Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2102 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 61 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Elektrik hangi anbieter?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Hayir düsük degil, israf etmiyoruz.

Evdeki tüm lambalar LED. Sparlampe bile kullanmam. Gereksiz yer isik yanik kalmaz bizim evde.

Televizyon, uydu alicisi falan hepsi Schalterli dosede. Aksam yatarken kapatiyorum, televizyonun stand by isigi bile yanmiyor.

Simdi diyeceksin, cok pintisin. Ama sunu bil, o Almanya'daki Stand By isiklarinin yaktigi bir yillik elektrik Köln'ün tüm yil yaktigi kadar.

Ayrica balkonda otururken isik yakmak. Solar Leuchteler oluyor 10 Euro'ya. Otururken onu yakarim. Rahat önünü görüyorsun. 4 saat balkonda o isik yanmasin ne kadar tasarruf ediyorsun.

Türkiye'de bakiyorum ben adam saatlerce balkonda aksam cekir citlerken isik yakiyor. Halbuki alsa bir solarleuchte tasarruf edecek. Sonra zirlar ama elektrik pahali diye.

Aksam misafir yoksa Televizyon seyrederken lambayi az acarsin. Evin icinde hafif bir kör isik yanar koltugun arkasindaki Stehlampede. Televizyon ikisi beraber yeterince aydinlatiyor oturma odasini. Önün gördünmü yeter. Adam kari koca yalnizken evde normal isik yakiyor. Ne geregi var.

Israf eden, iflas eder.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (09 Eylül 2018 Saat 01:03 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)