Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2075 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mesut Özil konusunda BZ gazetesinde oylama

Tecrübeli Üye yadikar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    131 mesaja 578 teşekkür aldı

Mesut Özil konusunda BZ gazetesinde oylama

Arkadaslar BZ gazetesi Mesut Özil`in dünkü sözleri hakkinda bir kamuoyu oylamasi yapiyor belki sizlerde oylamaya katilirsiniz https://www.bz-berlin.de/sport/fussb...gerechtfertigt

2. yadikar üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    adamalar hemen örtbas ve kendilerini haklı çıkartmak için harekete geçtiler

aklı sıra kendilerini haklı çıkartmaya çalışıyorlar

sabah akşam BILD gazetesi adamı bitirmek için yaygara yaptı .

Mesut bunu yapmakta geç bile kaldı aslında alın Alman Ausweiss ınızı da diyecekti

Tecrübeli Üye yadikar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    131 mesaja 578 teşekkür aldı
    Bild gazetesi zaten en basindan beri Mesut Özili yerden yere vuruyor tam bir Islam düsmani gazete.

6. 2 kişi yadikar üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Slm,
    bu Gazete ve Alman Toplumun bir kesimi Dünya Kupasındaki basarisizligi Mesut Özilin üstüne yıkmaya calisiyor.Ama unuttukları şey bu Mesut Özil ile 2014 yılında Dünya Sampiyonu oldunuz.
    Bayern Münihin Baskani Uli Höness in söylediklerini okudum, çok yazık.Kendi yaptiklarini unuttu galiba.Tek suclu olarak Mesut Özili Medyanın önüne atıyorlar.Müller ne yaptı ? Diger oyuncular ne yaptı ?
    Mesutun bu cesaretli kararını Ilkay Gündoğan da gösterebilseydi.Cünkü her türlü basarisizlikda ikinci hedef Ilkay Gündoğan olacak.
    Mesut en iyisini yaptı.
    Saygılar ve Sevgiler DRBJKx

8. 2 kişi DRBJKx üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Gec de olsa Mesut en güzelini yapti. Hepsinin yüzüne vurdu ne kadar ikiyüzlü olduklarini.

10. 2 kişi hope41 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,461
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Mesuta kurban olsunlar.Bırakmakla çok iyi yaptı.

12. smeilet üyemize teşekkür edenler:
    Sah

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Asiri sagcilarin yedikleri halt. Mesut´un tirnagi olamamis eski Alman futbolcular var bir de, Mesut´u hedefe koydular. Sonuc olarak Mesut süper bir karar verdi helal olsun, kaybeden Alman futbolu oldu. Futboldan zerre kadar anlamayanlar iyi futbolcu dendiginde sadece gol sayisina bakiyorlar. Mesut tek bir öldürücü pasla karsi takimi darma duman ediyordu ama bunu gel de bunlara anlat.

Bir de Alman milli marsini söylememesine taktilar. Yahu bu adam Türk olarak dogmus ve sizin hep dillendirdiginiz Integration konusunda büyük bir örnek olmus sen kalkmis adami asimile etmeye cabaliyorsun. Maalesef Neonaziler tamamen yok olmadikca bu tür dislamalar asla bitmeyecek.
    Irkcilik bence gerizekaliliktir. Zaten bu NSU davasina bulasanlara bakinca da bunu gayet bariz bir sekilde görebiliyoruz, hepsi ailevi sorunlar icinde büyümüs, okumamis, issiz vs.

14. 4 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Hatırlarsınız Christian Wulff Cumhurbaşkanı olunca adamı istifa ettiresiye kadar Bild Zeitung ve Media kan kustu ..olmadık iftiralar attılar

Wulff bu baskılara fazla dayanamadı istifa etti sonraki zamanlarda hakkında açılan bütün davalardan beraat etti

Adamı eşinden bile ettiler .. Olmadık yolsuzluk hikayeleri yazdılar

Asıl sebebi aslında "Islam gehört Deutchland" demesi oldu ve sonunu hazırladı

Bu ülkede Bild Zeitung,Medya, Kilise ve Yahudiler yön veriyor ..

yok demokrasi varmış eşitlik varmış hepsi fasa fiso

Özil bundan öncede zaten 5-6 kez Erdoğan la resim çekilmiş ..

