Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2094 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Iflas ve ayligim

Tecrübeli Üye Serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    34 mesaja 49 teşekkür aldı

Iflas ve ayligim

Slm arkadaslar Ben suan izindeyim , ve bir arkadasım aradı ve çalıştığım is yeri kendini iflas göstermiş, ve benım ıcerde 1 aylık alacağım var , şefi aradım , bana içerdeki paranı devletten alacan dedi ve teli kapattı . Sizce şimdi benım ne yapmam lazım , bankaya 7000 disko borcum ve başka bankaya 5000 normal borcum var , sizce ne yapmam lazım, bundan sonra bu borçlarımın taksidini nasıl ödiyecem

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    İnsolvenzverwalteri ara. Yanlış geri aramışsın. Şefinin bir yetkisi yok artık. Sadece Insolvenzverwalterin var.

Nacizhane tavsiyem. Harcamalarınında bir sorun var. 7000 Euro dispo normal değil.

Başka yapılacak yok. Eğer büyük bir şirketse Transfergesellschaft kurulur. Ve ondan sonra Arbeitsamta geçersin.

Fazla büyük değilse sana Insolvenzverwalter çıkış verir ve direkt Arbeitsamta.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (05 Ağustos 2018 Saat 13:03 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,628 mesaja 3,337 teşekkür aldı
    Izni alabilirsin,belli bir max.asmadikca..sendikaya baglimisin bilmiyorum...
    Bankadaki borclara gelince sigortan yoksa yandin demektir..odeyemessen haciz gelir araba gider,ev varsa haciz,20000 avro borc icin 150 bin avroluk eve haciz geldigini biliyorum..
    Borc odemek icin kredileri birlestirip tekrar kredi cekmek hayatini bankaya baglamaktir..
    Batsin bu dunya:-)orhan abi oyle diyo..
    Konu webci tarafından (05 Ağustos 2018 Saat 14:18 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    51
    10 mesaja 17 teşekkür aldı
    Alıntı Serseri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar Ben suan izindeyim , ve bir arkadasım aradı ve çalıştığım is yeri kendini iflas göstermiş, ve benım ıcerde 1 aylık alacağım var , şefi aradım , bana içerdeki paranı devletten alacan dedi ve teli kapattı . Sizce şimdi benım ne yapmam lazım , bankaya 7000 disko borcum ve başka bankaya 5000 normal borcum var , sizce ne yapmam lazım, bundan sonra bu borçlarımın taksidini nasıl ödiyecem
    gecmis olsun...is yerin iflas cektiyse fazla ugrasma bisey alamazsin.

evvela kendi bankalarinla konusman gerekiyor 7000 euro dispo demissin onu gidiyorsun krediye ceviriyorsun 84 aya böldürüyorsun..
    5000 euro kredi borcu olan yerede gidiyorsun is yerim islaf gosterdi ,ben borcumu odemek istiyorum 3 aylik durdurabilirmisiniz veya varsa onuda 84 aya böldürcen.
    evet faizler yuksek olucaktir ama rahat olucaksin
    topu topu 12 bin euro icinde schufaya dusmenin bir anlami yok..

ayrica izindeyim diyorsun gercekden bravo benimde hemen hemen okadar borcum var, ve 2 bin euro civari bankada minusdayim izine gitmiyorum.
    cunku gidersem dispo daki semsiye dahada buyur diyerek kendimi 2019 a hazirliyorum..

bi an önce donup arbeitsamta yazilip bi andanda is bulmaniz gerekli..

eski is yerinizi unutun..cunku ödeyemedigi icin iflas gosterdi.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Serseri,

senin gelirin ile sorunun yok. Senin esas sorunun sorumsuzca para harcamandır.

Insanın aklına ister istemez sen kendine neden serseri nickini seçtiğini sorgulaması geliyor.

7. 2 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Benimde citybank simdiki adiyla targo bankta 7000 avro dispo vardi..canimi disime katip hallettim..orayi kundigen yaptim..adamlar hala kredi cek diye yalvariyor uye olmadigim halde..
    50000 bin avro veriyorlar,guzel para,ama bir daha yemezler..

