Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2087 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gümrükte araba sigortasi yaptirmak

Üye reis38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    152
    12 mesaja 29 teşekkür aldı

gümrükte araba sigortasi yaptirmak

selam arkadaslar Allah nasip edrse yarin sabah arabayla canakkaleye dogru yol alacagim.
    ve yesil sigorta kartim yok hic yok aradim ve bulamadim yesil sigorta kartim olmadan yola ciksam
    ve turkiye giriste arabaya sigorta yaptirsam olurmu,ve bana hangi belgeler lazim

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı reis38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar Allah nasip edrse yarin sabah arabayla canakkaleye dogru yol alacagim.
    ve yesil sigorta kartim yok hic yok aradim ve bulamadim yesil sigorta kartim olmadan yola ciksam
    ve turkiye giriste arabaya sigorta yaptirsam olurmu,ve bana hangi belgeler lazim
    sanirsam sadece Türkiye icin degil gidecegin bütün ülkelerde yaptirman gerekecek cünkü gectigin bütün ülkeler gümrükte soruyor karti
    ayrica yesil sigorta kartini sigortandan alabilirsin

4. selcukunal üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    152
    Alıntı selcukunal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanirsam sadece Türkiye icin degil gidecegin bütün ülkelerde yaptirman gerekecek cünkü gectigin bütün ülkeler gümrükte soruyor karti
    ayrica yesil sigorta kartini sigortandan alabilirsin
    daha once araba ile gittigimde yesil sigorta kartini bir tek turkiye giriste sordular
    yesil sigorta kartini sigortam posta ile gonderiyor ve gelmesi en az 2 gün

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    9 mesaja 9 teşekkür aldı
    Sigortan 2 dk'da eliyle doldurur bence Yesil kartsiz cikma üstelik Araba Sigortan adac'de veya devk'daysa almanyada hangi tür sigortan varsa türkiyenin tamamina aynisi isliyor yani burada Vollkasko varsa türkiyedede oluyor hayirli yolculuklar hepimize.

7. ANILKAN üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    152
    Alıntı ANILKAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigortan 2 dk'da eliyle doldurur bence Yesil kartsiz cikma üstelik Araba Sigortan adac'de veya devk'daysa almanyada hangi tür sigortan varsa türkiyenin tamamina aynisi isliyor yani burada Vollkasko varsa türkiyedede oluyor hayirli yolculuklar hepimize.
    cevap icin tskler sabah Allianz gidip yardim isteyim bakalim sonuc ne olacak

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    cevap icin tskler sabah Allianz gidip yardim isteyim bakalim sonuc ne olacak
    son gün mü aklına geldi ?

10. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    152
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son gün mü aklına geldi ?
    niye bir sorunmu var ?

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    niye bir sorunmu var ?
    hocam bunlar bir ay önceden hazırlanır son dakika değil

13. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Bildigim kadariyla iki veya uc sene gecerli olmali..gecen sene izne gitmedinmi..evde varsa o da gecerli olabilir diye dusunuyorum..araba degismedigi muddetce..

Wie lange ist die grüne Versicherungskarte gültig?
    Üblicherweise gilt sie 3 Jahre lang, bei der Allianz aber sogar 5 Jahre. Überprüfen Sie am besten vor jeder Auslandsreise rechtzeitig, ob sie noch aktuell ist, und fordern Sie ansonsten direkt eine neue an. Übrigens: Wenn Sie Ihr Auto verkaufen, müssen Sie die grüne Karte vernichten. Der Versicherungsschutz geht nicht auf den neuen Eigentümer über

Wie hilft mir die grüne Versicherungskarte beim Unfall im Ausland?
    Wie ein Europäischer Unfallbericht ist auch die grüne Karte ein wichtiges Dokument, das Ihnen nach einem Unfall im Ausland weiterhilft. Mit ihr haben Sie alle wichtigen Daten und Kontaktadressen zur Hand. Idealerweise haben Sie sie sogar zweimal im Gepäck, dann können Sie dem Unfallgegner direkt eine übergeben. Das deutsche Grüne-Karte-Büro (www.gruene-karte.de) hilft Ihnen auch weiter, wenn es nach einem Unfall Probleme mit der Schadensregulierung gibt.