Bu olay Avrupa ve Almanya daki gizli ırkçılığın gün yüzüne çıkmasıdır ..

16. 8 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    171 mesaja 265 teşekkür aldı
    Selam

Adamlar ilk defa asagilik kompleksine girdiler. Yani eleme turunu bile sonuncu olarak bitirdiler. Alman takimi 11 tane Mesut´tan olusmadi.

Tabii ki bu arada bazi takim arkadaslari da kendi götlerini kurtarmak icin bunu bahane etti ayni Khedira gibi, kredisi sonlara gelen futbolcular.

Ve tabii ki sorumlugu olan Löw, Bierhoff ve Futbol federasyonlarinin baskani. Hepsi götlerini kurtarmak icin kurban sectiler. Yani maksat bagciyi dövmek üzüm bahane.

Biz Mesut icin dedik mi, Merkelle tokalastiginda ve resim cektirdiginde türklügünden cikmis, aslini kaybetmis diye. Yok gurur duyduk.

Bu gidisle zaten Merkel´in de sonunu getirecekler fazla insancil oldugu icin ayni Wulff gibi. Neyse diyecegim; domuzdan post bunlardan dost olmaz.

Adamlar hic mi kaybetmeyecek, hic mi diger ülkeler futbolda ilerlemeyecek, madem spor o gözle baksinlar. Höness bile aslan kesildi. Ama kendi yaptigi pislik hemen unutuldu.

Maksat bok atmak karalamak. Kim negatif konusursa önceden ne bok yedigi farketmiyor. Birde bunlarin kafalarindaki kendilerini üstün görme ve yabanci düsmanligi hic bitmeyecek.

Isyerinde bile bu konuda tartisirken ne kadar gerizekali olduklarini farkettim, hic ummadigim kisi ile kavga ettim ama agzina sictim. Dedim Mesut size dünya sampiyonlugunu

kazandiracak goller atsaydi bunlari diyecekmiydin. YOK, demek ki dedim gizli seyler ortaya cikiyor, gercek yüzünüzü gösteriyorsunuz. Dedim bir Mesut yalnizca bütün Alman milli

takimi degil. Peki o diger 10 kisi ne yapti??? Ve hala diretip demezmi yok o fotograf olmasaydi. Dedim dur, su andan itibaren gerizekalilarla tartismiyorum.

Neyse uzun oldu. Ben olsaydim Mesut´un yerine; Almanya icin oynamak yaptigim en büyük hataymis ve kendimi sizlere ait hissetmek te öyle, derdim. Yani tam asalayacakti.

Iyi geceler, nedendir fazla sinirlendim...
    Konu Tigin tarafından (23 Temmuz 2018 Saat 23:48 ) değiştirilmiştir.

18. 3 kişi Tigin üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    20,727
    168 mesaja 482 teşekkür aldı
    Ya bu millet oldum olasi bize düsman... Özil Türkiye ye karsi gol atinca iyi kötü gününde olup oynayamayinca bütün günah onun ... cok ayip böyle bir takimin kaybedince sucu baskalarina atmasi ... siz onu güzel oynayamayinca oynatmak zorunda degilsiniz . degistirin baska oyuncu yok mu alman takiminda özil kadar oynayacak. bu terbiyesizlik yutulur gibi degil. gelin simdi cocuklarimizi sporcu oldugunda alman milli takimlarina gönderelim. ben sahsen artik göndermem .ilerde ayni sey bizim cocuklarin basinada gelebilir. ne var bunda bu kadar büyütecek anlamadim. adamin annesi babasi Türk . Türkiyenin devlet baskani ile görüsmesi suc mu ? nerede su demokrasi dedigi alman hükümetinin ? Spor baska adamin özel hayati baska ... buna karismaya hic kimsenin hakki yok... Acaba su günlerde özil haberleri olmasa gazeteler ne yazacakti ? ALDI nin LIDL in reklamlari ile dolardi her halde .... Hic haber kalmadi mi bu memlekette .... tövbe tövbe .....

