra Avrupa Birligine girme hedefimizde bir sapma yok diyoruz. Bu neyin kafasi?

Alıntı kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birak yapsinlar, bize sabir etmek düser. biz susdukca bunlar daha cok kuduracaklar , elinde sonunda ozaman biz kazaniriz . burasi almanya , almanlarin huyuna gitmezsek sikintilar dahada büyür. zaten bunlar türkiyenin büyümesini istemiyorlar . ben herzaman derim, pkk olsun AB olsun israel olsun bunlar türkiyenin düsmani degildir - Müslümanligin düsmanidir.
    Aynen. Gurbetci olarak ya Almanya'ya istesekte istemesekte adamlara uyum saglaycagiz, yada cekip gidecegiz. Onlar ev sahibi. Ev sahibi misafire ayak uydurmaz. Misafir ev sahibine ayak uydurur.
    Konu Memoli1976x tarafından (26 Haziran 2018 Saat 00:41 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Üye Tugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    92
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sirf Erdogan demedi bunu. Daha öncede diger partilerde dedi. Nedenleri cok basit. Alman vatandasi oldunmu, Türkiye devleti sana bakmak ile yükümlü degil artik. Arti, istyorki sende secimlere benim orada istedigim partiye oy ver. Oda tamam. Kabul ediyorum.

Ama ben Alman vatandasligina gecince ve halen sana hizmet edince, sen bana ne vereceksin. Hani önceden bir laf vardi, herseyi devletden beklemeyin. Simdi tam tersi, devlet herseyi gurbetciden bekleme. Sende beni Alman vatandasi yapiyorsan, mesala mavi kartliya Alman vatandasi olarak gecen süreleri borclanma hakki ver. Veriyormusun? Yillardir vermiyorsun. Niye? Cok basit. Sen gurbetci olarak Türkiye'ye sahip cik, benden ama birsey bekleme.

10 senedir Türkiye'den emekli olana Almanya'da Minijob hakki veregim diye kac kere söz verdin. Hani nerede? Sözünü niye tutmuyorsun? Mecliste cogunlugun mu yoktu? Muhalefet hatda mecliste hükümete sordu, bu söz ne oldu diye. Dogru dürüst cevap bile vermedi hükümet.

Bundan bir hafta önce Yeneroglu'na bu Minijob olayi ne oldu diye mail attim. Size cevabi vereyim:

Am 19.06.2018 um 09:43 schrieb Mustafa YENEROĞLU:
    >
    > Merhabalar xxx Bey, www.mustafayeneroglu.com web sitemizden göndermiş olduğunuz mail tarafımıza ulaşmıştır. Öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. Bildiğiniz gibi maalesef mevcut yasalar çalışmanıza izin vermiyor ancak yarı zamanlı çalışılabilmesi hususu gündemimizde. Yeni dönemde çözüme kavuşması için takip edeceğiz.
    >
    >
    > Hayırlı günler.
    >
    > Saygılar
    >
    > Sekretarya

Su cevaba bir bakin. Sayin Yeneroglu'nun sekreteri cevap yaziyor, ama ismini sakliyor. Niye sakliyor? Bu adam deli degilya. Isim yazarsa altinda, bir gün bir kisi sorar hükümete ne oldu bu cevap diye. Ama isim koymadinmi, ben yazmadim, o yazmadi olur. Sayin Yenerogluna geri yazdigim cevap:

Cevabiniz icin tesekkürler.

Sayin Yeneroglu'na bir zahmet iletin, son 15 yilda oldugu gibi bu cevap yine ellen tutulur birsey degil.

Maalesef artik oyumu Ak Partiye vermeyecegim. 15 senedir AK Parti hükümette. Mecliste cogunlukda var. Muhalefetde karsi cikmiyor. 15 senedir ne bitmez hazirlikmis.

Cevabi samimi bulmuyorum.

Hayirli günler.

O kadar Ak Partili dostlarim var. Hepsinin hanimi aglar, durmadan ne zaman cikacak bu Minijob diye, ama o toplantilara varinca iki tatli söz duydularmi aninda bu 15 senelik yalani unutuyorlar.
    arkadasim bende bu konuda bir gelisme olacagini sanmiyorum hele alacaklarini aldiktan sonra artik dahada zor bak milletvekili maaslarina zam konusunda anlasip jet hiziyla meclisde kabul eden vekiller konu bizim minijoba gelince napiyorlar..
    https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/...sira_no=215639

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Benim anlamadigim bazi arkadaslarin sanki bir düsmana karsi secim kazanilmis gibi davranmalari veya yazmalari 15 Milyon secmen bir partiye oy vermis (CHP Muharrem Ince) bu Aileleriyle beraber en az 23-24 milyon insan yapar bunlari bir dusman gibi görmek cok büyük bir haksizlik egerki ögle görüyorsa vay halimize halkimiz demokratik hakkini kullandi bugün bu Pariyi secti belki baska secimlerde diger Partiyi secer bibirimize karsi biraz hosgörülü davranmaliyiz.

5. ulasarda üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)