Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2052 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 61 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Elektrik hangi anbieter?

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Fiyatlar bölge bölge değişiyor. Bizde daha pahalı.

Aldi'ninde elektriği var.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye player6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,107
    63 mesaja 105 teşekkür aldı
    Ben iki yildir enni deyim aylik 80 euro öduyorum iki kisiyiz her sene 250-280 euro geri para aliyorum
    Bilgisayar 365 gün acik tv da cok izliyoruz cogunluklan acik yani simdilik iyi bakalim öbur yilar neolcak

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Senin elektrik paran sacma. Niye 250 Euro fazla ödüyorsunki? Aylik 60 Euro yetiyor sana.

Ben dört kisiyim. Hanim evde. Iki cocuk var. Biri bebek. Gece evde iki tane Ölradiator yaniyor kisin cünkü kaloriferler kapaniyor. Aylik 55 Euro ödüyorum.

Bilgisayir 365 gün acik olmasi bu kadar fark atmaz. Senin evde ya israf var, yada elektronik esyalarin cok eski.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Enni pahali. 72 Euro aylik.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin elektrik paran sacma. Niye 250 Euro fazla ödüyorsunki? Aylik 60 Euro yetiyor sana.

Ben dört kisiyim. Hanim evde. Iki cocuk var. Biri bebek. Gece evde iki tane Ölradiator yaniyor kisin cünkü kaloriferler kapaniyor. Aylik 55 Euro ödüyorum.

Bilgisayir 365 gün acik olmasi bu kadar fark atmaz. Senin evde ya israf var, yada elektronik esyalarin cok eski.
    sen yillik kac kw yakiyorsun ve hangi firmadasin hele onlari bi söyle önce...

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    2400 kw, Idealenergie.

Ancak bu bilgiler bir isine yaramaz. Bölge bölge fiyatlar degisiyor. Arkadasta Yellostrom cikti, bende ise Yellostrom pahali. Enni niye pahali dedim, cünkü o arkadasimiz 10 Euro daha fazla ödeyecek Yellostrom'a göre.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    2400 kw, Idealenergie.

Ancak bu bilgiler bir isine yaramaz. Bölge bölge fiyatlar degisiyor. Arkadasta Yellostrom cikti, bende ise Yellostrom pahali. Enni niye pahali dedim, cünkü o arkadasimiz 10 Euro daha fazla ödeyecek Yellostrom'a göre.
    valla 2400kw cok düsük siz resmen elektrik kullanmiyorsunuz helal olsun..

9. 2 kişi SesSizliK üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Hayir düsük degil, israf etmiyoruz.

Evdeki tüm lambalar LED. Sparlampe bile kullanmam. Gereksiz yer isik yanik kalmaz bizim evde.

Televizyon, uydu alicisi falan hepsi Schalterli dosede. Aksam yatarken kapatiyorum, televizyonun stand by isigi bile yanmiyor.

Simdi diyeceksin, cok pintisin. Ama sunu bil, o Almanya'daki Stand By isiklarinin yaktigi bir yillik elektrik Köln'ün tüm yil yaktigi kadar.

Ayrica balkonda otururken isik yakmak. Solar Leuchteler oluyor 10 Euro'ya. Otururken onu yakarim. Rahat önünü görüyorsun. 4 saat balkonda o isik yanmasin ne kadar tasarruf ediyorsun.

Türkiye'de bakiyorum ben adam saatlerce balkonda aksam cekir citlerken isik yakiyor. Halbuki alsa bir solarleuchte tasarruf edecek. Sonra zirlar ama elektrik pahali diye.

Aksam misafir yoksa Televizyon seyrederken lambayi az acarsin. Evin icinde hafif bir kör isik yanar koltugun arkasindaki Stehlampede. Televizyon ikisi beraber yeterince aydinlatiyor oturma odasini. Önün gördünmü yeter. Adam kari koca yalnizken evde normal isik yakiyor. Ne geregi var.

