Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2052 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evlenecek kiz bulamiyorum

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Evlenecek kiz bulamiyorum

Selamünaleykum arkadaslar abiler. Ben 30 Yasindayim evlenmek istiyorum, ama bi türlü hayirli bi kismet bulamiyorum. Facebookta yüz tane kiza mesaj atiyorum geri yazmiyorlar. Dugunlerde de firsat bulup kizlara soramiyorum, herkesin icinde. Annem kendin bul diyor. Bi kizla bulustum senden elektrik alamadim dedi. bu kizlar ne bekliyo bilmiyorum. ben nerden helal süt emmis namusli türk islam ahlakiyla yetismis kiz bulacam?
    yardimlariniz icin tesekkürler.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    45 mesaja 66 teşekkür aldı
    arkadasim bagzi seyler aramakla bulunmaz nasip kismet isidir sana tavsiyem toplum icine gir toplumdan ayri kalma kismetse cikar gelir

4. 3 kişi antika üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Hop diye karsina cikakcak degil biraz sabir etmelisin ve toplum icinde olmalisin. Oyle facebook da yazma ile olmaz bu isler yinede nasip kismet isidir belli olmaz ama hakkinda hayirlisini düzgün temiz birisi cikar karsina insallah bir gün

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı sakir12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamünaleykum arkadaslar abiler. Ben 30 Yasindayim evlenmek istiyorum, ama bi türlü hayirli bi kismet bulamiyorum. Facebookta yüz tane kiza mesaj atiyorum geri yazmiyorlar. Dugunlerde de firsat bulup kizlara soramiyorum, herkesin icinde. Annem kendin bul diyor. Bi kizla bulustum senden elektrik alamadim dedi. bu kizlar ne bekliyo bilmiyorum. ben nerden helal süt emmis namusli türk islam ahlakiyla yetismis kiz bulacam?
    yardimlariniz icin tesekkürler.
    Selam Sakir12, seni gayet iyi anliyorum. Face zaten ciddi olunmayan bir yer. Birde düsün bir, kiz düsünüyor, kim bilir kac kisiye böyle mesaj atti diye.

Sana tavsiyelerim su:

- Ilk önce uzakta arama. Yakinina bak. Sakin deme, falanci kiz var, ama babasi babami taniyor ondan dolayi olmaz. Hic merak etme, o kizda merakli degil hemen babasina kosup seni sikayet etmeye.

- Tanismak istedigin kizlar senin egitim düzeyinde olsun. Atalarimizin dedigi gibi, davul dengi dengine calar. Beni kendim Bankkaufmann ve Sozialfachwirt es degerde bir meslegim var, esim Versicherungskauffrau. Otomatikmen ayni meslek seviyede oldugun an bir sifir önde basliyorusun. Mesela sen Lidl'de calisiyorsan, sen Netto'daki bir kiz ile tanismaya calis. Öyle direk gidipte tanismak istiyorum deme. Refleks olarak aninda red yersin. Bu her kizin icindeki kendini koruma duygusudur. Bir kagida cep telefonunu yaz ve kiza ver git. Kagida yaz, "Ters anlama, capkin degilim, sadece cekingen, tanismak isterim". Büyük ihtimal kiz sana geri dönmeyecektir. Bir kac gün sonra git ve gecerken "Cevap yazarsan sevinirim" de ve gec. Bir kac gün gecsin, yine yazmazsa, is cikisinda bes dakika ayak üstünde konusmayi dene. Kiza ama fazla yaklasma. Iki metre mesafe birak. Kendini güvende hissetsin.

Dedigim gibi, meslekin neyse o ayarda birisine bak. Sen mesleksiz biriysen ve kizda ögretmen olmak üzereyse, unut o isi. O Türk filimlerinde ancak olur.

- Dügün olayina gelince. Dügün salonlari cok tehlikeli bir yer. Kiz babasi ve kiz anasi, ne isin döndügünü biliyor. Gözü ayni benim avatarimdaki adam gibi kizin üzerinde. Burda en güzel yol su. Eger beyendigin bir kiz varsa, o kizin dügünde mutalak gülüp oynadigi bir kiz vardir. Onu dek getirisen ve ona söylersen, sansin daha yüksek tanismak icin.

Tabiki bu islerde sansda lazim. Sansin senin yaninda olacak.

