Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 700 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Immobilien zinssatz

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    112
    8 mesaja 11 teşekkür aldı

Immobilien zinssatz

Merhaba arkadaslar benim Einfamilienhaus var ve gecen sene 8 ayinda yeni Finanzierung yapdim 15 senelik 0.61% Zinssatz la simdi gördüm kadariyla Zinssatz lar cikiyor ama benim sormak isdedimde acaba Banks Bir kac sene sonra mesela 5% Zinssatz lar cikdinda benim Vertragi bosabilirmi Zinssatsim düsük diye?
    Bilgisi Plan var mi

Slm
    Sülli

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    15 senelik vertrag yaptınsa 15 sene geçerlidir.öyle faizler çıktı diye hiçbir banka vertrag bozamaz, zaten vertragda herşey açık seçik yazar.
    sadece 9 ay önce 0.61% den iyi vertrag yapmışsın, faizler 2% nin üzerine çıktı diye biliyorum

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    112
    Aynen simdi ucdu Zinssatz lar

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Bende 4 -5 ay önce Banka ile görüstügüm zaman 1,60 dan kredi alabilirsin demisti. Esimin probezeit dolmadigi icin beklemek zorunda kaldık. Simdi probezeit gecti ve tekrar kredi istedik ve 2,50 den veriyor. Normal ödeyeceğim aylık 1.500-1.550 den 1.900 lerin üstüne cikti. Moral sıfır ve gene çıkmaya devam edecek diyor. Berlinde Grundstück te bulmak zor ve bulsanda adamlar kendi baufirmalarina ev yaptırıyor.. Yani Grundstück sahipleride haksiz yere para alıyor..

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Evet öyle su an 2.2 ila 2.5 arasi ve artar da..
    Ben zamanin da yazmistim, evlerin fiyati uctu ve ilerde faizler yükselir diye..
    Yakin zaman da ev alanlar ve 10 sene vetrag yapanlar, 10 sene sonra borc ayni kalip, ayni miktari devam ödeyecekler..
    Yani zor bi durum..
    Keske sadece öyle faiz ile kalsa, ama malesef enflasyon da var vs vs..
    Bunu da söyleyeyim, leitzins ayni kaldigi halde faizler yükseldi.. düsünü burda da (amerikada ki gibi) yükselirse, ne olur acaba..?!

Bilmiyorum, mert basarani tanirmisiniz, youtube de kanali var, takip ederim/dinlerim seve seve..
    Adamin dedikleri %90 dogru cikiyor..
    O da demisti zaten..
    Konu talo176 tarafından (01 Mayıs 2022 Saat 04:21 ) değiştirilmiştir.

7. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,253
    310 mesaja 604 teşekkür aldı
    Bu fiatlara alinir mi ??

Ayliklar belli.Hayat pahaliligi...Mecburi giderler.Mutfak masrafi...

Bütce yi asan rakamlara dikkat etmek gerekir.Eve gerekli para girmedigi zaman.Kimse gözünüzün yasina bakmaz.Herkes bir tekme atar.

Kirada olsan Wohngeld alirsin bir sekilde gider.

Bütcenin üstündeki borc Psikolojik yikintiya götürür.Cok iyi dikkat etmek gerekir.
    Herkes aliyor bizde alalim.Baliklama atlayanlar. faiz artisinda tekrar kredi uzayacagi zaman problem yasayacaklar.Gelir belli..Banka nin miktari 3 kati artti. 1% den 3 % oldu. siz hesap edin sonu nereye varir.

Benim burada Bayern de 3 oda 75 qm yerler 400.000 € larda.

9. murat39 üyemize teşekkür edenler:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Anschlussfinanzierung yaptık daha yeni biz faizi 2,21% aldık.
    @talo ve @murat usta dediklerine katılıyorum faizlerin düşük olduğu zamanlarda yüksek fiyata ev alanların işi baya zor.
    O zamanları kira ödeyeceğime ev alırım öderim deyip büyük yanlışa düştüler 10 veya 15 sene sonra zorlukları başlayacaklar.

ALLAH (cc) borcu olan herkese kolaylık versin.

11. 2 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    112
    Merhaba dedimgibi bende anschlussfinanzierung yapdim 0.61 % ile 15 senelik ve 15 sene sonra az biseykaliyor
    Ve Ilk bölümde yazdim gibi Zinssatz lar ucdu acaba Bizim yabdimis Zinssatza bozabillirlermi diye sordum isyerinde anlatiyorlardi göya yapabilirlermis göya.
    Ben inanmadim ama Buraya sorayim dedim.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Yalan, vertrag yapmissin.. vertragi istedikleri gibi degistiremezler..
    O zaman ne gerek var sözlesmeler, madem bir anlami yok ise?
    Agazi olan konusuyor iste..

