Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 389 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Versorgungsamt GDB vermiyor, Widerspruch yapmayı tavsiye edermisiniz ?

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 248 teşekkür aldı

Versorgungsamt GDB vermiyor, Widerspruch yapmayı tavsiye edermisiniz ?

Merhaba Arkadaşlar,

aramızda bu konu hakkında bilgisi veya tecrübesi olan vardır diye düşünüyorum onun için birde sizlerin fikrini alayım dedim.

Yaşım 45 ve yaklaşık 5-6 senedir Hipertansiyon var ve 2 tane ilaç kullanıyordum, geçen sene Kalp Krizinden sonra Stent takıldı ve toplamda günde 8 tane ilaç alıyorum.

Şimdi buna itiraz etsem Kündigungsschutz için gerekli olan 30% sanırım verirlermi yoksa hiç şansım yokmu, yani itiraz etsem şansım olurmu ?

Versorgungsamtdan 16.03.2023 de gelen Mektupta aynen şunlar yazıyor:

Ihrem am 09.11.2022 eingegangenen Antrag auf Feststellung des Grades der Behinderung (GdB) und Ausstellung eines entsprechenden Ausweises nach § 152 SGB IX
    kann nicht entsprochen werden.

Gründe:
    Menschen sind nach § 2 Abs. 1 SGB IX behindert, wenn sie körperliche, seelische, geistige oder Sinnesbeeinträchtigungen haben, die sie in Wechselwirkung mit einstellungs- und umweltbedingten Barrieren an der gleichberechtigten Teilhabe an der Gesellschaft mit hoher Wahrscheinlichkeit länger als 6 Monate hindern können. Eine Beeinträchtigung liegt vor, wenn der Körper- und Gesundheitszustand von dem für das Lebensalter typischen Zustand abweicht. Nach § 152 Abs. 1 SGB IX werden die Auswirkungen auf die Teilhabe am Leben in der Gesellschaft als GdB nach Zehnergraden abgestuft festgestellt. Gesundheits-störungen, die keinen GdB von mindestens 10 bedingen, gelten nicht als Behinderung. Der GdB ist unabhängig vom ausgeübten oder angestrebten Beruf festzustellen.
    Liegen mehrere Beeinträchtigungen der Teilhabe am Leben in der Gesellschaft vor, wird gemäß § 152 Abs. 3 SGB IX der GdB nach den Auswirkungen der Beeinträchtigungen in ihrer Gesamtheit unter Berücksichtigung ihrer wechselseitigen Beziehungen festgestellt.

Eine Feststellung ist nach § 152 Abs. 1 SGB IX nur zu treffen, wenn ein GdB von wenigstens 20 vorliegt.

Die von Ihnen geltend gemachten Gesundheitsstörungen Koronare Herzkrankheit, Stentimplantation, Bluthochdruck bedingen keinen GdB von wenigstens 20.

Eine Feststellung nach § 152 SGB IX kann deshalb nicht getroffen werden.

Ein Schwerbehindertenausweis kann Ihnen daher nicht ausgestellt werden.

Rechtsbehelfsbelehrung:
    Gegen diesen Bescheid kann Widerspruch erhoben werden. Er ist schriftlich oder zur Niederschrift bei dem obengenannten Landratsamt binnen einer Frist von einem Monat nach
    Bekanntgabe einzureichen.
    Konu Burclu tarafından (02 Nisan 2023 Saat 21:51 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Maalesef kalbe birşey vermiyorlar. Tıkanmış boruyu açmış sorun çözülmüş gibi bakıyorlar.

Yinede Widerspruch yap. Belki 30 alırsın.

Eğer seni meralmen hastalık bozuyorsa piskologa git ve tedavi ll. Şansın yükselir. Geçmiş olsun.

4. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    33 mesaja 59 teşekkür aldı
    Tekrar itiraz edin gerekirse mahkeme ye kadar gidin kolay kolay vermez oldular bende 40 aldım 10 daha almak için hersene uğraşıyorum vermiyorlar ben de uğraşıyorum yüzde 30 Grad Gleistellung Arbeitsamt yüzde 50 Kabul ediyor 3 gün fazla izin Kündigungsschutz oluyorsunuz kolay kolay çıkış veremiyorlar benim vardır verdiler gerçi ilerde yine hasta olur diye doktorlar rapor verdiler onun için LWL kurum onay vermeden iş veren çıkış veremiyorlar isterlerse veriyorlar

6. dadaloglu3865 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Usta tansiyon ilaçla kontrol altına alınabildiği için ağır hastalık sayılmıyor.