Elektrik alma olayina gelince. Bu gayet normal. Bak benim yakin bir arkadasim vardi. Bankaci, ayligi iyi, Yozgat-Bogazliyan'dan (Kayseriye daha yakin) ve ailesi haci hoca ve haremlik selamlik oturuyor. Biz hanim ile evlendik. Hanimin bir arkadasi ile tanisdim. Kiz hastande laborist, ayligi iyi, Kayserili, ailesi haci hoca ve haremlik selamlik oturuyorlar. Yani kagit üzerinde hersey yüzde yüz uyuyor. Yani siparis etsen böyle olmaz. Benim arkadasda bekar kaldi diye üzgün, hanimin arkadasida.

Bir söz vardir. Insan insanin pezevenkidir diye. Ben arkadasa konuyu actim. Tanisayim dedi. Hanim kiza sordu. Tamam tanisalim demis. Kizin numarasini aldim arkadasa verdim. Bunlar bir iki kere bulustu. Benim arkadas okay dedi, kiz elektrik alamadim dedi. Olmadimi olmuyor iste. Ha kiz simdi 37 yasinda ve halen elektrik alacak birisini ariyor. Ama o ayri bir konu.

Yada Büroda calisiyorsa, kendisine bir eposta atabilirsin. Eposta adresi bulmak cok kolay. Cogu zaman [email protected] veya .com Firmanin internet sayfasina girdigin an zaten bir eposta adresi üzerinden cözebilirsin.

Bu tanisma isleri birazda sabir isi. Ayni futbol maci gibi. Sadece bir gol atman lazim, elinden geleni yapiyorsun, bir türlü golü atamiyorsun. Dakikalar ilerledikce dahada strese giriyorsun. Ancak halbuki stresi kontrol altina alirsan, 30 metreden vursan gol oluyor.

Cok cesaretliysen bir kiz ile tanismak istedigini direk olarakda söylebilirsin. Ama yukarda yazdigim gibi red yeme sansin cok. Ancak ilginc ve komik bir söz gülümsetirse kizi, sansin yükselir. Mesela gider kiza "seninle tanismak istiyorum" dersen, hayir der. Ancak gider "Ya sizi görünce hemen davetiye bastirasim geldi tanisabilirmiyiz" dersen farkli olabilir. Tabikiki kizin espiri anlayisida önemli.

Bence ancak en iyi yol su: Sen degil bir arkadasin gitsin. Otomatikmen farkli oluyor durum. Mesela ben senin arkadasin olsam ve gitsem kizin yanina sunu derim. "Bir arkadasim var, sizinle tanismak istiyor, numaranizi alip ona verebilirimiyim?" Kiz hemen hayir demez. Diyecegi su: "Kendisi niye gelmiyor" Ben: "Ya kendisi iyi cocuk ve cekingen zaten iyi cocuk olmasa bende kendimi pek rezil etmeye merakli degilim". Kiz büyük ihtimal diyecek: "Ben bir düsüneyim" yada "Kendisi gelsin". Düseneyim derse aninda cep numarasini veririm kiza.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (16 Ağustos 2018 Saat 23:55 ) değiştirilmiştir.

7. 9 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Selcuk8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigsburg
    Ettiği Teşekkür
    295
    91 mesaja 191 teşekkür aldı
    Ağrımayan başını niye ağrıtacaksin

9. Selcuk8 üyemize teşekkür edenler:
    Sah

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Sanki böyle sismiyor. Adamin herkes cevresinde evleniyor. Teker teker arkadaslarini kaybediyor, bekar haline evlilierin yaninada gidip gelemiyor, evde kös kös oturup duvarlar üstüne geliyor, bunalima giriyor.

11. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    begendigin bir kizla göz temasi kurmaya calis,,kiz ne bakiyorsun derse,,sende, sevap isliyorum dersin,,(güzele bakmak sevapmis ya),,hatta 2dakika daha bakarsam cennete bile girerim de

ondan sonra baktin yumusama var,ho$una gitti,,kaptir ver gazi,,,hic bir ressam bu gözlerdeki CENNETI cizemez de,masallah cizen ne güzel cizmis de

kendim icin birsey istiyorsam,,mecnun olayim de,,sadece anama ince belli,,ince bilekli,,ayak ucunda seke seke yürüyen ahu gözlü,,bir ceylan ariyorum,,,onlarida birtek sende buldum de

o muhtesem gözlere bakinca kalp atislarim hizlaniyor,,sanki icimde havaii fi$ekler patliyor de
    Konu MEGAbond tarafından (17 Ağustos 2018 Saat 08:00 ) değiştirilmiştir.

