Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Bilgilendirme : Bu konu 1261 gün önce başlatıldı .Bu konu ile ilgili son cevap yazılmış olabilir.Sorununuz bu konu ile ilgili degilse Forumu aratip sonuc alamadiysaniz yeni bir konu baslatmanizi tavsiye ederiz....
Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456
Toplam 113 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 113 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Elektrik hangi anbieter?

Tecrübeli Üye komandoffm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    ALdigi Tesekkürler : 67
    check24 cok pahali.
    ben Verivox ta yapyiorum ve cok daha uygun oluyor .

2. Sponsor Reklam
    Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bir başkadır benim memleketim
    Ettiği Teşekkür
    2,836
    ALdigi Tesekkürler : 4,377
    https://www.check24.de/strom/strom-sparen/

Elektrik tasarrufu: Artan elektrik fiyatlarına karşı 16 ipucu
    10/25/2021
    Elektrik fiyatları şu anda rekor seviyelerde. Satın alma maliyetleri yüzde 140 arttı. Kamu hizmetleri, artan fiyatları müşterilerine iletir. Elektrik tüketimini azaltan herkes elektrik faturasını da düşürür. Günlük yaşamda elektrik tasarrufu yapmak zor değildir. Güç tüketimini azaltmanın ve CO2 emisyonlarını azaltmanın birçok yolu vardır . Kendi kullanım davranışınıza dikkat etmek, gerekirse değiştirmek ve ev aletlerinin gerçek güç tüketimini bilmek önemlidir. Bunu yapmazsanız, cihazlarınızın güç tüketimini kolayca hesaplayabilirsiniz . Rekor elektrik fiyatlarına rağmen çok fazla elektrik ve para tasarrufu yapabileceğiniz birkaç basit ipucu ve püf noktası göstereceğiz!

Elektrikten nasıl tasarruf ederim?
    Bring su kaynama noktasına içinde su ısıtıcısı .
    Buzdolaplarını ve dondurucuları en uygun şekilde ayarlayın .
    Kapaklı pişirme .
    Açık LED'ler değişim.
    To yeşil güç anahtarı.
    Çamaşır üzerinde havada kurumaya.
    Yıkayıcı, kurutucu ve bulaşık makinesi için maksimum kapasite avantajı .
    Azaltmak sıcaklık zaman çamaşır yıkama .
    Enerji israfını belirlemek için bir ampermetre kullanın .
    Tek bir evde yaşıyorsanız küçük cihazlar kullanın .
    Kullanım için konveksiyon programı fırında .
    Şarj kablosunu prizden çıkarın .
    Ekonomik duş başlığını kullanın .
    Cihazları bekleme modunda bırakmayın.
    Açık verimlilik etiketi yeni cihazlar alırken bakış.
    Ev ofisinizi enerji tasarruflu cihazlarla donatın .
    Elektrik tasarrufu için ipuçları
    Evde kullandığımız hemen hemen tüm cihazlar elektriğe ihtiyaç duyar. Bu nedenle kendi evinizde elektrik tasarrufu yapmaya başlamak en kolay yoldur. Her odaya gizlenmiş, birkaç basit kurala uyarak daha verimli ve verimli kullanılabilecek güç avcıları vardır. Elektrikli cihazların enerji verimliliği sürekli gelişiyor olsa da, kullanım davranışı hala belirleyicidir. Bazı alışkanlıklar da elektrik faturanızı gereksiz yere yükseltebilir. Bu kılavuzda sizin için en iyi enerji tasarrufu ipuçlarını özetledik.

su ısıtıcı
    1. Su ısıtıcısı
    Suyu kaynatmak ister misiniz? O zaman su ısıtıcısını bunun için kullanın! Ve sadece çay pişirmek için değil - kaynayan suyu tencerede kaynatarak döker, sırayla kaynatabilir , enerji tasarrufu sağlayabilir.

buzdolabı
    2. Buzdolabı
    Buzdolabı, evdeki en büyük enerji meraklılarının üçüncü sırasını takip ediyor. Sürekli çalıştığı için eski bir cihazın enerji verimliliği yüksek olan yeni bir cihazla değiştirilmesi özellikle faydalıdır . Ayrıca odadaki havaya karşı soğumaması için gölgeli, serin bir yerde olmalıdır . Cihazı aşırı doldurmazsanız ve düzenli olarak buzunu çözmezseniz, elektrik ve paradan da tasarruf edersiniz.

pişirmek
    3. Pişirme
    Ev elektriğinin yaklaşık yüzde 11'i yemek pişirirken “tüketilir”. Yemek hazırlarken de birkaç püf noktası ile kolayca elektrikten tasarruf edebilirsiniz: Ocak yerine su ısıtıcısı kullanın, yemek pişirirken tencere kapağı veya düdüklü tencere kullanın . Ayrıca ocak ve tencerenin daima aynı boyutta olmasına dikkat edin . Ön ısıtma yapmazsanız, pişirme sırasında da çok fazla enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Yeni cihazlarda bu artık gerekli değildir.

