Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2108 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 155 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dolar Yeniden Yükselişe Geçerken, Borsadaki Kayıplar Arttı

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Dün 5.88 Euro, şimdi 6.17 Euro.

Yabancı sermaye iyice kaçıyor.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Sicak sicak para lazim..
    Vatandas yastik alti avrolari ve altinlari cikarmali:-)

Ayrica iran amborgosu kötü oldu..
    Delen yandi..bakalim bizimkiler ne yapacak..gazi nerden alacak..
    Putin dostumuzun kapisini calalim..
    Avrupa acik tavir takinirken bizimkiler dayilari kizdirmayalim diyor..
    Tek kalei turkiye evangelist ve tapinak sovalyelerinin kapitalist prangalarina takilmis durumda..
    Euronun dolarin durdurulamayan yukselisi devam edecek gorunuyor..kapidaki kasim secimleri yeni oyunlara gebe..
    Avrupaya posta koyan abd ye ceza kesen faiz lobilerini al asagi eden turkiye suan yeni ekonomik baskiya maruz..doguya yatirima ve yonu doguya cevirmenin yeni hamlelerin tam zamani.. her zaman demisimdir;güc parada..gücün ve parasinin savasi basladi..yanlis tercihler ülkeyi batirir..
    Konu webci tarafından (07 Ağustos 2018 Saat 00:30 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Daha önce iki kere vatandaş çıkardı. Ancak taşıma su ile dönen değirmen kısa sürdü. Acil kavgalı olduğumuz ülkeler ile barışmamız lazım. Haklı olsakta bu gerekiyor. Dünya'yı yöneten ABD, Israil ve AB. Bunlarla iyi geçinmezsen batarsın. Yatırımcılar burada. Onlarda kaçıyor.

Ancak yenilen enerjiye geçer ve petrola ihtiyacın kalmazsa, ozaman fark etmez.

Geleçek ay enflasyon patlaması olacak.

Bu kur düşüşü böyle devam ederse, yılbaşı veya baharın bizde büyük ekonomik kriz çıkar. Yukardaki tahminimi bile geçer.

Haberlere çıkmıyor, ama eminim herkes Türkiye'de şuanda elindeki TL'yi Euro ve Dolara çeviriyor. Haberciler haber yapsa eminim içeri atarlar, çünkü ozaman duyan bozdurmak için döviz bürosuna koşar.

Bir iki yıla erken seçim olur eğer böyle devam ederse kur yükselişi. Temmuz 2017'de 4.12'di Euro. Bir yıl içinde yüzde 50 kayıp ne demek. Tamam haklıyızda, Filistine destek olalım derken biz battıktan sonra neye yarar.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (07 Ağustos 2018 Saat 00:35 ) değiştirilmiştir.

5. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,735
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Yerel secimleri de kazanirlarsa ekonomi aninda düzelir, dolar 1 TL ye iner.

7. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Neden düşsünki? Seçim kazanmak ile ekonomik değerler değişmiyorki? 6 TL'den 1 TL indirmek için belki 200 Milyar Dolar para gerek. Nerden gelecekki bu para? Birde İran ambargosu var.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    400.000lik var ama. Yakında 1 TB çıkıyor.
    1Tbit ancak laboratuvar da vardir.

sokakta en fazla 1Gbit var. TR de de istersen 1 Gbit ismarlayabiliyorsun. levent deki kulelerdeki ofislerde 1 Gbit mevcut. TR de birde 4,5 G var. Hansland da o da yok.

Ettiği Teşekkür
    1,735
    Almanya´da internetin diger ülkelere oranla daha düsük olmasinin en büyük sebeplerinden biri ülkeye dagitilmis oturum merkezlerinin coklugundan kaynaklaniyor. Bizdeki gibi 10 milyonluk sehirleri yok, 80 milyon insana hat cekebilmek icin milyarlarca kilometre hat dösemeleri lazim. Yani dösenilen hat uzunluklarini karsilastirirsak Almanya belki Türkiye´nin 100 kati daha uzun hat cekmistir. Bu acidan bakinca kiyaslama yapmak zaten mümkün degil.

