Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2101 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanca Eğitim Videoları veya Seti arıyorum

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ......Adami asimile etmeye calisiyorsun arkadasim. Ha gayret, birde din degistirse tam olacak........
    Simdi bunun asimile ile ne alakasi var ?

Video ile ögrenmekle insan belirli ve sinirli yol alir. Ama tam ögrenemez. Hergün azimle ve istekle kendini dil ögrenmeye vereceksin, mümkün mertebe esinle, dostunla hep almanca konusacaksin.

Örnek: Kur´ani-Kerim okumak icin youtubede belirli videolara bakip ön hazirligi yapiyorsun ama sonra bilen kisinin yaninda okuyup bilgini genisletiyorsun.

Gerci herkes kendisi daha iyi bilir nasil ögrenecegini. ben sadece kendimden örnek verdim.

Kolay gelsin sana Orlow.
    Konu Selam tarafından (01 Temmuz 2018 Saat 03:44 ) değiştirilmiştir.

2. Selam üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende almanca dil türkçe altyazılı filmler aradım bulamadım

Çok yararlı olabilir dediğin gibi
    Filmin adini ve arkasina Subtitel seklinde Google da aratirsan Türkce altyazi bulma ihtimalin yükselir, zaten ufak bir Data indirmek sorun degil.

Altyaziyi filmin ismiyle ayni olacak sekilde düzenlersen VLC otomatikman oynatir mesela. USB Sticke atacaksan da ayni sekilde yapmalisin TV de bakmak icin.

5. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar çabalayacam başka yolu yok..

Geleli baya oldu ama bu durum beni kendi kendime çok sıkıntıya sokuyor..

Ben halbuki bu konu hakkında benim gibi olan çok kişi vardır sanıyordum forumda

Yazdıklarınızı deneyecem

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Almanca cok zor degil, sadece film degil tabii ki, ögretici kitaplar da okumakda yarar var. Ben burada ne okula gittim, ne kursa gittim, baslarda Almanca dil kurallarini anlatan bir kitabi günlerce okudum ve temelin ne oldugunu anladiktan sonra önüme gelen her firsatta Almanlarla veya Almanca bilen yabancilarla sürekli dialoga girmeye calistim. Yanlis kelime kuracam diye cekinmek en büyük hatalardan biri, hele ki gülen olursa da geri cekilmek daha büyük bir hata.

Bir de Almancaya Türkceyi kiyaslamaya calismak ya da dilin kurallarinda mantik aramak zaman kaybindan baska bir sey degil, kesinlikle kiyaslamalarla zaman ve enerji kaybetme, dili oldugu gibi kabullen. Unutmamak lazim ki her dil zamanla o halini almistir, bir cok dil kurali sacma olsa dahi insanlarin kendi koyduklari kurallardir, o yüzden mantik aramamak lazim, bazilari kafa karistiricidir ama ona hic önem verme,son hali neyse onu aynen kaydet.

8. mxm üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)