Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2051 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 35 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evlenecek kiz bulamiyorum

Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    10 mesaja 17 teşekkür aldı
    Kardes evlilik iyidir güzeldir ama bu heyecanla ilk bulacagin kizlada evlenme sakin. Illaki biriyle karsilasacaksin. O kisi sana uygunmu bunu nereden bileceksin? Sana söyleyim, kriterlere bakarak. Ve bu kriterleri sen henüz düsünmemissin belli ki cünkü konuda sadece Kiz aradigini yazmissin. Kiz ariyorsun ama nasil bir Kiz? Herhangi bir Kiz mi? Simdi öncelikle bence su soruyu cevapla. Ben nasil bir Kiz ariyorum diye sor ve cevapla bu soruyu. Mesela ben Hanimla eglenmeye giderim diyorsan Disko veya Nargile Cafelere gidebilirsin. Ev Kizi istiyorsan birisinden (Annen, Kardesin, Kuzenin, Arkadasin) yardim alabilirsin.
    Ayrica dedigim gibi Kizi bulduktan sonrasi icinde kendi kendine ne istedigini sorup cevaplaman gerek. Aileni anlat, yasam Tarzinizi anlat, Karakterini anlat, gezmeyi seviyormusun sevmiyormusun, para harcamayi seviyormusun sevmiyormusun kisaca aklina ne geliyorsa anlat ve anlattir. Örnegin kizlar Annecidir. Illaki gideceksin ama bazi insanlar kiz tarafina bazen Mesafe koyarlar, iste daha cok Erkek tarafina gidilsin ister Damat (seni bilmiyorum tabiki, nasil yaparsin bilemiyorum). Tatilinde onun memleketine gitmeyi göze aliyormusun? Kiz senin memleketine gitmeyi göze alacakmi? Iste herseyi düsün ve ona göre bir Kizla iliski kur. Belki de simdi daha ortada Kiz yok diyeceksin ama bence bu tür seyleri düsün ve etrafina da Kriterlere uygun bir Kiz sorarsin.

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    53
    13 mesaja 15 teşekkür aldı
    merhabalar arkadasim

evlilik isi nasip ama bu illaki tanisip bulusmayla olmayabiliyor...ne biliyim hadi ben evlenmek istiyorumda yetmez...önce cevre önemli..cünkü cevre demek tanidik demek güvenilir demek...benim evliligim cevrem ve akrabalarimin vasitasiyla oldu...yani görücü usulu diyeceksinki eski bir gelenek ama olsun...en azindan senin ve karsindakinin niyetinin evlilik oldugu ve seni tanimak icin cevrende insanlarin olacagindan dolayi sorguya cekilirsin arastirilirsin..ama kirk yabanci olursan bu zor...o yüzden görücü usulunü bi kenara atma...drekt sekildede ara kismetini diger sekilde de ara...aramazsan bulamazsin..kimse kimseye durduk yere evlenelim demez ..erkek olarak adimi atacagiz..karsilikli saygi sevgi cercevesinde...ALLAHim kolaylik versin..nasibin illaki vardir...dua etmeyi unutma ...

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 10 teşekkür aldı
    Alıntı Hakki27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hop diye karsina cikakcak degil biraz sabir etmelisin ve toplum icinde olmalisin. Oyle facebook da yazma ile olmaz bu isler yinede nasip kismet isidir belli olmaz ama hakkinda hayirlisini düzgün temiz birisi cikar karsina insallah bir gün
    30 yasina gelmis artik ne hopu ne sabiri

Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    fazla islam lafi yaparsan daha cok beklersin agzin fazla konusursa hic bekleme aptal olursanda gelmezler bir kiz facede koca ariyorum desin her yerden yazarlar ben senelerdir facedeyim bir tane kadin kizin yazdigini daha görmedim zaten su an herkes nefret ediyor islam islerinden, herkes namazini zaten kilarsa kiliyor eskidende öyleydi simdide öyle zorlamayla bu isler olmaz eyer sen bir tane eli yüzü düzgün bir kiz bulursan evlen ama beklersenki namazinda niyazinda filan bir bayan avcunu yalarsin bir tane bile bulamazsin yasin 20 buldun buldun zaten cogu kizini meslek bittimi evlendiriyor iste o arada kaptin kaptin kapamazsan daha cok beklenir cünkü cocuklu kadinlar oluyorlar cogu sana ancak dullar kalir
    Konu hayrim tarafından (07 Ekim 2018 Saat 18:36 ) değiştirilmiştir.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Hayrime katilmiyorum. Bir sürü kiz var 30 yasinda evlenmis olmayan. Cogu okumus kizlar oluyor.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    10 mesaja 17 teşekkür aldı
    Yas gelmis dogru ama madem bu yasda hala bir kismet yok ozaman en iyisi aceleye getirmemek. almanlarda yapiyor 35 de cocuk bise olmaz. önemli olan karsina ilk cikanla degil kafanin uyduguyla evlenmen. sabirla araman gerek.
    Ya kendin bulacaksin arkadas cevrenle, disarida bi yerde birisiyle konusacaksin yada büyükler bu isi senin yerine yürütecek. yokmu hic kuzenin arkadasi, annenin tanidigi filan.
    ese dosta söyliceksiniz. bu isler böyle olur.