13. 3 kişi MEGAbond üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    25
    11 mesaja 18 teşekkür aldı
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    begendigin bir kizla göz temasi kurmaya calis,,kiz ne bakiyorsun derse,,sende, sevap isliyorum dersin,,(güzele bakmak sevapmis ya),,hatta 2dakika daha bakarsam cennete bile girerim de

ondan sonra baktin yumusama var,ho$una gitti,,kaptir ver gazi,,,hic bir ressam bu gözlerdeki CENNETI cizemez de,masallah cizen ne güzel cizmis de

kendim icin birsey istiyorsam,,mecnun olayim de,,sadece anama ince belli,,ince bilekli,,ayak ucunda seke seke yürüyen ahu gözlü,,bir ceylan ariyorum,,,onlarida birtek sende buldum de

o muhtesem gözlere bakinca kalp atislarim hizlaniyor,,sanki icimde havaii fi$ekler patliyor de
    Vay MEGAbond ustam döktürmüssün valla sabah sabah, ben kiz olsam dayanamazdim bu laflara

sakir12 kardesim, bu isler aceleye gelmez. Her tencerenin bir kapagi vardir. Allah insallah en kisa zamanda senin icin hayirli birisini cikartir karsina.

15. Azrail üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Müslüman kiz olmasina dikkat et bide Tarikat olursa daha iyi cevren olur ve iş imkanlarin cogalir

Moderator DJ TENAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bu Dünyadan Degil
    Ettiği Teşekkür
    1,068
    172 mesaja 889 teşekkür aldı
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müslüman kiz olmasina dikkat et bide Tarikat olursa daha iyi cevren olur ve iş imkanlarin cogalir
    Üstat ne alaka simdi bu??

Kalbi güzel olsun yeter..Insanlarda din ayrimi yapmayalim, insan insan olmali..Saygilarimla

Not: Gereksizce din ile münakasa yapmayalim, Arkadasin konusunu kirletmeyelim!
    Konu DJ TENAY tarafından (17 Ağustos 2018 Saat 11:36 ) değiştirilmiştir.

18. 5 kişi DJ TENAY üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Ben dogru buldugum icin yazmiyorum ama gercekler bu bizim devirde

Üye
    Ettiği Teşekkür
    14
    18 mesaja 33 teşekkür aldı

Evlenecek kiz bulamiyorum

Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi tarikatten olsa daha uygundur?
    keller körler birbirini ağırlar tarikati olurmu?

21. 4 kişi Sahibul Liva üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye kadehte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,795
    339 mesaja 1,845 teşekkür aldı
    Sevgili @Moralist ve
    Sevgili @Selam Arkadaslarimiz..

Sizin tarafli ve cocukca yazilariniz yüzünden foruma girmek bile istemiyorum.
    Kel alaka Tarikat.. hangi devirde yasiyoruz. Kalbi güzel olsun, tabii ki Müslüman olursa kültürümüze daha cabukayak uydurur.

Insallah bundan sonra yazdiklariniza dikkat edersiniz.
    @ Selam Arkadasin dolar konusuna @ Tolga1903 Arkadasimiz gereken cevabi bir güzel vermis. Sen kimi tehdit ediyorsun ?

Saygi ve Sevgi ile hayirli Forumlar diliyorum. Kimsenin kalbini kirmadan paylasim yapalim ve sohpet edelim.

Ne dersiniz ?

Not: Mod Arkadaslardan, dayanamayip bu elestirileri yaptigim icin özür diliyorum.
    @ Sakir12 Arkadasimiz, Rabbim gönlüne göre birini en kisa zamanda karsina cikartir insallah. Önemli olan karsindakini iyi taniman. Sevgi ve Saygi olduktan sonra, her seyin gerisi gelir insallah.

Hayirli Cumalar
    Konu kadehte tarafından (17 Ağustos 2018 Saat 13:14 ) değiştirilmiştir.

23. 3 kişi kadehte üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Moralist, daha öncede senden rica ettim böyle ortamı gereçek şekilde yazma lütfen.

Şakir arkadaşımız salak değil. 30 yaşında evlenmek isteyen bir kişi. Merak etmeyin o bizden daha iyi biliyor kendisi için nasıl bir kız uygun olduğunu. O sadece bizden tanışma yolları istedi. Başka birşey değil.