Kaldi ki Almanya´da büyük sehirlerde internet hizi ve kalitesi yeterli durumda, asil sorun köylerde ve bu 8-10 bin nüfuslu köy sayisi onbinleri buluyor ayrica hepsi birbirine uzak mesafelerde kurulmuslar. Orman, köy, tarlalar, orman, köy tarlalar, orman köy, tarlalar ve arada büyük sehir dedigimiz 1 milyon civari nüfusa sahip sehirler var. En kalabalik sehir Berlin ama onun nüfusu dahi 4 milyon bile degil, diger büyük sehirlerinin hepsi 2 milyonun altinda.

Neden düşsünki? Seçim kazanmak ile ekonomik değerler değişmiyorki?
    Yaw ben ne bileyim, secim öncesi hep öyle diyolar, sonra degisen hic bir sey olmuyor ama olsun öyle düsünmek lazim, kaldi ki zaten öyle de olacaktir cünkü Türkiye´de muhalefet diye bir sey yok artik, hepsi birlikte calisiyorlar.
    Oy hakkim olsaydi kesin bunlara verirdim, baska oy verecek parti yok cünkü.
    Konu mxm tarafından (07 Ağustos 2018 Saat 13:47 ) değiştirilmiştir.

11. mxm üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Yaw ben ne bileyim, secim öncesi hep öyle diyolar, sonra degisen hic bir sey olmuyor ama olsun öyle düsünmek lazim, kaldi ki zaten öyle de olacaktir cünkü Türkiye´de muhalefet diye bir sey yok artik, hepsi birlikte calisiyorlar.
    Oy hakkim olsaydi kesin bunlara verirdim, baska oy verecek parti yok cünkü.
    Ustam, seçim daha biteli bir kaç hafta oldu. Herhalde öyle birşey olsaydı, şimdi olurdu.

Bunlar laf. Ekonomik olarak çok kötü durumdayız. Kriz çıktı çıkacak. Birisi bir çıksa yeter artık dese, anından zincirleme iflas başlar. Şu anda herkes elindeki TL çıkarıp Euro ve Dolar alıyor. İzine giden gurbetcilerimiz bile fazla para bozdurmuyor. Lazım olduğu kadar bozduruyor. Çünkü fazla bozarsa bir gecede zarar ediyor.

Bilmiyorum demişsin. Demekki yukardaki yazdıklarımı tam anlayamamışsın. Hepsi hemen hemen çıkıyor. Sana söyle anlatayım. Cüzdanını aç. Içindeki para neyse, gücün odur. Devletde öyle. Seçim olunca gökten para yağmıyor cüzdanına. Seçim olunca belki biraz fazla harcarsın o kadar. Ama 5,30'dan Doları 1 TL indirmek için petrol kuyusu bulacaksın ve 4 - 5 yıl geçmesi lazım.

Ettiği Teşekkür
    1,735
    Sen yazdigimdaki ironiyi cözemedin Birbey

Ayrica petrol bulmak da sorunu asla cözemez, Venezuella´nin durumuna bir bak yeterli. Hükümet beceriksiz oldugu sürece bir sey degismez.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    reis baştan yanlış yaptı atacak taşımız yokken çok diklendik bazen alttan almak daha mantıklı bakanlar çok konuşuyor... doların yükseleceği beli abd le gidişat belli mehmet şimşek gibi mıymıy bi adama güvenilmemeliydi ama yinede bu kirizide atlatırız neleri atlatmadık abd dünyayı sıkıyor ama herşeyin bir sonu var bu gidişat kimsenin faydasına deil yerel paralar ve blockcain ile ticareti çok savsakladım halbuki erken başlasaydık baya yol katederdik dolar biterse abd biter bu kadar basit

15. senol2985 üyemize teşekkür edenler:
    Sah

Tecrübeli Üye kadehte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,795
    339 mesaja 1,845 teşekkür aldı
    üretim..
    üretim..
    üretim..

sicak parayla devlet yönetilmez..