Stent 10 dakikalık bir işlem stendten sonra rahatsızlık ortadan kalkıyor.

Yani rahatsıklıkların günlük yaşamı etkileyen bir durumu yok.

Bendede yüksek tansiyon var stend te takılı çalışmama ve günlük yaşamda hiç bir zorluğu yok

8. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef kalbe birşey vermiyorlar. Tıkanmış boruyu açmış sorun çözülmüş gibi bakıyorlar.

Yinede Widerspruch yap. Belki 30 alırsın.

Eğer seni meralmen hastalık bozuyorsa piskologa git ve tedavi ll. Şansın yükselir. Geçmiş olsun.
    Allah Razı olsun, zaten Doktordayım bu durumdan dolayı (Psikologda)

Widerspruch yazarsam kısa bir 2 Zeiler yeterlimş yoksa detaylı bir şekilde 1-2 Sayfa yazmammı gerek ???

Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta tansiyon ilaçla kontrol altına alınabildiği için ağır hastalık sayılmıyor.

Stent 10 dakikalık bir işlem stendten sonra rahatsızlık ortadan kalkıyor.

Yani rahatsıklıkların günlük yaşamı etkileyen bir durumu yok.

Bendede yüksek tansiyon var stend te takılı çalışmama ve günlük yaşamda hiç bir zorluğu yok
    Reha dan sonra Rapor verdiler eski işimi yapmam uygun olmadığına dair, yani keine Nachtschicht ve keine Produktion yani eski işimi yapamayacağıma dair Doktor Attest verdi ve şu an iş yerinde zaten bu konu hakkında görüşmekteyim bunun için ayrı bir konu açtım.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Widerspruch için doktorundan ekstra rapor iste. Sen yazsanda bile oranın doktoru dinlemez.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (03 Nisan 2023 Saat 20:32 ) değiştirilmiştir.

11. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    198 mesaja 338 teşekkür aldı
    Hep yaziyorum
    Bu almanyada ayaginda,elin ,kolun kafanda kopsa 65 yasina kadar adami calisdirirlar

Kardesim
    Gidin pisikologa Deprasyon ayaklarina yatin
    % de alirsiniz Emeklide olursunuz

yani kisacasi Bizim Türklerin Dedigi gibi

DELI NUMARASI YAP

13. batum üyemize teşekkür edenler:

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Bana sorarsan, bir Sozialberater ile görüş, bu işle ilgilenen mutlaka oturduğun yerde bulunur.

Doktorun sağlam ise ve arkadaşların yazdığı gibi Psikolog beraberinde Gutachten verir ise, belki sonuç alırsın.

Bu konuda Attest geçerli olmayabilir.
    Konu Prens-66 tarafından (03 Nisan 2023 Saat 23:31 ) değiştirilmiştir.

15. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye gece34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    14
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    öncelikle cok gecmis olsun gecen sene kasimda kalb krizi gecirdim bir hafta icinde 2 defa anjio yaptilar

bende ne olur ne olmaz diye VDK ya üye oldum 01.17.23 tarinde bana behinderung icn anmeldung yaptilar . neyse yanilmiyorsam 4 hafta icinde cevap geldi

bana 20 Prozent Behinderung verdiler ama ben itiraz ettim cünkü kulagimda da bir rahatsizlik var onuda wiederspruch yaptim arti ben kalb krizini gecen sene gecirdim

haliyle benim behinderung gecen seneden baslamasi lazim 2 hafta önce itiraz ettim cevap aldigimda burda paylasirim tekrar cok gecmis olsun saygilar

bu arada Vdk nin pek bir faydasini da görmedim bastan savma yapiyorlar

17. gece34 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    83
    77 mesaja 174 teşekkür aldı
    Alıntı gece34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende ne olur ne olmaz diye VDK ya üye oldum 01.17.23 tarinde bana behinderung icn anmeldung yaptilar . neyse yanilmiyorsam 4 hafta icinde cevap geldi
    Selam,
    VDK ya geçen seneden beri bende üyeyim,geçen sene Reha dan geldikten sonra VDK ile telefonda görüşmüştüm,Versorgungsamt a başvurmak için bana söyledikleri antrag Rathaus dan alıp kendim doldurup göndermem gerektiğini.