Ben kendi aile yapıma göre şeçerdim. Başka arkadaşlarda kendu aile yapısına göre şeçer. Birinin saçı açık olur, birisi kapalı ister. Bu gayet normal. Önemli olan o kızın karakter sahibi olması. Bağzıları dindar aile yapısından gelen bir tip kız ister ister, bağzılarıda fazla değil.

Şakiri ben gayet iyi anlıyorum. Ben 24,5 yaşında evlendim. 20 yaşından sonra arkadaşlarım kayboldu. Gezecek kimsen yok, evde huzursuzsun. Tanışmays çalışıyorsun, kimse pas vermiyor. Verende elektrik falan alamıyor. Bu işler araba almak gibi birşey. Araba lazım olsun ara ara bulamazın. Araba arama araba ilanlarını gez hoşuna giden bir sürü araba buluyorsun. Ben evlendim, inanın sonra görevim icabı ve tesadüfler icabı o kadar kız ile tanışdım. Sanki inadına oluyor. Bir meslektaşım vardı, benim yaptığım işi yapmamı istiyordu. Kız 150 km uzakta başka yerde. Görev icabı tanışdık. Başta sadece görev icabı mesajlaşıyorduk sonra havadan sudan konuşmaya başladık. Bende yüzük taşımayan birisiyim. Yani evli olduğum bilinmiyordu. Baktım iş ileryecek, kıza ismi ile değil bazıda bacım diye hitap etmeye başladım. Hanımdan falan bahsettim. Ümit vermedim yani. Kız kapalıydı. Bizde tabi yamukluk olmaz. Biz bir kere evlendikmi imzamızın arkasında dururuz.

Şakire tavsiyem, 20 - 25 yaşındaki kızlara bakma. Onlar senin kadar olgun değil. 25 - 32 yaş grubuna bak. Orda belki çok kız kalmadı, ama evlenmek isteyenler daha eyimli olur. 20 - 25 yaşındaki kız daha seçici olur.

Bizim annelerimizde şu mantık var. Erkek yaşca büyük olsada olur. Ben katılmıyorum.

Birde Şakir diskoya git. Şimdileri diyecek diskoda evlenecek kızmı var. Doğru çok yok belki. Ama diskoya giden her kızda edepsiz anlamına gelmez. Enderde olsa içinde sınırlarını bilende var.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (17 Ağustos 2018 Saat 15:35 ) değiştirilmiştir.

25. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Aslinda annesinin sorumluluk almasi lazim gibi geliyor bana mutlaka tanidiklarinin arasinda tavsiye edenler bulunur muhakkak bide Akraba evliligine nasil bakiyor acaba bu arkadas?o

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Saolun Cevaplar icin ayni Birbey3.0 arkadasin yazdigi gibi, arkadas yok cogu evli kimseye gidemezsin. moralist arkadas hangi tarikata gideyim? ben almanyadanim tarikat bana göre deyil. akraba burda yok ailemde iyi bakmiyor akraba isine. türkiyeden gelin getirmek de ben istemiyorum. buraya alismak var cok zor. birbey3.0 arkadas disko da bana göre kiz bulabilir miyim, bende icki yok sigara yok, diskoyada giden birisi deyilim ordaki kizlardan hanim olur mu acaba? annem dügünlere git diyor ama orda da bisey olmuyor ki. kiz hosuna gidiyor yanina gidemiyorsun millet dolu. nerde firsat olcak. adini bilmezsin kim oldugunu bilmezsin. cevremde yok. bi arkadasim var haftada bi kere bulusuyoruz onu da annesi buldu hanimini. o da bilmiyor yani.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Ne is yapiyorsun arkadasim? Is yerinde falan tanisma sansin yokmu? Meslegin ne? Almanya'nin neresinde kaliyorsun?

Sana bir yol daha göstereyim. Bilmiyorum yariyormu daha. Benim zamanimda modaydi. Dügünde gecler hep Blutoothini acarlardi. Orada kizin ismi, oglanin ismi falan yazardi, bagzilari kontakt kurardi. Tabiki ozaman whatsup falan yok.

Moralist, annesinin görevi kismen. Önceden kültürümüzde kiz ile oglanin tanisma sansi yokdu. Kiz camdan baksa anasi perdeyi cekerdi. Mecbur is annesine kaliyordu. Simdi Sakir12 annesinide suc bulamayiz. Eger agir basli bir kadinsa cevresi fazla yoktur. Daha cok gezgin kadinlarin tanidigi cok oluyor. Eger annesi calisiyorsa yillardir calismaktan nasil cevre edinsinki? Birde su var, bir kizi isteyebilmen icin birisi tanistirmak icin aileleri araci olmasi gerek. Gidip ziline basamazsinki.