20. steve üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Ben sahsen bu tartismalari cok gereksiz buluyorum Özil, zamaninda alman milli takimini secerken cok dogru bir tercih mi yaptida simdi magdur ayaklarina yatiyor, eger bir yalaka araniyorsa herkes önce kendi yaptigi hatalara baksin.

Bu baglamda Özile hic acimiyorum yanlis tercih yapti zamaninda cok mu yarandi böyle olacagi belliydi. Milli takimda o ülkenin insani oynar baska milletin insani degisik ülkeler icin oynasa ne yazar oynamasa ne yazar böyle polemiklere malzeme olur.

22. 3 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Üye
    Nereden
    Alamanya
    Ettiği Teşekkür
    18
    13 mesaja 32 teşekkür aldı
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sahsen bu tartismalari cok gereksiz buluyorum Özil, zamaninda alman milli takimini secerken cok dogru bir tercih mi yaptida simdi magdur ayaklarina yatiyor, eger bir yalaka araniyorsa herkes önce kendi yaptigi hatalara baksin.

Bu baglamda Özile hic acimiyorum yanlis tercih yapti zamaninda cok mu yarandi böyle olacagi belliydi. Milli takimda o ülkenin insani oynar baska milletin insani degisik ülkeler icin oynasa ne yazar oynamasa ne yazar böyle polemiklere malzeme olur.
    Sorun suan Özilin yaptigi yanlis yada dogru secimler degil. Almanlarin onu Suclu ve Kötü olarak göstermesi. Sponsorlar ve Reklamcilar hepsi geri cekilmis. Adami bitirmeye calisiyorlar, Türk Kökenine ve Bas Bakana Saygi ve Sevgisi oldugundan dolayi. Kendileri hep Meinungsfreiheit diyor ama Adam istedigi kisi ile istedigi kadar Selfie yapamazmi? Bunu bukadar büyütmelerine ne gerek var? Ama Alman Marsini söylememesi yada en azindan söylüyormus gibi yapmamasi da milletin gözünde bir cöp, batip duruyor.

24. Agent38 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    132
    @Agent38, benim demek istemem agzinla kus tutsan bunlara yaranamazsin hepsi hata yapar agiz birligiyle tek senin yaptigini konusurlar o anlamda yaptigi yanlis tercihin bedelini ödemesi bana göre cok dogal, bunlari 40 yil sirtinda tasi bir gün yoruldum az soluklanmam gerek de senden kötüsü olmaz bu yeni birsey degil hep öyleydi, herkes tercihinin bedelini öder kazandigi milyonlari benimlemi paylastida ona destek olacagim.

26. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Üye
    Nereden
    Alamanya
    Ettiği Teşekkür
    18
    13 mesaja 32 teşekkür aldı
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Agent38, benim demek istemem agzinla kus tutsan bunlara yaranamazsin hepsi hata yapar agiz birligiyle tek senin yaptigini konusurlar o anlamda yaptigi yanlis tercihin bedelini ödemesi bana göre cok dogal, bunlari 40 yil sirtinda tasi bir gün yoruldum az soluklanmam gerek de senden kötüsü olmaz bu yeni birsey degil hep öyleydi, herkes tercihinin bedelini öder kazandigi milyonlari benimlemi paylastida ona destek olacagim.
    Nankör olduklarini bende oldum olasi bilirim. Ama yinede insanin icinde Allah korkusu oldugu sürece bunlara hak ettikleri gibi davranamiyoruz. Normalde okadar karektersiz bir Milletki yüzlerine tükürsen, tükürügüne yazik. Allah sonumuzu hayriya versin, Almanyada cürüyecegiz bu gidisle.

28. Agent38 üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Mesut gayet iyi biliyordu, Türk Milli Takimin secseydi, Avrupadaki büyük takimlara gidemeyecegini. Bu Ilkay Gündogan icinde gecerli.

Hakan Calhanoglu Almanya Milli Takimini tercih etseydi, simdi Milan'da sürünmezdi. Zamaninda Yildiray Bastürk vardi. Adam deli gibi top oynardi. Türk Milli Takimini tercih etti, Leverkusen'den ileri gidemedi.