ışık
    4. Işık
    LED'ler ve benzerleri sayesinde dört duvarımızı aydınlatmak için önceki yıllara göre çok daha az elektrik kullanıyoruz. Hala eski lambaları kullanıyorsanız, bunları en kısa sürede değiştirmelisiniz . Enerji tasarruflu lambalar, çeşitli ışık seviyelerinde ve ayrıca kısılabilir bir versiyonda mevcuttur. Ancak satın alırken lambanın dimmer için uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Ayrıca kısılabilir enerji tasarruflu lambalar da ilk yüz saat boyunca tam parlaklıkta çalıştırılmalıdır.

Biyogaz prizi
    5. Yeşil elektrik
    İklimi korumak için yeşil elektriğe geçmek de harika bir şey. Prizden çıkan elektrikte hiçbir şey değişmez. Ancak üretim açısından öyle. Yenilenebilir enerjiler kullanılır. Ve hepsinden iyisi: yeşil elektrik, geleneksel elektrikten mutlaka daha pahalı değildir ! Yeşil elektriğin bir karşılaştırması kesinlikle faydalı olacaktır.

kurutucu
    6. Çamaşır kurutma makinesi
    Tek başına çamaşır kurutma makinesi toplam elektrik tüketimimizin ortalama yüzde 7'sini gerektirir. Tabii ki son derece pratik ama elektrikten tasarruf etmek ve enerji maliyetlerinizi azaltmak istiyorsanız mümkünse çamaşırlarınızı hava ile kurutmalısınız . Özellikle yaz aylarında çamaşır kurutma makinesinden vazgeçilebilir. Çamaşırlar da düzgün sıkılırsa daha hızlı kurur. Kurutma makinesi olmadan kesinlikle yapmak istemiyorsanız, en azından tamburdaki alanı iyi kullanmalısınız.

bulaşık makinesi
    7. Durulayın
    Sie ist bequem und stromsparend: die Spülmaschine. Das Geschirr, Gläser und Besteck in der Spülmaschine zu reinigen, verbraucht außerdem deutlich weniger Wasser und Energie als das Spülen per Hand. Folgende Tipps optimieren den Verbrauch noch weiter: Nutzen Sie das sparsame eko-Programm, wenn das Geschirr normal verschmutzt ist, spülen Sie nur, wenn die Maschine voll beladen ist und lassen Sie die Vorwäsche per Hand weg. Lediglich stark verschmutzte Töpfe und Pfannen sollten vorher eingeweicht werden.

Çamaşır makinesi
    8. Waschmaschine
    Die Waschmaschine verbraucht gut 5 Prozent unseres Stroms. Auch hier gilt: Wer ein paar Tricks beachtet, vermeidet beim Wäsche waschen unnötigen Stromverbrauch. In der Regel reicht eine Waschtemperatur von bis zu 40 Grad völlig aus und ist auch in puncto Hygiene absolut unbedenklich. Mit einer Fleckenvorbehandlung wird die Wäsche auch bei niedrigen Temperaturen sauber. Dass die Maschine nicht nur wegen des Lieblings-T-Shirts, sondern ausschließlich voll befüllt gestartet werden sollte, versteht sich von selbst.

Ampermetre
    9. Strommessgeräte
    Um die größten Stromfresser im Haushalt aufzuspüren und die Stromkosten zu senken, eignen sich Strommessgeräte. Hier sollte darauf geachtet werden, wie groß der Messbereich ist. Manche Messgeräte können erst eine Leistung ab fünf Watt erkennen. Alles was darunter liegt, wird nicht angezeigt. Um Stand-by-Verluste aufzuspüren, eignen sich deshalb nur präzise Apparate, die auch kleine Energiemengen wahrnehmen.

Soket gücü karşılaştırma hesaplayıcısı
    10. Netzstecker ziehen
    Aufladekabel, die nicht benötigt werden, sollten aus der Steckdose gezogen werden. So wird nicht unnötig Strom verbraucht, wenn das Ladekabel gerade nicht benutzt wird. Eine weitere Empfehlung ist das Laden nur bei mindestens halbleeren Geräten durchzuführen. Bei vollem Akku – Stecker ziehen.

