Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2081 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ebaykleinanzeige deki Käufer Anzeigen etti.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    261
    8 mesaja 13 teşekkür aldı

Ebaykleinanzeige deki Käufer Anzeigen etti.

Selam arkadaslar,
    bende Ebaykleinanzeige den mal sattim ,
    adam 30 € Überweisen etti, ben mali DHL den Ocak ayinda gönderdim, daha dogrusu esim gönderdi.
    Paket mi päckchen mi hatirlamiyorum.
    Adam para ödedim dedikten sonra hergün nerven etmeye basladi ,wo ist meine Ware ,wo ist die Sendungsnummer diye.
    Paket i 3 gün sonra gönderdikten sonra buna yazdim ve blockieren ettim.
    Dedigim gibi Paket se Sendungsnummer olurdu,päckchen se hic bir sey vermiyorlar ,nur eine Quittung.Bu kadar aydan sonra ikisinide bulamadim.
    Bu hafta Polis den schriftliche Anhörung geldi ,adam beni Anzeigen etmis Staatanwaltschaft Kontonumaramdan adressi bulmus.
    Polis deki Sachbearbeiter inen konustum ,git DHL veya Post da cikart o kagitlari gönderdigine dagir ispat olsun,dedi.
    DHL biz ne Sendungsnumerayi neda Nachforschung yapariz, keine chance,diyor.

Simdi sizce nepayim, adam in parasini veriyim mi. 30 € başımın gözümün sadakası olsun diye.
    Yoksa bu yazdiklarimi ve paket i ,en kötü ihtimal als päckchen diye gönderdim ve Nachweis yok diye Anhörungsbogen yazmakmi.

Sakin yanlis anlamayin ,basima ilk defa geldi böylesi, 10 seneden fazla satis yaparim ve saticilari rencide etmem ,neyse söylerim,
    ne kadar ödediyse ona göre Versand beraber seceriz. Warensendung bile istediklerinde ,riskleri tekrar tekrar söylerim.

Bütün gelen cevablara simdiden cok sagolun.

Allah a emanet olun.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    arkadasim böyle seyler olur
    adam savcilika yazi yazdiracak kadar bu isi götürmüsse mali almamis olabilir..veya caldirmis olabilir,mesele dhl dekiler calmis olabilir,,
    bana kalirsa ver 30 euro gitsin..

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,461
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    30€ luk bir malı sigortalı yollaman ve posta ücretini karşı taraftan alman gerekirdi.Büyük ihtimalle adam malı almamış olabilir.Adamın parasını ver konu kapansın.Mahkeme olur ve kazanırsa kat kat fazlasını ödemeye mecbur kalabilirsin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    425
    24 mesaja 34 teşekkür aldı
    Merhaba...ben de yillardir ebay ve ebay kleinanzeigen de satis yaparim.....
    Böyle durumlarda daima sigortali paket olarak göndermene bak ( versichertes Paket inkl.Sendungsnummer , DHL , veya Hermes biraz daha ucuz )
    Ben de hepsi app olarak var...online paketschein yaparim...aylar sonra bile app de sendungsnummer görebiliyorum...
    Böylece ispatin elinde olur...
    Bu durumda paket i verdigini ispat edemezsen eger , bence de adama 30 Euro sunu geri ver gitsin..
    Ama ben gönderdim diyorsan , bunu ispatlaman lazim.

Saygilarimla

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Vay be ne insanlar ya. Insanlari bosu bosuna belaya sokuyor. Immer mit teacking id versenden . Oder prio sendung bei Warenversand hep elinde bir belge olur. Gecmis olsun.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Eger öyle (versicherten Verdand) anlasdi iseniz, o zaman ister karsi taraf trackinnr.
    ama öyle anlasma yoksa, o zaman hic bir sey yapamaz.. anzeige yaptsa bile.. 30€ icin kimse mahkemelik olmaz..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)