VDK sadece eğer gönderdiğim antrag a itiraz etmem gerekiyorsa o zaman VDK devreye giriyor.VDK nın avukatları itiraz yapıyorlar.ama antrag herkesin kendisi doldurup göndermesi lazım.Bende Rathaus dan formular alıp doldurup göndermiştim.October 2022. Mart sonu kağıt gelmişti ,antrag elimize geçti Doktorlardan Befund ları istemişler.

Senin yazdıklarından anlaşılan VDK sana antrag stellen yapmış.

Benmi VDK yanlış anladım acaba?
    VDK bu durumlarda ne yapıyor veya neyi yapmıyor.

Gesendet von meinem SM-G980F mit Tapatalk

19. ayaz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    154
    111 mesaja 199 teşekkür aldı
    Bende VDK üyesiydim ve 1 sene sonra ciktim. Schwebehinderung olayinda dogru düzgün yardim etmediler (Itiraz esnasinda).
    Sonra Rechtschutz üzeri Avukata verdim ve olumlu sonuclar aldim.

Bu isleri düzgün bir avukata vereceksiniz "Fachanwalt für Sozialrecht". Iste onu bulmakta magrifet bastan salma olmayacak.

Ayrica bir konu daha var. Bizler herzaman zannediyoruz ki VDK ya gidelim Avukata gidelim onlar halletsin.
    Hayir öyle olmuyor. Kime gidersen git doktorlardan evrak isteyecekler. Itirazlarinda yazacaklari argümanlar isteyecekler. Ön hazirliklarinizi yapip yani neden ben daha fazla yüzde oranini hak ettigimi anlatacak bir yazi veya notlar hazirlamlisiniz (hastaliginiz hayatiniza nasil olumsuz etkiledigini, nasil size etkisi oldugu, is yerinde nasil sorun oldugu,.......liste uzun olursa sizi öyle anlarlar". Sadece doktorun bir kelimeyle hastalik teshisiyle degil.

21. Ejderabi üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    Alıntı Ejderabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende VDK üyesiydim ve 1 sene sonra ciktim. Schwebehinderung olayinda dogru düzgün yardim etmediler (Itiraz esnasinda).

Bu isleri düzgün bir avukata vereceksiniz "Fachanwalt für Sozialrecht". Iste onu bulmakta magrifet bastan salma olmayacak.

Ayrica bir konu daha var. Bizler herzaman zannediyoruz ki VDK ya gidelim Avukata gidelim onlar halletsin.
    Hayir öyle olmuyor. Kime gidersen git doktorlardan evrak isteyecekler. Itirazlarinda yazacaklari argümanlar isteyecekler. Ön hazirliklarinizi yapip yani neden ben daha fazla yüzde oranini hak ettigimi anlatacak bir yazi veya notlar hazirlamlisiniz (hastaliginiz hayatiniza nasil olumsuz etkiledigini, nasil size etkisi oldugu, is yerinde nasil sorun oldugu,.......liste uzun olursa sizi öyle anlarlar". Sadece doktorun bir kelimeyle hastalik teshisiyle degil.
    Hmm, bende VDK ya gitmeyi düşünüyordum şimdi faydası olmadığınıda bazen okuyunca emin olamadım.

Sanırsam en iyisi kendim buna Oturup itiraz etmem lazım, yani Sadece Sağlıkta deyil İş Yerindede bundan dolayı sorun yaşadığımı ve iş yerinin beni çıkarmaya mehilli olduğunu 3 aydan bellide oyaladıklarını iş için vs. yani Doktor Raporunuda sadece Rehadan verdikleri Rapor var elimde ve Ev doktorunun İş yeri için yazdığı Attest başka birşey yok.

Bu konu hakkında hiç Tecrübem olmadığından dolayı, emin deyilim yeterlimi deyilmi diye.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hmm, bende VDK ya gitmeyi düşünüyordum şimdi faydası olmadığınıda bazen okuyunca emin olamadım.

