Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2128 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Imbis restaurant

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı

Imbis restaurant

Merhaba arkadaslar imbis is yerim var normal büyüklükde is yerime müzik calmasini istesem bana kaca paraya mal olur ve bunun icin kurallari nelerdir ve tv de yapsam neler dikkat etmeliyim ne kadar odemeliyim ayri ayri cevaplarsaniz sevinirim simdiden tesekkür ederim.

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Bildigimiz normal dönerciyse fazla düsünme, fazla sorma. Fazla soran Almanya, fazla sorun bulur.

Cok lüks bir imbiss degilse güzel bir soundbar al ve kur. Televizyona gelince. Eger müsterilerine Sky falan kurmayacaksan, sikinti yok. Freetv'de ben olsam kimseye sormam.

Daha hic duymadim dönercilerden yaptimda basimi su is falan geldi diye.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Yazdigin cvp icin tesekkür ederim. Sorun olursa sorunuma bana kardesim sen sorun etme.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    201
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Isyerinde Müzik veya TV de cikan Müzikler icin GEMA ve GEZ Gebühr ödemen lazim.
    Ben senin yerinde olsam simdilik birse demeden TV veya ne kurmak istiyorsan kurarim.

GEMA veya GEZ ten birirleri dükkanina gelip, Gebühr ödemiyorsunuz derlerse. Daha yeni aldim dersin. Geldikleri andan itibaren ödersin.
    Ben zamaninda öyle yapmistim.
    GEMA yaklasik 100m2 Dükkana senelik 230€ Para aliyor. GEZ 3 aylik eleman sayin 10u gecmezse 18€ gibi.

6. Bigpapi üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Alıntı Bigpapi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben senin yerinde olsam simdilik birse demeden TV veya ne kurmak istiyorsan kurarim.

GEMA veya GEZ ten birirleri dükkanina gelip, Gebühr ödemiyorsunuz derlerse. Daha yeni aldim dersin. Geldikleri andan itibaren ödersin.
    GEMA yaklasik 100m2 Dükkana senelik 230€ Para aliyor. GEZ 3 aylik eleman sayin 10u gecmezse 18€ gibi.
    bizde kahve açacaktık daha açılmamıştı ama TV ve Ses düzeni biz inşaatayken kurulu idi .. arka planda TV calışıyordu

iki kişi geldi GEZ den geliyoruz diye kimliklerini gösterdiler

GEZ sordular bende GEZ Anmelden için Formularları almıştım kasanın üstünde duruyordu ..onları gösterdim

Dedik gelecek ay açılış yapacağız olamaz şimdiden Anmelden yapmaız gerekiyorr çünkü TV çalışıyor..

neyse öyle anlaştık GEZ bir ay sonra başlattık...

Bir şey olmaz diyorsunda eğer kontrol eder yakalnırsan geriye dönük hesaplama yapıyorlar

sonra Odsett bürosu işleten bir arkadaşa gitmişlar duvarda 10 tane LCD takılı ..

Onunlada 1000€ civari ceza ile anlaşmışlar

sanırım Gewerbeamt GEZ e bildiriyor
    Konu hOrOz tarafından (02 Temmuz 2018 Saat 02:38 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,145
    165 mesaja 334 teşekkür aldı

GEMA ya biz 3 aylik 184 Euro ödüyoruz. 104 cm yi gemememi gerek iki tv nun büyüklügü.. biz de 2 tane var 106 cm imis 3 aylik 184 Euro ödeniyor

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı

Bilgi icin tesekkür ederim

Cvp lariniz icin cok tesekkür ederim konu hakkinda bilgili oldum sagolun arkadaslar..
    Konu Memoli1976x tarafından (06 Temmuz 2018 Saat 19:59 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    29
    5 mesaja 15 teşekkür aldı
    Arkadasim Hakki27,
    önce sunu belirtmek isterim. Gewerbe acmak kolay is ve sonrasinda karsina ne gibi seyler cikacak hazirlikli olman lazim. Mesela Gesundheitsamt, Steuerberater, Buchhalter,ilaveten Minijopzentrale, Berufsgenossenschaft, Künstlersozialabgabe (4 sene arasinda Deutsche Rentenversicherung tarafindan kontrole geliyorlar)bu konu icin yaptigin degil yaptirdigin logo veya resim gibi Homepage gibi seylerin faturasi ve calistirdigin isci sigortasi gibi,
    Unfallversicherung,Ordnungsamt,Finanzamt,GEZ,GEMA, Rechtschutz, Geschäftskonto und Kontoauszug gibi daha neler ile karsilasacagini ögrenmen gerekecek. Sorup sorusturman lazim ki senin icin ileride problem olmasin.
    Saygilar
    Konu Sanduka tarafından (06 Temmuz 2018 Saat 03:02 ) değiştirilmiştir.

11. Sanduka üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı Sanduka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim Hakki27,
    önce sunu belirtmek isterim. Gewerbe acmak kolay is ve sonrasinda karsina ne gibi seyler cikacak hazirlikli olman lazim. Mesela Gesundheitsamt, Steuerberater, Buchhalter,ilaveten Minijopzentrale, Berufsgenossenschaft, Künstlersozialabgabe (4 sene arasinda Deutsche Rentenversicherung tarafindan kontrole geliyorlar)bu konu icin yaptigin degil yaptirdigin logo veya resim gibi Homepage gibi seylerin faturasi ve calistirdigin isci sigortasi gibi,
    Unfallversicherung,Ordnungsamt,Finanzamt,GEZ,GEMA, Rechtschutz, Geschäftskonto und Kontoauszug gibi daha neler ile karsilasacagini ögrenmen gerekecek. Sorup sorusturman lazim ki senin icin ileride problem olmasin.
    Saygilar

Bilgi icin cok tesekkür ederim 2 yil oldu is yeri acalim bakalim talep biraz ve yenilikde lazim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)