Israf eden, iflas eder.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (09 Eylül 2018 Saat 01:03 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    abicim ne yaparsan yap bu is öyle led med ampul standbayy vss ile olacak is degil yani senin cocuklar hele bi ps4 ile oynamaya baslasinlar o zaman görürüz

ama cidden cok az yakiyorsunuz. bu arada GAZ ne kadar ödüyorsun merak ettim 20 euro falandir tahminimce

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı SesSizliK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abicim ne yaparsan yap bu is öyle led med ampul standbayy vss ile olacak is degil yani senin cocuklar hele bi ps4 ile oynamaya baslasinlar o zaman görürüz https://www.ozbeceriksizler.com/forum.php

ama cidden cok az yakiyorsunuz. bu arada GAZ ne kadar ödüyorsun merak ettim 20 euro falandir tahminimce
    Bilemedin 0 Euro, cünkü bizimki Zentralheizung, gaz kaloriferi degil.

Annemlerde gazli katkolirferi var. Kisin cok yakiyorlar. Annem cok üsüyor. Sabah 6'dan gece 12'ye kadar ayarladim. Yillik 10000 kwh saat yakiyorlar. Ama evin ici hamam gibi. Bende olsa o 7000 inerdi. Arkadasda kat kaloriferi var. Mustakil ev. Her oda yaniyor. Oda yillik 13000 kwh saat yakiyor.

Cocuklara gelince, ne kadar izin verirsen, o kadar kullanir cocuk kismi. Fazlada yüz vermeyeceksin. Mesela ceptelefonu. 1 GB ver, onunla idare eder. 10 GB ver, onuda bitirir. Cocuklara az ile yetinmeyi ögretmezsen, yarin kendi evlerinde de savruk olurlar.

PS4 gelince. Büyül konusmayim, almamki eve. Android'eki ve laptopda ne oynaniyorsa yeter. Yoksa derslere bakmaz.

Tasarufa gelince, tabiki LED, Standby falan fark ediyor. Dene gör.

Ama en önemlisi buz dolabi. Cogu buzdolabinin cok aciyor. Icinden birsey cikar bir saatde isinmiyor. Buzluk -18, budolabinin icin -7 dereceye göre ayarlandimi ideal. Hem cok soguk degil, hemde az elektrik yakiyor. Tavsiye edilende zaten Beko tarafindan bu dereceler. Ben uyguluyorum ve cok memnunum. Eletronik derecesi yoksa, icinde bir derece koy ve bak. Ona göre ayarla.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (09 Eylül 2018 Saat 01:19 ) değiştirilmiştir.

13. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    bende eskiden logo energie deydim fiyat arttirdilar maingau ya gectim , herkes fiyatlarini yazarsa belki bir yardimi olur

Benimki su sekilde
    PLZ : 30159
    Vertragslaufzeit : 2 wochen
    Arbeitspreis 26,01 Ct/kWh
    Jährlicher Grundpreis : 36,00 €

Ev : 100m2
    4 Kisi
    gecen sene 2822kwh yakmisiz , bir tasarruf önlemide almadim simdiye kadar
    Konu durak78 tarafından (09 Eylül 2018 Saat 14:18 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye player6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,107
    63 mesaja 105 teşekkür aldı
    Neden ödemiyimki ? Ödesemde sene sonu bana geri parami kontoma
    Yolluyor ayni hesap.. evde benim senin dedin gibi isiklar hepsi led normal hic yok 3 tv var hergün ps4 oynaniyor .
    Konu player6767 tarafından (09 Eylül 2018 Saat 17:52 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Iyide niye bosuna adamlar parani kullandiriyorsunki? Kendine garezin mi var? Sen kullan parani?

Senin mantigina göre, ozaman suyudu fazla öde, Nebenkosten'ide fazla öde, nasil olsa hepsi yil sonunda ayni hesaba gelmiyormu?

