Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2154 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 155 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dolar Yeniden Yükselişe Geçerken, Borsadaki Kayıplar Arttı

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Birde Türkiye'deki kurumlarin müdürleri ciftlikde gibi yasiyor. Adam istedigi zaman gidip geliyor. Kimse bakanlikta, kardesim sen nereye gittin diyen yok. Almanya'da bir kurumun müdürünü birakin, genel Müdürü bile hergün kart basiyor. Adam keyfi olarak bir yere gidemiyor.

Bizim bir tanidik var, adam bir kurumda halkla iliskiler müdürydü. Secim zamani partiler kurumlari ziyaret ediyor. Almanya'da hic gördünüz mü secim zamani bir parti yetkilisi bir kurumu ziyaret ettigini? Genel Müdürü "Nein, so etwas machen wir nicht" diyor konu kapaniyor. Bizde tanidik müdür bakalim x veya baska bir partinin ziyareti reddetsin bakin ne oluyor. Ilk firsatda kovuluyorsun.

Demek istedigim, ekonomin iyi olmasi icin, önce bir insana saygi olacak. Buda tüm partilerimizde yok. Haziran 2015'de secimlere Türkiye'de dek geldim. Sinir oldum hergün. Her parti bir otobüs kiralamis ve sokak sokak haparlatörden müzik cala cala geziyor. Hic hasta varmi, isten gelen varmi, uyuyan cocuk varmi, diye halki düsünen yok. Ama lafta güya halkin iyiligi icin ugrasiyorlar. Ayni yil Afyon'dan geliyorum Usak'a. Giriste devlet hastanesi var. Bir lider gelecek diye devlet hastanesinin duvarina yukardan asaga tüm duvari kaplayacak sekilde bezden bir poster sallaniyor. Ya su insanlara yapilan saygisizliga bir bakin. Icerde hasta yatiyor. Gündüz vakti adamin isigini ne haklan geriyorsun? Gelecekse insan gibi gelir gecer mitingini yapar gider. Sanki sen oraya onu asinca ve otobüsden aksama kadar bagirinca benim fikrim degisecek. O otobüslerin yakti mazotdan haberiniz varmi? Müsrüf. Birde o lider gelecek diye, gece yarisi yol calismasi var. Yollara zivt atiliyor, boyaniyor. Millet uykusuz kalmis kimsenin umrunda degil.

Her yerimiz rezillik. Birde birsey dedinmi, beyenmiyorsun terk et. Niye ben terk ediyormusun? Daha cok insan saygisizlik veya müsrüf olsun diye mi?

Birakin egitimi, egitimli olanlar daha da kötü. Siyasetcilerin cogu egitimlide ne oluyor. Anlatdigim gibi, halka saygi yok. Gecen yil balkonda oturuyorum. Karsida insaat var. Kamyonlar gelip gidiyor. Arkalarinda beton karma makinasi var. Yarim saat kara duman ile kamyon sokakta calisti. Sonra tepem atti bunlara söylendim kapatdilar. Bu kadar öküzler. Sonra babam beni iceri aldi. Oglum dedi, bunlarin arkasi cok gücül, ugrasma.

Baska gün kayinvaldem ugradik dönüste eve gidecegim. Arabaya bindik. Ara sokaktan gececegim. Insaatcilarin hepsi yollara demirlerini, cihazlarini koymuslar, gececek yer yok. Devletin yolunu bir adam neye güverenrek istedigi gibi kapatabiliyor? Ne olacak, mütaahiterin hepsi belediye baskanlari ile yemekte. Kim bilir ne isler dönüyor. Burada Almanya'da olmuyor mu? Oluyordur mutlaka. Ama bizde azitiyorlar artik.

Misafirlige gidiyorsun, 2 km yol sana 4 km oluyor. Döndügün yolda yol insaatcilar tarafindan kaplanmis. Burda Almanya'da kaplayin bakakim ne oluyor. Daha adam burda insaat yaptirmadan sizden Baustellengutachten istiyor. Birak yolu, sana kaldirima bile birsey koydurmuyor.

Su resme bakin. Okadar ilginc seyler varki sakli olarak. Insaatcilarinki söyledim zaten. Kaldirim namina birsey yok. Sol tarafda resimde bir elektrik diregi gözüküyor. Kaldirimin ortasina cakmislar. Yollara tas dösenmis. Döserken o elektrik hatlarini, telefon hatlarini, yollarin altina alsan ya? Birde karsidaki balkona bakin. Tam kamyonun gectigi yerde. Balkon'un yagmur suyu giderini evi yapan öküz tam vatandaslarin üstüne akitiyor. Sanki oluka baglasa olmaz. Yada cöp bidonuna bakin. Agzi acik. Burdada var böyle tip cöp bidonlari. Kendi kapagi kapaniyor. Bizdekinde kapanmiyor. Eliylende kapaten yok.

Yada saglik ocagin yaninda gececegim. Saglik ocagini önü iki gidis iki gelis. Ortada bir cukur var, en az bir metre ve derin. Yoldan gecen arabalar son anda full fren yapiyor veya serit degistiriyor. Bu cukurda saglik ocagin önünde. Bunu ordaki doktorlar görmüyormu? Görüyor. Ama belediye sikayet etse, adam belki isinden olacak veya baska yere sürülecek. Kendi kendime düsündüm, bu cukur kisin oldu. Aylarda Temmuz. Aylar gecmis, hic mi bir belediye müdürü, trafik müdür burdan gecmedi? Belki kac kere. Ama herkes sikayet etmekten korkuyor. Eve geldim, Usak Fen isleri müdürünün epostasini buldum, eposta yazdim. Hemde sert yazdim. Dedim ben sahitim, bu epostayi sakliyorum, bir vatandasin basina o saglik ocagin önünde birsey gelsin, geregini yaparim. Saglik ocagi, yaslisi var, coluk cocugu var. Ertesi gün sabah etekleri tutusmus olacaklari sabahin köründe yolu sivamislar. Alt tarafi 3 - 5 kürek zivt atip gececeksin. Aylarca ne niye beklenir? Bu Fen isleri müdürü yollardan sorumlu? Dairesinde klimanin altinda göbegini kasiyacagina binsin arabaya sokakda nerde eksik var baksin.

Yani arkadaslar, deve misali. Neremiz dogruki, ekonomiz dogru olsun. Egitimliside öyle, eyitimsizide, siyasetciside. Dedinmi birsey, sen kötü insan oluyorsun.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (09 Ağustos 2018 Saat 01:02 ) değiştirilmiştir.

2. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)