17. 4 kişi kadehte üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    Alıntı kadehte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üretim..
    üretim..
    üretim..

sicak parayla devlet yönetilmez..

kardeş üretim den önce zihniyet yan gel yat osman dört dünüm bostan devletin malı deniz yemeyen keriz vss... mileltimiz beleşcilige üretmekden çok devlete kapagı atmaya yönlendirilmiş toplum iğdiş edilmiş üretim yapacak olan devlet deil millet
    herkes tüketim peşinde girişimci sayısı az sıcak para herzaman olsun sorun yok sürekli tüketiyoruz obur bir miletiz hele teknolojiye abaza milletiz

19. 2 kişi senol2985 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye kadehte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,795
    339 mesaja 1,845 teşekkür aldı
    Üretim yapacak olacak tabii ki Halkimiz.
    Ama Devletin görevide, yatirimciyi destelemek degil midir ?
    Teminatla yaptirilan köprü ve yollardan halkin ne gibi yarari var ? Arabasi, hatta ehliyeti olmayan insanlar bile bu köprüler icin vergi vermek zorunda kaliyor.
    Almanyada DB neden hisselerinin hepsini özellestirmedi ? Cünkü DB devlete para kazandiriyor.
    Burada amacimiz iktidari elestirmek degil ! Ama üretimsiz de olmaz. Tüketim toplumu oldugumuzu hepimiz biliyoruz.
    Halki tembel yapmakla, hep sosyal yardim vermekle, yok kek mek vermekle devlet yönetilmez !
    Ne kadar Fabrikamiz varsa kapatildi. önce Tekel ile baslandi, sonra Seker fabrikalari. Bunlari da mi Millet kapattirdi ?

Örnekler böyle artar gider..

21. 6 kişi kadehte üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı
    İnşAllah. Hepimiz isteriz tabiki yanılmak. Ama kredi notu çok düştü. BB. Bu nerdeyse yatırım rizikolu demek. Her nekadar bu kredi kuruluşları art niyetli desek bile, dünyanın Schufa'sı bu. Mecbur herkes uyuyor.
    Halen daha inaniyormusun bu kredi derecelendirme firmalarina hayret dogrusu hepsi bir yerin kuklasi oda belli.

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı
    Alıntı senol2985 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş üretim den önce zihniyet yan gel yat osman dört dünüm bostan devletin malı deniz yemeyen keriz vss... mileltimiz beleşcilige üretmekden çok devlete kapagı atmaya yönlendirilmiş toplum iğdiş edilmiş üretim yapacak olan devlet deil millet
    herkes tüketim peşinde girişimci sayısı az sıcak para herzaman olsun sorun yok sürekli tüketiyoruz obur bir miletiz hele teknolojiye abaza milletiz
    bis bile dahiliz gurbetci olarak bu devletin bu duruma gelmesine sebep, dünyada nerde görülmüs 15-20 euro ver emekli ol.

24. Sah üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    686
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    fikrimi yaziyorum sonra tekrar geri siliyorum ( konussam tesiri yok sussam gönül razi degil )

kimse bana demesin dis güclerin oyunu hayatin tamami kendisi oyun degilmi kendi ailemizde esimiz ana baba kardes hisim akraba arasinda bile menfaatler cekistigi zaman kimse kimseyi tanimiyor.

sen elindeki parayi BETONA gömersen hic bisey üreteyim satayim kasami doldurayim demezssen ona göre projeler üretip hayata gecirmezsen ( Devlet ve Özel sektör ) elin oglu sana her seyi yapar.

ülke her seyi disardan dolarla aliyor Tüketim cilginligi var ülkede ama karsiliginda bisey üretmiyor hazir cebimizdeki dolarlari yurt disina gönderiyoruz.

simdi yurt disindan gelen yabanci yatirimci yada sermaye diyelim ok cok güzel adam geliyor dolarlari bozduruyor is yapiyor tl ye talep oldugu icin dolarin fiyati düsüyor tl degerleniyor. amma adam ilerde bisey oldu kafasi esti tektar dolarini geri cekicek o zaman noluyor sen ülke olarak bisey üretmediysen senin hazirdaki dolarina talep oldugu icin dolarin fiyati yükseliyor ve sen hic bisey yapamadan öylece seyrediyorsun sonra ne oluyor YABANCI GÜCLERiN OYUNU oluyor.

