Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bayern Eyaleti Landratsamt tan gelen bir Mektup

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    29
    2 mesaja 2 teşekkür aldı

Bayern Eyaleti Landratsamt tan gelen bir Mektup

Öncelikle Selamlar Arkadaşlar,
    biraz geç oldu yazmam ama konuyu yinede bir izah edeyim dedim.
    Biz Bayern Eyaletinde kalıyoruz ve bize Landratsamt tan bir bildiri geldi imzalamamız açısından dolayı insanı sıkboğaz eder gibi böyle bir uygulama mesela Hessen Eyaletinde yokmuş öğrendigimize göre birde hemen 15 Aralık son Gün olarak vermişler Acele işleri varmış gibi ne yalan söyleyeyim ben imzalayıp göndermedim Bildiride zaten eğer Almanya dan ayrıldıktan 6 Ay sonra geri dönülmez ise kişi haklarını kaybedebilir diye bir bildiri böyle birşey bana çok saçma geldi zaten o kadar kalmıyoruz ve olurya belki Hastalık girer gelemez durumu olur herşey bizler için bana biraz zorbalık gibi geldi. Bu konuda biraz Bürokratik işlerinden Anlayan arkadaşlarımız varsa ne düşünürler bize gelebilecek arkası devam Mektuplarda nasıl hareket etmek gerekir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    150 mesaja 337 teşekkür aldı
    Bu almanya iyice kafayi siyirdi.
    Ya bir yandan isciye ihtiyacimiz var diye yeni yeni kanunlar cikariyorlar, biz Türklerede hala bir kisitlama, hala bir isleri zorlastirma icindeler.
    bende Bayerndeyim ama bana öyle bir mektup gelmedi.

Yurtdisindan kalifiye eleman gelsin diye son zamanlarda bir cok isler yapiyorlar ama yinede gelen giden yok.
    Sen önce calisanlardan vergileri hafiflet, insanlarin barinacaklari evleri hallet. Ben mühendis olsam kesinlikle gelmem Almanyaya, dünya vergi ödeyeceksin, kibrit kutusu gibi evi zor bulacaksin bulsanda bir ton Kira ödeyeceksin.
    Almanya gercekten bir Akil tutulmasi yasiyor insallah bu günleri tez zamanda atlatir.Dünyadaki yeni degisimlere ayak uyduramiyor.
    Konu Haziran tarafından (16 Aralık 2023 Saat 13:53 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    83
    77 mesaja 174 teşekkür aldı
    Deveye sormuşlar boynun neden eğri?
    Nerem doğru ki ? demiş.

Gesendet von meinem SM-G980F mit Tapatalk

Tecrübeli Üye Rookie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    334
    57 mesaja 78 teşekkür aldı
    Alıntı Ercan20 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz Bayern Eyaletinde kalıyoruz ve bize Landratsamt tan bir bildiri geldi imzalamamız açısından dolayı insanı sıkboğaz eder gibi böyle bir uygulama mesela Hessen Eyaletinde yokmuş öğrendigimize göre birde hemen 15 Aralık son Gün olarak vermişler Acele işleri varmış gibi ne yalan söyleyeyim ben imzalayıp göndermedim Bildiride zaten eğer Almanya dan ayrıldıktan 6 Ay sonra geri dönülmez ise kişi haklarını kaybedebilir diye bir bildiri böyle birşey bana çok saçma geldi zaten o kadar kalmıyoruz ve olurya belki Hastalık girer gelemez durumu olur herşey bizler için bana biraz zorbalık gibi geldi. Bu konuda biraz Bürokratik işlerinden Anlayan arkadaşlarımız varsa ne düşünürler bize gelebilecek arkası devam Mektuplarda nasıl hareket etmek gerekir.
    Arkaşım siz kalmıyorsunuz ama emekli olan bir çok arkaş 6 aydan uzun Türkiyede kalıyor.
    Mektup son yıllarda yeni oturum kartı alanlara geliyor, amaç nedir bilmiyoruz.
    Belkide bundan sonra sizi daha iyi takip edeceğiz ayağınızı denk alın sonra ağlamayın diyorlar galiba.