Üye
    Ettiği Teşekkür
    130
    12 mesaja 17 teşekkür aldı
    15 sene 0.61% Zinssatz süper yapmissin. 10 Puan! Insallah %110 veya %110 kredi ile almisindir!
    Sen hic korkma 15 yil sonra duruma bakarsin.
    Zaten borcun her yil %3-4 enflasyon yüzünden kücülür :-)

Bafin Bankalara "Dikkat" carisi yapti diye bankalar faizleri ve Güvenlik "Sicherheit"lari yükseltiler. Yani simdi Ev almaya kalirsan "Bonität"tin iyi ola bile %2,5 Zins icin elde etme maliyeti (Anschaffungsnebenkosten) + 15 % Öz sermaya (Eigenkapital) istiyorlar.
    -> Volksbank Stuttgart
    Tabbiki buraralarda fiyatlar tam Roketleme yükseldi.

Leitzins zaten yükselecek bu garanti. Ev alma faizi 3,5-4.0 % beklentisi var.

Ev almayi düsünenler icin benden size tavsiyem: ->> Bekleyin simdi almayin! Nedenmi? Suan cok Evsatici bu piyasa durumundan haberi yok. Evleri bu yüksek fiyatlara satamiyacakler ve EV/Daire fiyatlari ~%10-%30 yerine görde düsecek!!

Hepimize bol sanlar. Umarim herkes umdugu Evini/Yuvasini bulur ve mutlu hayat yasar!

Saygilarimla Selamlar!
    DJP

15. 2 kişi djpascal üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    147
    110 mesaja 197 teşekkür aldı
    Alıntı djpascal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15 sene 0.61% Zinssatz süper yapmissin. 10 Puan! Insallah %110 veya %110 kredi ile almisindir!
    Sen hic korkma 15 yil sonra duruma bakarsin.
    Zaten borcun her yil %3-4 enflasyon yüzünden kücülür :-)

Bafin Bankalara "Dikkat" carisi yapti diye bankalar faizleri ve Güvenlik "Sicherheit"lari yükseltiler. Yani simdi Ev almaya kalirsan "Bonität"tin iyi ola bile %2,5 Zins icin elde etme maliyeti (Anschaffungsnebenkosten) + 15 % Öz sermaya (Eigenkapital) istiyorlar.
    -> Volksbank Stuttgart
    Tabbiki buraralarda fiyatlar tam Roketleme yükseldi.

Leitzins zaten yükselecek bu garanti. Ev alma faizi 3,5-4.0 % beklentisi var.

Ev almayi düsünenler icin benden size tavsiyem: ->> Bekleyin simdi almayin! Nedenmi? Suan cok Evsatici bu piyasa durumundan haberi yok. Evleri bu yüksek fiyatlara satamiyacakler ve EV/Daire fiyatlari ~%10-%30 yerine görde düsecek!!

Hepimize bol sanlar. Umarim herkes umdugu Evini/Yuvasini bulur ve mutlu hayat yasar!

Saygilarimla Selamlar!
    DJP
    djpascal bizi bilgilendirdigin icin tesekkür ederiz. Her dedigin noktaya aynen katiliyorum ama bir noktaya katilmiyorum.

Simdi bekleyin ileride daha ucuza alirsiniz noktasina katilmiyorum. Ev fiyatlari ileridede yüksek olacak. Senin teorin dogru olsa Türkiyede düserdi ev fiyatlari.
    Türkiyede normal daireler 300 binden 800 bin TL ye yükseldi. Banka faizleride 20% altinda yok sanirim. Buradada su anda farkli degil.

Benim beklentilerim:
    - Almanyada ev fiyatlari yükselecek
    --> Talep olaganüstü yüksek ve yüksek kalacak. Nedeni ise yetersiz ev ve daire var. Ayrica Euro deger kaybediyor ve enflasyon yükseliyor. Herkes bir sekilde parasini emlak altin veya buna benzer tasinmazlarla koruyacak.
    - Dedigin gibi faizlerde yükselecek.
    - Ev ve dairelerin yan masraflarida yükselecek.

Bundan sonrasi muamma cünkü devlet ve EU veya Avrupa Merkez Bankasinin sonra hamlelerini görecegiz. Onlarida simdideden kimse kestiremiyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)