Türkiye'den bende tavsiye etmem. Derdi cok.

Dügünde dedigim gibi risikosu cok. Kimse kizini basi bos birakmiyor. Birde dügündeki kizlar hepsi 20 yaslarda. Bence sana cok kücük artik.

Sana tek bir yol kaliyor. Cesaretini toparlamak ve bir isyerinden hosuna giden bir bayan olursa tanismaya calismak. Ama dikkatli ol. Evli falandir, sonra basin agrir. Uzaktan takip etmen gerekiyor.

Disko olayinca gelince. Diskoya giden her kiz sigara kullanmiyor. Alkolde kullanmayan cok var. Ama dedigim gibi nadir.

Türk evlendirme siteleride var Almanya'da. Ordan tanisabilirsin. Yüzde 90ini büyük ihtimal bes para etmez. Ancak bu anlinda yazmiyor. Tanisacaksin, sonra biraz zamana birakip iyice tanismaya bakacaksin. Eger gece cikamiyorum derse, bilki gene bir terbiye almistir. Ama gece 12'de bile cikabiliyorsa sorunsuz veya yalniz yasiyorsa, uzak dur.

Ama en önemlisi tanisinca dogal ol. Yani kendine asiri düzen verme. Ozaman tanisma sansin daha fazla. Birde ümidini yitirme. Tanisma firsati ummadigin yerden cikabilir. Mesela benim basima geldi. Iki arkadas ile ucak ile Türkiye'den Almanyaya ucuyoruz. Yasim 18 falan. Beni otobüs tutdu. Ucaga bindik ucak havalandi. Arkadasa dedim, ben arkada yatmak icin bos koltuk aramaya gidiyorum. Ucagin arkasina vardim. Ucak full. Arkada hosteslerin yemegi isitidigi yerdeki perdenin önüde 1,5 metrelik bir bos alan var. Ordaki cama yere kivrildim. Bes dakika gecmedi, yanima bir hoste geldi. Ayni biz yasta. Bana beyfendi yerinize gecin dedi. Burda yatamazsiniz. Bende dedim, yarim saat uyuyayim bulantim var gecer. Hostes kiz bana demesin mi beyfendi sizin derinizi biliyorum. Söyle bir gözümü actim. Bu ne demek istiyor ya bana dedim. Hostes kiz saniyormuski cep telefonu ile etek alti cekmeye ugrasacagim. Kalktim ayaga, tövbe tövbe dedim. Cebimden telefonu cikardim, siz diye hitap ettigim hostese dedim, al su cep telefonunumu inince bana verirsin. Elinde verdim telefonu yattim geri yere. Bir saat uyumusum orda. Hostes kiz sonra acimis olacakki battaniye getirip üstüme örtmüs. Sonra beni geldi uyandirdi. Kalk lütfen dedi, inise gececegiz. O an istesem devam tanisirdik. Ama bos verdim. Ben Almanya'da o kim bilir Türkiye'nin neresinde.

Lafin kisasi ara kismetini ama zorlama. O er veye gec seni bulacak.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (17 Ağustos 2018 Saat 23:29 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne is yapiyorsun arkadasim? Is yerinde falan tanisma sansin yokmu? Meslegin ne? Almanya'nin neresinde kaliyorsun?

Sana bir yol daha göstereyim. Bilmiyorum yariyormu daha. Benim zamanimda modaydi. Dügünde gecler hep Blutoothini acarlardi. Orada kizin ismi, oglanin ismi falan yazardi, bagzilari kontakt kurardi. Tabiki ozaman whatsup falan yok.

Moralist, annesinin görevi kismen. Önceden kültürümüzde kiz ile oglanin tanisma sansi yokdu. Kiz camdan baksa anasi perdeyi cekerdi. Mecbur is annesine kaliyordu. Simdi Sakir12 annesinide suc bulamayiz. Eger agir basli bir kadinsa cevresi fazla yoktur. Daha cok gezgin kadinlarin tanidigi cok oluyor. Eger annesi calisiyorsa yillardir calismaktan nasil cevre edinsinki? Birde su var, bir kizi isteyebilmen icin birisi tanistirmak icin aileleri araci olmasi gerek. Gidip ziline basamazsinki.

Türkiye'den bende tavsiye etmem. Derdi cok.

Dügünde dedigim gibi risikosu cok. Kimse kizini basi bos birakmiyor. Birde dügündeki kizlar hepsi 20 yaslarda. Bence sana cok kücük artik.