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,298
    312 mesaja 608 teşekkür aldı
    Kanunlar belli bir yabanci 6 aydan fazla Almanya disinda ikamet edemez.
    Fazla kalmasi gerekiyorsa özel izin almasi gerekir.(yaslilara ne bakim icin ne uzun kalmasi gerekiyorsa).

Emekliler icin 15 sene den fazla Almanya da kalanlar süresiz oturum hakkina sahip olanlar icin, emeklilik ayligi evi Krankenkasse si olanlara özel izin veriliyor.Onlar 6 aydan fazla girip cikabiliyor.
    Bu belgenin amaci da oturum kartinin 6 aydan fazla kalma durumunda devam ettigi yazili.
    Anne Babam icin aldim.
    Bazen 5 sene sonra geldikleri oluyor, gümrükde ortaya cikiyor.Babam kagirdi uzatinca geciyor.

Bu kagirtlar bildiri bazindadir büyük ihtimal.
    Konu murat39 tarafından (16 Aralık 2023 Saat 17:53 ) değiştirilmiştir.

7. 2 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    63 mesaja 108 teşekkür aldı
    Alıntı Ercan20 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sik bogaz falan yok. O senin bilgi eksikliginden kaynaklaniyor bence.

Cok basit. Bu yeni birseyde degil. 60-70 senedir böyle.

Yilin en az 6 ay 1 gününü Almanya icinde bedenen gecirmen gerekiyor. Istersen elli kere git gel. Toplamda en az 6 ay 1 burada olacaksin.

Hastalik ve baska maziretlere gelince. Oda sorun degil. Is yerine hastalinca telefon ediyormusun? Ediyorsun. Cocugun hastalinca okula haber ediyormusun? Ediyorsun.

Oturumdada bunu telefon ile haber edeceksin onlarda sana yol ve anlayis gösterirler.

Sizin Landratsamt'i tam aksine tebrik ederim. Yasayi bilmemek cezadan korumaz. Isteseler hemen gerekeni yapar. Insani davranmislar yasayi hatirlatmislar. Birdahakine ama hatirlatmazlar.
    Hessen'de böyle birsey yok diye sadece yine bir uydurma dedi konu. Yabancilar yasasi federal bir yasadir. Eyalet yasalari olmadigi icin 16 tane eyalet icinde ayni gecerlidir.

Türkiye'de emekli olarak uzun kalacaksan, yabancilar dairesine basvurarak izin alabiliyorsun. Foruma 2015'de kayit olmussun. Anlasinlan forumuda pek takip etmiyorsun. Etseydin bunu ben ve bazi arkadaslar kac defa bu konuyu burada isledik. Daha önce Avrupadaki yerli basinimizda defalarca konuyu paylasti.

Yani zorbalik falan yok bence. Bakis acinda yanlislik var.
    Konu Birbey 3.1 tarafından (17 Aralık 2023 Saat 00:59 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 16 teşekkür aldı
    Örneğin Fransadan yada hollandadan çıkış yapsak.Almanya 6 ayı nasıl akip ediyor?

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,720 teşekkür aldı
    Alıntı Nuri1849 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Örneğin Fransadan yada hollandadan çıkış yapsak.Almanya 6 ayı nasıl akip ediyor?
    Usta hepsi EU ülkesi polisler gümrükler ortak çalışıyor

Sen zannediyormusunki onlar seni izlemiyor

Birde Türkiye E-Devlet sistemi var..

Senden E-DEvletten giriş çıkışları isteseler

Hepsi saniye saniye kayıt altında

11. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    150 mesaja 337 teşekkür aldı
    Horozun dedigi gibi.
    Pasaporta mühür vurulmuyor diye düsünmeyin.
    Bence yurtdisi cikisi olmasada TR'den giris isteyip ögrenebilirler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)