Elektrikli ev aletleri
    11. Geräte an Haushaltsgröße anpassen
    Bei fast allen Geräten gilt: Weniger ist mehr. Ob Kühlschrank, Fernseher oder PC: Die Größe sollte immer auf den Haushalt abgestimmt sein. Ein Single-Haushalt braucht keinen Riesenkühlschrank und der Fernseher muss nicht die ganze Wand bedecken. Gerade bei Haushaltsgeräten, die einen lange begleiten, wie etwa Wasch- oder Spülmaschinen, lohnt es sich, auf Qualität und Energieeffizienz zu achten.

enerji verimli cihazlar
    12. Ofen
    Beim Ofen ist es energiesparender, das Umluftprogramm zu benutzen. Wer noch mehr Energie sparen möchte, kann die Restwärme des Backofens verwenden und den Ofen früher ausschalten. Ebenso ist der Verzicht auf das Vorwärmen des Ofens ein echter Stromspartipp. Bis zu 20 Prozent des Energieverbrauchs können hier eingespart werden.
    Ekonomik duş
    13. Sparbrause
    Wer beim Duschen einsparen möchte, hat mit einer Sparbrause das richtige Gadget an der Hand. Die Wassermenge wird dabei deutlich reduziert. Wird das Wasser mit Strom erhitzt, winkt innerhalb eines Jahres eine Ersparnis von bis zu 200 Euro.

bekleme modu
    14. Goodbye Stand-by
    Es gibt zwei Arten von Leerlaufverlusten: den Stand-by-Modus und das sogenannte Schein-Aus. Während das Gerät im Stand-by jederzeit ohne längere Wartezeit wieder aktiviert werden kann, hält das Schein-Aus keine Nutzfunktion bereit. Unter anderem taucht dieser Effekt bei Anrufbeantwortern, Netzteilen, DSL-Routern und schnurlosen Telefonen auf. Auch hier gilt: Nur wenn die Elektrogeräte tatsächlich vom Stromnetz getrennt werden, verbrauchen sie keine Energie.

enerji verimliliği etiketi.jpg
    15. EU-Effizienzlabel
    Um ein möglichst effizientes Gerät zu finden, helfen die EU-Energielabel. Auf den Etiketten finden Verbraucher neben den Effizienzklassen und dem jährlichen Stromverbrauch auch wichtige zusätzliche Eigenschaften. So wird etwa bei Kühlschränken, Spül- und Waschmaschinen die Geräuschentwicklung angegeben. Sich neue Apparate anzuschaffen ist zwar nicht ganz billig, aber die Betriebskosten einer alten, energiefressenden Maschine summieren sich über die Jahre. Die Anschaffung eines stromsparenden Neugeräts zahlt sich meist schon nach dem ersten Jahr aus.

Ev ofisinizden elektrik tasarrufu yapın
    16. Home Office energiesparend einrichten
    Um im Home Office Strom zu sparen, achten Sie auf energieeffiziente Geräte. Verwenden Sie am besten einen Laptop statt eines Desktop-Computers. Mit einem Laptop verbrauchen Sie 50 bis 70 Prozent weniger Strom. Verzichten Sie auf Bildschirmschoner, sie verbrauchen unnötig Strom. Wählen Sie einen sonnigen Platz für ihren Schreibtisch, so können Sie weitestgehend auf eine weitere Beleuchtung verzichten. Nutzen Sie am besten energiesparende LEDs für die Schreibtischlampe. Für die energieeffiziente Kaffeepause eignen sich eine French Press oder ein Espressokocher für den Herd.

An diesen Stellen können Sie im Haushalt Strom sparen
    Stromkosten senken, Klima schonen
    Wer alle Energiespar-Tipps beherzigt, kann seine jährlichen Stromkosten um bis zu 573 Euro senken. Dabei wird nicht nur die Haushaltskasse entlastet, sondern auch mit einer jährlichen CO2–Ersparnis von 1.119 Kilogramm das Klima geschont.

So viel Geld und CO2 ersparen Sie sich mit diesen Maßnahmen im Haushalt
    Sparmöglichkeit Jährliche Ersparnis CO2-Ersparnis
    1. Wasserkocher statt Herd 10 € 20 kg
    2. Kühlschrank Temperatur senken 10 € 20 kg
    3. Kochen mit Deckel 17 € 34 kg
    4. LED Nutzung 19 € 36 kg
    6. Verzicht Wäschetrockner 65 € 130 kg
    7. Öko-Spülprogramm 31 € 62 kg
    8. Niedrige Waschtemperaturen 110 € 220 kg
    10. Netzstecker ziehen 20 € 40 kg
    11. Richtige Kühlschrank-Größe 38 € 52 kg
    12. Ofen Restwärme 20 € 40 kg
    13. Sparbrause verwenden 100 € 200 kg
    14. Kein Stand-By 100 € 200 kg
    16. Energiesparende Geräte Home Office 33 € 65 kg
    Ersparnis 573 €* 1.119 kg*
    *Quelle: CHECK24 Strompreisindex

4. 44Malatya üyemize teşekkür etti:
    mtn

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    535
    ALdigi Tesekkürler : 144
    Unutmayin, bu yil cogu kisi evden calisdi. Homeoffice, Distanzlernen. Elektronik cihazlar sabahdan aksama kadar acik. Bu yüzden faturalar yüksek gelmis olabilir.