Lafin özü. Mesut para ve kariyer icin takdir hakkini Almanya tarafindan kullandi. Ha Mesut'un yaptigi yanlismiydi? Bence degil? Türk Milli Takimi tercih etseydi, en az Kontosunda 20 Milyon Avro daha az para olurdu. Oda kendini ve kuracagi ailesini düsünmek zorunda.

30. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    132
    @Birbey 3.0, Özil kendi gelecegi icin duygusal degil mantiki karar verip menfaatini düsünerek tercihini para ve söhretten yana yaptiysa simdi ben neden duygusal düsünüp ona destek olmaliyim? Cok para kazanmaninda bir bedeli oluyormus demekki, "kendim ettim kendim buldum" misali ciksin icinden, bu kadar yaygaraya ne gerek var almanlar bulmus günah kecisini saldiriyorlar saldirdiklari kiside onlarin sayesinde milyonlari cebe indirmis benim derdim ne burda? :-)

32. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Mecburuz sahip cikmaya. Cünkü sahip cikmazsak, bundan sonra yetisecek Türk futbolcular, nasil olsa iki ülkeyede yaranamayacagim icin Almanya'yi tercih edeyim der.

Ancak sahip cikilirsa, bir kac kisi hisleri ile hareket edip, Türki Milli Takimini secebilir.

Birde sunu unutmamak lazim. Bunlar terci yaparken daha cocuk 20 yasinda daha sakali yeni cikan gencler. Gencligin verdig tecrübesizlikde var. Anne baba ne derse onu yapiyorlar.

34. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    132
    Benim fikrim, Özil Türk Milli takimindan yana tercih yapmis oldugu icin saldiriya ugramis olsa hepimizin ona sahip cikmasi gerektigi bunun disinda kendi menfaatleri icin ucuk paralar kazanmak amaciyla yapmis oldugu tercihten kaynaklanan sorunlarinda kendisine ait oldugudur böyle durumlarda kenn ich keine Gnade.

36. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Birde sahip cikma nedeni su. Adamda para bol. Allah daha da versin. Sahip cikarsak, Türkiye'ye yatirim yapar. Bunu siyasetcilerimiz düsünüyor. Parasi Türkiye'de yatar, 3-5 yil sonra bir is yeri acar.

Mesut bir yillik kazanci 10 Milyon Avroysa, eminim Merkez Bankasinin müdürü Ankara'da kapida karsilar parasini yatirmak isterse.

Cift pasaportu oldugu icin, bir kac yil sonra Millet vekilide olur yada TFF Almanya futbol alt yapi sorumlusu olur.

Yani demek istedigim, bedavaya sahip cikilmiyor. Cikarimizda var.

Ben eminim memleketi Zonguldak'a cok faydasi olmustur. Halen kendi köyüne gittigi biliniyor. O köyün muhtari maddi bir sikinti oldugunda, babasindan rica ediyordur. Oda ogluna iletiyordur. Köyün camisini camini degistirtse, köyün camisini tamir ettirse, köyün okuluna yaptirsa, Mesut Özilin bir kac günlük kazanci ancak gider. Mutalaka halen köyüne ugradigi icin yaptiriyordur.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (24 Temmuz 2018 Saat 00:37 ) değiştirilmiştir.

Moderator bos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    PS5/Nokia/LG webOS
    Ettiği Teşekkür
    2,881
    3,177 mesaja 40,769 teşekkür aldı
    ...mesut iyi yapti arkasindayim bende fakat sunu bilmek gerekir

sanirim 2010 da ben kendimi alman hissediyorum dedi Türkler hain demeye basladi
    simdi de tam tersi olaylar gelisiyor ve de bazi Türk kesimler hain ilan edenler bugün mesut iyi yapdi Helal olsun deniyor

bu da oluyorki malesef belirli kesimler 2 yüzlü olmus oluyor

almanya kupdan elendi mesut ve bazilari suclu oldu

hani nerde kaldi siyaset ve spor ???

almanlar isine geleni yapiyor isine gelmeyeni görmezden geliyor
    bunlar tam IRKCI mesut özil baslatti gerisi umarim gelir
    Konu bos tarafından (24 Temmuz 2018 Saat 13:12 ) değiştirilmiştir.

39. 5 kişi bos üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)