Kardes evlilik iyidir güzeldir ama bu heyecanla ilk bulacagin kizlada evlenme sakin. Illaki biriyle karsilasacaksin. O kisi sana uygunmu bunu nereden bileceksin? Sana söyleyim, kriterlere bakarak. Ve bu kriterleri sen henüz düsünmemissin belli ki cünkü konuda sadece Kiz aradigini yazmissin. Kiz ariyorsun ama nasil bir Kiz? Herhangi bir Kiz mi? Simdi öncelikle bence su soruyu cevapla. Ben nasil bir Kiz ariyorum diye sor ve cevapla bu soruyu. Mesela ben Hanimla eglenmeye giderim diyorsan Disko veya Nargile Cafelere gidebilirsin. Ev Kizi istiyorsan birisinden (Annen, Kardesin, Kuzenin, Arkadasin) yardim alabilirsin.
Ayrica dedigim gibi Kizi bulduktan sonrasi icinde kendi kendine ne istedigini sorup cevaplaman gerek. Aileni anlat, yasam Tarzinizi anlat, Karakterini anlat, gezmeyi seviyormusun sevmiyormusun, para harcamayi seviyormusun sevmiyormusun kisaca aklina ne geliyorsa anlat ve anlattir. Örnegin kizlar Annecidir. Illaki gideceksin ama bazi insanlar kiz tarafina bazen Mesafe koyarlar, iste daha cok Erkek tarafina gidilsin ister Damat (seni bilmiyorum tabiki, nasil yaparsin bilemiyorum). Tatilinde onun memleketine gitmeyi göze aliyormusun? Kiz senin memleketine gitmeyi göze alacakmi? Iste herseyi düsün ve ona göre bir Kizla iliski kur. Belki de simdi daha ortada Kiz yok diyeceksin ama bence bu tür seyleri düsün ve etrafina da Kriterlere uygun bir Kiz sorarsin.