Gesendet von meinem SM-A415F mit Tapatalk

Tecrübeli Üye Digitalus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    89
    Bu elektirik fiyatlari ucmusmu anlamadim 120 den asagi yaok aylik 85 ödüyordum grünwelt onlarda bir cok kundesini iptal etmisler 22.12.21 tarihindne itibaren bana önerebilceginiz ucuz bir sirket varmi yillik 3000 bine yakin yakiyoruz

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    2,670
    ALdigi Tesekkürler : 2,500
    Alıntı Digitalus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu elektirik fiyatlari ucmusmu anlamadim 120 den asagi yaok aylik 85 ödüyordum grünwelt onlarda bir cok kundesini iptal etmisler 22.12.21 tarihindne itibaren bana önerebilceginiz ucuz bir sirket varmi yillik 3000 bine yakin yakiyoruz
    verivox ve check24 sayfalarını karşılaştır.

Ettiği Teşekkür
    89
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    verivox ve check24 sayfalarını karşılaştır.
    usta ikiside hemen hemen ayni 40 euro zammi gelmis anlamadim ne olmus bu fiyatlar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    50
    ALdigi Tesekkürler : 33
    Almanya son 6 nükleer santralinden üçünü kapattı,
    son üç nükleer santral - Isar 2, Emsland ve Neckarwestheim II - 2022'nin sonunda kapatılacak. Fiyatlar bu yüzden
    Tavan yapti.

10. oteloo üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    89
    yillik 2800 kw yakmama ragmen 115 euroya yapdim aylik
    Konu Digitalus tarafından (02 Ocak 2022 Saat 13:34 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Toroslardan
    Ettiği Teşekkür
    296
    ALdigi Tesekkürler : 118
    Maalesef tek ülkemizde zam yok herseye.
    Burdada herseye zam geldi, ve dahada gelecek.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,599
    ALdigi Tesekkürler : 14,341
    aylik 2800 kw yakmama ragmen 115 euroya yapdim aylik
    Usta 2800kw ayda tüketim 24saat fırın mı yanıyor?

Ucuz elektrik kalmadı..

Uluslararası enerji piyasında ki fiyat yükselmeleri ucuza elektrik satan firmalarına vurdu.

Almanya son 3 ay içinde 7 şirket dağıtımı durdurdurdu.

Alman ucuz elektrik pazarının en büyüklerinden olan Stromio Uluslarası piyasalardaki fiyat dalgalanması sebebi gösterirek Gas ve Elektrik dağıtımı durdurdu.

Ettiği Teşekkür
    89
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta 2800kw ayda tüketim 24saat fırın mı yanıyor?

Ucuz elektrik kalmadı..

Uluslararası enerji piyasında ki fiyat yükselmeleri ucuza elektrik satan firmalarına vurdu.

Almanya son 3 ay içinde 7 şirket dağıtımı durdurdurdu.

Alman ucuz elektrik pazarının en büyüklerinden olan Stromio Uluslarası piyasalardaki fiyat dalgalanması sebebi gösterirek Gas ve Elektrik dağıtımı durdurdu.
    yillik olcak o yanlis olmus aylik 115 euro ya yeni sirkete gectim ama yinede bana pahali geldi ama yapcak bri sey yok ucuz bulamadim. ( aynen stromio grünwelteydim 21.12.2021 de durdurdular )

Tecrübeli Üye aksarayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    840
    ALdigi Tesekkürler : 399
    Bende eprimoya geciyorum bu ayin sonunda.aylik 82 euro,1 sene sonra 140 euro verecekler bonus.

yillik 2800 kw. Ben 29.08 de vertrag yaptim, simdi fiyatlar ucmus.

Ettiği Teşekkür
    89

uploaded

Alıntı aksarayli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende eprimoya geciyorum bu ayin sonunda.aylik 82 euro,1 sene sonra 140 euro verecekler bonus.

yillik 2800 kw. Ben 29.08 de vertrag yaptim, simdi fiyatlar ucmus.
    Ben gürünwelt stromiodaydim adamlar komple vermeyi birakmislar 21.12.2021 tarihinden itibaren 250 euro almisdim 3 ayda yapmisdim mecbur simdi yeni yapmam lazimdi satadtwerke almisdi gecici olarak adamlar aylik 240 euro seneye ne yaparlar artik bakalim hayirlisi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)