Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2069 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Izine Gitmeyenlerin Kösesi

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı boni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiyede Et, Sosis ve Süt mamüleri cok pahali. Almanya Kilosunu 4-5€ alinan kiymanin kilosunu 13-15€ geliyor ve et kalitesi ayni degil. Burada herkes günde 500 Gram kiyma alabilir. Ama Türkiyede inasanlar 100 Gram kiyma alamiyor günde. Cocuguna icirmek icin 1 Litere süt alamiyor. Su anda tarim ve Hayvancilik cok kötü durmda. Ve türkiyede yetistirilen tarim hayvanlari türkiyede icinde ihtiyaci karsilamiyor. Yurt disindan döviz üzerinde ithal edildigi icin cok pahali oluyor. Ustalar.
    Ah ustam, Türkiye'de pazar yerine gidince, o yesillikleri görünce, insanin inek olasi geliyor. Sen bakma, burda cok et yiyoruz, cünkü Türkiye'deki kadar sebze bollugu yok. Daha dogrusu varda, tadi yok.

Ayrica bizde et niye az biliyormusun, cünkü bizde kurban bayrami var. Bir kesmede ülkede hayvan nerdeyse kalmiyor.

Kurban disinda bir koyun 300 Euro. Milletin kafasi calismiyor. Iki arkdas bir olsalar, bir köye gidip koyun kesseler, 6 ay rahatca yerler. Sen bakma millet Türkiye'de rahatina düskün. Kimse gidipte et islemek istemiyor. Alismislar kasapda isciliginide yaptirmaya ondan sonra pahali diye agliyorlar. Türkiye'de kadinlar sacini bile fön cektirmeye berbere gider, haftada 50 TL verir, sonra kiyma pahali diye aglar.

Benim hanim Versicherungskauffrau, yilda bir kere zor berebere gidiyor. Ama etide isler, herseyi yapar. Sorun biraz bizim erkeklerde. Kesip giterecek koyunu, al isle diyecek. Bakiyorum Türkiye'deki adamlar, kadin gölgede gününü gün ediyor, adam demiyor, hanim sende bir ise girsen calissan olmazmi. Sonra tek maas giriyor eve, hayat pahali diye zirliyorlar. Adam 12 saat insaatda kömür gibi olmus, hanimi sadece bir taze fasülye yemegi koyuyor önüne, birde üstelik adam gelirkende ekmegi al da gel diyor. Kendinin aksama kadar sögüt agacinin altinda vakti yok cünkü.

Dikkat et burdaki kadinlar, hep hamur isini kendi yapar. Türkiye'de kac kisi hamur isi yapiyor? Hic biri. Hepsi firindan alip geciyor. Laftada yaktigi elektrige deymiyormus. Yalan bak. Firin icin deyiyor, üstüne kar ediyor, evde kar amacli calisan kadina deymiyormus.

Hersey kadinlarda bitiyor Türkiye'de. Türkiye'de calisn kadinlara bakiyorum, ayni burdaki gibi, hic yakinmiyorlar.

Ben cocukken babam kurbandan haric, birde arada bir koyun keserdi. Evimizde hic et eksik olmazdi. Üc dört saat islerdik evde, ondan sonra doyaya yerdik. Bir koyun Almanya'da 150 - 200 Euro. Iyi bir kisma 8 Euro. 4 - 5 Euroya olan kiyma zaten kiyma degil. Cör cöp. Alma daha iyi.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (01 Ağustos 2018 Saat 01:13 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Evet, konu dağılmışken bizde cacigimizi verelim.

Nolacak bu fenerbahcenin hali?

Tecrübeli Üye Selcuk8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigsburg
    Ettiği Teşekkür
    295
    91 mesaja 191 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, konu dağılmışken bizde cacigimizi verelim.

Nolacak bu fenerbahcenin hali?
    Bence ne olacak bu Türk futbolunun hali deseydin daha yerinde olurdu.. Borç içinde yüzüyorlar maşallah.. Şaka maka bu ne sıcak hava ya yatirmiyor..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Parayi kisin bak nasil at gibi 4nala kosuyorlar..

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Spor yasak arkadaslar, keske izin olsa.

Sicaka gelince. Korkarimki, bu sicaklarin arkasindan bir sel gelir Almanya'da.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (01 Ağustos 2018 Saat 22:19 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 247 teşekkür aldı
    Her sene gidenlerdenim. Bu sene gidenlerden olmadim. 6 aylik bebek evde. Onun icin bu sene gitmemeye karar verdik. Bol bol havaza gidip hergün de mangal yapacam

Ilk cocuk 6 aylik iken gittim, benim icin zor oldu. Bi cocuk ayaklarin üstünde olunca izin bizim icin daha rahat.

9. cassano üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    6 aylikken yine yatiyor. Ama sen disari cikamiyorsun. Ayagi yere bastimi, sen evden cikabiliyorsun, ama bu seferde o seni kosturtuyor.

11. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    17 mesaja 28 teşekkür aldı
    14 yıldır almanyada yım ilk kez izine gidemedim,şansa izin bana geldi sıcak turkiyeyi aratmyo valla.sicagi seven biri olarak bana bu sene almanyada kalmak iyi geldi.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    336
    18 mesaja 32 teşekkür aldı
    Bende bu sene malesef gidemedim. Bir hafta ani bir kararla Alamanlarin Ostsee sine gittik.
    Ilk defa gittik hava da sahaneydi. Denizi de tertemiz ve kumsaldi. Hersey cok güzeldi ama malesef memleket gibi olmuyo beya.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)