Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2089 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Simdi ShowTV duydum- yani yasa cikmis tüm banka hesaplari TR'deki bildirilecekmis

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 6 teşekkür aldı

Simdi ShowTV duydum- yani yasa cikmis tüm banka hesaplari TR'deki bildirilecekmis

Az önce ShowTV seyrediyordum ve bir avukat acikladi yeni yasa yürürlüge girmis ama Türkiye 01.01.2019 itibaren uygulayacakmis.
    Almanyada ikamet eden tüm vatandaslarin banka hesaplari ve tüm mal varliklari buradaki maliyeye bildirilecekmis.
    Ilk basta basi belaya girecek olanlar tabi burada haksiz yardim alanlar diye konusuldu.
    Benimde cok degil ama kücük bir hesabim var TR'de. Burada calisiyorum ve hic yardim filan almadim simdiye kadar. Bizede bir ceza gelirmi ne dersiniz ?
    Bu yeni yasa hakkinda bilgisi olan varmi ?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı zipzop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az önce ShowTV seyrediyordum ve bir avukat acikladi yeni yasa yürürlüge girmis ama Türkiye 01.01.2019 itibaren uygulayacakmis.
    Almanyada ikamet eden tüm vatandaslarin banka hesaplari ve tüm mal varliklari buradaki maliyeye bildirilecekmis.
    Ilk basta basi belaya girecek olanlar tabi burada haksiz yardim alanlar diye konusuldu.
    Benimde cok degil ama kücük bir hesabim var TR'de. Burada calisiyorum ve hic yardim filan almadim simdiye kadar. Bizede bir ceza gelirmi ne dersiniz ?
    Bu yeni yasa hakkinda bilgisi olan varmi ?
    ya hocam paniğe gerek yok

ağzı olan konuşuyor ..

konu eski konu bir çok kez işledik

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    calistigin sürece türkiyedeki malvarliginin bir önemi yok, dedigin gibi burada sosyal yardimla gecinip türkiyede mal/mülk/parasi olanlar tehlikede.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Meclis iki üç aydır çalışmiyor ki bu yasa nasıl geçmiş ..

eski konular

https://ozbeceriksizler.com/showthre...FDm-incelemesi

https://ozbeceriksizler.com/showthre...a-a%E7%FDklama

eski bakan dan açıklama

https://www.arti49.com/bilgi-paylasi...k-1037847h.htm
    Konu hOrOz tarafından (10 Temmuz 2018 Saat 14:29 ) değiştirilmiştir.

6. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan adasından
    Ettiği Teşekkür
    52
    30 mesaja 55 teşekkür aldı
    Türkiye Almanya daki Vatandaşın Mal varlıklarını Sosyal yardım alsa bile niye bildirsin.. kaybedecek olan Türkiye...

Sosyal yardım alanların Mal varlıkları şikayet üzerine buluyorlar.. kağıt üzerinde Türk makamlarından ellerinde delil yok...Bu zamana kadar da kimseden birşey duymadım.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    arkadaslar bu is cok ciddi,,cok kisinin cani yanacak,,
    madur degil ortalik da alman devletini dolandirmak var!!
    kendi kendinizi sikayet de etseniz bile uzerine ceza arti gecmise dönük ödemeler söz konusu,,
    ortalik cok karisacak,,

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    O yasayı çıkaran devlet gavur ülkeleriyle anlaşmaya otururken imzaları çakarken ilerisini düşünmüştür vatandaşlarının.

Devletin herşeyden haberi var binlerce kişinin hem almanyadan yardım alarak hemde ülkede birşeylerinin olduğununda farkında..

Bunları bile bilede binlerce vatandaşını batağa sürüklemez heralde..

10. 2 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    98
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    selamlar
    Elbette Yurt disindaki gurbetciler zamaninda calisti yatirimini Türkiye ye kendi Vatanina yapti.Yani kötülükmü ettik biz Türkler?!Eger TC Devleti böyle bir hata yaparsa kendi ayagina SIKMIS sayilir.Vatandasini hice saymis olur.Sayet biligilerilimizi su yada bu sekilde Alman hükümetiyle paylasirsa!!!!
    Zira koyun gibi sagarken bizleri iyiydi degilmi diye sorarlar adama!!!
    Deprem olur>>>> Yardim edin Gurbetciler&Almancilar
    Sel olur>>>> Yardim edin Gurbetciler&Almancilar
    Yangin cikar>>>Yardim edin Gurbetciler&Almancilar
    Yoksullara yardim >>>Yardim edin Gurbetciler&Almancilar

12. Kumgibi üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    galiba birilieri anlamak istemiyor veya anlayamıyor

bu anlaşma Türkiye ile Almanya nın yaptıği bir anlaşma değil

bunun altına dünya daki 150 ülke imza atmış

AGIT bir Avrupa Güvenlik ve İş birliği Teşkilatı dır .. Almancası OSZE dir

sanırım gerekli merciler bir kaç kez gerekli açıklamalıları yaptılar

niye milletin kafasını bulandırmak istiyorlarki

bugüne kadar yakalananlar Alman kurumlarının kendi yaptığı araştırmalar veya şikayet sonucu çıkan durumlardır

birileri nedense olamadık şeyler uyduruyor

o zamanın ilgili milletvekilinin açıklaması

AGIT otomatik bilgi paylaşımı hakkında açıklama

MUSTAFA YENEROĞLU Avrupalı Türklerde paniğe sebeb olan “Otomatik bilgi paylaşımıyla alakalı verdiği haber herkesi rahatlattı.
    Mustafa Yeneroğlu hem dün Kölnlü gazetecilere kısmen hemde bu gün yayınladığı basın bildirisinde "yurt dışındaki vatandaşlarımızın hassasiyetleri dikkate alındığını ifade etti."