Sanırsam en iyisi kendim buna Oturup itiraz etmem lazım, yani Sadece Sağlıkta deyil İş Yerindede bundan dolayı sorun yaşadığımı ve iş yerinin beni çıkarmaya mehilli olduğunu 3 aydan bellide oyaladıklarını iş için vs. yani Doktor Raporunuda sadece Rehadan verdikleri Rapor var elimde ve Ev doktorunun İş yeri için yazdığı Attest başka birşey yok.

Bu konu hakkında hiç Tecrübem olmadığından dolayı, emin deyilim yeterlimi deyilmi diye.
    Usta bir işyerinde Schwerbehindert lerin sayısı sınır üzerindeyse yine çıkış verebilirler

Prozente hiç güvenme

24. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta bir işyerinde Schwerbehindert lerin sayısı sınır üzerindeyse yine çıkış verebilirler

Prozente hiç güvenme
    İş yerinde Schwerbehindert sayısını bilmiyorum, İş yeri çıkarır diyede hiç korkum yok, kısmetimizde varsa devam çalışırız yoksada başka yere geçerim sağlık olsun yapacak birşey yok. İş yerinin beni 3 aydan belli oyalamasından sonrada şu aşamada çıkarmasını isterim çünkü kandırıldığımı hisediyorum ve İş yerinden soğudum. Başta evet bak şurda çalışabilirsin bak tam sana göre vs. dedikten sonra 180 derece dönüş yapmaları güven vermiyor bana, üzücü yanıda şu iş yerinin Geschäftsführeri Türk ve bu kararı veren de kendisi, yani gitsin okusun 3 sene sonra gelsin buraya diyen.

Neyse asıl konuya geri dönersek, itirazdan ne çıkar bakalım artık, pek ümitli deyilim Ret gelme ihtimali yüksek ama ilerde itiraz etmedim demem bari.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    83
    77 mesaja 174 teşekkür aldı
    Eski konularda herkes VDK ya üye olun diyordu ama şimdi bakıyorumda kimse VDK dan memnun değil.

Gesendet von meinem SM-G980F mit Tapatalk

Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    6 mesaja 12 teşekkür aldı
    En iyisi Rechschutz sigortasi inc. sozialrecht ohne selbsbeteilugung yaptirmak. Bende memnun degildim VDK ve diger kuruluslardan

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    8 mesaja 14 teşekkür aldı
    Ben bundan 6 sene önce Kanserden 1 Böbregimi kaybettim ve o zaman %60 GbD vermislerdi ve tam 5 sene sonra(Allaha sükür) kanserden hic bir belirti kalmadigindan dolayi GbD yi %30a düsürdüler
    ve bir cok kez itiraz ettigime ragmen kabul etmediler,adamlarin elindeki Tabela da ne yaziyorsa o baska türlü galiba yapacak bir sey yok.

29. Abi üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    Alıntı Abi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bundan 6 sene önce Kanserden 1 Böbregimi kaybettim ve o zaman %60 GbD vermislerdi ve tam 5 sene sonra(Allaha sükür) kanserden hic bir belirti kalmadigindan dolayi GbD yi %30a düsürdüler
    ve bir cok kez itiraz ettigime ragmen kabul etmediler,adamlarin elindeki Tabela da ne yaziyorsa o baska türlü galiba yapacak bir sey yok.
    Çok büyük Geçmiş olsun, gerçekten çok üzüldüm ama tekrar eskisi gibi olmasada sıhatına kavuşmana sevindim.

Senin durumun tabiiki çok farklı, önemli olan sağlık %30 %50 %80 vs. hiç önemli deyil, önemli olan sağlık tabiiki.

Bende şimdi bir itiraz yazdım ve Raporları gönderdim, bakalım ne çıkacak, pek ümidim yok ama ilerde keşke deneseydım demem bari.

31. Burclu üyemize teşekkür edenler:
    Abi

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    154
    111 mesaja 199 teşekkür aldı
    Alıntı Ejderabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Eger Rechtschutzun yoksa VDK üyesiysen onlarin Avukatiyla itiraz edebilirsin.
    Rechtschutzun varsa Avukatla yap.
    Ikiside yoksa bilemiyecegim.....

Ozman Itiraz etme - yeni bir Rechtschutz yap ve 6 ay sonra Verschlimmerungsantrag yap.
    Ona ret gelirse avukata verirsin.

Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    İtirazı kendim yazıp gönderdim, şimdilik bir beklemem lazım.

Rechtschutzversicherung var, gerekirse onuda kullanırım tabii.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)