Selam arkadaslar,
bende Ebaykleinanzeige den mal sattim ,
adam 30 € Überweisen etti, ben mali DHL den Ocak ayinda gönderdim, daha dogrusu esim gönderdi.
Paket mi päckchen mi hatirlamiyorum.
Adam para ödedim dedikten sonra hergün nerven etmeye basladi ,wo ist meine Ware ,wo ist die Sendungsnummer diye.
Paket i 3 gün sonra gönderdikten sonra buna yazdim ve blockieren ettim.
Dedigim gibi Paket se Sendungsnummer olurdu,päckchen se hic bir sey vermiyorlar ,nur eine Quittung.Bu kadar aydan sonra ikisinide bulamadim.
Bu hafta Polis den schriftliche Anhörung geldi ,adam beni Anzeigen etmis Staatanwaltschaft Kontonumaramdan adressi bulmus.
Polis deki Sachbearbeiter inen konustum ,git DHL veya Post da cikart o kagitlari gönderdigine dagir ispat olsun,dedi.
DHL biz ne Sendungsnumerayi neda Nachforschung yapariz, keine chance,diyor.

Simdi sizce nepayim, adam in parasini veriyim mi. 30 € başımın gözümün sadakası olsun diye.
Yoksa bu yazdiklarimi ve paket i ,en kötü ihtimal als päckchen diye gönderdim ve Nachweis yok diye Anhörungsbogen yazmakmi.

Sakin yanlis anlamayin ,basima ilk defa geldi böylesi, 10 seneden fazla satis yaparim ve saticilari rencide etmem ,neyse söylerim,
ne kadar ödediyse ona göre Versand beraber seceriz. Warensendung bile istediklerinde ,riskleri tekrar tekrar söylerim.

Bütün gelen cevablara simdiden cok sagolun.

Allah a emanet olun.