Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2114 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: W211 e200 kontagi aciyorum mars basmıyor?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    5 mesaja 6 teşekkür aldı

W211 e200 kontagi aciyorum mars basmıyor?

S.a arkadaşlar benim sorunum e200 cdi 2008 modell arabam iki defadır sorun yapıyor bilen varsa yardımcı olursa çok memnun olurum
    Sorun kontagi aciyorum herşey gayet normal çalıştırmak istiyorum araba da tik yok herhangi bir ariza lambası da yanmıyor bir kaç denemeden sonra araba çalışıyor regle lere felan baktık sorun yok arkadaş bilgisayar a bağladı hata vermedi şimdi arabam çalışıyor ama tedirginim tekrar yapar diye yardımcı olacak arkadaşlardan Allah razı olsun şimdi den

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Anlasser?
    Batterie zu schwach?
    Son zamanlarda birseyler bagladin mi?
    Navi
    Autoradio?
    Wackelkontakt?

4. webci üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlasser?
    Batterie zu schwach?
    Son zamanlarda birseyler bagladin mi?
    Navi
    Autoradio?
    Wackelkontakt?
    Yok herhangi bir değişiklik bir ay önce bir yapmıştı bu gün ön frenler değişti ondan sonra yine yaptı uğraştık çalışmadı bilgisayar da hata göstermedi ondan sonra koltuğu ileri geri yaptım otomatik vites i s ye getirdim çalıştı ama hatayı anlayamadik

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Läuft der Anlasser, dreht aber den Motor nicht (wäre z.B. Magnetschalter am Anlasser defekt) oder zieht der Anlasser garnicht erst durch (Batterie alle, z.B. Bateriesteuergerät defekt) oder gibt der Anlasser nur ein einfaches >>klack<< beim Startversuch von sich (komletter Anlasser hinüber). Eine weitere Möglichkeit ist auch ein defektes Zündschloss, dass die Wegfahrsperre nicht deaktiviert, ect.

7. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Kontak anahtarini marsa basili tuttugunuzda bir kisi cekicle anlassere (marsdinomasina) vursun magnet sikisabilir.
    Arabaniz otomatik,yine kontak anahtari marsa basili tutup anlasserin magnet icin plus gelip gelmedigine baksin.

9. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    195
    10 mesaja 18 teşekkür aldı
    marsa bastiginda tik bile etmiyorsa?? Kontaktan marsmotoruna giden + kaplosuna bak belki iyi temas etmiyordur..

11. Hasibo üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı Hasibo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    marsa bastiginda tik bile etmiyorsa?? Kontaktan marsmotoruna giden + kaplosuna bak belki iyi temas etmiyordur..
    Kontagi aciyorum bütün yanması gereken ışık lar yanıyor çalıştırmak için deneyince tik bile demiyor sanki arabada hic elektik yok gibi yarın bir bakayım inşallah bulabiliriz

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı karadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kontak anahtarini marsa basili tuttugunuzda bir kisi cekicle anlassere (marsdinomasina) vursun magnet sikisabilir.
    Arabaniz otomatik,yine kontak anahtari marsa basili tutup anlasserin magnet icin plus gelip gelmedigine baksin.
    Yarın deneyelim bakalım nrw bölgesinde wuppertal ve yakınlarında tavsiye edebileceğiniz tamirci varsa gotureyim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Läuft der Anlasser, dreht aber den Motor nicht (wäre z.B. Magnetschalter am Anlasser defekt) oder zieht der Anlasser garnicht erst durch (Batterie alle, z.B. Bateriesteuergerät defekt) oder gibt der Anlasser nur ein einfaches >>klack<< beim Startversuch von sich (komletter Anlasser hinüber). Eine weitere Möglichkeit ist auch ein defektes Zündschloss, dass die Wegfahrsperre nicht deaktiviert, ect.
    Türkçe yazarsan memnun olurum mars a bastığım da araba tik bile demiyor ve 5 dakika sonra çalışıyor orayı karıştır burayı karıştır derken

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı arkhelais Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarın deneyelim bakalım nrw bölgesinde wuppertal ve yakınlarında tavsiye edebileceğiniz tamirci varsa gotureyim

Elektrikten anlayan bir tamirci sorununu cözer,büyük olasilikla anlasserdir.

16. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    74
    16 mesaja 23 teşekkür aldı
    Anlasser,Zündschloss olabilir

18. Cesur69 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Bence mb ye gotur,biz demekle bicare olmaz.en azindan yaptirmasanda ogrenmis olursun,,senin arabada iki tane batterie var.
    Anlasser doner motor calismassa anlasser in miknatis scahlteri bozuk,anlasser hic donmesse batterinin omru bitmis veya olctur..veya anlasser klack yaparsa anlasser bozuk...veya zundschloss defekt ki wegfahrtsperreyi kilitliyor.. bunun disinda bunun boyle oldugunu arayi ileri geri iteleyerek calistirirsan anlarsin..

20. webci üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Bence mb ye gotur,biz demekle bicare olmaz.en azindan yaptirmasanda ogrenmis olursun,,senin arabada iki tane batterie var.
    Anlasser doner motor calismassa anlasser in miknatis scahlteri bozuk,anlasser hic donmesse batterinin omru bitmis veya olctur..veya anlasser klack yaparsa anlasser bozuk...veya zundschloss defekt ki wegfahrtsperreyi kilitliyor.. bunun disinda bunun boyle oldugunu arayi ileri geri iteleyerek calistirirsan anlarsin..
    Tamam sağ ol yarin bakalım artık çaresine belki grupta başına aynı sorun gelmis biri vardır diye konu açtım nokta atışı olması için çünkü tamirci de aynı şeyleri söylüyor ben de nasrettin hocanın hesabı damdan düşen arıyorum

22. arkhelais üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Sana tavsiyem ahlar vahlar icinde kalmaman icin yan sanayi ye goturme..
    Bozduklari gibi utanmadan birde tamir parasi aliyorlar,ustune ustluk hirsizlik vakalari da cabasi..
    Nokta atisi icin mercedes forumlarina bir bakiver,biz virgül atisi yapiyoruz:-)
    Kolay gele..
    Sonucu yaz bize..
    Konu webci tarafından (07 Temmuz 2018 Saat 00:03 ) değiştirilmiştir.

24. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    35 mesaja 82 teşekkür aldı
    slm
    bu w211 lerde hastalik oluyor galiba ayni sekilde bi calisiyor bazen hic problem olmadan bazen ugras ugras tik yok bende sene 2010 da vardi e220 österreich zoll giriste bir bozuldu birden bire tankstelle kuyruk beklerken öyle ta türkiyeye gittim bakmayan kalmadi kimse birsey bulamadi tr de mercedesinden tutta geri dönüste almanyada da ayni sekilde bu arada benim arabanin motor kolben gerissen olunca satmistim sonra alan ne yapti bilmiyorum

26. jardel üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı jardel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm
    bu w211 lerde hastalik oluyor galiba ayni sekilde bi calisiyor bazen hic problem olmadan bazen ugras ugras tik yok bende sene 2010 da vardi e220 österreich zoll giriste bir bozuldu birden bire tankstelle kuyruk beklerken öyle ta türkiyeye gittim bakmayan kalmadi kimse birsey bulamadi tr de mercedesinden tutta geri dönüste almanyada da ayni sekilde bu arada benim arabanin motor kolben gerissen olunca satmistim sonra alan ne yapti bilmiyorum
    Başka tamirci de baktı bilgisayar a bağladı hata göstermiyor oda baktı hata bulamadı artik pazartesi bakacaz

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,719 teşekkür aldı
    arabanın anahtarında ki wegfahrsperre olabilir mi acaba ?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    195
    10 mesaja 18 teşekkür aldı
    Kardesim götürdügün tamirciler kontaktan marsa basinca mars motoruna jeyran gelip gelmedigini baksin geliyorsa kontakta bi sorun yok
    sorun mars motorunda veya relais sigorta gibi seylerde veya wegfahrsperre modul tek tek kontrol etmeniz lazim.. Kolay gelsin

30. Hasibo üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Kardesim götürdügün tamirciler kontaktan marsa basinca mars motoruna jeyran gelip gelmedigini baksin geliyorsa kontakta bi sorun yok
    sorun mars motorunda veya relais sigorta gibi seylerde veya wegfahrsperre modul tek tek kontrol etmeniz lazim.. Kolay gelsin
    Yazmayi unuttum,birde relais lere klopfen yapin,ayrica herhangi biryerden su almissa küf basliyor,kjsa devrede relaisler bozuluyor olabilir....

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Şu an araba normal çalışıyor bu ikinci defa yapısı oldu dün böyle hata göstermediği için sorun yok diyorlar sigorta kasasında regle ler çıkarılıp yeniden takip üzerine vurulup kontrol yapıldı dün değişiklik olmadi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)