Hatda Lohnsteuerklassenide en yüksek ödenenden yap, fark etmez, nasil yil sonu ayniya geliyor, geri alirsin.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı durak78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende eskiden logo energie deydim fiyat arttirdilar maingau ya gectim , herkes fiyatlarini yazarsa belki bir yardimi olur

Benimki su sekilde
    PLZ : 30159
    Vertragslaufzeit : 2 wochen
    Arbeitspreis 26,01 Ct/kWh
    Jährlicher Grundpreis : 36,00 €

Ev : 100m2
    4 Kisi
    gecen sene 2822kwh yakmisiz , bir tasarruf önlemide almadim simdiye kadar
    Yillik 770 Euro geliyor senin. Pahali biraz. Yellostrom'da 747 Euro'ya geliyor suanda.

Hemen degistir bence.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Yillik 770 Euro geliyor senin. Pahali biraz. Yellostrom'da 747 Euro'ya geliyor suanda.

Hemen degistir bence.
    Benim.tecrübelerime
    Göre siz siz oldun kaldiginiz.bölgenin. Firmasi dan
    Sasmayin. Biz de 1 kac firmaya.gectik.sene sonu veya cikis verince. Iyi bir geci.....yorlar.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    Alıntı mustafa200222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim.tecrübelerime
    Sasmayin. Biz de 1 kac firmaya.gectik.sene sonu veya cikis verince. Iyi bir geci.....yorlar.

ben yillardir her sene degisirim hicte dediginiz gibi bisey olmadi tüm faturalar hepsi mevcut ne yakmisiz ne ödemisiz artisi eksisi neyse o .. yani tespitiniz yanlis yada hic bilinmiyen bi firmayla muhattap olmussunuz siz.

20. SesSizliK üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    ben yillardir her sene degisirim hicte dediginiz gibi bisey olmadi tüm faturalar hepsi mevcut ne yakmisiz ne ödemisiz artisi eksisi neyse o .. yani tespitiniz yanlis yada hic bilinmiyen bi firmayla muhattap olmussunuz siz.
    Biz aylik 1200 Euro ödüyoruz. Bir kac Firma
    Degistirdik agzimiz.yandi
    En güzeli Stadt in eletrigi.ve Gazi
    Stadt dan sasmayin . Biz burda enso.tagitim yapiyor. Diger özellerinide firmalarda.burda ensodan.aliyor. Her sehirde.degisik.bizim burda
    Enso en saglami.digerlerini hediye baska seyler de verseler.girmem. .bak Vodafone den agzimiz.yandi yandi.festnez.dsl.icin ciktim.2 yil olacak.simdi.bunu göndermisler.girermiyim.asla agzimiz.yandi bir defa

Konu mustafa200222 tarafından (09 Eylül 2018 Saat 22:31 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı mustafa200222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim.tecrübelerime

Niye yandi agzin biliyormusun, cünkü sen hep bonuslu hesapladin. Bonussuz hesaplatip alacaksin, ozmana agzin falan yazmaz.

Bonus verenler 13. faturaya veriyor indirimi. Ama 12 aylik vertrag yaparsan, 13. ay fatura kesilmeyecegi icin bonusda gelmiyor.

PLZ ve ne kadar kullandigini söyle, sana alaveresiz kac lira ödersi söyleyim.

Aylik 120 Euro kafayi mi yedin sen.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    Hic Bonus felan almadik. Orda yaniliyorsun.
    Niye yandi agzin biliyormusun, cünkü sen hep bonuslu hesapladin. Bonussuz hesaplatip alacaksin, ozmana agzin falan yazmaz.

Bonus verenler 13. faturaya veriyor indirimi. Ama 12 aylik vertrag yaparsan, 13. ay fatura kesilmeyecegi icin bonusda gelmiyor.

PLZ ve ne kadar kullandigini söyle, sana alaveresiz kac lira ödersi söyleyim.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Arkadas güvenli yerlerden yapmamistir. Sagda solda. Check24 üzerinden yapacaksin. Karsinda bir muatap var. Yillardir kendiminki, annemlerin ve bir arkadasin degistiririm ve hic sorun yasamadim. Yeterki kimseye güvenme, sistemin nasil calistigini anla.

Mustafa kardesin belgi Almancasi yoktur. Ama büyük cocuklari varsa onlar ilgilenmesi lazim. Yoksa neye yarar o cocuklar.

25. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)