In welchen Ländern gilt die grüne Karte?
    Mit der grünen Karte können Sie in über 40 Ländern den Versicherungsnachweis erbringen. Dazu zählen die meisten europäischen Staaten, aber auch Russland oder die Türkei. In den 31 Staaten des Europäischen Wirtschaftsraumes (EWR) und in der Schweiz gilt außerdem das Kennzeichenabkommen.

Soviel dazu..
    Iyi yolculuklar!!

Pardon arkadas evde aramis bulamamis..
    Benim bir calisma sitilim var..
    Araba
    Ev
    Banka
    Devlet isleri
    Cocuklar
    Arbeitsamt
    Isyeri
    Konsolosluk
    Mahkemeler
    Elektrik
    Ev burosu...vs
    Uzayip giden dosya sistemim var..30 yila yakindir tum bilgiler bu dosyada,hic atmam..
    Bir kagit arayacagim zaman hemen gider bulurum..dosya biriktirme adina artik sistem degistirip tum bilgileri scannen yaparak stickte atmaya basladim..size de tavsiye ederim..
    Konu Memoli1976x tarafından (13 Temmuz 2018 Saat 19:29 ) değiştirilmiştir.

15. webci üyemize teşekkür edenler:

Üye SinanAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Viyana
    Ettiği Teşekkür
    21
    8 mesaja 13 teşekkür aldı
    Hocam bence grünerkarte olmadan cikma, almanya disinda tüm ülkelerde en azindan bir kaza durumunda bunu göstermen gerekir.
    Bana da her sene Sirbistan-Bulgaristan-Türkiye kapilarinda sordular.
    Bence 2 gün gec cik ama yine de kartinla cik, aksi bir durumda cok rezillik yasayabilirsin.
    Benim kartin tarihi de bugün 13.07.2018de bitmis, bugün gittim ve 5 dakikada yenisini verdiler 1 yil gecerli.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    90
    18 mesaja 43 teşekkür aldı
    Her ülke sorar yoksa cezasi var ve ugrastirirlar ara sigortani iki gunde gelir

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    hocam sormamis olmalari maalesef zorunlulugunu ortadan kaldirmiyor. belirli ülkelerin farkli farkli kurallari var, ve bunlarin icinde yesil kartin dahil olmasi. Gümrükte sormazlar belki ama allah korusun sirb veya macar da bir kaza yapsan orada lazim olacak sana. ve yaninda bulundurmadigin icin bir ihlal olarak algilanip üzerine birde bunun icin ceza ödeyeceksin

Ettiği Teşekkür
    152
    Suan türkiyedeyim ve Türkiye giriste yesil sigorta kartimin kayip ettigimi belirttim pasaport kontrolundan sonra araba kayit yerine yönlendirdiler durumu anlattim görevli arkadas Almanyadaki sigortam ileirtibata gecip bilgileri aldi ve sorunsuz bir sekilde giris yaptim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Selam usta aynı sorunu bende gecen yıl yaşadım çok zorluk çektim sırplarda ve Bulgarlarda bayaa Çorba ısmarladım ama bunada şükür dedim hiç salmayabilirlerdi benim herkese tavsiyem evraklarınızı tamamlamadan asla yola çıkmayın yabancı gümrüklerin tamda arayıpta bulamadığı şey Hayırlı yolculuklar.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Suan türkiyedeyim ve Türkiye giriste yesil sigorta kartimin kayip ettigimi belirttim pasaport kontrolundan sonra araba kayit yerine yönlendirdiler durumu anlattim görevli arkadas Almanyadaki sigortam ileirtibata gecip bilgileri aldi ve sorunsuz bir sekilde giris yaptim
    Valla sansin varmis sirplarda bulgarlarda sormamislar ama bir de geriye dönüsü var insallah sorun yasamazsin bana nerdeyse her sene yesil karti sordular

Ettiği Teşekkür
    152
    Alıntı karadeniz57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla sansin varmis sirplarda bulgarlarda sormamislar ama bir de geriye dönüsü var insallah sorun yasamazsin bana nerdeyse her sene yesil karti sordular
    dönüs yolundada soran olmadi sanstan

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)