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Neyse arkadaşın üstüne fazla gitmeyelim. O hepimizden iyi biliyor bir hatası varsa.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    524 mesaja 1,102 teşekkür aldı
    Arkadasin zaten cani burnundadir üstüne gitmenin anlami yok, firma iflas ettiyse iflasta resmilestiyse Arbeitsamt insolvenzkasse den son 3 aya varan aylik alacaklari tahsil edilebiliniyor.

Bankadaki özel borclarin artik caresini kendin bulmak durumundasin, kendinizi bukadar cok dagitmayin herseyin kötü yaninida düsünmek gerekiyor.

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Ben bankadan borç aldım dıspo borcunu kapamak ıcın , ardından gelen bir vefat olayından ötürü parayı oraya kullanmak zorunda kaldım , şayet Fırma icerdeki1 aylığımı ve önümüzdeki 15 de gelecek diğer aylığı ödeseydi borcum sadece 7000 kalacaktı , izin işine gelince ben 500 eu izin yapıyorum.

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Izni alabilirsin,belli bir max.asmadikca..sendikaya baglimisin bilmiyorum...
    Bankadaki borclara gelince sigortan yoksa yandin demektir..odeyemessen haciz gelir araba gider,ev varsa haciz,20000 avro borc icin 150 bin avroluk eve haciz geldigini biliyorum..
    Borc odemek icin kredileri birlestirip tekrar kredi cekmek hayatini bankaya baglamaktir..
    Batsin bu dunya:-)orhan abi oyle diyo..
    Haciz gelse bile benım üstüme sadece bir smart araba var, ve kız arkadaşımda kalıyorum yıllardır , sadece kendimi başka biryerde anmelden gösterip oraya 50 eu ödüyorum

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Haciz gelse bile benım üstüme sadece bir smart araba var, ve kız arkadaşımda kalıyorum yıllardır , sadece kendimi başka biryerde anmelden gösterip oraya 50 eu ödüyorum
    Tamam arkadasim hayat sana guzelmis..
    Umarim yeni bir is bulur borcunda da basarili olursun..
    Aile de olsa veya olmasa zor durum..

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Evet zor durum sağolun hepiniz Allah razı olsun hepinizden, aslında borcu çoktan azaltırdım ama çalıştığım yer nerdeyse 4 yıldır aylıkları geç ödüyor 20 gün 30 gün basende 2 ayda bir suan içerde 3-4 aylığı olan var , kimi arkadaşlar firma icin 20-30 bin eu kredi bile cektiler onların durumu daha acı , ben lkw fahrer olarak çalışıyordum ,izin dönüşü arbeitsama gider hemen is bulurum, derdim bir kaç ay kredi borçlarımı durdurmak, bir kaç dakıka önce patronun olgu aradı izin dönüşü büro ya gel seni yeni actıgımiz firmaya alacağız dedi , bizim firma 2 isim altında yürüyor , biri babası adına diğeri oğlu adına , babası kendini iflas göstermiş , ama bor çok şeyi ofluna devir etmiş , yani issiz kalmıyacam ama yinede güvenim yok, elimde vetrag olmadan

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    He anlaşıldı sende niye para olmadığı. Tahmin edildiği gibi düzgün bir hayatın yok.

Bu arada borç namusdur, kul hakkıdır.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Arkadasi fazla gucendirmemek gerek...tipik bir gurbetci yasami..boyle aile cocuklarini cocuklugumda gordum ve sahsen onlarla arkadas olmustum..
    Cogu ya annesi veya babasiyla papaz olup evden ya ayrildilar yada baska sebeplerden dolayi meslek hayatini sonlandirdilar..
    Burada ailelerimizin yaptigi hatalar devreye giriyor,yinede arkadasa bol sans diyelim ve borcunu odemede umarim basarili olur..
    Hicbirimizin garantisi yok,nice zengin aileler cöktü,nice fakir aileler zengin olup yolunu sasirdi..
    Artik zorda ve yolda kalmisa yardim kapilarini ümmetce unuttugumuz ve egoist oldugumuz icin herkes kendine dikkat etsin..

17. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    540
    118 mesaja 218 teşekkür aldı
    Bence insan neyim degil ne olucam demeli ve ona göre davranmali.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Webci, aileler hata yapabilir. Ama insan bir yaşdan sonra kendi aklı ile yaşar. Bir insan düzgün bir yuva kurmak isterse kurabilir. Annen baban yoksa, başka bir büyük, konu komşuda gider ister. Çalışıyorsa kredi çeker, iyi kötü bir düğün yapar, konuyu kapatır. Benim bir tanıdığım öyle yaptı. Herseyide anne ve babaya bağlamamak lazım.

20. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Webci, aileler hata yapabilir. Ama insan bir yaşdan sonra kendi aklı ile yaşar. Bir insan düzgün bir yuva kurmak isterse kurabilir. Annen baban yoksa, başka bir büyük, konu komşuda gider ister. Çalışıyorsa kredi çeker, iyi kötü bir düğün yapar, konuyu kapatır. Benim bir tanıdığım öyle yaptı. Herseyide anne ve babaya bağlamamak lazım.
    Evet dogrusun..
    Yalniz insanlar yapi itibari ile ya zayiftir yada gucludur..guclu olanlar senin safinda zayif olanlar benim notlarimin safinda yer alir..
    Herkes keske 4 ayak uzerinde durabilse,herkesin hayati sürükleyecek kabiliyeti olmayabilir,cogu insanlar cok sey yapmak ister ama kabiliyetsizlikleri onlerine gecer..
    Bunun pisikolojide aciklamasini yazip konuyu uzatmayayim..
    Buraya gore yazmiyorum ama evin temeli saglam atilmassa bina göcer .
    Kabiliyetsiz olmak bir kusur değildir.. Ama karaktersiz olmak çok büyük bir kusurdur.
    Aradaki fark budur sanirim..

22. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    540
    118 mesaja 218 teşekkür aldı
    birbey+webci arkadaslar, nasil olmusun önüne gecilmiyorsa bazi kendi irademiz disinda olanlarada karsi duramaiyiz!!!.
    Serseri akadasim ben seni uzun zamandir burdan taniyorum sen benim takip ettigim kadariyla kendin icin degilde senin cevrendekiler veya sevdigin insanlar icin yasiyan nadide insanlardan birisin, ALLAH senin gönlüne göre versin ve seni ferahliga cikartsin.
    Konu samsunlu tarafından (05 Ağustos 2018 Saat 21:24 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    @samsunlu kardesim konuyu kadere baglamissin...
    Herkesin kaderi yazilmistir,yalniz tercihler insanlarin kendine birakilmistir..
    Bir insanin kendini kadere kurban etmesi dogru olamaz..secimler ya yanlis ya dogru yapilirken,yanlislar icin kaderim buymus dogrular icin kaderim suymus diyemeyiz..
    Insanlarin tercihlerini yanlis yaparak kendilerini kadere kurban etmeleri hasa ALLAH i suclar durumuna dusururki buda kadere isyan olup dinden cikarir..
    Bizler birebir sahit tutulup ruhlarimiz yeminlerimize karsi sahit etmektedir..
    Neyse derin konulara girmeyelim..olay biraz kabataslak bakildiginda inisli cikisli..
    Son mesaj!!

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Arkadaslar benim yanlisim nerde anlamadim Ben İşten eve evden ise gıden bıriyin, ickim yok gece hayatım yok kumarım yok, Automatık oynamam , sadece giderim çok gelır az , aldığım maaşın sadece nerdeyse yarısı 800 eu unterhalt ödüyorum bırlıkte kaldığım kız arkadaşıma 200 eu kira ödüyorum, anmelden yaptıgım yere 50 eu gıdıyoruz, çocuklarım 2 haftada bor gelıp bizde kalıyor nerdeyse 100eu onlara gıdıyoruz, 230 kredi 50 tel ve nerdeyse 3 ayda bir 280 Euro dıspo faizı ödüyorum, kendime harcadığım sadece sigara , arabanın bırde sigortası benzını , birde ayda nerdeyse 70-80 eu kız arkadaşımla yemek veya �� eis yemek gibi seylere gidiyor, bazende benım çocuklar veya kız arkadaşımın çocukları bir takım seyler istiyor ,ister istemez YÖK diyemiyorsun, babamın vefatından sonra annemi ayrı eve çıkarttık oraya bırseyler gitti
    Konu Serseri tarafından (06 Ağustos 2018 Saat 04:12 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)