Sana tek bir yol kaliyor. Cesaretini toparlamak ve bir isyerinden hosuna giden bir bayan olursa tanismaya calismak. Ama dikkatli ol. Evli falandir, sonra basin agrir. Uzaktan takip etmen gerekiyor.

Disko olayinca gelince. Diskoya giden her kiz sigara kullanmiyor. Alkolde kullanmayan cok var. Ama dedigim gibi nadir.

Türk evlendirme siteleride var Almanya'da. Ordan tanisabilirsin. Yüzde 90ini büyük ihtimal bes para etmez. Ancak bu anlinda yazmiyor. Tanisacaksin, sonra biraz zamana birakip iyice tanismaya bakacaksin. Eger gece cikamiyorum derse, bilki gene bir terbiye almistir. Ama gece 12'de bile cikabiliyorsa sorunsuz veya yalniz yasiyorsa, uzak dur.

Ama en önemlisi tanisinca dogal ol. Yani kendine asiri düzen verme. Ozaman tanisma sansin daha fazla. Birde ümidini yitirme. Tanisma firsati ummadigin yerden cikabilir. Mesela benim basima geldi. Iki arkadas ile ucak ile Türkiye'den Almanyaya ucuyoruz. Yasim 18 falan. Beni otobüs tutdu. Ucaga bindik ucak havalandi. Arkadasa dedim, ben arkada yatmak icin bos koltuk aramaya gidiyorum. Ucagin arkasina vardim. Ucak full. Arkada hosteslerin yemegi isitidigi yerdeki perdenin önüde 1,5 metrelik bir bos alan var. Ordaki cama yere kivrildim. Bes dakika gecmedi, yanima bir hoste geldi. Ayni biz yasta. Bana beyfendi yerinize gecin dedi. Burda yatamazsiniz. Bende dedim, yarim saat uyuyayim bulantim var gecer. Hostes kiz bana demesin mi beyfendi sizin derinizi biliyorum. Söyle bir gözümü actim. Bu ne demek istiyor ya bana dedim. Hostes kiz saniyormuski cep telefonu ile etek alti cekmeye ugrasacagim. Kalktim ayaga, tövbe tövbe dedim. Cebimden telefonu cikardim, siz diye hitap ettigim hostese dedim, al su cep telefonunumu inince bana verirsin. Elinde verdim telefonu yattim geri yere. Bir saat uyumusum orda. Hostes kiz sonra acimis olacakki battaniye getirip üstüme örtmüs. Sonra beni geldi uyandirdi. Kalk lütfen dedi, inise gececegiz. O an istesem devam tanisirdik. Ama bos verdim. Ben Almanya'da o kim bilir Türkiye'nin neresinde.

Lafin kisasi ara kismetini ama zorlama. O er veye gec seni bulacak.
    Saol öneriler icin ben. Mühendis oldum. Suan is ariyorum. bakalim ne olcak.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Aferin sana. Sigara yok, alkol yok, okuma var, ayni ben gibisin.

Merak etme Allah seninde yüzüne gülecektir.

Bu arada ebay-kleinanzeigene Türkce ilanda verebilirsin. Ama meslegini falan söyleme. Kimse paran icin yanasmasin. Basta mühendis oldugunu söyleme. Tornaciyim de mesela.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,647
    1,618 mesaja 3,320 teşekkür aldı
    Artik evliligin onemini kavrayan gencler kalmadi..
    Bugun evlen yarin bosan..
    Sagolsun sanatcilar millete ön ayak oluyor,millette trend icabi gelenege ayak uyduruyor,,
    Pazardan patates karpuz kavun alma usulü evlenme aliskanliklari yada gonul eglendirme adina evlenenler husrana ugruyor demeyelimde,cezasini bir sekilde oduyor,bu konuyu acildigi andan itibaren gordugumde dalga gecme misali,chat hastaligi veya mesaj yazmak icin bosu bosuna acildigini hissettim...boyle ciddiyetsiz konularla mesgul olmak,burada duran cok degerli konulara yorum yapmaktan daha tatli anlasilan..
    Elestiri degil sadece kisisel gorusum...
    Aile birlesimi agza alinarak cignenen sakiz veya ayaklar altina alinacak kadar ciddiyetsiz mevzular degildir..
    Konu webci tarafından (19 Ağustos 2018 Saat 23:30 ) değiştirilmiştir.

32. webci üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)