Üye Django - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    49
    25 mesaja 60 teşekkür aldı
    Isin güzel olsun. ( Caliskan ol, is secme) Temiz ve güncel kiyafetler giyin. ( Ucuk kacik , sacma sapan modalara uyma) En azindan bir dairen olsun, borcla al yavas yavas öde, Araban $ik olsun. 30 yasina gelmissin, bu saydiklarimin olmasi normal almanyada. Kismet seni bulur.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    39
    12 mesaja 22 teşekkür aldı
    elitepartner diye veya onabenzer platformlar var....alternatif olarak oralardada aranir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Saolun arkadaslar cevaplar icin. Ama ne yapsak kendimizi begendiremiyoruz. Brad Pitt ariyorlar hanim kizlar. kendilerini ona laik görüyorlar galiba. Yasi yüksek olan bile cok havali. Hemde müslüman basörtülü kizlar. Artik Erkekler popcu Tarkan gibi olmasi lazim galiba, böyle biraz oynak tipler, saclar felan. Kimse Adamliga önem vermiyor gibi. Bende öyle olamam. Ne yapayim. Bu gidisle kendime bi Alman Kizi bulurum. Herkes rahata erer.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Aktif aramayı boşver. Aradın mı yer yarıldı sanki yerin dibine girdi gibi olur. Üstüne varmadın mı her yer kız oluyor. Kendimden biliyorum.

Havalı bağzı kızlar diyorsun. Bakma sen havaya. Başta öyle oluyorlar, bir kaç kere buluştun normalleşe biliyorlar. Havalı olanlar söyleki, ben gönül eylendirmek için kimse aramıyorum, sende öylen isen havalanma de. İki sonuç çıkar karşına. Kız ya bakar bu ciddi der ver normalleşir, yada havasına devam eder ozaman sende pas geçersin.

Aslında havalı olması başta iyi birşey. Niye de, çünkü hakiki huyu öyle değil, ama öyle hareketi ile kendini beyendircek sanıyor.

Biraz banada öyle geliyorki, biraz cekingensin. Bir kızın yanında olduğun gibi doğal olamıyorsun, kendi kısıyorsun ve bu antipati yapıyor. Nerden biliyorsun de, bende başta öyleydim, kimse pas vermiyordu bana. Ne zaman bunu aştım, kızlar pas vermeye çalıştı.

Almanı boşver. Sonu kesin boşanmaya gidiyor. Bizim kültür uymuyor. Ne tarhanadan anlar, nede bayramdan.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (19 Ekim 2018 Saat 07:11 ) değiştirilmiştir.

12. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Birbey 3.0 yazilarin cok hosuma gitti Kiz olsam Telefon numarami sana yollardim

14. Karadağlı Rıza üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Sapık seni.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    @sakir12,
    Yine 5 sene gecmis, son durum ne?
    Coluk cocuk yolda mi?
    Insallah hayat arkadas/es bulmussundur..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    49
    44 mesaja 71 teşekkür aldı
    Gecen bu konu ile ilgili haber cikmisti.
    Ask mi yoksa Mantik Evliligimi.

Mantik diyenler cogunluktaymis Habere göre.

Bence Almanyada 3. Generasyon Türkiyeden Evlenmemeli cok büyük kültür farki var.

18. cmssys üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    411
    147 mesaja 311 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @sakir12,
    Yine 5 sene gecmis, son durum ne?
    Coluk cocuk yolda mi?
    Insallah hayat arkadas/es bulmussundur..
    40 yasinda ve bekar birisi olarak ben de merak ettim simdi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)