Yani arkadaslar her sey cok basit biz millet olarak hala vatan millet sakarya edaláriyla hareket ettigimiz sürece ( 3..5..bilemedin 1 sene sürmez ) bu gidisle halkta artik fakirlestikce issiz kaldikca bu vatan millet sakaryacilarda sessiz kalmaz vede IMF nin kapisi calinir bu gidisle. Cünkü bu mesele öyle halkin 3..5.10 neyse dolarini eurosunu altinini bozdurmasiyla kapanacak delik degil.

Ülkenin bu durumda olmasinin en büyük sebebi yöneticilerin gelen parayi büyük oranda betona gömmesi millete kolay para kazandirmasi kredi musluklarini asiri derecede acmasi millet ne oldum delisi oldu Türkiyede ama bu devran böyle gitmezdi vede gitmedigi gün gibi ortada. daha düne kadar minibüs parasi bulamayan insanlar ellerindeki 3000 bin tllik telefonla otellerde kebabcilarda vss selfi paylasir oldu.

daha cok sey varda ben yazmaktan skildim sizde okumaktan sikilirsiniz gerek yok hersey ortada kimse gelip bana DIS GÜCLERIN oyunu demesin ülke olarak devlet millet halk her ne ise kendimiz ettik kendimiz bulacagiz.
    Konu SesSizliK tarafından (08 Ağustos 2018 Saat 01:27 ) değiştirilmiştir.

26. 6 kişi SesSizliK üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı Sah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halen daha inaniyormusun bu kredi derecelendirme firmalarina hayret dogrusu hepsi bir yerin kuklasi oda belli.
    Sah arkadasim, demek istedigim cümlerlerin arasinda tam anlayamamissin. Diyorumki, art niyetli diyelim, degisen ne olacak? Sonunda dünyanin Schufasi bu. Senin bir Schufa'n var demi? Herkes bu Schufa'ya göre bakip sana kredi, cep telefonu, kiralik ev veriyor. Sen yirtinsanda, cirpinsanda, sistem bu. Sistemi degistiremedigin icin ne yapiyorsun? Schufa'na dikkat ediyorsun. Hatda bagzi isyerli bile Schufa kagidini istiyor.

Kredi kuruluslarida dünyada devletlerin Schufa'si. Sistem bu. Biz bagiriyoruz, cagiriyoruz, belkide hakliyiz, ama gücümüz yetmiyor. Ozman ne yapacagiz, bagirip cagirmayacagiz. Iyi kredi notumuzun düsmesi icin hos görnüp saman altindan su yürütecegiz. Develtin basinin sirf hergün haberlerde, haklida olsa, ona buna kizmasi otomatikmen kredi notunu düsürüyor.

Kredi notunun düsük olma nedenin baska nedenleride. Jeografik nedenler.

Bak sen yabancilarin cok oldugu, yada sosyal yardim alanlarin cok oldugu bir semte yasa, otomatikmen zengin semtinden daha fazla kazanan birisi olsan bile, Schufan basta daha düsük. Türkiye'ye dökecek olursak, Türkiye'nin oturdugu mahallede hayir yok. Ayni sosyal yardim alan bir mahalle gibi. Suriye batik, Irak batik, Iran duruyor, ama ac. Yunanistan ile küsbarisik birseysin. Yani otomatikmen her an senin ekonomini zorlaycak nedenler var. Kredi kuruluslari bunu göz önünde bulundurmak zorunda. Ve nitekimde kredi kuruluslari haklida cikt. Aniden Suriye, Irak'a girmemiz gerekti. Atilan bir mermi 1 Dolar demek. Daha roketden, tankdan konusmuyorum. Kredi kuruluslari bu riskide göz önünde bulundurmak zorunda.

