Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2099 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Stieglitze Kanarien Kusu Ariyorum !!!

Tecrübeli Üye VoLKan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Oberhausen / Zonguldak / PS4 Pro / Androit / Samsung Smart Tv
    Ettiği Teşekkür
    74
    62 mesaja 377 teşekkür aldı

Stieglitze Kanarien Kusu Ariyorum !!!

Arkadaslar merhaba
    cevrenizde yada ben gibi kusu seven varsa satan kisileri ariyorum bana yardimci olursa cok sewinirim

aradigim cins kus stieglitze kanarien olucak , erkek olucak ve iyi ötücek suskun olmuycak , simdiden cok tesekkürler takipteyimmm....

Konu VoLKan tarafından (30 Temmuz 2018 Saat 11:30 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Alıntı VoLKan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba
    cevrenizde yada ben gibi kusu seven varsa satan kisileri ariyorum bana yardimci olursa cok sewinirim

aradigim cins kus stieglitze kanarien olucak , erkek olucak ve iyi ötücek suskun olmuycak , simdiden cok tesekkürler takipteyimmm....

Bu kusun ismi Kanarya degil SAKA kusu kardesim. Kanarya ile bunun ötüsü arasinda cok büyük farklar var. Kanarya hep ayni tonda ve yüksek sesle ayni nagmelerde öter. Saka ise cok degerli bir kustur, hicbir nagmesi birbirine benzemez. Öterken kanarya gibi yüksek tonda bagira bagira ötmez, sakin sakin ve hep degisik nagmelerde öter. Kanarya alsan evine bir haftada ötüsünde bikarsin cünkü ayni nagmeleri ( hangisini ögrendiye) tekrarlayip durur. Saka farkli farkli, degisik degisik öter. Bir nagmesi öbürünü tutmaz. Saka kusunu ölene kadar dinlesen doyamazsin. Bu kuslar cok duygusal birazda yabani kuslardir. Evde kücük cocuk varsa beslemeni tavsiye etmem, ele alirsan hemen ölür, biraz yabani bir kustur, mesela, yaninda yüksek sesle bagirsan korkar veya küser bir hafta ötmez.
    SAKA kusunu kuscularin profesyonelleri dinler. Cocuklugum da kalbur tuzagi ile cok yakalardim. Birkac sene önce bir tane almistim, cocuklar bilmeden yas armut vermisler kus, ishal oldu ve öldü..
    BIrde SAKA larda kuruma hastaligi denilen ve baska kuslarda görülmeyen bir hastalik vardir, Saka nin en büyük düsmani dir bu hastalik. Kusu yasarken canli canli yiyerek bitiren bir mikrop hastaligidir, Kusunuza asiksaniz o eridikce sizde eriyip bitersiniz, buna bir yakalandimi, kurtulmasi neredeyse imkansizdir, Kus resman kuruyup gider. Ölürken sahibini de oldürür, öyle bir sevdadir Saka sevdasi.

Ben ce bu sevda ya bulasma kardes, genclik aski gibi, hic icinden cikmaz..

4. 2 kişi Cologne üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    474 mesaja 1,219 teşekkür aldı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)