OECD tarafından geliştirilen ‘Vergi Konularında Karşılıklı İdari Yardımlaşma Sözleşmesi’ ile ilgili yurt dışında yaşayan vatandaşların sorularına cevap veren AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, “Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın menfaatlerinin uluslararası düzeyde de korunması bizler için her zaman vazgeçilmez bir husustur. Söz konusu sözleşme incelendiğinde otomatik bilgi paylaşımında yurtdışındaki vatandaşlarımızın hassasiyetlerinin dikkate alındığı görülecektir.” açıklamasında bulundu. Yeneroğlu şunları kaydetti:

“Türkiye, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) tarafından geliştirilen ‘Vergi Konularında Karşılıklı İdari Yardımlaşma Sözleşmesini’ 3 Kasım 2011 tarihinde
    imzalamış ve 20 Mayıs 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlamıştır. Sözleşme, anlaşmaya taraf ülkeler arasında
    kişi ve kurumların banka hesapları dâhil yurt dışı finans kuruluşlarındaki varlıklarının karşılıklı olarak otomatik bildirilmesini içermektedir.

Hangi ülkelerle bilgi paylaşımında bulunulacağına Bakanlar Kurulu karar verecektir. Bilgi paylaşımında vatandaşlarımızın menfaati esas alınacak,
    özellikle menfaatlerine aykırı bir paylaşım söz konusu olmayacaktır.
    Ancak bu çerçevede gerçekleştirilebilecek otomatik bildirim yine sadece mevduat kuruluşu, yatırım kurumu ve belirli sigorta şirketlerindeki finansal hesaplara yöneliktir.
    Gayrimenkul vb. konularda her hangi bir bildirim söz konusu olmayacaktır. Aynı şekilde emeklilik fonları, emeklilik ya da emekli maaşı hesapları ve emeklilik dışı tasarruf hesapları da kapsam dışındadır.

Ayrıca Türkiye açısından geriye dönük bir bildirimde bulunulması söz konusu değildir. Dolayısıyla anlaşmanın yürürlüğe girdiği tarih öncesine dair hiçbir bildirim yapılmayacaktır.
    Anlaşmanın en temel prensibi bilgilerin sadece vergi amaçlı kullanılabileceğidir. Vergi dışında bir hususun gündeme gelmesi ya da bilgilerin bu amaç dışında kullanılması sözleşmelere aykırıdır.
    Bu nedenle sağlanan hesap bilgisi belirtilen kapsam dışındaki hususlar için Türkiye’nin yazılı izni alınmadan paylaşılamaz ve ispat aracı olarak kullanılamaz.
    Bu durumda Türkiye’ye ve yaşanılan ülkedeki ilgili makamlara bilgi verilebilir ve gerektiğinde dava açılabilir.

Finans hareketliliğinde uluslararası düzeyde şeffaflığın sağlanması ülkelerin küresel ekonomik sistem içerisindeki güvenilirliğinin artırılması açısından önem arz etmektedir.
    Bu sebeple birçok ülke bakımından olduğu gibi Türkiye açısından bu tip sözleşmelere taraf olmak adeta zorunluluk haline gelmiştir.
    Bununla birlikte yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın menfaatleri de uluslararası düzeyde her zaman bizler için vazgeçilmez bir husustur.
    Paylaştığımız bilgiler otomatik bilgi paylaşımında yurt dışındaki vatandaşlarımızın hassasiyetlerinin dikkate alındığını göstermektedir.”
    bu durumdan korkan arkadaşlar bu durum devamlı başınızın üstünde Demoklesin Kılıcı gibi duracaktır ..
    Konu hOrOz tarafından (16 Temmuz 2018 Saat 15:37 ) değiştirilmiştir.

14. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Anlamayan birisi varsa bence sensin Horoz. Sen Hatice diyorsun, biz netice. Sonunda AGITI yönetilen baş ülkelerinde biri Almanya'dır. Millet sonuca bakar, topun nasıl kaleye girdiğine bakmaz.

T. C. bilgiyi paylaşırsa nankörlüktür. Fas bile imza atmadı ben gurbetcimi ispiyonlamam diye.

Yapılcak tek birşey var. Türkiye paylaşırsa herkes parasını çekip buraya getirecek. Cari açık bir gecede yüzde 10 arttımı, enflasyon fırladımı, Euro seneye 15 TL oldumu anlarlar.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (16 Temmuz 2018 Saat 16:50 ) değiştirilmiştir.

16. 4 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    15 mesaja 42 teşekkür aldı
    Almanya devletinde yurt disina para yatiramasin diye bir yasak yok. yatirdigin paranin miktarini ve faizini vergi (Finanzamt) dairesine beyan edersen. hic bir sorun almaz.
    Beyan etmesen ortaya cikinca sorun olur. Bizler vergiden ödememek icin vergiden kaciriyoruz. Cebimize fazla kalsin diye. Ve Müslüman olarak 80 milyon hiristiyan olan alman halkinin hakini kaciriyorsun.
    Ölünce onlarin hakini nasil vereceksin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)