Lafin kisasi, bunlar haklisin kukla, ama elden ne gelir? Dünya'nin düzeni bu? Ne yapacaksin? Daha cok bagirip cagirip baska devletler ile kavga mi edeceksin? Kiminlen ticaret yapacaksin? Hepimiz aksam eve gelince ekmek istiyoruz. Hepimizin derdi ortak. Karnimizi doyurmak. Mesela Israil ile ticaretimiz cok vardi. Hepsi bozuldu. Ha bu demek degilki, Israil gibi serefsiz ol. Ama sen devlet olarak önce Türkiye'dek insanlardan sorumlusun. Filistindeki insanlardan degil. Eger sen devlet olarak Filistini koruyacagim diye zarar ediyorsan, o zaman etme böyle yardim. Bak seninden coluk cocugun var. Belki baska insanlarada maddi olarak yardim ediyorsundur. Ama hep ne yapiyorsun, gücünün yettigi yere kadar maddi yardim ediyorsun. Cünkü önce sen kendi ailenden sorumlusun. Ha paran artarsa yardim ediyorsun. Artmazsa etmiyorsun. Bizde devlet ne yapiyor, sahip cikiyor Filistine, ama maddi cezasini ülkece biz cekiyoruz. Aslinda uyanik olsak, Israil'e hos görünürüz, ama el altindan yine yardim ederiz.

Sunu unutma, biz öyle bize hergün basinda anlatildigi gibi büyük bir ülke degiliz. Bu sadece hayallerimiz oldugu icin siyasetcilerin oy kapabilmek icin oyunlari. Dünya haritasina bak kücük bir yeriz. Yada söyle anlatayim. Boks ringinde iki kisi var. Biri Türkiye, biri ABD veya Israil veya Almanya. Türkiye'nin boyu 1,70, karsidaki adamin boyu 1,90. O maci kazanma sansin yok.

Yani istesekte, istemesekte, dünyayi yöneten ABD, Israil ve AB. Bunlar ne derse o olur. Bu saltantida kiramicagimizi anlamiz lazim artik. Amerika istese, bir gecede dolari 15 TL yapar. Cok basit. Paralarin hepsini cekse, ac kaliriz. Biz büyük bir ülke degiliz. Yok efendim yüzde 7 büyükdük falan. Bunlarin hepsi hayal. Büyümenin tek nedeni var, oda heryer insaat. Birgün o insaat sektörüde doyacak. Amma 5 yil, amma 10 yil. Ondan sonra kücülecegiz. Cünkü birsey üretmiyoruzki? Ne üretiyoruz söyle bana? Ucakgimiz mi var dünyaya sattigimiz? Her yerimiz deniz, dünyaya sattigimiz gemimizmi var? Yok hic bir seyimiz yok. Buzdolabi satmak ile bu ekonomi dönmez.

28. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    686
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Birbey 3.0.... dostum insaat sektörü zaten artik sona yaklasti dolar euro dúrmuyor faizler yüksek öyle her babayigit cebindeki nakit 3..5 yüz bin tl sini artik insaata baglamaz baglasa zarar edecegini bilir. Bankalarda uyandi kredi musluklari kapandi yada faiz cok yüksek geri zekali olmak gerek bu faizlerle TR de ev araba vss almak icin.

Ben burda her zaman söyledim kendi tecrubemden bire bir 2011 de 100 bin tl ye 45 bin euro ya daire aldim. simdi daireyi satsam etsin hadi 250 bin simdi kurda 41 bin euro ediyor.

30. SesSizliK üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Sessizlik kardesim, seni tebrik ederim. Benimde anlatmaya calistigimin baska versiyonu.

Zaten bosuna demedim, bir veya iki yil icinde secim olur. Para dünyada 5 ülkede var. Haklida olsan, iyi gecinecesin, yoksa ac kalirsin. Suanda ac kalma yolundayiz.

Aslinda daha net yazacagim, ama yazamiyorum. Beni hemen sikayet ediyorlar. Sanki ben istemiyorum Türkiye'nin iyi olmasini.
    Bizde biliyoruz, ABD, Israil'in, AB'nin pislik oldugunu. Ama elden ne gelir. Ordan yatirimci gelmedimi ac kaliyorsun. Ordaki devlet yöneticileri kavga ettikmi, adamlarin yatirimcilari bize gelmiyor. Yukarda dedigin gibi, gelsede, kafasi kizdimi parayi geri cekiyor. Onun icin diyoruz, birsey üretmemiz lazim. Tüketerek büyüme olmaz. Bak 90larinda basinda Güney Kore ile ekonomiz hemen hemen ayni degerdeydi. Adamlar takti kafayi teknolojiye, parayi götürdü. Yada bak isvecliler Ericsson'u ve Finlandiyalilar Nokia'yi cikardi piyasayi götürdü. Hollandalilar Philips ve Alman Siemens yillarca bize ev esyasi satti. Bakti adamlar, artik bunlarda üretiyor, ne yaptilar? Bügün hepiz röntgen cekiliyoruz. Hepsi Philips ve Siemens.

Biz bir türlü bilime yatirim etmiyoruzki, birsey üretelim lider olalim. Heryanimiz deniz, halen termik santral aciyoruz. Bundan 4 yil önce Avustruyada gezemeye gittim. Adam otobüs duraklarina günes enerjisi takmis. Kücük birsey. Tablet kadar ancak. Ordan aldigi günes ile o otobüs duraklarini aydinlatiyor. Adamlarda hergün yagmur yagiyor. Bizde 40 derece sicak var, biz daha otobüs duraklarina kablo döseyip öyle aydinlatiyoruz. Oysaki bir büyük bir akü icat etsek, arabalara taksak, arabani tavaninada bir günes enerjisi taksak, pertrole bagimli olmadan gideriz. Hemde cevremiz temiz kalir. Dünyada bize imrenir, bunlar para vermeden arabalarinida yürütüyor, klimasinida calistiriyor, kisinda isiniyor diye.

Ya hepiniz dün Konya'daki maci izlediginiz. Yeni yapilan stadin zemini neydi öyle. Ya cimen ekmeyi ve bakmayi daha beceremiyoruz. Ya bunun bir gübresi vardir, bir derecesi vardir, isisi vardir, suyu vardir. Onu bile ayarlayamiyoruz. Elin ingilizi hergün yagmurun günesin olmadigi yerde halifleks gibi sahada top oynuyor, biz cimi yetistiremiyoruz bir türlü.

Yarin sabah petrola zam gelecek. Kahin degilim. Mantigi diyor bunu. Iran'a ambargo geldi. Amborgoda demek, petrolün artmasi demek. Petrolun artmasi, enflasyonun artmasi demek Türkiye'de. Oda Dolar ve Euro'nun yükselmesi demek.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (08 Ağustos 2018 Saat 02:27 ) değiştirilmiştir.

32. 4 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    1,735
    Türkiye kredilere bogulurken, yatirimcilar ülkeyi parsel parsel bedavaya satin alirken, ülkeye milyonlarca dolar girerken ve Alman gazetelerinde Türkiye´nin nasil gelistigi övgüler halinde yazilirken, bugün dis güc diyenler o gazetelerdeki basliklari gözümüze sokuyorlardi. Ayni kisiler simdi ise, bunlar bizi mahvediyor diyorlar.

Ic politikada kazanmak amaciyla göbekten bagli oldugun batiya kafa tutarak ne elde ettin? Parali turistler ülkeden kacti, culsuzlara bedavaya tatil imkani sagladin. Türkiye´nin turizmden senelik kazanci 30 milyar dolardi, yari yariya azaldi. Halbuki azalacagina nasil iki katina cikartiriz bunu düsünmeliydik, öyle ya, biz bu ülkeye para girsin, halk rahat etsin istiyoruz degil mi?
    Ayrica elde hic bir delil olmadan Türk asilli Deniz Yücel ve simdi de USA ajani midir nedir o herifi hapse tikarak adamlarin eline koz veriyorsun. Sucluysa yargila ver cezasini ama delil olmadan adamlari 1 sene iceride tutma. Ne oldu Deniz Yücel hic dava acilmadan serbest birakildi, simdi de digeri sirada, kesin tipis tipis gönderecekler cünkü USA Türkiye´yi de tehdit etmeye basladi.

34. 4 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)